Šta je novo?

Access, datumi i format za region

danilov

Cenjen
Učlanjen(a)
21.02.2014
Poruke
652
Poena
170
Imam problem sa unošenjem datuma u upitima.

Kada mi je format za region podešen na "Serbian" stalno izbacuje grešku: "The expression you entered has an invalid date value".

Kada format prebacim na engleski radi bez problema.

Zna li neko način da se to podesi da radi na srpskom formatu?
 
Nisi baš najbolje objasnio gde unosiš te datume - u SQL builderu, na formi, pomoću VBA..?

Query builder konvertuje formate datuma - treba da se unosi onako kako je podešeno u regional settingsu.
..u SQL-u koji se generiše, to bude konvertovano u US format MM/DD/YYYY, tako da ako ti je podešen Serbian, treba da unosiš D.M.YYYY (ili sa tačnom i na kraju ako koristiš default Windows 10 format datuma za Serbian)
To isto važi i za datume koji se unose na formama - Staviš format na primer na Short Date i ako Access prihvati uneti datum, SQL će se ispravno izvršiti.

Ako SQL query generišeš pomoću VBA, treba ti formatiranje datuma u US formatu #MM/DD/YYYY#
 
Proveri kako ti je podešen format u Region settings u windowsu. Vidi i tačke - da li imaš tačku posle unosa godine.
 
Nisi baš najbolje objasnio gde unosiš te datume - u SQL builderu, na formi, pomoću VBA..?

Query builder konvertuje formate datuma - treba da se unosi onako kako je podešeno u regional settingsu.
..u SQL-u koji se generiše, to bude konvertovano u US format MM/DD/YYYY, tako da ako ti je podešen Serbian, treba da unosiš D.M.YYYY (ili sa tačnom i na kraju ako koristiš default Windows 10 format datuma za Serbian)
To isto važi i za datume koji se unose na formama - Staviš format na primer na Short Date i ako Access prihvati uneti datum, SQL će se ispravno izvršiti.

Ako SQL query generišeš pomoću VBA, treba ti formatiranje datuma u US formatu #MM/DD/YYYY#

Unosim ih u Query Design-u. Nebitno je da li ih unesem kao 30/3, 30/3/19 ili 30.3, 30.03.2019., uvek ih prikaže kao što mi je podešeno u windows-u: 30.03.2019. ali izbacuje pomenutu grešku.

To mi se dešava na Windows-u 10. Kada sam probao na Windows-u 7, radi kako treba.

Probao sam i verzije Access-a 2007, 2010, 2016 i 2019. Samo neće da radi na Windows-u 10.
 
Šta ti prikazuje kad prebaciš u SQL View?
 
Šta ti prikazuje kad prebaciš u SQL View?

U SQL-u prikaže u engleskom formatu #3/30/2019#.

Iz Design View-a ne može da se uđe u SQL. Odmah izbaci tu grešku.

Prvo moram u Datasheet view, pa onda u SQL.

I to tako može da funkcioniše (datasheet-sql), ali mi to nije rešenje.

Deluje kao bag na Windows-u 10.

Na internetu nisam našao rešenje.

Neki imaju taj problem i kada vežu formu sa upitom.
 
Nazad
Vrh Dno