Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

jučer sam suprugu počastio belim a50, pa bi imao par pitanja:

1. uz telefon je došla fabrički zalepljena zaštitna folija na ekranu (kao kod huawei mobitela) i zanima me može li se preko nje staviti zaštitno staklo ili moram prvo skinuti tu foliju?

2. fon je odma pondio neko ažuriranje od 500 i nešto mb sa majskim security patchom, ali vidim da nema night i super slow motion modova u kameri? jeli to zadnje ažuriranje?

što se tiče samog fona, meni izgleda ok, samo me malo strah onog plastičnog okvira da se ne počne guliti kao kod onih starih samsunga. za ovu cenu je morao ići aluminijski okvir.

također, voleo bih da "always on display" ima opciju da se upali samo kada dođe neka notifikacija, jer dve od tri trenute opcije za AOD su bespotrebne i ne baš praktične.
 
1. Telefon fabrički dolazi sa Gorilla Glass zaštitnim staklom. To da li i iz prodavnice ima zaštitnu foliju zavisi gde si ga kupio.
2. Da to je majski patch koji svi imamo. Stvarno je sramota da smo u sred jula na majskom patchu. Inače, forumaši, ima li ga junski update kod vas?
3. AOD je mogao mnogo bolje da bude urađen, to se slažem 100%. Ja sam ga isključio, podesio da se ekran upali kad stigne notifikacija i stavio crnu pozadinu na zaključan ekran. Dođe mu na isto.
 
negde sam video da mora da se resetuje kamera da bi se pojavio night mode...
 
1. Telefon fabrički dolazi sa Gorilla Glass zaštitnim staklom. To da li i iz prodavnice ima zaštitnu foliju zavisi gde si ga kupio.

nisi razumeo, pitao sam može li se zaštitno staklo staviti preko te folije, da li može da se fino zalepi ili se mora prethodno skinuti folija?

negde sam video da mora da se resetuje kamera da bi se pojavio night mode...

odrađen wipe data/wipe cache iz recovery-a odma nakon ažuriranja i nema night i slow motion mode-a. koja tačno verzija softvera mora biti da bi se ukazao night i slow motion mode?
 
nisi razumeo, pitao sam može li se zaštitno staklo staviti preko te folije, da li može da se fino zalepi ili se mora prethodno skinuti folija?



odrađen wipe data/wipe cache iz recovery-a odma nakon ažuriranja i nema night i slow motion mode-a. koja tačno verzija softvera mora biti da bi se ukazao night i slow motion mode?
Baciš tu foliju i zalepiš neko lepo staklo.

Nema još night moda. Dolazi, verovatno, sa sledećim apdejtom, ako ga doživimo ikada. Kad dođe sledeći update onda resetuj setovanja kamere

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Jel isao neko da prica sa Samsung podrskom, sta oni kazu za update? :D Vidim ima live chat.
 
Za A40 danas izašao julski update... Preskočili su junski. Verovatno će i za A50.
 
Da li sam ja ovo dobro razumeo, kao da su preskočili junski peč??? Ili ovi nemaju pojma šta pišu. Što li se Samsung ovako bruka nije mi jasno.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Mislim da neće preskakati, jer UPDATE ide redovno. Od neki dan ga prima "GN" verzija...
 
Apdejti idu po zemljama i regionima, zato i "kasne", nemoguće je da svima puste odjednom...
 
Nece nista preskociti. Taj julski update bi trebao da ima sve sto i ovaj prethodni + najnoviji security patch. Bar mislim da bi trebalo tako da bude.
 
Da, to je tačno, sadržaće oba patcha u jednom updateu. Ali zašto ne pružiti to na vreme?
 
Verovatno se razlikuje od regiona do regiona kako i kad izlaze update-ovi.
 
Prilicno dobar mobilni, moja devojka je uzela pre par dana na moju preporuku, dobra je kamera, a ekran je mnogo bolji nego moj na Xiaomi Mi A2, ali naravno oled je oled.
 
Ne znam dal je bilo reči o bateriji, ne videh na poslednjih par strana
Koliki vam je sot i da li mobile data crpi bateriju više no što bi trebalo.
 
Ne znam dal je bilo reči o bateriji, ne videh na poslednjih par strana
Koliki vam je sot i da li mobile data crpi bateriju više no što bi trebalo.
Uglavnom izdrži oko nekih 10 sati kad koristim you tube i igram igrice, evo ti primer juče sam igrao titan quest i za 4 sata igranja skinuo mi je sa 64% na 15% pre toga sam vršljao po netu you tube, čitao novine...
A po meni je normalno da troši više kad je na mobilnom netu svaki tel mi je tako radio, manje troši bateriju kad je na wifi non stop.
I meni je recimo noćas skinuo samo 1% baterije isključen mob.net i uključen wifi, kad mi je uključen i mob.net onda skine 1 do 2% baterije tako da sam ja ekstra zadovoljan sa baterijom.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Evo od jutros
6bf20e4fc6b20bfa5f714a0482c2e012.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Dali neko moze da podtvrdi daje sim free preko operatera konkretno mts
 
nisam baš nešto preterano oduševljen baterijom na a50.

konkretno, kod supruge je trenutno na 34%, od toga nešto malo više od 4h sot. a najviše me razočarala potrošnja AOD-a, na ovim 34% baterije, preko 11% je na AOD (koji je namešten da se pali od 7 od 23h).

lično ću ovaj model da preskočim (iako je bio u top 2 da zameni a1). na moju veliku sreću, supruga je oduševljena fonom.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je kod S10 serije sto se AODa tice ali na A50 trosi bateriju poprilicno.
Danas mi VIP drugar kaze da imaju poprilicno RMA sto se baterije tice ali da je to naj verovatnije vezano za softver i da se ceka junsko+julski apdejt koji ce to da resi (nadaju se).
Dok sam ga imao, meni je sve to ferceralo bez problema i baterija je sa twitterom i FBom gurala ladno 2 dana,

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
AOD сам искључио и укључио звучни подсетник за непрочитана обавештења на сваких 15 минута. Преко ноћи ми се укључи "не узнемиравај" мод, па не смета док спавам. Уопште ми не фали AOD.
 
Da li je neko imao problem sa konecijom interneta kod A50?
Meni se desava da dok mi je zakljucan telefon ako sam na podacima provajdera da ne hvata domet kako treba i da tek posle toga dobijem propustene pozive na viber. A, kada sam nakacena na wifi prosto kao da ne regiatrije internet kao da u pozadini telefon zaspi za internet kada je zakljucan telefon ili iguhi wifi a, prepaci na podatke operatera koni su ibace uvek ukljeceni bas kao i wifi?. Stvarno imam problem jer sa odredjenim ljudima zbig rominga komuniciram samo preko vibera i ispada da sam skoro stalno nedostupna.
 
Da li je neko imao problem sa konecijom interneta kod A50?
Meni se desava da dok mi je zakljucan telefon ako sam na podacima provajdera da ne hvata domet kako treba i da tek posle toga dobijem propustene pozive na viber. A, kada sam nakacena na wifi prosto kao da ne regiatrije internet kao da u pozadini telefon zaspi za internet kada je zakljucan telefon ili iguhi wifi a, prepaci na podatke operatera koni su ibace uvek ukljeceni bas kao i wifi?. Stvarno imam problem jer sa odredjenim ljudima zbig rominga komuniciram samo preko vibera i ispada da sam skoro stalno nedostupna.
Kod mene se slično dešava ali kod mene je do aplikacije nekad mi signalizira da je stigla poruka a nekad tek kad uđem u viber pokaže da imam novih poruka, iako je non stop povezan na net dal wifi ili mob.net. probao sam da je deinstaliram obrišem sve ali ne vredi. A što se tiče signala nisam zapazio taj problem. Vidi u podešavanjima dal ti nije nešto namešteno da se isključuje net kad je zaklučan ekran i u podešavanjima za aplikacije.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Nikakvih problema kod mene. P.S. kad koristite prednju kameru na Viberu ili Instagramu, jel slika dosta zumirana?
Sad proveravao kod mene je normalna. Probao na viberu instagram ne koristim.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ни код мене нема проблема. П.С. Сад сам гледао, код мене је израелска верзија (SM-A505F), начекаћу се за "UPDATE"...
 
Ja imam SM-A505FN Dual Sim kupljen u Win Winu. Što se ažuriranja tiče piše SEE/SEE, SEE/SEE. Još uvek sam na majskom peču. Znače li nešto te informacije oko datuma pristizanja ažuriranja?
 
Nazad
Vrh Dno