Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Novi update...
b2383dbef63f9477fb6dd54a11faaec3.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
I meni je stigao juce.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Predjoh sa P30 pro na Note 10 + pre par dana. Navikao sam.na Samsung i njih OneUI jos na S8 i nisam mogao na EMUI da se naviknem. Sve mi vise lezi na Note, jedino je baterija primetno slabija od P30 pro. Recimo, oko 20% slabija...
 
Kako ti se cini u odnosu na huavej sve onako kad sagledas?



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Sveukupno? Bolje, ali samo za sada.
Mnoge stvari su mi lakse i logicnije, iako ima mnogo i do toga da sam i navikao na OneUI, mada sam i P30 pro koristio vise od pola godine. I kada sam ga uzimao sam razmisljao da li da uzmem njega ili S10+ i ubedjen sam da sam uzeo S10+, da ga ne bih menjao...

Za sada mi se Note jako svidja, kao serija...
 
Pa mislim da sveukupno note 10 plus jeste svakako najbolji izbor,samo mu je jos jaka cena trebao si mozda malo sacekati da se cena slegne.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Uzeo sam ga kao firma kod Telenora, pa ga necu ni osetiti. Mada, mozda sam trebao sacekati S11+. Ali nikad nije kasno...
 
E pa onda super,ja bi ga uzeo dosta ranije al cekam jos malo cena da spadne.:)

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Uzeo sam ga kao firma kod Telenora, pa ga necu ni osetiti. Mada, mozda sam trebao sacekati S11+. Ali nikad nije kasno...
Kao sto si rekao da ga neces ni osetiti onda nisi pogresio sto si ga uzeo, do S11 ima jos 3 meseca do predstavljanja tako da imas vremena da uzivas u N10+. Ajde kad prodje jos neki period iznesi utiske u poredjenju sa p30 pro. Za bateriju znam da je bolja kod huawei, tipa kamera, brzina, fluidnost... zanima me poredjenje posto si korisnik oba telefona. Prednosti i mane jednog i drugog.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Je l samo meni ili je i kod drugih situacija ista, a to je da je u potrošnji baterije veći potrošač Android sistem od SOT?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Uradio factory reset posle update-a?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Nisam imao potrebe, jer je bio prazan telefon kada sam radio update.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Onda sacekaj jos nekoliko dana da se stabilizuje baterija. A ako bude isto vrati ga na fabricka, mozda pomogne.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Aj napisem utiske posle 7 dana koriscenja.

N10+ je za mene prvi telefon iz Note serije. Valjalo bi reci da sam pre njega imao P30 pro da kojim cu ga direktno i porediti i koji sam koristio od maja ove godine. Pre toga sam 2 godine koristio S8 i bio prezadovoljan, kao i S7 edge pre njega.

Kada sam prvo uzeo P30 pro, bilo mi je malo PITA da se navikavam na emui, pogotovo na dialer, koji me je izludjivao, pa sam onda instalirao Truecaller, koji mi je skroz ok, jer ima swipe, na koji sam navikao na Samsungu.

Sam izgled menija i ceo ui mi ie izgledao kao generaciju iza oneui, sto je na kraju i prelomilo da se vratim na Samsung.
Neke stvari koje su mi isle na zivce su viber tj cinjenica da cesto nece da mi ucita slike koje sam ja slao. Sto mi je stvaralo problem kod prosledjivanja slika, direktno iz vibera, gde sam morao da izadjem iz vibera i nadjem sliku u galeriji i onda posaljem. Kada kazem sliku, to su najcesce slike nekihndokumenata i sl, jer mi je telefon prvenstveno alat tj koristim ga za posao.

Dalje, samom instalacijom truecaller dialera sam instalirao i njihovu aplikaciju za poruke, gde sam imao problem sa ucitavanjem meni poslatih kontakata u vcard formatu.
To se manifestovalo u cinjenici da nisam imao napisano ime onoga ko je u tom kontaktu, vec mi je samo nudio mogucnost uvoza kontakta u imenik, a onda nemam predstavu koga sam dodao, jer ne znam ime i prezime.

Sa baterijom sam bio odusevljen. Odusevljen. Bolestina jedna koliko traje. Kamera je jako dobro, sve dok ne promwnis u nekom medium to low light osvetljenju sa glavne na sirokougaonu, tu tlbas primetno promeni balans bele boje sa / na nekako zuckastije. To pripisujem RYYB senzoru. Kao i moje nezadovoljstvo tom cinjenicom.

Power dugme je tamo gdw treba da bude. Iako je i na Note na dobrom mestu, opet treba malo pomeriti telefon u ruci, da bi se zakljucao.

Note ima bolji displej i to primetno. Takodje, Always On Display mi prikazuje naziv pesme kada pustam nesto sa YT ili Play Music.

Dalje, konekcija na Gear S3 Frontier je bila hit n miss sa P30 pro. Svaki put kada ih povezujem sam morao da ulazim u Galaxy Wear app i da ih tamo povezem. Toga nema sa N10+.

Veliki plus ima i povezivanje N10+ sa kolima tj sa bluetooth-om. Poveze se sam i ja ne moram nista da cackam.
Takodje, evidencija / istorija poziva u kolima mi je samo za one brojeve koje sam pozivao iz kola i svaki broj je izlistan samo jednom. Sto puno znaci, jer mi auto prikazuje 20 poslednjih pozvanih brojeva.
Sa P30 pro mi je prikazivao sve odlazne pozive, nevezano da li su napravljeni iz kola ili sa telefona. I ako sam neki broj pozvao 5x, njega ce prikazati 5x, sto mi je limitiralo broj poziva na razlicite brojeve koje sam mogao da vidim.

Muziku u kolima mi isto bolje pusta N10+, jer zapamti hde jenstao i samnse poveze, svaki put.

Kada smo kod muzike. Audio izlaz na P30 pro je primetno tisi u odnosu na N10+. Jedno vreme me je bas nervirao, jer cesto pustam muziku sa telefona preko zvucnikantj pojacala i samo ga opterecujem vise, jer je slabiji ulaz.

N10+ mi (je) ima(o) problema sa signalom za internet. Wifi ne koristim nikada, jer imam 100gb internet saobracaja i to mi jensasvim dovoljno, pa onda imam jasan uvid u to kakav je signal i mreza.
Na P30 pro sam svuda bio u 4g+, spadne na 4g, ali redje. N10+ minje spadao na H+, pa na H. I cesce je bio 3g rezimu, nego 4g. Aj to jos nekako, ali sam imao problem da jednostavno nemam net.
I onda sam uradio Network Settings Reset i restartovao telefon i vise problema nemam...

S pen mi se svidja, kada treba da nazvrpjam nekinpodsetnik ili nesto slicno. Da li cu ga bas toliko koristiti, ostaje da se vidi.


Ako se setim jos neceg, pisacu...
 
Gde si našao tu opciju Network Settings Reset?
I na kojoj si mreži?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
General menagement - Reset - Reset network settings.
Ali mozes i preko pretrage naci...

Na Telenoru sam...
 
Tražio u Connections ali nisam našao.
Hvala.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
E sta znaci kod Update PRL i Update Profile? Prvi put vidim tako nesto u opcijama
 
Jiggy, svaka cast na detaljnom i real use poredjenju!

A sto se signala tice, ja sam mislio da je losije, medjutim, sednem u Milky palacinkarnicu na dorcolu u podrum sa drugarima koji imaju Note 9 i Note 10+, cak je Note 9 noviji, obojica u Vip mrezi.

I vidim da Note 10+ konstantno ima jaci signal.
Ja sam na mtsu imao 4g+ 2 crte.

34f1fe0d4d350867c9f7cb5b9228d50b.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jiggy, svaka cast na detaljnom i real use poredjenju!

A sto se signala tice, ja sam mislio da je losije, medjutim, sednem u Milky palacinkarnicu na dorcolu u podrum sa drugarima koji imaju Note 9 i Note 10+, cak je Note 9 noviji, obojica u Vip mrezi.

I vidim da Note 10+ konstantno ima jaci signal.
Ja sam na mtsu imao 4g+ 2 crte.

34f1fe0d4d350867c9f7cb5b9228d50b.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Može naziv za ovaj wallpaper desno?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
^ jel moze naziv za oba walpapera i gde si ih skinuo?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Aj napisem utiske posle 7 dana koriscenja.

N10+ je za mene prvi telefon iz Note serije. Valjalo bi reci da sam pre njega imao P30 pro da kojim cu ga direktno i porediti i koji sam koristio od maja ove godine. Pre toga sam 2 godine koristio S8 i bio prezadovoljan, kao i S7 edge pre njega.

Kada sam prvo uzeo P30 pro, bilo mi je malo PITA da se navikavam na emui, pogotovo na dialer, koji me je izludjivao, pa sam onda instalirao Truecaller, koji mi je skroz ok, jer ima swipe, na koji sam navikao na Samsungu.

Sam izgled menija i ceo ui mi ie izgledao kao generaciju iza oneui, sto je na kraju i prelomilo da se vratim na Samsung.
Neke stvari koje su mi isle na zivce su viber tj cinjenica da cesto nece da mi ucita slike koje sam ja slao. Sto mi je stvaralo problem kod prosledjivanja slika, direktno iz vibera, gde sam morao da izadjem iz vibera i nadjem sliku u galeriji i onda posaljem. Kada kazem sliku, to su najcesce slike nekihndokumenata i sl, jer mi je telefon prvenstveno alat tj koristim ga za posao.

Dalje, samom instalacijom truecaller dialera sam instalirao i njihovu aplikaciju za poruke, gde sam imao problem sa ucitavanjem meni poslatih kontakata u vcard formatu.
To se manifestovalo u cinjenici da nisam imao napisano ime onoga ko je u tom kontaktu, vec mi je samo nudio mogucnost uvoza kontakta u imenik, a onda nemam predstavu koga sam dodao, jer ne znam ime i prezime.

Sa baterijom sam bio odusevljen. Odusevljen. Bolestina jedna koliko traje. Kamera je jako dobro, sve dok ne promwnis u nekom medium to low light osvetljenju sa glavne na sirokougaonu, tu tlbas primetno promeni balans bele boje sa / na nekako zuckastije. To pripisujem RYYB senzoru. Kao i moje nezadovoljstvo tom cinjenicom.

Power dugme je tamo gdw treba da bude. Iako je i na Note na dobrom mestu, opet treba malo pomeriti telefon u ruci, da bi se zakljucao.

Note ima bolji displej i to primetno. Takodje, Always On Display mi prikazuje naziv pesme kada pustam nesto sa YT ili Play Music.

Dalje, konekcija na Gear S3 Frontier je bila hit n miss sa P30 pro. Svaki put kada ih povezujem sam morao da ulazim u Galaxy Wear app i da ih tamo povezem. Toga nema sa N10+.

Veliki plus ima i povezivanje N10+ sa kolima tj sa bluetooth-om. Poveze se sam i ja ne moram nista da cackam.
Takodje, evidencija / istorija poziva u kolima mi je samo za one brojeve koje sam pozivao iz kola i svaki broj je izlistan samo jednom. Sto puno znaci, jer mi auto prikazuje 20 poslednjih pozvanih brojeva.
Sa P30 pro mi je prikazivao sve odlazne pozive, nevezano da li su napravljeni iz kola ili sa telefona. I ako sam neki broj pozvao 5x, njega ce prikazati 5x, sto mi je limitiralo broj poziva na razlicite brojeve koje sam mogao da vidim.

Muziku u kolima mi isto bolje pusta N10+, jer zapamti hde jenstao i samnse poveze, svaki put.

Kada smo kod muzike. Audio izlaz na P30 pro je primetno tisi u odnosu na N10+. Jedno vreme me je bas nervirao, jer cesto pustam muziku sa telefona preko zvucnikantj pojacala i samo ga opterecujem vise, jer je slabiji ulaz.

N10+ mi (je) ima(o) problema sa signalom za internet. Wifi ne koristim nikada, jer imam 100gb internet saobracaja i to mi jensasvim dovoljno, pa onda imam jasan uvid u to kakav je signal i mreza.
Na P30 pro sam svuda bio u 4g+, spadne na 4g, ali redje. N10+ minje spadao na H+, pa na H. I cesce je bio 3g rezimu, nego 4g. Aj to jos nekako, ali sam imao problem da jednostavno nemam net.
I onda sam uradio Network Settings Reset i restartovao telefon i vise problema nemam...

S pen mi se svidja, kada treba da nazvrpjam nekinpodsetnik ili nesto slicno. Da li cu ga bas toliko koristiti, ostaje da se vidi.


Ako se setim jos neceg, pisacu...

Samo da kažem za par stvari da nisi u pravu eventualno zbog ljudi koji gledaju oba telefona, da ne bi došlo do zabune:

Ovo sa viberom i otvaranjem poslatih slika nije tačno, tj sve radi kako treba, bez najmanjih problema.

Ovo sa Bluetoothom takodje radi odlično, tj. upari se prvi put i svaki sledeći čim udjes u auto konektuje se automatski. Pesme se nastavljaju tamo gde su stale. U Dolby Atmos se značajno može popraviti kvalitet izlaznog signala.

Ovo za prikazivanje svih poziva nisam razumeo baš najbolje ali postoji opcija gde se objedinjuju svi pozivi za određeni kontakt.Screenshot_20191215_190015_com.android.contacts.jpg

P30 Pro
 
Ja sam uzeo Jiggijev p30 pro :D

BT koristim svaki put kad sednem u auto, automatski povezuje posle 3 sekunde bez problema.
Viber mislim da mi je zastekala par puta notifikacija ali ga bas slabo koristim da bih nešto primetio.

Što se tiče poziva, imaju te 2 vrste grupisanja,ne znam sta bi treće trebalo.

On topic

Ne znam koji je procenat prodatih Note 10+ u odnosu na običan 10. Volim veoike telefone, ali mislim da bih kod + povukao liniju, baš je ogroman.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Note 10 je dosta manji telefon od p30pro, dosta je veca razlika nego p30pro vs N10+.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jeste, Note 10 je što se mene tiče perfektan. Ovaj mi je prihvatljiv, ali N10+ mislim da je taman toliki da bi bilo "neudobno" koriscenje, u mom slučaju.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Uzmi note 10, ne bi bio prvi koji je našao kompromis dimenzije/pruženo [emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Hoću, čim bude SD verzija sa garancijom kod nas. Nema tih para za koje bih uzeo Exynos, iz principa.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Uzeo sam pre neki dan N10+. Nisam mu još stavio nikakvu zaštitu. Interesuje me da li neko ima iskustva sa ovim Mobile Outfitters zaštitnim folijama i da li bi preko njih normalno radio otisak prsta? Ako su pouzdane, lepše će izgledati telefon nego sa nekim maskama i futrolama.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno