Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Skinuo sam foliju pri kupovini jer sam odmah posle toga stavio neko satro kvalitetno zastitno staklo, koje nije ni bilo jeftino, i koje mi se odlepilo posle mesec dana, nakon toga sam iznerviran odustao od toga i ostavio ga bez zastite. Gorilla glass je mlacenje prazne slame

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
Ja ne koristim foliju i ekran mi je kao nov.
Ne nosim ga sa kljucevima, ali ni ne cuvam ga nesto specijalno, sto svedoci i to da sam verovatno prvi covek u Srbiji koji je menjao zadnje staklo kada mi je ispao telefon jos u avgustu, cekao sam mesec i po da ga uopste dobiju :)

Tek sam pre mozda 2 meseca stavio pozadi Samsung leather masku, a do tada je i zadnje staklo kao novo, a stoji mi telefon na podlozi koja cesto ima prasine u autu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Meni su zadnje staklo i okvir u odličnom stanju, od starta je u bamperu koji je sasvim dobar da ga štiti a nije previše glomazan. Same ogrebotine ne vidim pri normalnom svetlu već samo na jakom suncu pod odredjenim uglom, ipak, iznerviralo me da na tom polju nisu napravili pomak ni kroz 6 generacija, kad već toliko plaćamo, mogli su neko safirno staklo da ubace, pa makar koštalo i par stotina evra više, ja telefone ne menjam na par meseci već na par godina.
 
Pozdrav.. od skoro sam vlasnik Note 10 Lite. Ali me baterija bas muci, stvarno za ovakav uredjaj sa 4500mAh malo daje, iako ga stedim.. nebitno, kakva su vam podesavanja u Device Care / Battery, App power man., power mode ?
 
Meni je na Optimized s ukljucenim adaptive battery, uspavljivanjem neaktivnih app i nekoriscenjem gps kada su neaktivne, za vecinu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pokusao sam i tako, ali ne vidim da je nesto bolje :/ ali nema veze, tako je kako je..

imam pitanje vezano za prednju kameru. Prikazuje mi nekako mutne slike, sa malo detalja, kao da je kamera sa 2Mpx a ne 32.. svasta sam pokusao da izmijenim u podesavanjima. Od restartovanja telefona, restartovanja Camera App, brisanje Wipe Cesha, i sta sve nisam radio.. ali bezuspijesno. Onda sam pokusao da instaliram Gcam neku, ali ni to nije htjelo odmah. Onda sam nasao Gcam koju mogu da instaliram, ali kad otvorim prednju kameru onda me izbaci iz kamere, kao neka greska i Cam App mora da se zatvori...

ima li neko slicnih iskustava i sta bi moglo da se jos uradi... nesto u podesavanjima ili neki drugi Gcam ?
 
isto i kod mene optimized, night mode od 19h-07h..brightness malo vise od pola..nemam always on ukljucen display, ali zato ukljucen edge lighting za notofikacije kad je zakljucan telefon..npr za youtube mi je ukljucen video enhance..
Napunim mob ujutru ..koristim ga poprilicno tokom dana i uvece, ujutru u 8h ima oko 41-45 posto..
Sasvim korektno, zadovoljan sam
note10plus
 
Poslednja izmena:
^
Tako je i kod mene.

Na N9 sam imao naviku da punim svako vece, medjutim ovaj sam zaboravio da napunim preksinoc i docekah kraj jucerasnjeg dana sa 14% baterije. Taj drugi dan sam doduse ceo bio napolju uz nekih 3-4h SOT za mailove/viber na 4g.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pokusao sam i tako, ali ne vidim da je nesto bolje :/ ali nema veze, tako je kako je..

imam pitanje vezano za prednju kameru. Prikazuje mi nekako mutne slike, sa malo detalja, kao da je kamera sa 2Mpx a ne 32.. svasta sam pokusao da izmijenim u podesavanjima. Od restartovanja telefona, restartovanja Camera App, brisanje Wipe Cesha, i sta sve nisam radio.. ali bezuspijesno. Onda sam pokusao da instaliram Gcam neku, ali ni to nije htjelo odmah. Onda sam nasao Gcam koju mogu da instaliram, ali kad otvorim prednju kameru onda me izbaci iz kamere, kao neka greska i Cam App mora da se zatvori...

ima li neko slicnih iskustava i sta bi moglo da se jos uradi... nesto u podesavanjima ili neki drugi Gcam ?

Neko, nesto...
 
Proveri jel musava
Pogasi beauty efekte
Potamni malo sliku, tapni na facu pa povuci na dole slajder koji se pojavi
 
Probaj i sa jos kojim Camera app, tipa Camera MX, Camera FV5, Better Camera itd.

Cisto da vidis jel do app ili same kamere.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da li su mutne i napolju kada ima dosta svetla i unutra? Daj neku fotku da vidimo :)
 
Ova fotka na kojoj si bliže kameri jeste mutnjikava jer je van fokusa, ovi šlemovi iza tebe deluju oštrije

Ova na kojoj si malo dalje je bolja, ne deluje mi nešto problematično
 
Meni ovo deluje ok i da je vise stvar osvetljenja/mozda neugasenih AI efekata, ali kapiram da imas veci uzorak kojim si nezadovoljan.

Jel ti software telefona apdejtovan?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja uopste ne koristim selfi kameru ali mi ovo nije toliko lose s obzirom na samsungovu selfi kameru koja je inace poznata po nevidjenom kvalitetu
 
Ma da prednja je katastrofa na svakom samsungu, i ja je ne koristim.. pogotovo u zatvorenom prostoru.. kao na telefonu od pre 10godina

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Ja ne vidim cemu kuknjava tolika oko prednje kamere na samsungu,sasvim je dobra.Nijedna prednja kamera nece u mraku dobro slikati a i nema poentu sem sa blicom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Naravno. Software update redovno.. pored svega toga, kad slikam treba najmanje 3 4 sekunde dok mogu da udjem u sliku. Cak nekada pise i Processing.. stvarno malko cudno za ovakav telefon..
 
Ja ne vidim cemu kuknjava tolika oko prednje kamere na samsungu,sasvim je dobra.Nijedna prednja kamera nece u mraku dobro slikati a i nema poentu sem sa blicom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ima li nesto da ne valja na Samsungu? Prednja kamera ne valja i to svi kazu koji je koriste
 
Ima exy moze biti dosta bolji i finger da poprave.Sve ostalo je na notu top.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Daj ne zezaj nas sve molim te, neko ce da pomisli da je dobra kamera heheh

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Ja ne vidim cemu kuknjava tolika oko prednje kamere na samsungu,sasvim je dobra.Nijedna prednja kamera nece u mraku dobro slikati a i nema poentu sem sa blicom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Prvo, prednja kamera na Samsungu je kriminalno loša. U najboljem slučaju prednja kamera je prosečna.
Drugo, mnogi telefoni sa Gcam i night sight na prednjoj kameri daju odlične slike u mraku.
 
Kad vec navodimo mane - face unlock je jako spor i neupotrebljiv. da nemam Samsung sat mislim da bih tacno poludeo od kucanja pin sto puta na dan, posto je i fingerprint jednako neupotrebljiv.

Ali baterija je tenk:

247058d60a05ff32b897491419980c56.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
fingerprint kriminal na note10plus...
cak i posleo onog iskljucenja biometric servisa...
 
Kad vec navodimo mane - face unlock je jako spor i neupotrebljiv. da nemam Samsung sat mislim da bih tacno poludeo od kucanja pin sto puta na dan, posto je i fingerprint jednako neupotrebljiv.

Ali baterija je tenk

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Nikada nisam koristio Smart unlock , nije mi delovao nešto sigurno, sad kad su mi klinci porasli možda bih mogao probati...Reci mi na kojoj udaljenosti od sata radi unlock, komplet dokle je domet ? Može li se kombinovati sa akcelerometrom, tipa da istovremeno detektuje i blizinu sata i da se telefon podiže, pa ga otključa?


SM-N975F
 
Dokle god su u bt vezi radi otključavanje...i odlična je opcija ako oko sebe imaš ljude od poverenja! Za ovo drugo odgovor je ne.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno