Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

Sta hoces da kazes, bledunjava cigla od 200 grama bolja kupovina, ako je bolja sta trazis ovde
Sto da ne budem. Ovde treba da se pise sve sto jeste svidjalo se to nekom ili ne.
Poredim telefone u istom rangu. Eto neko ce da otvori forum i pogleda temu pre nego se zezne.Zato sam ovde da pomognem ljudima i sprecim da bace 350 eura, sem ako bas zele da pomognu Samsungovoj A klasi da bude bolja. Samsung ce to znati da ceni kao i uvek.
Necu vise nista porediti, valjda je ovo dovoljno, da ne bih stao na zulj ljudima koji su bacili pare pa ih stalno na to podsecam.






Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Neumesno je nazivati neki telefon ciglom u tim dimenzijama zbog težine. Ima 200g jer je od stakla a ne od poleđine od akrila koji je jedva deblji od papira i imitira staklo.
 
a to staklo je bitno jer ga držiš u vitrini pa ti se lepo slaže sa svarovski čašama?
 
Nemojte tako.A50 sa onom Cirkuzant bojom poledjine je idealan za zurke.Kao disco kugla.[emoji23]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Po meni, nebitno je da li je telefon od plastike ili stakla jer i jedno i drugo ima i prednosti i mane i svoje kupce, vec je bitno sta on nudi i treba ukazati na sve prednosti i mane koje telefon poseduje bar zbog buducih kupaca ako nista drugo... Ne znam zasto se ljudi ljute kada se poredi ovaj model sa drugim u klasi bez obzira sto je drugi brend

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Zato sto ljudi ne mogu da svare da je u srednjoj klasi Xiaomi zakon,a Samsung u visokoj.
 
Ja sam već rekao da je ta plastika prednost jer je lagana, naročito za telefon tih dimenzija, ali ljudi neće da prihvate da je to i jeftino istovremeno, i onda telefon koji je od boljeg materijala nazovu ciglom, i bude im nebitno na kraju.
Da je nebitno svi bi bili od plastike, i niko ne bi stavljao gorilla stakla ili aluminijumske ramove recimo na skuplje modele.
Taj glastick u A seriji je jeftina improvizacija i to je to, bitno ili ne.
 
Sto da ne budem. Ovde treba da se pise sve sto jeste svidjalo se to nekom ili ne.
Poredim telefone u istom rangu. Eto neko ce da otvori forum i pogleda temu pre nego se zezne.Zato sam ovde da pomognem ljudima i sprecim da bace 350 eura, sem ako bas zele da pomognu Samsungovoj A klasi da bude bolja. Samsung ce to znati da ceni kao i uvek.
Necu vise nista porediti, valjda je ovo dovoljno, da ne bih stao na zulj ljudima koji su bacili pare pa ih stalno na to podsecam.






Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Smaras, spamujes, flejmujes... direktno krsis pravila foruma. Batali dok je vreme.

...riding on 720p...
 
Bez komentara. Da nekog interesuje zaomi pitali bi tamo.
Hvala za preporuku ali ipak ne

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Ala ste upropastili temu mereci ciji je veci, a tema je da ljudi daju svoje misljenje o A50, bilo pozitivno ili ne, svakodnevne utiske u radu, novosti o Sw...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Takoje. Zena i cerkica imaju A 50 i stvarno nemaju problema. Ovde svratim da vidim samo dali ima nesto novo

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Kako vam se cini baterija posle decembarskog patcha. Kanda malo bolje...izgura 8 i po sati. Mora probam Naptime da vidim rezultat sa njim.
Screenshot_20191228-232207_Settings.jpg

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Zato što je očajno optimizovan.
Ekran treba najvise da troši a ne OS.
 
A zasto sistem toliko trosi bateriju

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
A to daje zbirno i google servise, sms, sat, vreme..... Kad tapnes na taj androd sistem vidis tacno sta je sve tu ukljuceno i bixby i knox servisi, email AOD .... svasta nesto. Tako da nije to tako strasno za sve te stvari ukupno..
Da opet ne "flejmujem", ali sto se baterije tice nemam zamerki. Moze to jos bolje. Ima onaj progeam za debloat tih nepotrebnih apps pa cu se igrati s tim. Ne mora da bude rutovan ide preko Adb.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Kod mene u tom Android system pise da je upotreba 0 minuta. Ocigledno je neki bug ali cinjenica je da mi to ne utice na trajanje baterije sto se vidi i u aplikaciji acubattery. Da to jeste tako ne bih mogao da izvucem 8,5h.
fdf2161b7021a4f1c98d913c839ce4b2.jpg
1337a90099a5936b7e21341ce4cf0e11.jpg


Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 
A pa onda je dobro

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Gledam sad Alexxx1 YouTube kanal (nisam još od kad sam flešovao P10 Lite :D) i tek sad vidim da u stvari čovek ima ozbiljnih problema sa telefonom. Nije uopšte širenje flejma, čoveku ni upola dobro ne radi kao meni.
 
Gledam sad Alexxx1 YouTube kanal (nisam još od kad sam flešovao P10 Lite :D) i tek sad vidim da u stvari čovek ima ozbiljnih problema sa telefonom. Nije uopšte širenje flejma, čoveku ni upola dobro ne radi kao meni.
Nemam ja nikakvih problema sa telefonom. To je ispravan telefon, ne bih mogao da ga reklamiram. To je takav kvalitet. Ja samo ukazujem na to. Stabilnost i kvalitet kamere je mogu da potpisem ista i kod drugih, wifi sam probao na A70 isto slabo mozda i gore nego na A50. Otisak je takav kakav jeste takva losa tehnologija. Slusalice leva desna pogresno obelezene fabricki. Snimac ekrana nije u stock romu i jos mnogo toga. Dobra strana ekran, selfi kamera, baterija i One UI android. To bi bilo to.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Nemam ja nikakvih problema sa telefonom. To je ispravan telefon, ne bih mogao da ga reklamiram. To je takav kvalitet. Ja samo ukazujem na to. Stabilnost i kvalitet kamere je mogu da potpisem ista i kod drugih, wifi sam probao na A70 isto slabo mozda i gore nego na A50. Otisak je takav kakav jeste takva losa tehnologija. Slusalice leva desna pogresno obelezene fabricki. Snimac ekrana nije u stock romu i jos mnogo toga. Dobra strana ekran, selfi kamera, baterija i One UI android. To bi bilo to.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Kamera ne valja ništa ni kod mene, WiFi nebo i zemlja bolji kod mene, otisak takođe, slušalice pravilno obeležene (mada ih ne koristim). Snimač ekrana se nadam da će dođi uz One UI 2.
 
A po cemu je samsungov ui bolji od od miui ili bilo kog drugog? [emoji1]

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
A po cemu je samsungov ui bolji od od miui ili bilo kog drugog? [emoji1]

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Niko ne kaze da je bolji. Samo kazem da nemam zamerki na One UI. Lep je dizajn pogotovo brzi meni. Videcu i Miui OS posle praznika da pazarim neki 8 pro pa cemo neki klip i za njega.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Mislim da je omogućavanje neometanog rada aplikacija u pozadini mnogo bolje odrađeno na One UI-u. Čak i kada se onemogući rad u pozadini (da bi se štedela baterija), notifikacije rade neometano, što je veliki problem kod Huaweia i Xiaomia.
 
Mislim da je omogućavanje neometanog rada aplikacija u pozadini mnogo bolje odrađeno na One UI-u. Čak i kada se onemogući rad u pozadini (da bi se štedela baterija), notifikacije rade neometano, što je veliki problem kod Huaweia i Xiaomia.
Meni se recimo svidja ovaj Power mod. Bas odradjuje poso, a skoro neprimetno gasi aplikacije i kao malo uspori Cpu, ali nista znacajno. To kod Huawei bas losa opcija, ovde to bas funkcionise i skoro da nema battery drain uopste. Drzi bateriju po dva, tri dana.Pogledajte prilog 279568Screenshot_20200103-165421_Device care.jpg

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Ja sam to oduvek držao uključeno (bez disable background data opcije). Isto mi je i za sve aplikacije onemogućen rad u pozadini. Bateriju drži nenormalno dobro, a nikad nisam propustio notifikaciju ili nešto slično.
 
- Snimanje u 4K, HDR u 25MP i bolje fotografije -

- Čipset uređaja podržava snimanje video zapisa u 4K rezoluciji, ali je Samsung softverski onemogućio tu opciju kako bi se prodavali skuplji modeli. Za snimanje u 4K potrebno je preuzeti Open Cameru: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera
Unutar aplikacije potrebno je za rezoluciju video zapisa izabrati 4K opciju. Snimci zauzimaju oko 4 puta više mesta, ali imaju dosta bolji kvalitet.

- Iz prethodno pomenutog razloga, Samsung je onemogućio upotrebu HDRa i AutoHDRa na rezolucijama fotografija višim od 12MP. Ukoliko slikate sa Samsungovom aplikacijom za kameru koristite 3:4 opciju (12MP) a ne 3:4H (25MP) jer će (iako je suprotno logici) to zapravo oboriti kvalitet fotografija. Ukoliko slikate Open Camerom, HDR i AutoHDR su dostupni i u 25MP.

- Za slikanje noću najbolje je koristiti predviđeni noćni režim u Samsungovoj aplikaciji za kameru.

- Uopšteno je poželjno držati optimizator scena uključenim, a što se Open Camere tiče, potrebno je omogućiti Face Detection instead of Focus Areas i omogućiti Camera 2 API u podešavanjima.
 
Nazad
Vrh Dno