Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

To je najgora varijanta. Ako mogu da daju novu u roku od mesec dana, ne isplati se uzimati novac
 
Sony je ozbiljna korporacija, a samim tim i SIE, tako da na stanju imaju nove konzole, ostavljene bas za ovakve slucajeve.

No, ostaje sumnja da digitalne nemaju, jer ih je i ovako bilo malo. Ali bih ja svakako pristao da doplatim za disk verziju...
 
Bedak *mjau**mjau**mjau*.

Valjda ce rese sto pre.


Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
A u najgorem slučaju, mislim da uvoznik šalje slučaj Soniju, koji onda šalje konzolu ovamo na osnovu reklamacije.
Nemam nikakav izvor, samo pretpostavka čitajući nekoliko postova na redditu - u najgorem slučaju, mislim da ćeš čekati samo malo na konzolu.
 
Provereno znam da imaju na stanju konzola, bas zbog ovakvih slucajeva.


I ja tu vidim dve varijante:

1. Da utvrde kvar i otklone ga (sto mislim da nece moci)

2. Da utvrde kvar i naloze da se konzola zameni, sto povlaci druga dva scenarija:
2.1 Da mi daju novu digitalnu konzolu
2.2 Da nemaju digitalnu konzolu na stanju i da mi onda ponude povrat novca ili zamenu (uz doplatu) za disk verziju

Povrat bih prihvatio samo kao krajnju opciju i svim silama bih se borio da doplatim i uzmem disk, ako vec digitalnu nemaju. Cak bih pre rekao da ostave novac za novu konzolu, kad stigne kod njih, ma gde to bilo...
 
Samo sam deo kopirao, da ne prebacujem ceo post.
AMD Lisa Su kaže da će “suša” biti i u prvoj polovini 2021., što znači da se potencijalno poboljšanje situacije očekuje tek od leta.
 
Taman da se zakuva pristojan broj ekskluziva.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
I da se spremi lepo PS5 PRO[emoji851]

Sent from my CPH1907 using Tapatalk
 
Taj ne očekuj pre 2025.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2024., možda, treće nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pro je izašao svega tri godine posle izlaska originalnog PS4, tako da sve je moguće.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Izvinite ako rušim sneška, ali šta će tačno doneti PRO?

Osnovna verzija PS5 bi rebalo da gura 4K u 120Hz što se ispostavilo da je prevara, jer ne može da gura ni u 60Hz... Šta se očekuje da će PRO gurati 8K u 120Hz što će ponovo biti prevara?
 
Ne sećam se da je bilo reči o 4K 120 igde kao standardu već samo da podržava... očekivati da sve ide u 4K 120 je onako baš nerealno. To ni dve RTX 3090 ne mogu :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne, možda 2030. Mislim da će brže nego što svi mislimo.

Sent from my CPH1907 using Tapatalk
 
^
https://ibb.co/k1PBZ5y
Ma da, nije uopšte...
Hiljade najava i promocija na tu temu je bilo...
A pod ovo "issues" verovatno su mislili da 120Hz u 4K rezoluciji korisnici neće dobaciti nikad, pa ni tad...
Ali eto omaškom su napisali potpuno suprotno, a to je da podržava 4k u 120Hz, ali samo Pekmena iz 1982 (što su ponovo prećutali)...
 
Poslednja izmena:
4k 120hz je deo HDMI 2.1 standarda a developeri to mogu da iskoriste ako hoce, tj. skresu detalje i eto imas 120hz u 4k output rezoluciji. Realna situacija je nesto drugacija i mnogi moderni endzini imaju dynamic resolution scaling u zavisnosti loada igre pa skoro ako ne i sve koje imaju tu 4k 120hz opciju imaju varijabilnu rezoluciju koja se seta od 1080 osnovne pa do pune 4k i izbacuje na 4k 120hz output. Uglavnom za naslove iz ove godine tipa Dirt5 i COD BO Cold War je negde oko 1440p na 120hz.

Inace, R6 Siege je i na PS4 pro imao opciju da se skine vsync i igra radi na preko 70 i vise frejmova tako da me ne bi cudilo da sa PS5 patchom uglavnom radi na zakucanih 120 u 4k u mnogim situacijama.
 
Izvinite ako rušim sneška, ali šta će tačno doneti PRO?

Osnovna verzija PS5 bi rebalo da gura 4K u 120Hz što se ispostavilo da je prevara, jer ne može da gura ni u 60Hz... Šta se očekuje da će PRO gurati 8K u 120Hz što će ponovo biti prevara?

Nadam se barem 60 fps u svim igrama. Uzeo bi konzolu jer su graficke preskupe ali ne mogu da se igram u 30 fps, pa makar bili stabilni ko zgrada. Bas sad igram Genshin Impact u 4K i opcije su 60 fps sve na low i 30 fps sve na max, stabilno i jedno drugo. Igram na low jer mi je grozan osecaj na 30 fps, iako nema seckanja ni stuttera. Pritom igram na tvu preko gamepada pa mi opet smeta.

Bolje da su zrtvovali kvazi next gen grafiku zbog fpsa u ovoj generaciji. Ionako ce pomaci u kvalitetu biti sve manji, za mnogo bolj kvalitet je potreban nesrazmerno jaci hardver.
 
Po meni je dovoljno samo da ne jure RT implementaciju kao primarnu "next gen" stvar i lome performanse zarad par u vecini slucajeva nebitnih efekata. Ako dizajn nivoa/igre dopusta da se implementira onda super, ako je prezahtevno pametnije je samo preskociti kad vec ima solidnih implementacija gde prosecan igrac u 90% slucajeva nece da provali razliku.

Sto se tice 30fps diskusije, naravno da je uvek bolje vise, ali postoji par situacija kada mi i ovakav pristup ne smeta (toliko) a to obicno ukljucuje:

- veoma mali input lag u samoj igri (ukljucujuci i veoma brze prelaze izmedju animacija karaktera)
- kvalitetan motion blur (very high sample count)
- dobar TAA koji ne proizvodi vidljiv ghosting
- igranje na displayu koji ima veoma dobar odziv (oled)
- i kao poslednje da sam dizajn igre nije neka super fast paced pucacina ili slicno.

Insomniac igre tipa Spiderman su obicno kombinacija gore navedenih stvari ali ima tu i drugih studija, pogotovo 1st party Sony studiji sto ukljucuje i TLOU2, Tshushimu i jos neke igre.

Sa druge strane imamo i RDR2 koji ni sa 60fps ne moze biti toliko fluidan jer jednostavno prelazi izmedju korisnickog inputa i animacija i ostalih stvari u endzinu igre imaju odredjenu dozu kasnjenja pa treba juriti i sto veci fps i ostalo smanjivati da bi osecaj fluidnosti bio sto bolji.
 
prethodna generacija je dobila PRO tada kada je dobila pre svega zato sto je PS4 u startu solidno kaskao za aktuelnim performansama u gejmingu
danas to nije slucaj i PRO sigurno nece doci tako brzo, ako ga uopste i bude
kada se na to dodaju i trenutni problemi sa proizvodnjom i supply chainom sve je vrlo jasno
pitanje je da li ce Sony uspeti i do kraja ove godine uspeti da snabde trziste novim konzolama u dovoljnoj meri
ali hajde da kazemo da ce 2022 biti dobra situacija na tom polju...ocekivati PRO 23 ili 24, tako brzo nakon sto su se ljudi snabdeli novim konzola nema nikakvog smisla
nije Sony glup da puca sebi u nogu
 
Poslednja izmena:
PS4 Pro je samo bio refresh postojece arhitekture ali izbacen u kljucnom momentu kada su TV proizvodjaci, a pre svega i sam Sony, poceli da guraju 4k HDR standard u mainstream i bio je pogodan trenutak da konzola isprati trend, pa je to tada bio i sam centar tadasnje prezentacije i najave Pro konzole.

Refresh PS5 hardwera ce mozda postojati i u ovom ciklusu, ali za sada nema nekih najava nekog veceg pomeranja display standarda u skorije vreme (3-4 godine), tako da ako ne budu ispratili neki drugi trend (konkurenciju, jos zesce guranje RT-a, etc) mozda se cak i ne desi.
 
Evo detalja za next gen peč za Control:

Performance Mode – Targets 60fps performance with 1440p render resolution and 4K output
Graphics Mode – Targets 30fps performance with ray tracing (transparency and reflections) at 1440p render resolution and 4K output
NOTE: Only the Performance mode is available on Xbox Series S. It is targeting 60fps with no ray tracing, at 900p render resolution, and 1080p output.
PS5 DualSense Support – Support for vibrations and triggers.
PS5 Activities and Help – Cards and videos that help guide you through the game, and keep track of your progress.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Hmm, sad sam u dilemi da li da je igram na PS5 ili na PC-ju ?

PC bi mogao da renderuje u 4K, ali ovde dodaju podrsku za DualSense (trigeri i haptic verovatno)..

U sustini izbor ce da se svede na gamepad ili mis+tastatura...
Ako je neko vec presao neka da preporuku da li je OK za gamepad ?
 
Bez ikakvog apdejta pojavila se deals sekcija u prodavnici :)

@DBraveZ Probaj za dva dana na PS5, free je uz PS Plus. Koga god sam pitao kažu da je igra kao stvorena za gejmpad...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Stize vise hiljada PS5 u Nemackoj sle nedelje. Ko ima nekoga tamo moze da se potrudi da nabavi.
 
PS4 Pro je samo bio refresh postojece arhitekture ali izbacen u kljucnom momentu kada su TV proizvodjaci, a pre svega i sam Sony, poceli da guraju 4k HDR standard u mainstream i bio je pogodan trenutak da konzola isprati trend, pa je to tada bio i sam centar tadasnje prezentacije i najave Pro konzole.

Refresh PS5 hardwera ce mozda postojati i u ovom ciklusu, ali za sada nema nekih najava nekog veceg pomeranja display standarda u skorije vreme (3-4 godine), tako da ako ne budu ispratili neki drugi trend (konkurenciju, jos zesce guranje RT-a, etc) mozda se cak i ne desi.

U Srbiji smo jos na 576i ali tamo odakle dolazi Sony, uvodi se 8K a svi top of the line TV za ovu godinu su 8K. 2024.mozda bude i 1000 usd modela sa 8K rez, kao danas sto je Sony 9000 serija.

Olimpijada ce se emitovati u 8K.
 
a sad razmisli koja će grafika biti potrebna da izrenda 8k rezoluciju na 144hz
 
PS4 Pro je samo bio refresh postojece arhitekture ali izbacen u kljucnom momentu kada su TV proizvodjaci, a pre svega i sam Sony, poceli da guraju 4k HDR standard u mainstream i bio je pogodan trenutak da konzola isprati trend, pa je to tada bio i sam centar tadasnje prezentacije i najave Pro konzole.

Refresh PS5 hardwera ce mozda postojati i u ovom ciklusu, ali za sada nema nekih najava nekog veceg pomeranja display standarda u skorije vreme (3-4 godine), tako da ako ne budu ispratili neki drugi trend (konkurenciju, jos zesce guranje RT-a, etc) mozda se cak i ne desi.
Čak i da ne bude novih "TV tehnologija" , moraju pratiti šta radi konkurencija. MS-ova politika je brisanje granica između generacija uz refresh hw-a i bc.

MS će gotovo sigurno osvežiti HW u periodu od tri godine. Sony i da nema neku novu TV "tehnologiju" da proda, mora to da isprati.

A kako 120hz televizori sa VRR podrškom polako postaju standard, u najgorem slučaju trebaće nešto što može da prodaje i te televizore, jer ova generacija od starta pomalo kaska sa 120Hz.

Što se tiče pomenutih 8k, ako dovedu checkerboard rendering na nivo koji recimo ima nvididia DLSS 2.0, to neće biti preveliki problem.

Kako bilo, BC uz bržu evoluciju konzolnog hw-a donose samo dobre stvari. Prošlo je vreme da si osuđen na isti HW sedam godina.

BTW, fino su se potrudili za Control. Najbolje implementoran RT do sada na konzolama.
https://youtu.be/-Vn9LXYdyfI
 
Poslednja izmena:
Šta je sa zalihama u EU? Je l se obistinilo da Nemačka dobija danas? UK počinje da lovi scalpere...
 
Nazad
Vrh Dno