Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Zna li neko neki ROM za SD verziju?
Čisto da se malo eksperimentiše ovih 15 dana januara...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Možeš ubaciti TWRP i odraditi root...


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Za Sprint jos nema -_-
 
A tebi se baš žuri da zabodeš telefon?! [emoji23][emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Hahah a stoooooo, nece valjda xD
 
Prešao sam sa S10 na Note10+. Imao sam pre S10 i Note9. Mogu reći da mi je Note10+ puno bolje legao - malo je tanji i laksi od devetke, baš toliko da se oseti razlika.

Da li je neko od vas ko je prešao sa S10 primetio da Live Focus radi lošije, tj. da depth senzor puno lošije odrađuje bokeh efekat u odnosu na S10?
 
Kako ti se cini naspram note 9 generalno?Pa sa tof senzorom bi trebao da radi bas bolje live fokus jel je on za to i namenjen.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kako ti se cini naspram note 9 generalno?Pa sa tof senzorom bi trebao da radi bas bolje live fokus jel je on za to i namenjen.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

S10 je valjda koristio jednu od kamera za TOF - ovaj senzor dosta ume da omaši ivice. Valjda će popeglati u softveru. Nije sjajno sada.

U odnosu na Note9 mi deluje lakše i kompaktnije. Nisu to neke prevelike razlike, ali je Note10+ puno moderniji zbog ovih ultra-tankih bezela.
 
@marantz i ja sam o tome pisao, skoro.


Malopre sam poredio "FOCUS UZIVO" na Note 10+ (SD, android 9) i S10+ (android 10), pri slabom osvetljenju... Bolje slike ispadaju na S10+.
Mozda je azuriranje na Android 10 poboljsalo kameru.
Bice telefon par dana kod mene (dok ne prodam), pa cu odraditi par uporednih slika.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока



Evo par uporednih slika na linku...
Zanima me vase misljenje, da li ce se popraviti situacija na Note, aziriranjem na android 10?

https://flic.kr/s/aHsmK7qCTH

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni na a80 extra slika live fokus jer imam i note 9 i a80 i mislim da a80 cak i bolje slika jer on sa tof senzorom pravi live fokus.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@marantz i ja sam o tome pisao, skoro.

Da i kod mene je situacija da je loše po slabom svetlu za razliku od S10. Sinoć sam probao da slikam veliku staklenu čašu sa slamčicom. Supruga ima S10 i dalje. Njena slika je super - čaša i slamčica su veoma oštri, a pozadina po defaultu bude na nivou zamućenja oko 3 i dobro je odvojena. Kod mene na Note10+ po defaultu podesi pozadinu na 7. nivo zamućenja, slamčica i gornji rubovi staklene čaše su se utopili u pozadinu i sve vereme se muči da pravilo fokusira. Uglavnom slika je totalno poremećena i haotična - ono što je mutno - prezamućeno je, problematični delovi nisu lepo odvojeni i mutni su.

Dobro se vidi kako loše radi dubinu, ako se odabere "Color Point" opcija: S10 to sve fino odvoji i pozadina je crno bela, dok se Note10+ muči sa time.

Čudno, valjda će to da reše, sada je neupotrebljivo.
 
Upravo skidam Android 10 za Sprint
 
[QUOTE=marantz;Ne znam sta se tu desava na note,reci mi samo na note 10 kad slikas live fokus jel zumira sliku na 2x il ostaje normalna kakva jeste?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imaš opciju da biraš i za 2x i da ostane kakva jeste ;)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Iscimah se malo da li ce se opet zakljucati na sprint aliiii sve je ok :) radi odlicno, fluidnije nema sta. Sitnice promenjene vizualno, ali za sada top.
 
Pa to je dobro sto ima,mislim da je bolji live fokus bez 2x zoom.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
marantz;Ne znam sta se tu desava na note je napisao(la):
Kao sto Proday kaže, imaš da biraš. To je imao i S10. Ako se dobro sećam na Note9 se prvo koristila "normalna" kamera za Live Focus (1x), pa su kod Android updatea prebacili Live Focus na telephoto kameru. Uglavnom, ovaj problem sa Live Focus-om se dešava na obe kamere.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
To su nesta u softveru zeznuli,jesi li na android 10 ili jos 9?

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Mali info za gejmere, nakon update a, CoD radi katastrofalno, cpu se greje kao lud,vrlo brzo krece da secka, da koci, haos. Izgleda da CoD nije resio podrsku na Android 10 ci.
 
Ne izgleda tako lose [emoji41][emoji16]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno