Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa mislio sam sa telefonom. Onaj srednji paket ili najbolji. Jer u tom slucaju ispadne 1800 ili 2300 mesecno. A u najjacem paketu je optika 1000mbps,a u srednjem 200mbps. I imaju svi paketi kanala tj. arena, hbo, superstar i x plus.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne dobijam tu brzinu ili da se bolje izrazim necu dobiti tu brzinu(200Mbit) zato sto ide preko koaksijalnog, a ne zato sto ne moze. One brzine za optiku daju samo ljudima kojima optika ulazi u stan(FTTH), a meni je samo optika do zgrade(FTTB).

U sustini na NBG-u optiku imaju samo oni koji su bili kod onog provajdera Masko, a oni su to razvlacili samo u A bloku.
To je zato što su oni tako odredili pakete a ne zato što ne moze ta brzina kroz koaksijalni kabl.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ima li neko višak Supernova app za "Samsung Smart TV", da se menja za "Amazon prime"

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Pozdrav kolege, imam jedno pitanje. Dolazili mi iz supernive i nude optiku sa prvih 12 meseci besplatno ili da placam pola iznosa dve godine. Da li da uzimam tj interesuje me kakav je kvalitet mreze i ponuda kanala? Ja sam u Kragujevcu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ja sam u Mladenovcu i optika mi je usla u kuci. Uzeo sam najmanji paket i brzina neta mi je 100/8.I net i televizija mi rade odlicno. Ja sam dobio ponudu 10 meseci gratis.
 
^ +1
SBB trenutno gura 500Mbps kroz koaksijalni kabel.
Pozdrav

SBB ako im doplatiš na premium paket 2000 din gura u giga gradovima gura i 1 Gbps kroz koaksijalni kabel.
Što bi supernova pošto su njoj svi korisnici već digitalizovani u teoriji trebalo da može da ponudi pošto beše koriste DOCSIS 3.0.
 
Ja sad nešto povezujem priču...
Oni već mesecima vise po banderama i već po ko zna koji put razvlače nove kablove preko starih koji su već novi jer su stare menjali skoro...
možda je to opticki kabl?

Verovatno će prvo glavne transfer kablove prebaciti na optiku.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kakav stb daje Vektor, da li ima smisla uzimati ga ili ici samo na cam? Mislio sam da uzmem 2 CAM-a i jedan stb, ali ako stb nema neke dodatne opcije onda cu verovatno sva tri cam-a. Jel daju nove rutere ili umeju da uvale i koriscene i koji uzeti ako pitaju?

Taman sam odustao od supernove(bilo je mts ili sbb, mada sam sada vise naginjao ka sbb-u zbog zahteva u kuci za sk), ali ponudise 12 meseci za dzabe sto je previse dobra ponuda da se propusti. Jedino mi je malo krivo sto nisu isli na FTTH jer je potpuno nova mreza(tek su je uveli), vec su optiku doveli samo do podruma, a posle koaksijalac.

I ako je neko u zgradi menjao provajdera, ako nije problem da napise sta i kako ide sa kablovima, tj sa kablom koji ulazi u stan? Jel se ubacuje novi dovodni kabl ili iskoriste postojeci od starog provajdera, tako sto ga negde u hodniku prespoje sa f konektorom?

Imam 2 cam (u 2 tv)i 1 stb koji koristim kao uredjaj za snimanje tv programa na externi ssd povezan sa jednim tv preko hdmi.
STB ima mogucnost programiranja snimanja pojedinacnog, visestrukog sedmicnog ili visestrukog danima uzastopno, moze i trenutno poceti snimanja na komandu korisnika, ima mogucnost preimenovanja snimljenog materijala, meni radi posao. Jos bi mi trebalo da mogu editovati malo snimke ali to nema koliko ja vidim.

Ko ima bolji tv onda uzme za njega cam, a za losiji tv moze i stb.
 
Sa onim cam karticama ima premotavanje ili ne?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
kako da udjem u tehnicolorov modem - ruter
ni sa admin admin ni sa velikim slovima ni bez lozinke ne mogu nikako
TC7200
 
Ja ulazim bez šifre sve prazno

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Odem u poslovnicu u Borči da produžim ugovor. Sve se dogovorimo. Posle 10 minuta se setim da im nisam napomenuo da kad budu dolazili monteri da mi prikače još jedan TV da ponesu CI karticu. Nazovem call centar da dodaju tu stavku kad tamo operaterka "Gospodine, ovde je zavedeno maločas da ste podneli raskid ugovora!?".
Vrisak!

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Pa mislio sam sa telefonom. Onaj srednji paket ili najbolji. Jer u tom slucaju ispadne 1800 ili 2300 mesecno. A u najjacem paketu je optika 1000mbps,a u srednjem 200mbps. I imaju svi paketi kanala tj. arena, hbo, superstar i x plus.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

I ja sam se malo dvoumio, ali sam se odlucio za ovaj srednji koji izadje 1800 u proseku, u najboljem slucaju je samo brzi net i dobijas onu uslugu tv po tvom gde mozes da gledas preko neta i da vracas program unazad 7 dana(koja po komentarima ovde nije bas sjajna). Ako mi deluje da mi treba brzi net, na visi paket uvek mogu da se prebacim, ali kada si na ugovoru ne daju prelazak na nizi paket. Pa mi deluje bolje da prvo probam sa ovim, pa ako je sve ok i ako mi bas djavo ne da mira lako uvek moze da se uzme veci. Jedino u tvom slucaju je drasticna razlika po pitanju brzine neta u tim paketima. Ako ti je mozda "upload" vazan, u najvisem paketu je 100Mbps, dok je u srednjem 20Mbps, tako da i to treba imati u vidu.

U sustini razmisli da li ti treba: *bolji net 1000/100 vs 200/20 i
*usluga TV po Tvom - "TV unazad 7d, TV na mobilnom (3 uredjaja), Video klub (VOD)"

Kanali su potpuno isti, posto oba paketa imaju sve kanale. Taj najveci "MAX" paket je naknadno ubacen, do skoro su bila samo dva tj. onaj srednji "PLUS" paket je bio najveci.
Moj savet, uzmi srednji za 1800, pa ako mislis da ti treba veci ti se posle prebaci.

To je zato što su oni tako odredili pakete a ne zato što ne moze ta brzina kroz koaksijalni kabl.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Nismo se mi onda razumeli. Ja nisam ni rekao da ne moze ta brzina kroz koaksijalu. Samo sam rekao da kod mene optika ne ulazi u stan, vec je terminacija u podrumu, tj da je nevazno sto je optika do zgrade, jer cu dobiti brzinu koja ide za koaksijalac.

Imam 2 cam (u 2 tv)i 1 stb koji koristim kao uredjaj za snimanje tv programa na externi ssd povezan sa jednim tv preko hdmi.
STB ima mogucnost programiranja snimanja pojedinacnog, visestrukog sedmicnog ili visestrukog danima uzastopno, moze i trenutno poceti snimanja na komandu korisnika, ima mogucnost preimenovanja snimljenog materijala, meni radi posao. Jos bi mi trebalo da mogu editovati malo snimke ali to nema koliko ja vidim.

Ko ima bolji tv onda uzme za njega cam, a za losiji tv moze i stb.

Ma svi su smart, ali uzecu mozda cisto radi reda taj jedan stb, posto racunam da moze da snima na FAT32/NTFS, za razliku od lg tv-a koji mi gura EXTFS. Kad vec ne ide to premotavanje 7 dana uz plus paket.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
I ja sam se malo dvoumio, ali sam se odlucio za ovaj srednji koji izadje 1800 u proseku, u najboljem slucaju je samo brzi net i dobijas onu uslugu tv po tvom gde mozes da gledas preko neta i da vracas program unazad 7 dana(koja po komentarima ovde nije bas sjajna). Ako mi deluje da mi treba brzi net, na visi paket uvek mogu da se prebacim, ali kada si na ugovoru ne daju prelazak na nizi paket. Pa mi deluje bolje da prvo probam sa ovim, pa ako je sve ok i ako mi bas djavo ne da mira lako uvek moze da se uzme veci. Jedino u tvom slucaju je drasticna razlika po pitanju brzine neta u tim paketima. Ako ti je mozda "upload" vazan, u najvisem paketu je 100Mbps, dok je u srednjem 20Mbps, tako da i to treba imati u vidu.

U sustini razmisli da li ti treba: *bolji net 1000/100 vs 200/20 i
*usluga TV po Tvom - "TV unazad 7d, TV na mobilnom (3 uredjaja), Video klub (VOD)"

Kanali su potpuno isti, posto oba paketa imaju sve kanale. Taj najveci "MAX" paket je naknadno ubacen, do skoro su bila samo dva tj. onaj srednji "PLUS" paket je bio najveci.
Moj savet, uzmi srednji za 1800, pa ako mislis da ti treba veci ti se posle prebaci.


Nismo se mi onda razumeli. Ja nisam ni rekao da ne moze ta brzina kroz koaksijalu. Samo sam rekao da kod mene optika ne ulazi u stan, vec je terminacija u podrumu, tj da je nevazno sto je optika do zgrade, jer cu dobiti brzinu koja ide za koaksijalac.



Ma svi su smart, ali uzecu mozda cisto radi reda taj jedan stb, posto racunam da moze da snima na FAT32/NTFS, za razliku od lg tv-a koji mi gura EXTFS. Kad vec ne ide to premotavanje 7 dana uz plus paket.

Hvala.
Ja mislim da je usluga vracanje unazad besplatna samo u nahevecem paketu. Najmanji i najmanji paket nemaju tu uslugu
 
Da, besplatna je samo u najvecem. To sam i napisao, tj ako ti znaci to vracanje i brzi internet da onda uzmes MAX paket. Napisao sam da su isti tv kanali u ponudi za plus i max paket.
 
Poslednja izmena:
Kod njih placas 120 ili kod nekog drugog provajdera? Koliko vidim kod njih je ta usluga 300 dinara, tako da ti onda dize cenu ovog plus paketa na 2100. Onda i nije neka velika doplata za max paket, prosecna razlika onda pada na samo 200 dinara.
 
Poslednja izmena:
Kod njih placas 120 ili kod nekog drugog provajdera? Koliko vidim kod njih je ta usluga 300 dinara, tako da ti onda dize cenu ovog plus paketa na 2100. Onda i nije neka velika doplata za max paket, prosecna razlika onda pada na samo 200 dinara.
Ne ja sam uzeo najmanji paket super par sa netom 100/10 i to placam 2600 din i plus placam vracanje unazad 120 din
 
Izvini, pomesao sam te sa "sebekkg". Ti si bese presao sa sbb-a sa onom ponudom za 10 meseci.

Bas cu da pitam ovog promotera za to vracanje, kod telekoma u boksu je 100 dinara, a kod njih u cenovniku stoji 300 dinara za tv po tvom, a nigde ne pise da ima samostalna usluga "vracanje unazad".

Pretpostavljam to koristis preko njihovog IP STB-a. Kako ti radi to cudo, posto vidim da ga nisu nesto nahvalili ovde?
 
Poslednja izmena:
Pravim neku kombinaciju pa da prvo pitam ovde pre nego što se zapetljam sa Supernovom... Brat u kući ima paket Super par 2, bivši Kopernikus. Ja u stanu imam Total i TV koji podržava Supernova app. Hteo sam da doplatim na njegov paket uslugu TV po tvom i da je imam na svom TV. Da li to može? Zavisi od interneta, na adsl sam u Totalovom paketu?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izvini, pomesao sam te sa "sebekkg". Ti si bese presao sa sbb-a sa onom ponudom za 10 meseci.

Bas cu da pitam ovog promotera za to vracanje, kod telekoma u boksu je 100 dinara, a kod njih u cenovniku stoji 300 dinara za tv po tvom, a nigde ne pise da ima samostalna usluga "vracanje unazad".

Da sa, sbb sam presao na Supernovu zbog optike. I internet mi je bolji nego Na sbb. Imam i bolji domet na wifi. Mada meni je i na sbb sve radilo super ali ovde mi je punoooo jeftinijeee
 
Naravno, nisu nam provajderi porodica ili bliski prijatelji pa da se stalno drzimo istih, ko ponudi bolje uslove odes kod njega i cao, zdravo.... Ako je slicna ponuda onda je ok da ostanes, ali ako je negde dosta povoljnije onda nema izgovora, pod uslovom da je kvalitet manje vise isti. E sad, ako je neko inertan i lenj to je druga prica.

@scouser Proveri, ali mislim da je neko ovde komentarisao da aplikacija moze da radi samo na supernovinom internetu. Ali to mozda vazi samo ako koristis njihov ip stb, tj. moguce da moze ako ne koristis njihov stb. Ali secam se da sam citao da nije bas najsrecnije radila aplikacija. Mislim da ti je najlakse da pretrazis ovu temu, ides na "Search Thread" pretrazis reci "aplikacija", "app", "tv po tvom".... i iscitas sve poruke koje se ticu te teme
 
Poslednja izmena:
Naravno, nisu nam provajderi porodica ili bliski prijatelji pa da se stalno drzimo istih, ko ponudi bolje uslove odes kod njega i cao, zdravo.... Ako je slicna ponuda onda je ok da ostanes, ali ako je negde dosta povoljnije onda nema izgovora, pod uslovom da je kvalitet manje vise isti. E sad, ako je neko inertan i lenj to je druga prica.

@scouser Proveri, ali mislim da je neko ovde komentarisao da aplikacija moze da radi samo na supernovinom internetu. Ali to mozda vazi samo ako koristis njihov ip stb
Ako se loguješ preko kompa radi bilo gde, ja pratim ponekad na poslu. Za iptv stb radi samo u mreži, ko ima neki drugi android boks može skinuti aplikaciju i instalirati i radi bilo gde upravlja se mišem i radi lepo i pristojno.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pitao sam ih, bolje da nisam, poslali link ka sajtu... Ako neko pouzdano zna da li TV po tvom radi i na drugom netu, neka javi.
Edit... znači radiće mi na TV u?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Usluga vraćanja u nazad je 300 dinara ali kada se obnavlja ili potpisuje novi ugovor onda je popust 60% I izađe 120 dinara u toku cele UO.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
@encarta Hvala za info. Posto mi je vec receno da nemaju HBO OD, vec samo njihov video klub, jel moguce instalirati HBO GO na njihov android uredjaj?
 
@encarta Hvala za info. Posto mi je vec receno da nemaju HBO OD, vec samo njihov video klub, jel moguce instalirati HBO GO na njihov android uredjaj?
Na supernovin nije moguće instalirati ništa, jer je uređaj pod njihovom kontrolom.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Jesu paceri, pa mogli su bar sami da ubace HBO GO aplikaciju, kada vec nude tu uslugu, a pri tome ne nude HBO video klub kao mts i sbb.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno