Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Mogu da budu slicni samo na papiru. Ovako, veze nemaju. I ja hteo honor20, otisao u telenor, procackao ga i odustao. Ne vredi. Kamera ma koliko nahvaljena na njemu, 5 koplja ispod p30. Ako imas neku poslovnicu, prosetaj i probaj, videces i sam. Uzeo p30 i super zadovoljan. P30pro jos bolji,e sad da li vredi razlika to vec sam moras da odlucis. Sto ne pogledas i obican p30, tu nije velika razlika u ceni?

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja nisam uspeo da nadjem Honor 20 u poslovnicama da ga vidim.. gde god pitam, svi kazu nema izlozen, bice, stici ce itd...

P30 obican ne, jer mi vise odgovara veca dijagonala ekrana..
Sto se tice razlike u ceni, dao bih tu razliku ako je telefon zaista bolji, sto i jeste bila tema jer kazem, nisam ih uporedjivao, ne mogu da nadjem u nekoj poslovnici oba, pa ih lepo uporedim...
Na YT sam gledao neka poredjenja, redi isto fluidno, isto su brzi... Kamere su bolje na P30 svakako, a verujem i da je ekran nesto bolji.
 
Pa sad zavisi sta ti je to bolje. Na p30pro bolja kamera, ekran oled na honoru ips. Totalno mi je i suludo sto na honoru ne stave ois, veliki minus.Fluidan je i honor, nema sta. Ako si bio zadovoljan sa tim sto zena hoce da ti otme, bices sigurno zadovoljan i sa honorom. Ali ako ti nije problem razlika, onda p30pro, nema greske

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Mate 20 lite je skroz ok telefon za neko normalno koriscenje... ne koci, ne laguje, baterija odlicna, veliki ekran... najveca mana mu je kamera koja je po meni bas losa.. ok, nije fer porediti ga sa Note serijom, ali kvalitet slika je zaista ispod proseka, pogotovo u uslovima smanjene svetlosti...
Tako da, ukoliko je kamera na Honor 20 bolja a siguran sam da jeste, sigurno bih bio zadovoljan.
Sa P30 pro nema greske, samo me je eto kopkalo to da ne dam duplo vise para za, sto bi se reklo, isti telefon..
 
Ljudi može mala pomoć. Kako uključiti auto sync opciju?
Slučajno videh sad da mi Google ne radi autosync i odem u podešavanje ali izgleda treba negde neki permission da se odradi jer jednostavno ta opcija mi je onemogućena.
05435eebc2a441a69979fbab08eed12d.jpg


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
A i ja nađoh rešenje za sebe. Bio mi je uključen batery saver mode pa se automatski isključio auto-sync [emoji16][emoji16]
Eto kome treba da zna

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Mate 20 lite je skroz ok telefon za neko normalno koriscenje... ne koci, ne laguje, baterija odlicna, veliki ekran... najveca mana mu je kamera koja je po meni bas losa.. ok, nije fer porediti ga sa Note serijom, ali kvalitet slika je zaista ispod proseka, pogotovo u uslovima smanjene svetlosti...
Tako da, ukoliko je kamera na Honor 20 bolja a siguran sam da jeste, sigurno bih bio zadovoljan.
Sa P30 pro nema greske, samo me je eto kopkalo to da ne dam duplo vise para za, sto bi se reklo, isti telefon..

Imam Honor 20 sto se tise rada i fluidnosti dobar je nema greske, baterija traje 2 dana. Moj kum ima P30 obican i sto se kamere tice vrlo su slicni u kosist P30 koji je malo bolji narocino ako treba da se zumira... Evo i nocne slike slikane Honor-om 20 link https://postimg.cc/gallery/3e0nhwwfg/
 
@ Uros, hvala puno na odgovoru i slikama.. ovo su vredne informacije.
Po ovim slikama, a po mom kriterijumu i poredeci sa Mate 20 kamera je fenomenalna.. i ne ocekujem vise od jednog telefona.
 
Moja bilema je bila P30 obican ili Honor 20, i odlucio sam se za Honor posto mi nije bitno dal je oled ili ips ekran bitnije mi veca diagonala. A nije mi se bas davalo jos 100 evra za ip53, oled, telefoto kameru i 3.5mm. Ali najradije bih kupio P30 Pro da sam mogao da se protegnem :D
 
Mogu da se protegnem, ali mislim da nije vredno dati duplo vise novca za P30 pro u odnosu na Honor 20..
Svakako imam gde pametnije da potrosim razliku :)

Uz zenin paket, P30 pro je oko 58.000 a honor 20 oko 24.000.. nije mala razlika
 
Poslednja izmena:
IMG_20191002_193057.jpg
IMG_20191002_193128.jpg

Zavrsih i ja pricu.. Danas banem u Vip, cisto informativno da pogledam sta i kako, i saznam da se akcija P30 pro + GT sat zavrsila juce.. Pogledaju, ostao jedan komad.. Pozovu nekog sefa, on nekog drugog i tako nakon par provera odobre da mogu da uzmem komplet i ako je prosla akcija..
Tako da sam sat dobio na poklon uz telefon
 
Ipak je pao pro,neka te lepo sluzi i jedno i drugo

Sent from my phone using Tapatalk
 
Nek je sretnje :)

P30 Pro
 
Hvala drustvo :)
Pa kad saberes cenu sata koji je dosao kao poklon, ispada prakticno da sam pro dobio po istoj ceni koju bi dao za Honor 20.. Svakako pametnija varijanta je bila pro + sat.
 
Zahvali se Trampu sto si dobio sat :)
 
Da se uclanim i ja u ekipu. P30 pro. Vec imam jedan problem koji se javlja povremeno. Vibracije pri touchu. Najjace se osjeca pri back swipeu sa strane ali nastavi i na obicno stiskanje da se osjeca. Izgubi se i nema ga, onda odjenom dodje nazad. Izludjuje me. Neko imao slicna iskustva?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pardon moram se ispraviti. Ne oseca se vibracija vec se cuje kao pucketanje. Kao da iz zvucnika izlazi, ali se i pod prst oseca po ekranu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Upali melodiji huawei tune, prva melodija u meniju pojacaj malo preko pola i slusaj dal se cuke pucketanje iz zvucnika.
 
Ima li ko neku preporuku za neku dobru futrolu?
Tipa spigen ali da mocno izgleda, ali da nije glomazna. Neka slim verzija?!
Imam neku silikonsku, ali mi nije to to...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Jel si ti ozbiljan majke ti? Jel nisi nikad čuo za zvuk pri dodiru ekrana!? Idi u podešavanja za zvuk i vibracija pa isključi ovo
8c44e43789cd6c20c9629da5df6f6109.jpg


P30 Pro
 
Jel si ti ozbiljan majke ti? Jel nisi nikad čuo za zvuk pri dodiru ekrana!? Idi u podešavanja za zvuk i vibracija pa isključi ovo
8c44e43789cd6c20c9629da5df6f6109.jpg


P30 Pro
Cuo sam !? Nema potrebe za takvom pricom druze !?

Ontopic, gasio sam sve, i vibracije i zvukove i haptic feed svaki, i gledao na net da neki sistemski procesi mogu izazivati neki oblik notifikacija pa praviti vibracije i sve sam force stopovao, notification logger instalirao ali ovo je vise kao neki zvuk, ne vibracija. Najcesce se javi kad dobijem propusteni na viber, onda pocne i nista ga ugasit ne moze. Poslije sam od sebe nestane i nema ga. Javlja se na intervale, naravno uz iste postavke dje je sve pogaseno da mi se ne bi pametnjakovici neki ovako javljali.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Uporedi snimak koji si uploudovao sa ovim što ti pričam, nije nikakva vibracija, nego taj zvuk, toliko je očigledan, sad sam probao i kod mene, identično je kad se uključi opcija koju sam ti pokazao. Probaj da restartujes telefon, pa ako nema pomoći onda factory reset pa onda i reklamacija.

P30 Pro
 
Malo poredjenje kako izgleda slikati isti kadar od ultra wide kamere do 5X hibridnog zuma na P30.

ultra wide



main cam



3X opticki zoom



5X hibridni zoom



Sent from my Huawei P30
 
[video]https://streamable.com/ojtov[/video]

Evo jedan zoom video
 
Ove fotke nesto mnogo mrljave.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Malo poredjenje kako izgleda slikati isti kadar od ultra wide kamere do 5X hibridnog zuma na P30.

ultra wide



main cam



3X opticki zoom



5X hibridni zoom



Sent from my Huawei P30
Druže, ove slike su apsolutni užas, nemoguće da su ovako mutne i mrtve

P30 Pro
 
Nazad
Vrh Dno