Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Da, tačno . Na aktivaciju sim kartice sam zaboravio.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока

Da li je ko uspio da aktivira karticu ? Kod mene nema šanse, ni sa global romom ni sa XEU. Mreža je T-Mobile u CG.
 
Jel uspeo neko da instalira google dialer i koju verziju? Meni nece... A ne vidim zašto ne bi mogao koristiti dialer koji meni odgovara?!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Radi Google Dialer savršeno. Ja ga koristim, skinuo sam ga sa Apk mirror sajta. Mislim da je v40 beta u pitanju. Bilo koju verziju da skineš mora da radi. Naravno za svaku verziju postoji nekoliko varijanti. Odaberi neku nodpi verziju

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Meni se kao instalira i na kraju izbaci app not installed. Verzija je com.google.android.dialer_40.0.274600228-4674137_minAPI24(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com.apk
Probao i tu betu sto kazes isto izbaci.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je ko uspio da aktivira karticu ? Kod mene nema šanse, ni sa global romom ni sa XEU. Mreža je T-Mobile u CG.
Jednu da a jednu ne, obe MTS od starta.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Hvala puno, uspelo je sad!

Zadrzim na Ikonici i iskoče mi 3 najvažnija kontakta i odma zovem, nema vise cimanja i ulazenja u aplikaciju [emoji4]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aktivaciju radi svaki put nakon restarta.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Postoji li neka aplikacija, posto fabricki nisam nasao, koja ogranicava neke aplikacije da trosi mobilni NET? Znam da na iOS-u to postoji. Dosta mi mobilnog neta trosi i zelio bih recimo da imam samo za mejl i wa, a ostale da ne mogu koristit.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Aktivaciju radi svaki put nakon restarta.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Kakvog restarta softverskog? Nije valjda da naplacuje za svaki restart 10 din. Ja trenutno imam 45din koji ne znam na sta su otisli, mislio sam da je neki parking ali očigledno nije to.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Običan restart telefona/sistema.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Postoji li neka aplikacija, posto fabricki nisam nasao, koja ogranicava neke aplikacije da trosi mobilni NET? Znam da na iOS-u to postoji. Dosta mi mobilnog neta trosi i zelio bih recimo da imam samo za mejl i wa, a ostale da ne mogu koristit.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Pa... Mozes da udjes u properties aplikacije (zadrzis prst na ikoni, pa ides na "i" u krugu), pa imaš restrict data usage, pa ograničiš samo na wifi, recimo.

I jos u Settings odeš na Sim cards, pa "set data plan", pa ubaciš neko upozorenje i kad da prekine...



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
E to, hvala babaroga. Ovo drugo znam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni nisu naplatili ni telenor ni mts. Pre 6 meseci sam aktivirao imessage na oba telefon (iphone). Ovo sto Xiaomi naplacuje ne vidim razlog zasto moraš da platiš, kad moze sve lepo online kao i viber.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji je najbolji launcher trenutno po vasem misljenju?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Lawnchair

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
na šaomijima poko (zbog dt2l koji daleko najbolje radi) inače lawnchair i evie gde škripi sa performansama.
 
Naplaćuje se samo prilikom prve aktivacije Xiaomi telefona i vezivanja SIM broja za nalog iz, po njima, bezbednosnih razloga. I čemu tolika frka, ne kapiram? Jel zbog 10 dinara ili?

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Ne kontam sto tolika frka, to je valjda dobrovoljno, tj sami odlucujete, koliko sam ja shvatio, nek me neko ispravi i pojasni ako gresim. Ovo mi je prvi Miui tel, i nisam platio to, jer koliko se sećam pitan sam bio da li zelim da ukljucim taj Mi cloud, ili sta vec, i posaljem poruku, koja moze biti naplacena, i tako povezem br ali nisam to uradio i nije mi "sam" poslao i naplatio poruku.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Nije samo prilikom aktiviranja kada sam se igrao sa rom-ovima svaki put kada sam instalirao neki miui me je skinuo 10 ili 15 sa obe kartice kako kada cak i za factory reset. Kod global varijante 15 kod xeu 10

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Uvek kad se uloguješ, izloguješ sa miui account i kad resetuješ telefon on krene da vrši sms aktivaciju i skine 10 dinara. Meni je tako na svakom Xiaomi telefonu do sada, zato prvo deaktiviram sms aktivaciju pa sve ostalo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mnogo sam zadovoljan telefonom, koristim ga 4 dana i sad vec mogu reći da me odlično služi. Dvoumio sam se izmedju običnog i PRO modela ali sam na kraju izabrao običan sa 128gb i mislim da nisam pogrešio. Najvise me odusevio ekran i odziv u sistemu i aplikacijama. Malo mi ne lezi MIU-I to mi je jedina mana(mnogo me zivcira onaj problem sa screenshot-ovima kada se koristi GP i jos neke sitnice), ali nista na sta se covek ne moze navići. Ima svoje i prednosti i neke detalje koji su me oduševili, recimo mnogo je dobra animacija kada se priključi na punjac kao i jedan od robotski zvukova za izlazak i ulazak prednje kamere, odlican zvuk preko BT napokon imam telefon koji podržava aptx HD, takodje zvučnik je odličan. Jos se uvek navikavam na senzor koji nekad radi instant a nekad mu treba malo vise, a ponekad i ne očita, verujem da je to normalno. Da ne zaboravim kamera takodje vrlo dobra, jos je nisam detaljno testirao ali ovako na prvu loptu fabrička obavlja bolji posao nego GCAM.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uh, grešiš jako. Po dnevnom donekle i da se porede iako prednost dajem GCam-u i tu, ali u uslovima gde imalo svetla fali, stock kamera bukvalno nema šta da traži pored GCam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kako se podešava da dolazni pozivi ne prekrivaju trenutnu aplikaciju (navigaciju, npr), već da samo iskoči pop up u vrhu ekrana?

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
U pitanju je pixel binning tehnologija. 4u1

5mpx pravih je 20mpx prednja, 12mpx pravih je 48mpx zadnja.
Nisam znao za ovo. A kad se ide u advanced settings, pa može da se bira Google Pixel model (3a XL, 3 XL, 2 XL i sl.) za zadnju i za prednju kameru, šta vam tu stoji i da li to ima bilo kakvog uticaja na fotke?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ajmo ajmo :)Screenshot_2019-10-18-08-31-03-142_pl.zdunex25.updater.jpeg

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Prenesi utiske kad odradiš nadogradnju. Baterija me interesuje - da li je Android sistem i dalje najveći potrošač.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno