Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav komsija. Blok 71 iliti naselje Dr Ivana Ribara.
Ne znam sta bih trebao da radim sa instalacijom? Trenutno su razvučeni mrezni kablovi ali vidim da ima i neki koakaijalni da je usao u stan.
Ne treba meni popust od 1 din već neka normalna cena.
Zar nije nepravedno da su različite cene kada se gleda ceo period?
Ja da plaćam 3.500 mesecno a neko 2.750 za istu uslugu?
Da su to sakrili nekako pa ajde. Ali na sva zvona se oglašavaju. Msm na SBB.
Cim postaviš pitanje, cvrc milojka.
Imam drugara u Telekomu pa cu da ga pitam, zaboravio sam. Mada on radi sa telefonijom, fiksnom, inženjer je.
Da mi kaze kakve to probleme imaju, ako uopšte ima ikakve veze sa tim.
Valjda je Supernova deo Telekoma koliko znam.
Kod Supernove naglasavaju da im CAM nema tv unazad. Ti imas neku koja to ipak može?
Malo smara koriscenje dva daljinca.
Mada kada sve saberem, na tv- gledam 99% sadržaja preko medija servera na računaru, o onaj 1% je formula 1 i ponekad nešto drugo od sporta. Kao recimo sto ce biti sad svetsko prvenstvo u kosarci.
I da, ne znam da li bih kod SBB dobio Beogrid EON ili SBB EON.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
CAM nema vraćanje unazad, koliko znam... Ma, navikne se čovek, svejedno mi je, meni je važno da je uređaj nov, i daljinac. Ko gleda sport SN je odličan izbor, to je izvesno. Postoji razlika u EON-u? Zar nije samo razlika u netu kod njih?
 
Da razlika je u brzini interneta. Možda i kvalitetu infrastrukture?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ja razmišljam da pređem na Supernovu. Pa me zanima kakvi su utisci korisnika sa Novog Beograda, konkretnije blok 45, 71?
Ističe mi ugovor na Beogridu, SBB je to preuzeo i stavio nas u podređen položaj u odnosu na nove korisnike.
Principijelno ću da promenim provajdera, no eto, ako ima neko konkretno iskustva iz ovog dela Beograda.
Ja da mogu da biram uzeo bi SBB, ovako moram Supernovu ex Radijus
Vektor musterija

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Hvala jaksa na savetu.
Jos ako bi ga obrazložio...
No dobro, ocito me ceka iščitavanje cele teme :)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Zašto mi je crna slika kada gledam snimljeni materijal na računaru? Jedino mogu da puštam snimljeno na TV-U...
 
Evo ukratko, Supernova sistem "štuca" EPG ne radi, mnogo manje tv kanala može da se gleda "unazad", SBB ima više HD kanala, eto ukratko, istina Supernova ima Arenu i Sport Klub, ali pitanje do kad

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Evo ukratko, Supernova sistem "štuca" EPG ne radi, mnogo manje tv kanala može da se gleda "unazad", SBB ima više HD kanala, eto ukratko, istina Supernova ima Arenu i Sport Klub, ali pitanje do kad

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Ovo je ključna stvar. Dokle god ne istekne poslednji ugovor koji ima neko da ima oba kanala, posle toga ih gubi i to je to.
 
Juce me zvao lik iz napredne poruke,posle 2 ili 3 dana od kad sam prijavio problem da duplo sporijim internetom.
Pita me u cemu je problem :)
Ja kazem internet radi duplo sporije 60/7 a treba da bude 120/15.
On tamo nesto proverava u sistemu,kaze brzina vam je dobra,to je vas paket.
Ja mu kazem da ne lupa gluposti,uzeli smo najaci paket a on opet da je to sto on ima u sistemu.
Nesto je tamo opet napisao i javice mi se neko :)
Zove taj isti posle 2minuta i kaze pokusajte ponovo,izmerim i radi 120/15 koliko i treba da bude. Pitam ga gde je bio problem a on poceo neke gluposti o sitemu da mi prica.
Neko od njih mi je ladno prepolovio paket i pustio mi 60 umesto 120. To je trajalo oko 5 dana.
Mora sve da se kontrolise svaki dan,ocigledno su organizovani katastofalno.
 
Ok. Što se tiče televizije tu ni Beogrid (SBB) ne briljira.
Recimo, samo HBO ima mogućnost vraćanja unazad u HD formatu. Ostali HD kanali imaju svoj SD pandan koji može da se vrti u nazad.
EPG radi ali je često netačan.
I ti HD kanali su u najboljem slučaju u "uštrojenom" 720p kvalitetu. Nema tu govora o 1080p HD-u.
Pa danas svaka baba koja snima kuvarske veštine i kači snimke na YouTube snima u minimum 1080p formatu.
Recimo kanal bakina kuhinja. Zena ima jedan prosečan Canon fotoaparat i to ispada bolje po kvalitetu nego HD televizija u srpskoj verziji.
Gomila tv kanala opstaje samo zato što su ih vezali uz internet ponudu - uslugu.
Nažalost supernova nudi jedino 30Mbps lkao solo uslugu.
Ok, sve savete sam primio k znanju.
Hvala

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Onda uzeti najjeftiniji paket, i uzeti Netflix, HBO preko operatera i sve preko Chromecast na TV


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Milsis na telenor?
Da nije to losa opcija.
Samo kad vi imali brži Internet paket.

Sad se setih pošto imam EON mislim da sam za ove dve godine odgledao televizije preko eona maksimum pola sata. Kada EON podesavas imas opciju brzine i najveća je 4mbps.
Svaka 1080p kamera na smart telefonu snima brzinom od oko 17mbps.
Da li sada uporedjujem babe i žabe ne znam. Mada meni liči da je uporedivo.
Možda neko i ima tehničke specifikacije tv signala koji mi primamo na tv a koje su krstili da su HD.
HD je širok pojma to znam. No svejedno.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ako je nešto HD ne znači da mora biti 1080p (po definiciji je 720p HD). Super je ako je 1080p. :)

U Pazovi opet kvar/radovi izgleda... da li neko zna šta se dešava i da li da očekujem da svakog dana nestaju TV i net?
 
Ako je nešto HD ne znači da mora biti 1080p (po definiciji je 720p HD). Super je ako je 1080p. :)

U Pazovi opet kvar/radovi izgleda... da li neko zna šta se dešava i da li da očekujem da svakog dana nestaju TV i net?

Kako gde neko ima dobar signal neko los kakve si srece. Ja imam dobar net ali los tv komsika do mene katastrofa ni net ni tv komsija od preko puta koji inace radi kod nih kaze ''i kod njega seca'' na banderu nagurano 6 nas pa ti vidi bili skoro opet zbog jednog stb rasirili se kontakti pa je prekidao zamenili kontakt pitao opet za seckanje kaze ne mogu nista da urade mada se dosta ljudi zali sad u mom krugu i u sv. E sad bi bilo realno da odem i trazim umanjenje racuna nego znam da od ta posla nema nista a i dosadilo mi je vise da idem do njih svaki mesec ovaj mesec dva puta. Navodno cuo sam koliko je to tacno ce da rade novu mrezu u Svilajnac u oktobar- novembar. Ne lipci magarce zelene trave
 
Radilo je ok ranije, signali su mi odlični i za TV i net. Nego prekjuče nestalo na sat i po otprilike, rekoše mi da je kvar. Evo malopre opet... pa da vidim da li neko zna šta se dešava... uvek neko ima neke insajderske informacije. :D
 
Ne znam. Zvao juče SBB i delovi Beograda su imali neki prekid kao i cini mi se Smederevo.
Verovatno su povezani kvarovi

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ne znam. Zvao juče SBB i delovi Beograda su imali neki prekid kao i cini mi se Smederevo.
Verovatno su povezani kvarovi

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Ma da ''vrlo strucno osoblje'' ce da to popravi. Prvo da sve radi kako treba ovaj forum ne bi ni postojao niti bi bilo toliko clanova.
 
Ma da ''vrlo strucno osoblje'' ce da to popravi. Prvo da sve radi kako treba ovaj forum ne bi ni postojao niti bi bilo toliko clanova.

Tačno. Nikad nisam koristio forume za ove gluposti dok nisam prešao na Kopernikus. ;)

Proradilo upravo. Nije loše, samo sat vremena danas.
 
Gase FTA DVB-C i neke analogne kanale od ponedeljka.
89dfaae529cad861a4da39fef1c72848.jpg


Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Analogija je kod mene ugasena pre skoro godinu dana.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Analogni kanali su dostupni na Ledinama u ovom trenutku (mreža od Radijus Vektora), ima ih 58, a digitalnih ima preko 260 i otključani su svi osim XXX i HBO 3 , RTS HD i Arena Sport 1 HD. Inače niti su odradili digitalizaciju niti su ove STB-ove što su uvalili ljudima kršteno aktivirali, tj. smart kartice ne rade i ne mogu da otključaju HBO 3 npr., čak i sa super sve plus paketom. Ne samo kod mene već i po komšiluku, predviđam da će biti mnogo žalbi i kuknjave kad zaključaju DVB-C, ako ne stignu magično da aktiviraju sve kartice do ponedeljka.
 
Kod mene takodje analogija ukinuta skroz pre par meseci (Ruma, Kopernikus).

Dakle, u Vektoru tek počinje digitalizacija.
 
Poslednja izmena:
drugar mi kuka da je dobio novu lepu 100.64.xxx.xxx IP adresu :) i ne radi mu kamera vise...

kakva bese politika tamo, hoce li da vrate javnu, isplati li se da zove uopste?
 
Da li za kamere treba statička ip adresa?

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Ovo sa EPG je smejurija,jedno piše kad pritisneš EPG a drugo kad pritisneš Info dugme, oni se debelo sprdaju sa nama
65fdf56b20c7bd0fa92a85cd24d7d921.jpg
8c1d71f2407756330de36e8a833607af.jpg


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Da li neko ima problem sa fixnim telefonom kod Supernove (Kopernikus).
Meni danas iz čista mira prestao da radi i nema signala "tuutuu", a obe lampice za telefonsku liniju na CBN modemu samo trepere!
Svi računi uredno plaćeni na vreme, a internet i televizija nesmetano rade!
Zvao i prijavio kvari ali kažu nemaju pojma šta je.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno