Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Meni radi potpuno normalno na način koji sam opisao, probaj neki restart

P30 Pro
 
I dalje nisam u mogucnosti da testiram P30 pro kameru vs S10. Molio bih Vas da neko ko je u mogucnosti da testira kameru i okaci nekoliko slika sa zadnjeg P30 Pro updejta.

Gledajuci danasnji test PhoneArene, slike P30 Pro izgledaju katostrofalne, veoma lose. Previse su zute i ako realnost nije takva. Postavicu link da vidite o cemu govorim. Svaki komentar je dobro dosao.

https://www.phonearena.com/news/Day...-iPhone-vs-Galaxy-vs-Pixel-vs-Huawei_id116330
 
Uh, bas googlovi najbolji prave fotke a (zaraceni) huawei najgore... Ne verujem ja ovom sajtu nikad nista...
 
Nemas sta vjerovati, imas slike i prosudis sam.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
A odakle da znamo u kom su modu slikane,ja sam poredio slike sa s10 plus i p30 pro,neuporedivi prirodniju boju daje p30 pro,sta god raduo na s10 plus slike su neprirodne,doduse vecini ljudi to i odgovara kao sto je i meni odgovaralo do pre 2 god medjutim kada se gleda jedna pored druge vidu se koliko huawei ima normalnije boje,pogotovo nebo i trava
 
Na ovom testu sta sam postavio Huawei ima katodtrofal o nebo i travu u potedenu s bilo kojim telefonom. Zbog toga dam zamolio da neko ko je u mogucnosti odradi nekoliko (testova) slika u svim uvjetima.
 
Pogresan ti je nastup u ovoj (osetljivoj) temi. Logicno je da ces iznervirati mnoge vlasnike P30 Pro a mozda izazvati i flejm.

Nijedna kamera u tom poredjenju ne snima lose, ocajne, katastrofalne fotografije (kao sto si naveo) vec jednostavno postoje odredjene razlike koje je autor testa opisao. PA jeste sajt diskutabilne objektivnosti ali nema veze, test k'o test.

Sve flagship kamere su vec godinama vise nego upotrebljive u vecini svetlosnih uslova ali kvalitet fotografija ostaje glavni ''poligon'' za fanboj ratovanja po netu i siljenje ega jer mnogi ne mogu da prihvate da njihov skupo placeni X/Y/Z uredjaj nije ubedljivo/drasticno najbolji kao sto se uglavnom naglasava kroz agresivan marketing i placene testove. A cesto ni to nije dovoljno nego mora maksimalno da se ocrni konkurencija.

Paradoksalno, velika vecina smartfon fotografija zavrsi filtrirana/hdr-ovana i ''pod kompresijom'' drustvenih mreza sto fanboj rat oko ''izvornog'' kvaliteta istih cini jos besmislenijim.

Tesko da ce ti neko ovde postaviti detaljnije poredjenje S10/+ i P30 Pro kamera od onih koje mozes da nadjes po netu, tech sajtovima itd. Mozda mogu da se nadju i uporedni testovi sa Canon DSLR sto je dobro za procenu
''tacnosti'' boja, WB itd. A kad smo vec kod boja, Huawei je na tom polju godinama bio najlosiji (da ne navodim onu katastrofu sa Ai P20/Pro), sa P30/Pro kamerama je vec bolja situacija ali ocigledno i dalje ima mesta za napredak.
 
Poslednja izmena:
Probacu da nadjem ako su mi ostale slike sa s10 plus da okacim negde pa sami procenite ali mislim da sam ih obrisao,videcu nocas
 
Hsv, cesto se ne slozim sa tobom ali za ovo imas gajbu dojche piva

TuturuTu on 6X
 
Evo jedna slikana sa P30pro, trava/nebo pa pogledaj. Mada mišljenja sam da svi jači modeli identično slikaju preko dana.
59287f5fe687990e5d0de3239575cda0.jpg


Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Jesi siguran, u svim fotkamansa oba linka u detaljima stoji rezolucija 12mp i kamera id smg975f sto bi rekli na oba linka s10
 
Primetio sam kroz forume, posebno xda, da postoje ljudi koji imaju problema sa pravilnom reprodukcijom boja p30p, pogotovu crvene i narandžaste, kao i presaturisanim videom, možda ima neke veze sa tim za koje je tržište telefon. Na mom p30p fotografije su stvarno extra, wb odličan, boje pravilne, detalji vrhunski za mobilni telefon, čak i ne mislim na displeju telefona već na kompu. Ko često slika u lošijim svetlosnim uslovima p30p je za svaku preporuku!
Što se PA testa tiče, treba uzeti sve sa rezervom [emoji6]

P30 Pro
 
Poslednja izmena:
Na ovim primerima gore bolje su mi boje iskreno kod samsunga, recimo oblaci prirodnije deluju i suma u pozadini, neki zelenis... Opet ovo nije ful kapacitet senzora p30 jer je podesen na 10 a moze i 40 i sad zavisi podesavanje kamere, koja je scena izabrana samo da nije AI automatika...

Ps zavisi i od doba dana, p30 ujutru u 11 samsung u 19 i nesto... Potpuno drugi polozaj sunca a ista lokacija slikanja... Sad opet sve je stvar ukusa a o njima se ne raspravlja jel... Treba da smo srecni da u zemlji Srbiji uopste imamo neki p30pro ili s10 plus a koji je malo bolji meni licno ne smeta :)
 
Poslednja izmena:
Sve automatika
Slikacu iduci out u isto vreme kao i na samsungu samo malo da grane sunce pa ce biti uporedivo
 
Poslednja izmena:
Ne ok automatika nego p30 pro ima i dodatno dugmence master ai u gornjem meniju kamere za raspoznavanje alacena i sl...
 
Dule2303, ne znam da li imas oba telefona. Ali bih bio zahvalan ako bi mogo da slikas nekoliko slika sa oba telefona u istom vremenu. Onda bih znao na cemu sam. Koji update ima tvoj P30 Pro?
 
jel kamera na p30 pro mnogo bolja nego na mate 20 pro ?
 
153 je sad,nisam hteo da placam vise funky huawei,imao sam s10 plus par dana ,vise nemam
 
Kako ces onda slikati u isto vrijeme ako nemas oba telefona ?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poseban akcenat na p30 pro je dat na fotke pri upotrbi zoom-a i noćnog moda . U ta dva segmenta mu malo šta može parirati , za sada. U uslovima idealnog osvetljenja mislim da vodi Nokia 3310 sa 2mp kamerom bez prenaglašenog HDR-a :) jesu li boje mekše ili tvrđe... ajde ga j...

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kakvo je iskustvo sa baterijom na obicno P30 obzirom da je manja baterija, ali i manji ekran?
 
Ne ok automatika nego p30 pro ima i dodatno dugmence master ai u gornjem meniju kamere za raspoznavanje alacena i sl...
AI mod je generalno beskorisna stvar jer jedino što radi je napucana saturacija i oštrina a to svako može dodati kroz post produkciju ako misli da je potrebno, treba se poigrati i sa smooth colors opcijom jer u tom slučaju nema hdr-a. Kome je to previše, moja preporuka ide za Samsung, izvadiš telefon iz džepa, škljocneš i to je to. Većina je ce biti zadovoljna rezultatima :)

P30 Pro
 
Da li je neko extremnije testirao kameru na p30 pro? Zakačio na bajk....obzirom da ima odličnu stabilizaciji, ne znam kako se ponaša pri brzinama...kvalitet snimka, fokus...?

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Druže, tebi treba akciona kamera, nećeš valjda telefon od 1k eura na bicikl [emoji23]

P30 Pro
 
Nazad
Vrh Dno