Šta je novo?

OnePlus 7 / Pro

^ Jeftiniji je od S10+ za 12k, kad si napisao mislio sam da je cenovno u rangu N10+. Bilo je i ocekivati jake cene oneplus modela kod operatera.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
I ja koristim samo Spigen. Najviše odgovaraju. Preporuka za njih
 
Ukusi se razlikuju [emoji6] Stiže Spigen Tough za 7 pro za par dana

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Pa jesi probao neku od Ringke zaštita? Na stranu dizajn, to je subjektivno, ali po opštem kvalitetu su izjednačeni a Ringke cene su praktično uvek niže.

Sent from H8266
 
@Hsv.stoned nisam pošto nemaju ekvivalent spigen tough zaštiti (bar koliko vidim), a ovo sve ostalo je apsolutno po ceni identično sa spigen maskama u rangu (bar ovde na amazon.de).

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Stigao 7T sinoć, prvi utisci prezadovoljan!

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Baš se razmišljam da uzmem u Vipu, da pređem sam mts-a posle mnogo godina... Ali nisam pametan šta raditi.. Jaka je cena baš.. Ne znam da li je okej dati tolike pare s'obzirom koliko košta za keš

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Uzmi sta je najisplativije, najvise mozes da prodas. Prodaj i kupi OP7 za kesch :)
 
Baš se razmišljam da uzmem u Vipu, da pređem sam mts-a posle mnogo godina... Ali nisam pametan šta raditi.. Jaka je cena baš.. Ne znam da li je okej dati tolike pare s'obzirom koliko košta za keš

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Na neo5 ti je 7t pro 570€ a za kes na kp 7pro 600€. Isplati ti se uzeti i jos mozes na rate ali izadje skuplje. Plus imas garanciju 2god dok sa kp imas 1god.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Računaj tu i paket koji nije nešto a plaćao bih ga duplo nego neki koji bih izabrao.. Ugl izvinjavam se za off-topic [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Sta fali paketu?
Imas 5gb u sklopu tarife i jos poklon 366gb ako potpises ugovor u toku decembra.
 
Testirao kamere juče 7T, 7 i 6. OP6 ih je pojeo sa detaljima u LL na glavnoj kameri. Uslovi veštačkog osvetljenja na sajmu. Iskreno sam se razočarao u sedmu seriju, dobar downgrade u tom delu. Nije samo jedna fotkica, već sa maksimalno stabilnom rukom iz više puta slikano. Nadam se da je na Pro verzijama bolja situacija. A taman sam se bacio u razmišljanje da pređem na 7T i to samo zbog kamera [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Sad si me bacio u rebus
 
I ja sam se smorio iskreno [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Gcam ili stock ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Stock na sva tri.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Mene isto košta na neo5 kao ip11 pa se lomim da li da otkažem rezervaciju za ip i uzmem 7t pro. Baterija bi trebalo da im je tu negde po GSM areni. To mi je dosta važno i ekran da se dobro vidi na suncu.
 
Pro ima iste kamere kao i 7t.
Bas cudno. Hardverski je kamera na 7t mnogo bolja nego kod 6-ce
 
Testirao kamere juče 7T, 7 i 6. OP6 ih je pojeo sa detaljima u LL na glavnoj kameri. Uslovi veštačkog osvetljenja na sajmu. Iskreno sam se razočarao u sedmu seriju, dobar downgrade u tom delu. Nije samo jedna fotkica, već sa maksimalno stabilnom rukom iz više puta slikano. Nadam se da je na Pro verzijama bolja situacija. A taman sam se bacio u razmišljanje da pređem na 7T i to samo zbog kamera [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk

U kojoj rezoluciji si snimao sa OP7/7T? Ako mozes postavi ovde to poredjenje.

Izgleda da su stvarno nesto zabrljali sa softverom, serija 7 koristi primetno veci senzor glavne kamere od OP6 a pogledajte ovo studijsko poredjenje (12MP skaliranje): https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9623&idPhone2=9816&idPhone3=9109

Cak i sa primetno visim ISO (2500) OP6 sempl deluje bolje od OP7/T (ISO 1600). Cudno ali ocigledno se radi o softveru, gcam/hdr+ je lek (verovatno).
 
Poslednja izmena:
Na žalost ne mogu, to su bili gosti na sajmu koji su bili u prolazu. Ali da, hardverski su bolji dok su softverski osakaćeni.

Dole poređenje sa GSM Arene ne može da prikaže razliku u realnim uslovima kao što sam ja sinoć video, bez preterivanja su fotke bile detaljnije za 50%, ova dva su izgledala mutno pored šestice. Doduše testirao sam i Gcam na mojoj sedmici i nisam oduševljen, bolji su detalji dok hdr+ izveštači fotku nekako, tako da sam ostao na stock.

Slikano je u auto modu, na glavnom senzoru. 48mpx nikada ni ne palim jer nema svrhe, ni po dnevnim uslovima čak.




Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Mesečno potrošim 50-80gb mobilnog neta, ja bi' to ispucao za 3-4 meseca [emoji28]
7b297a72e27c9aa88d624f87326edd96.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Na žalost ne mogu, to su bili gosti na sajmu koji su bili u prolazu. Ali da, hardverski su bolji dok su softverski osakaćeni.

Dole poređenje sa GSM Arene ne može da prikaže razliku u realnim uslovima kao što sam ja sinoć video, bez preterivanja su fotke bile detaljnije za 50%, ova dva su izgledala mutno pored šestice. Doduše testirao sam i Gcam na mojoj sedmici i nisam oduševljen, bolji su detalji dok hdr+ izveštači fotku nekako, tako da sam ostao na stock.

Slikano je u auto modu, na glavnom senzoru. 48mpx nikada ni ne palim jer nema svrhe, ni po dnevnim uslovima čak.
Sent from my GM1900 using Tapatalk

To je deluje kao sw problem, koji bukvalno odmah mogu da rese, samo ako hoce. Samo da srede redukciju suma i to je to, sam hardver kamere je odlican, senzor i dalje jedan od najvecih na trzistu ali je NR u rangu telefona od pre nekoliko godina.

Verovatno postoje razne verzije gcam za 7/t? Mozda samo treba da nadjes najbolje optimizovanu verziju. Mada gcam i na Pixelima neretko tako ''pegla'' fotografije da izgledaju hladno, pomalo plasticno i nerealno ali se zato dobija najbolji dinamicki raspon.
 
Da da, samo SW. Kada uslikam u RAW formatu i sam sredim naknadno ispadnu super fotke, ali ko će se igrati stalno u LR.

Taj "plastačan" efekat me i nervira kakav god da dinamički opseg bio. Sve slike liče kao da su uslikane u Nightscape modu.

Svakako kada se stvori prilika za dobru fotku obavezno slikam RAW, i tek tu se vidi taj potencijal senzora.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Evo primera RAW editovan (gore) i auto (dole). Samo u nivou detalja, a zum je bar 200%.
214865cc144ec347649603cb44bd7741.jpg
4d32a365f27d8eef6e1194eaaa22c703.jpg
1eeb54def7e6a2723250ac86847731b6.jpg


Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Sve sve ali stabilizacija videa je mozda i najlosija u ovom cenovnom rangu. Steta
 
Nazad
Vrh Dno