Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

U poslovnicama su grbavci teški.
Vidi ovako, u Subotu sam podneo zahtev za uređaj na pomenuti br., u ponedeljak mi stiže odgovor da je zahtev odobren uz avans. U utorak plaćam avans i šaljem dokaz o uplati. Danas stigao uređaj :)
 
"Hvala" što si mi "olakšao" :)

Gde to, BG? Možda si moj dobio :D
 
Koji prehajpovani prosek od telefona, lol. Periskop koji je gimmick preko 10x, pa i tad gubi smisao, a kamoli na 50x. Low light koji vidi bolje od tebe u mraku, jeste, stalno fotkam nešto u mrklom mraku pa mi je korisno baš toliko, opet ga Pixel 3 tu dobija sa smislenijom i boljom fotkom. Ne umeju ni boje da pogode kako treba, a kamoli da izbace realnu ne overprocesiranu fotku. Kakvo loženje da Huawei imaju najbolje kamere...

Ajde Samsung što fejluje sa Exynosom, ali Kirin je tek smeće koje nastavlja da fejluje u GPU polju. EMUI Korisnički interfejs je smejurija, da li treba uopšte diskutovati o tome, softver im je generalno katastrofa. Baterija, bravo, ali koji god telefon sa brzim punjenjem neće imati problem, ne treba biti lenj da ne dopuniš telefon 20 minuta kad si u stanu. Dizajn, ok, lepi su im i kvalitetni telefoni kao i kod ostatka konkurencije, tu su odavno bili ok, ništa novo.

Ali generalno, ne razumem ovaj brend, zaista ga ne razumem, toliko upumpanog keša u marketing, jedini razlog zbog čega su tu gde jesu. Čitam hvalospeve o ovoj rolling marketing dumpster kompaniji i nije mi jasno, šta propuštam. Razumem da neko voli Apple, Samsung, da mu sviđa šta radi Google, ili šta nudi OnePlus, ili pak Xiaomi ili Meizu za value for money, ali da se neko loži na Huawei telefone...

 
Cemu ovakav post? [emoji4]
Ocrnio si ga tako da bukvalno iz tvojih recenica ne moze da se izvuce nista pozitivno vezano za ovaj mob, a nije bas da je takva situacija.
Marketing je kljucna stvar u ovom poslu, tako da ni sa te strane ne vidim problem. Xiaomi je prica za sebe, bez centa ulozenog u marketing postigli su to sto su postigli ali to je jedinstven primer. [emoji4]
 
Hej, pa možeš da izvučeš pozitivno iz svakog telefona, to nije poenta. Poenta je šta Huawei radi, možda i nevezano za ovaj model i kako su uspeli da fasciniraju gomilu ljudi koja će da netačno ističe da je Huawei bolji od XYZ konkurencije. Bolji ili najbolji u čemu to tačno? Kameri - ne. Performansama - ne. Softveru - itekako da ne. Zvuku - ne. Prikazu ekrana - ne. Dizajnu - subjektivna kategorija. Bateriji - da, P30 Pro je tu ekstra.

Huawei se provlači kroz sve to da nije najbolji ni u nekoliko kategorija, a da ga drugi percepiraju kao najboljeg zahvaljujući previše agresivnim i netačnim marketingom. Pobogu, Apple je toliko bio na lošem glasu (i dalje jeste) zbog verne baze pratilaca, ali njihovi telefoni su zapravo dobri u mnogo kategorija. Isto važi za OnePlus, isto važi za Google, isto važi za Samsung, isto važi za Xiaomi. Čime je Huawei zaslužio toliku slavu - marketingom.

Meni je neverovatno da ljudi svesno ne žele da diskutuju o kompaniji Huawei i njihovim telefonima jer će da ispadne kao neko hejtovanje, ali gde to grešim i šta je ovde recimo hejt? Baš nikoga ne želim da odvratim od ovog modela, i ništa što sam izneo nije da ne može da se već proveri na internetu. Veći mi je fenomen zašto je Huawei postao toliko popularan ne donoseći ništa specijalno ili barem da prednjači nad konkurencijom u više od jedne kategorije. Ma čak i ne sumnjam da će se naći dosta ljudi da brani Huawei, ali to je i poenta, pokretanje diskusije gde je ovaj model to tačno ispred konkurencije i gde nije, i zašto smatramo da jeste ili nije. Konstruktivnije je izneti stvari za koje misliš da su negativne pa da neko da pokuša da ti objasni da nisi u pravu, nego da čitaš hvalospeve već postojećih vlasnika koji su već imali neki razlog da kupe ovaj model umesto nekog drugog konkurentnog.
 
Huawei se provlači kroz sve to da nije najbolji ni u nekoliko kategorija, a da ga drugi percepiraju kao najboljeg zahvaljujući previše agresivnim i netačnim marketingom.

Apsolutno se slažem sa svime napisanim u tvoja 2 posta.



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Kvalitet izrade prvo mesto apple sa celikom, drugo mesto ostali sa staklom (sad kad nema vise metalnih telefona vise mj nista nije isto, HTC 10 je pojam kvaliteta izrade), ekrani su opet u vrhu i da kazemo da su 3. Na svetu iza samsung i apple, baterija broj 1 i nema im ravnih, brzo punjenje broj 1, softver su iza konkurencije i to je mana, audio izlaz 0. Kamera u top 3, nocu br. 2. Ne vidim sta tu tako lose na huawei modelima da bi se napisao onakav post?
Da su dali mnoooogo para za marketing, jesu, ne znam kako drugacije da se probijes u svetu, xiaomi primer u kini je posebna prica.
Ja licno "ne mirisem" bas huawei ali da im osporim neke stvari jednostavno ne mogu.


Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
I to opet pricaju ljudi koji nemaju tj nisu koristili telefon,ljudi morate koristiti nesto da bi pricali dobro ili lose o telefonu ,ne branim huawei ali itekako ima prednosti u odnosu na konkurenciju,po ovome sto je napisano ispade da je losiji od svih a to mozete reci tek kada ga bude koristili a ne ovako
 
Hej, pa možeš da izvučeš pozitivno iz svakog telefona, to nije poenta. Poenta je šta Huawei radi, možda i nevezano za ovaj model i kako su uspeli da fasciniraju gomilu ljudi koja će da netačno ističe da je Huawei bolji od XYZ konkurencije. Bolji ili najbolji u čemu to tačno? Kameri - ne. Performansama - ne. Softveru - itekako da ne. Zvuku - ne. Prikazu ekrana - ne. Dizajnu - subjektivna kategorija. Bateriji - da, P30 Pro je tu ekstra.

Huawei se provlači kroz sve to da nije najbolji ni u nekoliko kategorija, a da ga drugi percepiraju kao najboljeg zahvaljujući previše agresivnim i netačnim marketingom. Pobogu, Apple je toliko bio na lošem glasu (i dalje jeste) zbog verne baze pratilaca, ali njihovi telefoni su zapravo dobri u mnogo kategorija. Isto važi za OnePlus, isto važi za Google, isto važi za Samsung, isto važi za Xiaomi. Čime je Huawei zaslužio toliku slavu - marketingom.

Meni je neverovatno da ljudi svesno ne žele da diskutuju o kompaniji Huawei i njihovim telefonima jer će da ispadne kao neko hejtovanje, ali gde to grešim i šta je ovde recimo hejt? Baš nikoga ne želim da odvratim od ovog modela, i ništa što sam izneo nije da ne može da se već proveri na internetu. Veći mi je fenomen zašto je Huawei postao toliko popularan ne donoseći ništa specijalno ili barem da prednjači nad konkurencijom u više od jedne kategorije. Ma čak i ne sumnjam da će se naći dosta ljudi da brani Huawei, ali to je i poenta, pokretanje diskusije gde je ovaj model to tačno ispred konkurencije i gde nije, i zašto smatramo da jeste ili nije. Konstruktivnije je izneti stvari za koje misliš da su negativne pa da neko da pokuša da ti objasni da nisi u pravu, nego da čitaš hvalospeve već postojećih vlasnika koji su već imali neki razlog da kupe ovaj model umesto nekog drugog konkurentnog.

Sa ovim se slazem, ali marketing je podjednako legitiman vid borbe kao i ostali. Ne mozes nikoga ogranicavati na nesto.
Opet kazem, marketing je u ovom poslu najbitnija stavka za uspeh. Koliko god los uredjaj imao da ponudis (ovo nema veze sa Huawei), bices uspesan.

Kvalitet izrade prvo mesto apple sa celikom, drugo mesto ostali sa staklom (sad kad nema vise metalnih telefona vise mj nista nije isto, HTC 10 je pojam kvaliteta izrade), ekrani su opet u vrhu i da kazemo da su 3. Na svetu iza samsung i apple, baterija broj 1 i nema im ravnih, brzo punjenje broj 1, softver su iza konkurencije i to je mana, audio izlaz 0. Kamera u top 3, nocu br. 2. Ne vidim sta tu tako lose na huawei modelima da bi se napisao onakav post?
Da su dali mnoooogo para za marketing, jesu, ne znam kako drugacije da se probijes u svetu, xiaomi primer u kini je posebna prica.
Ja licno "ne mirisem" bas huawei ali da im osporim neke stvari jednostavno ne mogu.


Sent from my EML-L29 using Tapatalk

U brzom punjenju nisu broj 1. Oppo tu dominira za sada.
 
Znači po vama ljudi kupuju p30 samo zbog marketinga inače on je ima lošiji dizajn, slabiju bateriju, noću pravi lošije slike, ima slabiji zum od konkurencije.
To su jednostavno gluposti. Nekoga je uhvatila panika jer se pored iPhone i Samsung, sada pojavio i treći igrač koji ima nešto da ponudi. :)
Huawei je ponudio nekoliko stvari koje ce iPhone i Samsung morati da kopiraju jer im Huawei skida deo kolača i dobro je to. Ne možeš godinama da izbacuješ skoro istu stvar samo sa novom cenom i obavezno sa slabom baterijom.
Gizmo je pomenuo Nexus za noćne slike, ali taj Nexus koristi dugačku ekspoziciju, pa i sa time je ipak iza p30.


P.S. ni ja nisam još uvek ubeđen da kupim P30, dvoumim se izmedju njega i Note 9. Ali reći da taj telefon ništa ne valja nema smisla.
 
Poslednja izmena:
Ali reći da taj telefon ništa ne valja nema smisla.

Upravo. Svidjalo se to pojedincima ili ne Huawei je rame uz rame sa Samsungom i Apple-om trenutno, u svakom pogledu. U nekim aspektima i ispred, ali svakako ima poziciju koju ima - zasluzeno.

Huawei P10
 
Niti je rekao da ne valja niti da je baterija losa, ne izvrcite.
Rece da ne razume zasto toliki hype i lozana na fon.
Ni ja ne razumem, jer u west jurop bas bombarduju sa marketingom i prica se o fonu...

TuturuTu on 6X
 
Toliki hajp oko telefona a ja sam ga čačkao svega 5 min i bio u fazonu pa dobro nije loše ali ništa wow. Ista priča kao i S10. Marketing i ništa drugo. Nisu me kupili ni najmanje.
Druga stvar, ovde ne treba porediti Apple jer je on priča za sebe. Godinama presipaju iz šupljeg u praznog i ne donose ništa novo tako da ga ne treba gurati u isti koš sa ostalim proizvođačima. Ono gde je Apple najbolji jeste definitivno izrada i taj ekosistem i tu niko ne može da mu priđe. Ali inovacije...meh..kasne par godina za konkurencijom.
Čak bi se moglo reći da i Samsung kaska za kinezima i da i on već neko vreme presipa iz šupljeg u prazno. Ali opet taj marketing je čudo.
Ono gde je stvarno Huawei bolji od većine svoje konkurencije jeste baterija, a tu im je najveći konkurent Xiaomi. Dizajn je već viđen, kvalitet izrade im je dobar, performanse manje-više dobre. Da postoji mogućnost da se u podešavanjima isključi ogroman postprocesing verujem da bi i kamera bila dosta bolja. Za mene je ono previše nerealno što se dobija na slikama.
Da nisu počeli ovako da pucaju sa cenom pa da je recimo P30 Pro pozicioniran između Mi 9 i S10 bila bi to okej ponuda, ovako je nerealno skup.
 
Slazem se da je ogroman hype oko telefona, i slazem se da su mnogo novca ulozili u marketing.
Ali iskreno Apple vise ne moze ni u najmanju ruku, dosadasnjim modelima, da se poredi sa Samsung i Huawei telefonima. Dati 30-40% vise novca za uredjaj koji ne moze ni na jednom polju da se priblizi androidima, bas glupost.
Vrlo je jednostavno, Samsung je mainstream, iskreno dosta stvari mi se na njemu ne svidja, da ne kazem vecina, i mislim da za svaki telefon ja prvi sad mogu da napisem post od 600 reci da ga ocrnim najjace na svetu. Ali isto tako mislim da danas ne postoji savrsen telefon i da je samo u pitanju koliko si spreman da platis i cega da se odreknes. Trenutno, bez obzira na nedostatke Huawei i S10+ su rame uz rame, svidelo se to nekome ili ne. I jedan i drugi imaju nedostatke, ali su najbolji i to je kraj price. Kupili jedan ili drugi necete pogresiti. Pritom P30Pro je daleko jefitiniji od S10+, nemojte to da zaboravite.

Ja na primer imam ogromnu odbojnost prema Samsungu zbog nekih starijih uredjaja i verovatno u skorijoj buducnosti necu kupovati njihove proizvode, sto mi ne daje za pravo da pricam kako nista ne rade, kako su im telefoni uzasni i kako ne razumem ljude koji ih kupuju. Svako ima drugaciji ukus. :)

P.S. Ceo svet se vrti oko marketinga. Trenutno je to najbitnija stavka kod svakog proizvoda.
 
Izasao novi update,kada ce kod nas videcemo
Pitanje za ove strucnjake sto pljuju telefon, koliko vas je probalo telefon na vise od dan ,dva???
 
Poslednja izmena:
A autodiming kada se koristi manualni brajtnes ? To ne ispravljaju već godinama..

Zašto se zove manual ako ti on posle automatski promeni ono što si stavio ?

O čemu dalje da pričamo :/

P.s. znam da ima "rešenje " , ali to ne treba da zanima prosečnog korisnika.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
A autodiming kada se koristi manualni brajtnes ? To ne ispravljaju već godinama..

Zašto se zove manual ako ti on posle automatski promeni ono što si stavio ?

O čemu dalje da pričamo :/

P.s. znam da ima "rešenje " , ali to ne treba da zanima prosečnog korisnika.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Da, ima resenje. Inace to je jedan od propusta ali svaki UI ih ima. OneUI se trenutno namece kao najbolji, mada ponavljam Samsung je osetno skuplji. Po meni najbolje korisnicko iskustvo nudi OxygenOS...volim i Meizu-ov Flyme iako ima bugove...ali reci da je emui smece, stvarno je preterano.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A autodiming kada se koristi manualni brajtnes ? To ne ispravljaju već godinama..

Zašto se zove manual ako ti on posle automatski promeni ono što si stavio ?

O čemu dalje da pričamo :/

P.s. znam da ima "rešenje " , ali to ne treba da zanima prosečnog korisnika.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Da,postoji resenje pisao sam o tome i ovde i u temi o m20 pro i meni licno je emui bolji od one ui.
Koliko znam pravila trebalo bi svi da se pridrzavaju i da popiju odmor ali ocigledno nemamo svi ista prava ovde. Zamisli da mi odemu u iphone temu i pljujemo isti,dobili bi momentalno ladjenje,pri tome ne mislim na citiranog korisnika fkloznicu uopste nego na druge koji su dosle ovde bez ikakvog osnova da pljuju, prvo probajte pa onda realno iznesite stav a ne ovako
 
Poslednja izmena:
Da,postoji resenje pisao sam o tome i ovde i u temi o m20 pro i meni licno je emui bolji od one ui.
Koliko znam pravila trebalo bi svi da se pridrzavaju i da popiju odmor ali ocigledno nemamo svi ista prava ovde. Zamisli da mi odemu u iphone temu i pljujemo isti,dobili bi momentalno ladjenje,pri tome ne mislim na citiranog korisnika fkloznicu uopste nego na druge koji su dosle ovde bez ikakvog osnova da pljuju, prvo probajte pa onda realno iznesite stav a ne ovako

Slazem se sa Duletom, ali mislim da treba podrzati zdravu razmenu stavova. Na kraju krajeva za to i forum sluzi. Dosta ljudi ovu temu prati svaki dan jer ne moze da se odluci da li da kupi telefon ili ne, treba im pomoci i losim i dobrim komentarima o telefonu. Naravno sve treba da bude u granicama normalne konverzacije, bez nepotrebnog pljuvanja.
 
Bravo, slazem se u potpunosti, treba reci i mane kao i dobre osobine, ja sam prvi ovde rekao da je audio izlaz katastrofa tj los i stojim pri tome kao sto sam naveo i dobre strane ali ne podrzavam pljuvanje bez ikakve osnove "strucnjaka" koji telefon verovatno nisu ni koristili duze od 2min. Konstruktivna rasprava je ok i verovatno ce nekom pomoci pri kupovini uredjaja ali ovakvo pljuvanje stvarno treba kazniti ko god da je u pitanju
Da ne duzimo dalje, da li je stigao nekom update?
 
Poslednja izmena:
Kao dugogodišnji korisnik Samsunga moram da kažem da je Huawei p30 pro daleko od LOŠEG telefona, počevši od izrade i korišćenih materijala, pa sve do specifikacija. I dalje mi nisu jasni ljudi koji potenciraju na razlici u SoC-u, u 2019oj godini se raspravlja koji telefon otvara aplikacije brže, meni je to besmisleno! Da li postoji jedna igrica koja ne može da se pusti na Kirin 980 a može na Exynos ili SD 855? Da li je stvarno bitno da li igra radi u 80, 90 ili 100fps-a, da se aplikacije otvaraju za 0.01sec i slično? To su samo razlozi koje tražite da bi opravdali veliki novac koji ste dali za telefon ;)

EMUI radi perfektno glatko i stabilno, gesture kontrole su mi ekstra stvar, displej je super vidljiv na jakom suncu, tako da mi nije jasno zašto vam smeta to što se dimmuje, ako se uopšte dimmuje,pošto ja nisam primetio. Na Samsungu ne možete da koristite max broj nits-a ukoliko display nije na auto brightness, pa ne vidim da nekome to smeta.
Naravno da i EMUI ima nekih nedostataka ali nije ništa što se ne može srediti u 4 min vremena.
Swipe notifications ne postoji na stock launcheru ali se može staviti nova ili bilo koji drugi i postaviti se za default, ad blocker koristim "blokada" i savršeno radi, skoro sve aplikacije mogu da se "onemoguće", tako da možete izbrisati "višak"

Ono što je najbitnije, telefon preko noći ne potroši ni 1% baterije, a to ne može ni jedan Samsung, i baterija drži nenormalno dobro a to je meni najbitnije. Na kraju, bitno je ko šta voli i kome šta leži, nisam rob ni jedne marke ali glupo je doći u temu i napljuvati telefon zato što kompanija ima agresivan marketing. Prvo kupite uređaj pa onda pričajte, ali objektivno, bez ostrašćenosti.

Juče moj kolega vadi iPhone Xs max i sav srećan pokazuje, stavljamo ih jedan do drugog i iPhone zbog onog notch-a deluje kao da je 5 godina star uređaj, kaže lepši taj kinez stvarno. Kad sam mu pokazao kamere, pogotovu pariskop i 5x zum, lik se smorio žešće, kaže *mjau**mjau**mjau* jel moguće!? Kad sam mu rekao da me košta 78000 din, rekao mi ajde da promenimo temu više :D

P30 Pro
 
Po meni je taj periskop samo promena onoga "čiji je veći" na "vidi, vidi šta može". Samo pokazivanje, retko kad će realno trebati. Svakako skidam kapu za to, kamere iz godine u godinu napreduju i teško je primetiti neku veliku razliku preko dana kod većine današnjih telefona. Ali moraju oni još da peglaju softver jer su im slike previše izoštrene i nerealne, bar za moj ukus.
Zar nije Huawei ranije imao fp swipe opciju za spuštanje trake sa obaveštenjima? Sad su trebali da ubace da se obaveštenja spuštaju svajpom ka dole, a ne search kao kod ajfona jer retko ko koristi to ako ćemo realno.
Ajfon ne bih komentarisao, on mi je zastareo u svakom smislu.
 
Skinuo novi fw,razmisljanje da li flesovati posto brise sve aplikacije
 
Koju oznaku ima i šta donosi novo?

P30 Pro
 
Po meni je taj periskop samo promena onoga "čiji je veći" na "vidi, vidi šta može". Samo pokazivanje, retko kad će realno trebati. Svakako skidam kapu za to, kamere iz godine u godinu napreduju i teško je primetiti neku veliku razliku preko dana kod većine današnjih telefona. Ali moraju oni još da peglaju softver jer su im slike previše izoštrene i nerealne, bar za moj ukus.
Zar nije Huawei ranije imao fp swipe opciju za spuštanje trake sa obaveštenjima? Sad su trebali da ubace da se obaveštenja spuštaju svajpom ka dole, a ne search kao kod ajfona jer retko ko koristi to ako ćemo realno.
Ajfon ne bih komentarisao, on mi je zastareo u svakom smislu.

Tako sam i ja mislio za pariskop dok nisam uzeo telefon, ali mi je sad skroz zanimljiva ta kamera, pogotovu za snimanje :D
Što se trake sa obaveštenjima tiče, ne znam kako je to bilo ranije jer mi je ovo prvi Huawei, do sada sam bio na Samsungu, mada ja koristim novu prime na bilo kom telefonu :)

P30 Pro
 
Nazad
Vrh Dno