Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Strasno, PS5 je navodno za 120fps(mislim da pise i na kutiji) a mi strepimo da li cemo moci da igramo u 60! 😳
 
Da, još kad čitam recenziju nekog TV-a pa kao šteta što HDMI nisu 2.1 zbog PS5... :LOL:
 
120 će imati igre koje izgledaju "cartoony", za sve što izgleda realistično je 60 fps maksimum.
 
@shin-bojan Pretpostavljamo cega, ali nije na odmet da napises.
 
Da, još kad čitam recenziju nekog TV-a pa kao šteta što HDMI nisu 2.1 zbog PS5... :LOL:
Apsolutno i jeste steta jer 120hz omogucava i 40fps modove koji su sve vise popularni a uz unlocked framerate i VRR dodaje novu dozu min latencije i fluidnosti (citaj 40-120fps u zavisnosti od moda). Bas pomenuta igra na prethodnoj strani A Plague Tale 2 takodje ima target od 40fps, a kao sto sam i ranije spominjao, sem 1st party studija ovaj framerate target ce u buducnosti ocigledno obuhvatati i ostale devove.
 
Apsolutno i jeste steta jer 120hz omogucava i 40fps modove koji su sve vise popularni a uz unlocked framerate i VRR dodaje novu dozu min latencije i fluidnosti (citaj 40-120fps u zavisnosti od moda). Bas pomenuta igra na prethodnoj strani A Plague Tale 2 takodje ima target od 40fps, a kao sto sam i ranije spominjao, sem 1st party studija ovaj framerate target ce u buducnosti ocigledno obuhvatati i ostale devove.
Kad su to reklamirali sigurno da nisu mislili da će zbog panela od 120hz dobiti možda nekad i 40fps modove, ali slažem se da je svakako to plus.
Iskreno, kad sam uzimao PS5 nisam očekivao 120fps podršku ni jednog momenta, ali sam očekivao da će 60 biti standard bar u parformance modu (jasno je s obzirom da znamo šta je u PS5 da je nemoguće očekivati 4K@60fps u većini naslova)
 
Postoji li mogucnost da se VRR koristi na monitorima?
 
Hmm, meni ne dozvoljava na HP 27i.
 
Performance mode na PS5 je i dalje sjajan, ne znam što se ljudi žale.
Hoćete 60fps za 600-700e?
E pa, toliko će vas koštati samo grafička da se na PC-ju igrate za te pare :D Mislim, uvek je najbolje imati oba, ali realno nije idealno vreme ni za jedno, kad se pogleda. Jer su igre na PS5 skupe, a sklapanje kompa je sad veća noćna mora nego pre par godina. Da ne pričam o pre-pandemijskom vremenu.
Mašiš poentu, problem je taj što su svuda reklamirali (i dalje to čine) PS5 kao 4k 120fps mašinu, a u praksi nije ni 4k 60fps, nije ni 40fps. Čak na kutiji piše 8k. LooL.
 
Zar je moguce da se ova prica i dalje vrti? Ta "reklama" je samo HDMI2.1 standard sta je moguce kao output, isto tako i 4090 sada moze biti 8k60fps a za neku godinu uz kompleksnije igre i komplikovaniji RT/PT najverovatnije nece moci ni treci, cetvrti deo toga... sve to zavisi od devova i napretka endzina, tehnologije itd. Taj 4k60 vec neko vreme i nije pravi 4k uz gomilu moderne rekonstrukcije a evo sad ni to 60fps nije pravo jer se sad pojavljuju i motion vectori, interpolacija i druge stvari (hint DLSS3).

Inace, sto se tice SH2 najave vidim da je i Yamaoka tu uz nove stvari koje radi posebno za ovaj rimejk, ali na igri rade Poljaci tako da cu ostati malo rezervisan. Svakako odlicna stvar je sto se Konami pokrenuo sa mrtve tacke ali videcemo kako ce to sve ispasti i koliko ce modernizacija imati impakt na atmosferu ove a i novih SH igara koje su u planu. SH2 EE i dalje ostaje kao ultimativni remaster ko god zeli da proba ili se podseti SH2 u medjuvremenu.
 
Poslednja izmena:
Može li gdje da se provjeri koji će biti titlovi za igru GOW Ragnarok sa italijansk regiona?
 
Zar je moguce da se ova prica i dalje vrti? Ta "reklama" je samo HDMI2.1 standard sta je moguce kao output, isto tako i 4090 sada moze biti 8k60fps a za neku godinu uz kompleksnije igre i komplikovaniji RT/PT najverovatnije nece moci ni treci, cetvrti deo toga... sve to zavisi od devova i napretka endzina, tehnologije itd. Taj 4k60 vec neko vreme i nije pravi 4k uz gomilu moderne rekonstrukcije a evo sad ni to 60fps nije pravo jer se sad pojavljuju i motion vectori, interpolacija i druge stvari (hint DLSS3).

Inace, sto se tice SH2 najave vidim da je i Yamaoka tu uz nove stvari koje radi posebno za ovaj rimejk, ali na igri rade Poljaci tako da cu ostati malo rezervisan. Svakako odlicna stvar je sto se Konami pokrenuo sa mrtve tacke ali videcemo kako ce to sve ispasti i koliko ce modernizacija imati impakt na atmosferu ove a i novih SH igara koje su u planu. SH2 EE i dalje ostaje kao ultimativni remaster ko god zeli da proba ili se podseti SH2 u medjuvremenu.
EijubvMWAAAkp6b.jpg


Nešto ne vidim da su se "ogradili" pri reklamiranju da je 8k, 4k 120fps samo mogućnost, a ne garancija...
Lepo na kutiju napandrčili, 8k, 4k 120fps, HDR (a to im piše i na PS5 disk verziji).
Pa ti misli i gledaj u pasulj šta je "pisac" hteo da kaže, a kad kupiš uživaj u 1080p 30fps, jer su tako u mogućnosti...

I da, da ne bude da su skroz slagali Pong sigurno može u 4K 120fps.
 
Pa dobro, ali tom logikom - što su oni krivi, što ne krivimo izdavače što ne izdaju igre u pomenutim mogućnostima?
 
Pa dobro, ali tom logikom - što su oni krivi, što ne krivimo izdavače što ne izdaju igre u pomenutim mogućnostima?
Pa hardver ter igru (softver), a ne obrnuto... Oni jedino mogu da uslove izdavače da igre optimizuju tako da hardver u PS5 može da ispuni obećano... Ali zabole ih da to ureda, i jedne i druge.
 
To znači 120Hz, ne 120fps 😋
 
Pa hardver ter igru (softver), a ne obrnuto... Oni jedino mogu da uslove izdavače da igre optimizuju tako da hardver u PS5 može da ispuni obećano... Ali zabole ih da to ureda, i jedne i druge.
Pa to, na optimizaciju sam i mislio. Najlakše je uraditi/napisati nešto, a da te boli uvo za optimizaciju i kako će to zapravo da radi.
Svakako se slažem u svemu, samo mislim da obe strane treba da trpe kritike.
 
EijubvMWAAAkp6b.jpg


Nešto ne vidim da su se "ogradili" pri reklamiranju da je 8k, 4k 120fps samo mogućnost, a ne garancija...
Lepo na kutiju napandrčili, 8k, 4k 120fps, HDR (a to im piše i na PS5 disk verziji).
Pa ti misli i gledaj u pasulj šta je "pisac" hteo da kaže, a kad kupiš uživaj u 1080p 30fps, jer su tako u mogućnosti...

I da, da ne bude da su skroz slagali Pong sigurno može u 4K 120fps.
Ogradili, garancija, mogucnost? Ako nemas konzolu nadji sliku kutije na netu i vidi sta pise bas tu napred, bukvalno ti pise 8k, 4k 120hz and HDR content require a compatible display and supporting software.


Inace na ovo odgovaram jedino iz razloga sto sam quotovan, nadam se da se ova useless i spam diskusija nece (mnogo) nastaviti...
 
U pravu si. Ne znam odakle mi 120FPS. 😁
 
Nazad
Vrh Dno