Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Evo ga nakon azuriranja uz pomoc Aptoide, Play Store je unormaljen.
Po potrosnji baterije negde pri kraju.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Ne vjerujem ti...radiš za Huawei...sigurno ima veze sa banom i licencama [emoji2960]
Da se ovo desilo a da nema priče o licencama i zabranama vjerojatno bi svi krivili nekakav bug koje će se brzo riješiti...ali ovako neeee....google zabranio, ugasio, huawei puko, licence, licence, licence...ban,ban,ban.
Taj battery drain (Google play services/store) poznat od kako isti postoje...na Samsung posebno izraženo...ima mali molion stvari što može izazvati probleme...više goole računa, greška prilikom sinkronizacije, third-party apps ali ne...licence, licence, licence...ban ban ban [emoji849]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Dakle, Huawei ne sem da posluje sa Google-om i GMS-om, dok je AOSP public - otuda Android i dalje u Huawei telefonima.
O čemu pričamo...da je zabranjeno ne bi uipće bilo GMSa...AOSP jest open sorce ali bez Google services, GApps, izmjene prilagođene "google" androidu. Jeli huawei ima Google services, ima...jeli ima GApps, ima...jeli ima sve značajke A10 ima...što dovodi do zaključka...šta...da na P30 nije AOSP nego Android 10.



Od sada, tj. gubitka dozvole, Huawei mora sam da se snalazi. Google neće zabraniti/blokirati ali Huawei praktično sam pravi nove EMUI build-ove i mora da pazi na kompatibilnost sa Google servisima - tu ne može Google da im pomogne.

Google nema ništa da pomaže....Huawei uvijek sam kreira svoj EMUI...Google objavi Android 10...Huawei ga "skine" i pravi EMUI...preuređuje, dotjeruje, izbacuje što misli da je nepotrebno itd. naravno uz iznimke...ne smihe izbaciti GApps ako to hoće koristi open source code (AOSP) pa radi s njim šta hoćeš ali nema GMS, GApps i dodaje što misli da je dobro, recimo tek u A11 oficielno se dodaje screenrecording, Huawei to ime već duže vrijeme...točno ono što će huawei napraviti sa EMUI 11.
Zbog trenutne situacije huawei nije imao pristup kodnoj bazi Android 11 sve dok ne pistane službeno dostupna i otvorena što ne znači da neće imati sve značajke Android 11...Scoped Storage, Bluetooth u PlainModu, Display Forms...što će huawei importirati a što ne odlučuje sam huawei i nitko drugi.

Sve dok na P30 seriji postoji, radi GServices to je "google" android a ne AOSP a "google" android ne koristi (ne dobija kodnu bazu) onaj tko ne posluje sa Google-om.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo ga nakon azuriranja uz pomoc Aptoide, Play Store je unormaljen.
Po potrosnji baterije negde pri kraju.
42a9654ae91beaf00d360afdb9075c60.jpg


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Naravno da je unormaljren. Kakav crni gubitak GMS, AOSP, i ostale gluposti. Radice sve ok kao i do sada. Hvala na informaciji.
 
A koliko ti onda gura kad ti Play Store ne guta bateriju...3,4 dana?!
Aplikacija koju ne koristiš ti pojede 1/4 baterije i nema potrebe za update_om!!!
Ne boj se, nećeš izgubiti licencu i podršku ako je update_aš preko third party stors.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni update aplikacije nije resio problem, mada jos uvek testiram.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Boga mi update aplikacije nista nije resio. Za trenutak sinoc ke bilo ok, ali evo opet drlja u pozadini. Evidentan battery drain....
To onda nesto nije u redu sa ovom verzijom Emui. Čekamo sledecu, "sa security ispravkama".
667ed4c13306366ad8c69302eecd4adc.jpg


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
A koliko ti onda gura kad ti Play Store ne guta bateriju...3,4 dana?!
Aplikacija koju ne koristiš ti pojede 1/4 baterije i nema potrebe za update_om!!!
Ne boj se, nećeš izgubiti licencu i podršku ako je update_aš preko third party stors.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk

Pa vidi, nekada izgura cini mi se 1 nedelju 2 dana 3 sata 14 minuta i 58 sekundi a nekad zakaci i 59-tu sekundu. Moja upotreba telefona je cisto "poslovna". Ne igram igrice, ne skidam apk raznih portala, ne diram telefon bez potrebe. Poziv, sms, whatsapp, viber, malo neta i toliko. Ne zezam se sa telefonom nisam balavac. Evo trenutno sada imam 2 dana 5 sati upotrebe, 5h 32min SOT! Google Play posrkao 21% baterije, ekran 43% i baterija mi je na 46%. Ovo za store ti hvala puno, da nije bilo tebe da mi to kazes, nikada ne bih to znao , umro bih u neznanju. Koliko dokonih ljudi a ja se jos i pecam.

EDIT: Svo vreme je na 4G.
 
Poslednja izmena:
Pre nekoliko dana je bilo sve u redu. Ovo sa play store se desava od pre dva, tri dana. Mislim da ce to resiti sledeci security update. Build 166 krenuo za region Indije, septembarski security patch.
Evo screen od 21.09, na mom p30.
Preko noci bio ladan ko spricer
b411178e32157e96ee535a12b4b36cdd.jpg


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Pre nekoliko dana je bilo sve u redu. Ovo sa play store se desava od pre dva, tri dana. Mislim da ce to resiti sledeci security update. Build 166 krenuo za region Indije, septembarski security patch.
Evo screen od 21.09, na mom p30.
Preko noci bio ladan ko spricer
b411178e32157e96ee535a12b4b36cdd.jpg


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Ja sam to rekao u jednom od postova. Nakon zadnjeg update G play pojavio se problem. Bar je tako meni pocelo. Posle zadnjeg security nije bilo problema. Od verzije G play 21.9.47 nastao battery drain. E sada, da li je do G play, mozda nisu ispravili jos na toj verziji koju si skinuo, ili do EMUI ne znam.
 
Evo trenutno sada imam 2 dana 5 sati upotrebe, 5h 32min SOT! Google Play posrkao 21% baterije, ekran 43% i baterija mi je na 46%.

EDIT: Svo vreme je na 4G.

Stvarno mi je žao ali bez screenshot_a ti ne vjerujem.
Ne kažem da lažeš ali mislim da me za*ebavaš [emoji848]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Stvarno mi je žao ali bez screenshot_a ti ne vjerujem.
Ne kažem da lažeš ali mislim da me za*ebavaš [emoji848]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk

Pricam o 5T mada nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na P30, supruga ga ima, tako da znam. Inace koristim dva broja, s' tim da je onaj koji ne koristim trenutno za net uvek na 2G. Care, kupio sam telefon kako bi se njime hvalio na forumima. Daj. Izasla nova verzija G play na huawei central, 22.0.18, skinuo pa cemo videti da li ima promene. Pronašao sam bag oko tema, prilikom promene teme, nisam skidao iz drugih izvora vec odabrao iz opcije "unapred podešene teme", ostaje pozadina prethodne teme pri pozivu. Svuda promeni ali tu ne. Pokusao sve ali nista. Mozda nije tako na P30 videcu kada se budem dokopao zeninog telefona.
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da pričaš o P30Pro...imao ga godinu dana...mogao je 2 dana i 6 sati SoT sa 100 na 5%...ali dva dana, ovaj SoT i 46% ostalo je na P30Pro nemoguće.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Ja sam deaktivirao play store, i sada potrošnja baterije izgleda ovako
0c327e2ab7b610ecd8ea3c0840f8fcd0.jpg

Što znači da faktički sada imam P40 pro [emoji16]
Nije mi problem da je ponovo aktiviram za neki dan, izapdejtujem aplikacije i ponovo je deaktiviram, dok je ne srede.
Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja sam deaktivirao play store, i sada potrošnja baterije izgleda ovako
0c327e2ab7b610ecd8ea3c0840f8fcd0.jpg

Što znači da faktički sada imam P40 pro [emoji16]
Nije mi problem da je ponovo aktiviram za neki dan, izapdejtujem aplikacije i ponovo je deaktiviram, dok je ne srede.
Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Tacno, disable i resen problem [emoji106]. Sta se bzvze mlatimo. Ispravice bug sigurno, uskoro. Pa nisi dizejblovo play services, da si to uzjbo onda bi imao P40 [emoji6]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Kako da odradim disable za Playstore, nigde ne vidim tu opciju?
Edit:

Nvm, našao sam!

Poslato sa Huawei P30 Pro
 
Poslednja izmena:
Nesto cudno se desava. Do pre dva sata G store je u potrosnji baterije, softverska potrisnja, bio prvi i to sa od 6-10 mAh, sada ga uopste nema na listi, prvi mi je whatsapp sa <1mAh dok u koriscenju baterije store je prvi sa 25,71%. Ovo do sada video ovako nisam. Obicno je play service bio odgovoran za battery drain ali ovakvo ponasanje store nisam video.
 
Svaka cast, kaki si ovo izvukao

Sent from my P30 using Tapatalk
 
I to u dva dana [emoji15]...kad bi i na 4G moglo tako...evo moj na P40Pro+...cijelo vrijeme WiFi, od 100-1%, 11h SoT.


Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svaka cast, kaki si ovo izvukao
Isključio sam play store, ali mislim da nije do njega jer kad nije bagovao oko 7.5 do 8h mi je bio šot. Inače sve vreme je bio upaljen Wi-Fi i nisam koristio telefon često, drugi dan sam izvukao više od 5 sati sota i bas mi je bilo čudno što baterija nije ispod 20% i udjem da pogledam kad šot 8 sati i onda sam pustio yt da vidim koliko će da bude na kraju šot i stao sam na 12% nisam mogo vise
 
Ja sam sa mojim zadovoljan, iskljucen play store...
f927f2e9ea512b799b64610405aeda33.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ja sam sa mojim zadovoljan, iskljucen play store...
f927f2e9ea512b799b64610405aeda33.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Ja sam ostavio G store upaljen, jeste da prikazuje da vuce vise, ali ne vidim u realnom koriscenju razliku. Primetio sam i neke druge bagove EMUI a kada i sa kojom verzijom su poceli, da li sa zadnjim security, ne znam. Vise mislim da je ovo sa G store do Emui nego do same apk.
 
Kod mene isto pise da je u procentima nesto aktivniji play store ali u realnoj potrosnji baterije ne primecujem neku razliku.

Huawei P30
 
Ja primecujem itekako, pre kad dodjem sa posla bude 60tak procenata baterije, sad bude ispod 40...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno