Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam konstantno 120/15. Izbacio bih kako je kod mene ali neznam kako da nađem to što tražite

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
To je njihov problem, lepo sam im napisao mejl da ukljuce jos jedan, nisu hteli, kao dovoljan je 1 kanal.

Znam,pitao sam ih pocetkom godine isto, ali rekose da nemaju teh mogucnosti ,pa aj da vidimo ,mozda si te srece da retko ko koristi pun kapacitet kanala ;)
 
Ma ovi nisu normalni, 5 dana ne moze da radi normalno net.
Vec par dana mi isporucuju tacno 50% od paketa.
Skoro je bio lik da mi zameni ruter i nesto oko kablova i kaze sad je bolje,bolji parametri i sve,radi sve par dana i onda pocne sou.
Sad zvao korisnicku,opet prijavio,ona mi kaze parametri su losi. A brojke skoro iste kao kad je bio ovaj kolega njen.
Da restartujem modem i ako se opet javi problem da im javim.
Da li mogu nekog da zamolim da okaci sliku onih parametara da vidim kako to kod vas izgleda?
Hvala.

Evo sta je bitno i kako se tumace parametri...

Opšti parametri signala za Cisco EPC3925

Parametri od značaja u Downstream channel delu su:
- Bit Rate - propusni opseg za prijem podataka.
- Power Level - jačina primljenog signala. Vrednost ovog parametra treba da bude
izmedju -12 i 12, idealno oko 0.
- SNR - Signal to Noise Ratio - odnos signala i šuma na liniji. Optimalna vrednost ovog
parametra je preko 34.

Parametri od značaja u Upstream channel delu su:
- Bit Rate - propusni opseg za slanje podataka.
- Power Level - jačina odlaznog signala. Optimalna vrednost ovog parametra je u opsegu
40 do 50 dbmV, a prihvaljiva odstupanja su kada je vrednost izmedju 35 i 55 dbmV.

19.8.2019..JPG

Ja sam na RV mrezi kojom je ovladala SN i imam samo jedan DS kanal :( a voleo bi da ih je barem 2...
Radi prokletinja na 120/15Mbps ali im je trebalo mnogo, cak previse vremena da se "dogovori leva strana mozga s desnom rukom i levom nogom kako da se ponasaju i sta da urade"...
 
Gledam ove tvoje parametre i parametre koje je okacio @offline71

Njemu su Power level u minusu i blize su nuli a SNR svi preko 41 (skoro svi)
Kod tebe Power Level svi u plusu i oko 5 a SNR svi pre 41.

Kod mene :

2hzoh9e.jpg



Jel ovo ocigledna razlika u odnosu na vas? Ovi prvi svi u dubokom minusu a SNR daleko ispod vasih vrednosti.
 
Parametri od značaja u Downstream channel delu su:
- Bit Rate - propusni opseg za prijem podataka.
- Power Level - jačina primljenog signala. Vrednost ovog parametra treba da bude
izmedju -12 i 12, idealno oko 0.
- SNR - Signal to Noise Ratio - odnos signala i šuma na liniji. Optimalna vrednost ovog
parametra je preko 34.

Parametri od značaja u Upstream channel delu su:
- Bit Rate - propusni opseg za slanje podataka.
- Power Level - jačina odlaznog signala. Optimalna vrednost ovog parametra je u opsegu
40 do 50 dbmV
, a prihvaljiva odstupanja su kada je vrednost izmedju 35 i 55 dbmV.

Svima vama van RV mreze (uglavnom) je problem sama kablovska mreza, razdelnici, cvorista i slicn stvari jer RV ima nesto bolju mrezu, barem na NBG a i drugde se trudio da popravi i doradi onamo gde je bilo problema...
 
Evo i mojih parametara, cini mi se da su savrseni, a eto opet mi internet radi uzas i download padne na 0 uvece.

SkzzuIh.jpg
 
Juče su nešto čačkali, više puta je ispadao net. Sada mi se čini da je malo bolji protok...

Annotation 2019-08-20 103029.png
 
Meni juce devojka iz korisnicke podrske rekla da trazim umanjenje po racunu.
Ja joj objasnjavam da sam ih za 40 dana od kad sam presao sa maska na njih zvao bar 20 puta :)
Cekam da me zove neko iz napredne podrske,rekli mi je sta da mu kazem da bi ovi napredni odreagovali da se problem definitivno resi.
 
Meni juce devojka iz korisnicke podrske rekla da trazim umanjenje po racunu.
Ja joj objasnjavam da sam ih za 40 dana od kad sam presao sa maska na njih zvao bar 20 puta :)
Cekam da me zove neko iz napredne podrske,rekli mi je sta da mu kazem da bi ovi napredni odreagovali da se problem definitivno resi.

I onda će ti obećati nešto(gratis mesec dana net, kablovske) da se ti iskuliraš i na tome će se završiti jer ti nikada nećeš dobiti od njih to što su rekli i izbegavaće te narednih dana, nedelja, meseci dok ne odustaneš i počneš da odbrojavaš dane kada ćeš moći da raskineš ugovor.
 
KOd mene televizija radi bez greske.
Internet.....ocaj.

Kod mene obrnuto. Internet stalno ima punu brzinu sve super a tv skrembluje. Ne stalno krene popodne najvise uvece kad je najvece opterecenje, i to kad je ovako toplo vreme najvise. Kad pada kisa slika odlicna (kad se konektori pokvase) Zamenili splitere u cetvrtak na banderi(koji su postavljeni ko zna kad) na kojoj je prikljuceno sestoro nas na 2 splitera ispred kojeg ide pojacivac. Stavili drugi spliteri oni veliki dva komada ono jos gore skrembluje sad ih ponovo zvao zeza jedan stb kod matoraca pa za zamenu. Dolaze treci put za 2 meseca. Stalno nesto otkazuje, skrembluje ko moze neka bezi od njih ja nemam drugu opciju.Dodju, kazu to je do beograda nije do njih (samo da te otkace) a u komsiluku ima ko ima lepu sliku.
 
Poslednja izmena:
Parametri od značaja u Downstream channel delu su:
- Bit Rate - propusni opseg za prijem podataka.
- Power Level - jačina primljenog signala. Vrednost ovog parametra treba da bude
izmedju -12 i 12, idealno oko 0.
- SNR - Signal to Noise Ratio - odnos signala i šuma na liniji. Optimalna vrednost ovog
parametra je preko 34.

Parametri od značaja u Upstream channel delu su:
- Bit Rate - propusni opseg za slanje podataka.
- Power Level - jačina odlaznog signala. Optimalna vrednost ovog parametra je u opsegu
40 do 50 dbmV
, a prihvaljiva odstupanja su kada je vrednost izmedju 35 i 55 dbmV.

Svima vama van RV mreze (uglavnom) je problem sama kablovska mreza, razdelnici, cvorista i slicn stvari jer RV ima nesto bolju mrezu, barem na NBG a i drugde se trudio da popravi i doradi onamo gde je bilo problema...

Da za cbn modem isto tako kod mene pover level od 0 do -4 a ovaj drugi u upstream power level 43-45 db varira u toku dana a i zavisi od vremena i internet radi odlicno. E tv druga prica
 
Poslednja izmena:
I jos jedan adapter za cisco 3925 je otisao.. Trenutno ga napaja Chieftec..
 
I Kopernikus a i sada Supernova nabavljaju najgoru i najjeftiniju opremu. Očigledno da je ista ekipa ostala posle prodaje u sektoru nabavke.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
'Jel šalje Radijus Vektor ona upozorenja za ilegalno preuzimanje i/ili deljenje sadržaja? Npr. za torrenting? Dobio sam suspenziju na serveru (Irdeto je poslao DMCA prijavu mom provajderu) gde sam takve stvari radio, pa sam prisiljen da to radim preko sopstvenog Interneta. E sad, mali mi je problemčić što se Internet ne vodi na mene nego na stanodavca, pa ako bi stiglo takvo pismo baš bi mi napravilo problem jer je stariji čovek u pitanju, a oni baš nacickaju ta pisma ako se dobro sećam da misliš da će ti policija, BIA, VTK, FBI i (INTER/EURO)POL probiti vrata svakog časa.
 
Al' ozbiljno, toga nema vise... bilo onomad mnogo davno da su nekoliko puta poslali takav email i nista vise...
Ispoštovali oni svoju "obavezu" i proceduru, "ispoštovali" i mi njih "sve u 16" ... od tada ni jednom.
 
Da nije opet neko presekao neki kabl u Pazovi? :) Nestade i TV i net pre 15 minuta.

edit: Ima neki kvar, rade na tome.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, da podelim i ja iskustva sa novim provajderom. Predhodni korisnik RV televizije i paketa od 15mbita, relativno bez vecih trzavica sve sljaka poslednjih 10ak godina. Od pre mesc dana potpisao ugovor na super par i net 60. I pocinje zurka.To su sve postavili dok sam ja na poslu, supruga kuci, prva stvar koju sam video da su zameili modem, ovim budjavim3925. Posto je domet nikakav, iskljucim na modemu wifi, prikacim svoj wifi ruter preko lan kabla i wan porta, i komp preko lana iz wifi rutera iiiiiiii ne moze vise od 30mbita. ja u rebusu. Probam jos dva wifi rutera, tplink940n i tendu f300, isto. Ukacim direktno lan kabal iz kablovskog modemau lan karticu kompa,brzina 60. Kontam dvostruka dodela adresa, stavim wifi ruter u AP mod, opet ne vise od 30. tu se smorim, nazovem podrsku, oni me cimali pola sata, na kraju se dogovorimo da posalju ekipu. I oni dodju posle tri dana, i ja im kazem samo da ja na wifi ruteru nema 60 nego 30 i da oni srede. I oni pola sata nesto proveravali i na kraju dosli do zakljucka da lan kabal od modema do rutera nije dobar. ja se smejem, od muke. kazem ubacite direktno u komp bez wifi rutera i dobice te 60. Oni probaju i samo me pogledaju. Na kraju ih zamolim da kablovski modem stave u bridge mode,jer ta opcija nije bila otkljucana. I nazovu oni centralu i kazu veceras u 20 h ce prebaciti. Prebacili. I prokleto go... opet ne radi. Ja sutra idem na put, i zovem ujutru ih da rese kako znaju, ili raskidam ugovor. Iskreno, ocekivanja i nisu bas velika. Sta reci ,a ne zaplakati,aahaha.
 
Jel ima neko problem sa EPG-om?
Od jutros vidim nema nista,vreme je bilo podesena na automatsko i radilo je pristojno.
Jutros ustao nesto rano,pustim tv i vidim nema nigde epg.
Vreme pokazuje neko levo,5 ili 6 sati u plusu plus pise da je 21.8 ,pokusao sam rucno da podesim,epg se pojavio ali nista nije tacno...

Ova napredna podrska me nije zvala,ako mi uskoro ne srede sve definitivno raskidam ugovor.
Ovo vise nema smisla,konstantno ih zovem sa problemima...
 
Za.....ih sto ih ti, ja i pola srbije zovu nista ne ulazu u mrezu i samo gledaju da te otkace . Samo se menjaju vlasnici i na tome ostaje
 
Ja razmišljam da pređem na Supernovu. Pa me zanima kakvi su utisci korisnika sa Novog Beograda, konkretnije blok 45, 71?
Ističe mi ugovor na Beogridu, SBB je to preuzeo i stavio nas u podređen položaj u odnosu na nove korisnike.
Principijelno ću da promenim provajdera, no eto, ako ima neko konkretno iskustva iz ovog dela Beograda.
 
Losa podrska jer je spora i neažurna, tamo leva ne zna sta radi desna, tamo ima mnogo onih sto pricaju (rade pricajuci, telefonski operateri, ovi sto zapisuju probleme) i malo strucnog kadra (IT strucnjaci koji znaju i imaju ovlastenja da nesto rade u sistemu, da podesavaju i menjaju), malo ili nimalo njihovih motera, previse podizvodjaca kojima je pre svega cilj da sto vise klijenata obidju i naplate dolazak a nesto manje da problem rese.
AKO sve proradi valjano onda se mozes nadati da ce i u buduce biti u redu.
Bivsa RV mreza ok, uglavnom (na NBG).
 
Znaš šta, generalno, nisam bio nezadovoljan ni sa jednim provajderom, čak mi je i Pošta NET bila ok.
Laik, pa ću možda koristiti neke nestručne termine, nadam se da ćete razumeti.
Na Beogridu me najviše izluđivalo premotavanje na TV, jer se često dešavalo da me "izbaci" iz programa koji gledam, pa posle "jovo nanovo" doći do traženog vremena u emisiji. I to je jako često bilo.
Druga stvar, uvek su imali problema sa netom kada podrška ne radi, dakle, uveče ili vikendom.
Treće, njihov ruter nije imao baš neki domet, pa sam morao da dodajem u jednu sobu (inače ruter nije nijednom zabagovao čini mi se, dakle, odličan je bio u tom smislu).
I poslednja stvar, zatvorili su pristup internetu spolja pa tako da te upload brzine su suštinski nebitne.
I da, još jedna stvar, valjda zbog deljenja IP adresa, često se dešavalo da moram da popunjavam one grafičke gluposti (zbog "sumnjivih" aktivnosti sa "moje" IP adrese), koje izluđuju a i nemaju bilo kakvog rezona.
I da, brzina je uglavnom uvek bila u fulu, ja imam paket od 40Mbps, dakle od 38-41.

Naravno, nervira me i "šlepanje" TV usluge uz internet uglavnom kod svih većih operatera.

Što se tiče Supernove, nastavljaju mts tradiciju skrivenih troškova. Recimo, usluga TV PO TVOM, se dodatno plaća, čak i prvih 6 meseci.
I onda, kako ih nije blam da nazovu pakete super par plus ili super sve (plus), kada to nije ni sve ni plus.
Ali, ipak su jeftiniji od SBB-a

I ako ima neko savet, da li uzimati CAM karticu ili STB uređaj (da znam, ovo poslednje je neophodno za tv unazad), odnosno šta bolje ili brže radi? Recimo promena kanala?
 
Poslednja izmena:
Zdravo, komšija! Pozdrav iz bloka 61. Ako si čitao ranije postove, možeš da zaključiš kako sada stvari stoje, pisali smo o tome. Zeha je odlično opisao trenutno stanje, ima novi SN paket pa može dobro i da sagleda situaciju. Moj stav je da SN nije za preporuku jer je ujedinjenjem postala nedorasla za obim posla + dosolio mentalitet državne firme koja se bavi uslugama. Ta kombinacija proizvodi ovo što imamo. Ja sam 17 godina korisnik pokojnog Radijus Vektora, nikad nije bilo nekih većih problema u isporuci usluge, mislim da je mreža u urbanijim delovima grada dobro urađena ili solidno održavana. Ta diskriminacija postojećih korisnika postoji kod svih provajdera i nije propust samo jednog, prosto to im je politika. Svakim novim ugovorom sam eventualno dobio neki tv paket free, nikad umanjenje računa i besplatne mesece. Računaju na to da te mrzi da prelaziš i iznova postavljaš instalaciju, a nove korisnike svakako privlače popustima. U tom smislu, ako želiš uvek popuste, lepo dve instalacije pa menjaj na 24 meseca. Imao sam CAM dve godine i tv je samo jednog dana prestao da prepoznaje njihove kartice. Zatim se pojavio Horizont s vraćanjem unazad pa sam ga zadržao. To je više stvar estetike i tvojih potreba. Isti je slučaj s tv uslugom. Džabe 260 kanala ako nemaju neki koji baš tebi treba...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno