Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Koliko znam, za naše tržište je samo da 48 MP. Evo par primera sve od malopre, mrkli mrak.
126aa17857cf9ba6b060edf93b916ea2.jpg
edaa491e6a832439585a0ddf3f64fd31.jpg
0a28a98cad83f7f9a26809517cd6d121.jpg


Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Bolje pogledaj P30. Cene na oglasima su pale i ne moras puno doplati ti kad prodas svoj note 8
 
Huawei P30 Pro

Huawei P30

Huawei P30 Lite

Huawei Mate 20

Huawei Mate 20 Pro

Huawei PORSCHE DESIGN Mate 20 RS

Huawei P smart 2019

Huawei P smart+ 2019

Huawei P smart Z

Huawei Mate 20 X

Huawei Mate 20 X (5G)

Huawei P20 Pro

Huawei P20

Huawei Mate 10 Pro

Huawei PORSCHE DESIGN Mate 10

Huawei Mate 10
bf3214a8768b0f6b826981ccbc7de9cc.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Zašto im ne pada cena, hoću da iznenadim devojku sa p30 međutim cena na kp se kreće oko 500e, mislim da je toliko bio i kad je izašao, kada će više ljudi da počnu da histerišu i da prodaju za male pare? [emoji3]

P30 Pro
 
u srbiji će biti 500 evra i da sutra objave da prestaje podrška za sve huawei telefone...ovde prodavci/trgovci imaju sentimentalan odnos prema svojoj robi i uz suze se rastaju od onoga što prodaju:)
 
Kakav je trenutno video na p30 pro, jel su popravili neke stvari ili je ostao isti kao i pre?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Video je najslabija strana ovog telefona, preko dana je sve super, boje su update-ovima upeglane da budu kako treba, jedini je telefon na tržištu koji može da menja sve kamere u toku snimanja i sve je to super dok ne padne mrak, a onda katastrofa, po meni neupotrebljivo.

P30 Pro
 
Ja sam sinoc snimao koncert na otvorenom, ja sam zadovoljan sa kvalitetom snimka

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poenta je što ti koncerti uopšte nisu low-light, puno rasvete i svetlosnih efekata prilično pomažu u tim uslovima snimanja, ja pričam o recimo kućnoj varijanti ili ulična rasveta varijanti :)

P30 Pro
 
Jeste tu je los video snimak. Snimao sam par puta u klubu i ispadne super cak i dual ispadne dobro ali po ulicnoj rasveti je lose
 
Slikaj pa izvezi u komp pa mi pokaži

10Mpx je jpeg a raw je 40Mpx uvek :)

P30 Pro
 
Poslednja izmena:
Ja hteo aurora blue, i resio amber sunrise, volim narandzasto i crveno, ali mi na slikama ne deluje toliko lep kao aurora blue, kao da nije neka boja koja se presijava, ali kad stigne uzivo, videcu...
Jel si imao prilike da vidis amber sunrise uzivo ?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Mobilni svakako ima svojih prednosti ali pravi fotograf uvek, napominjem uvek, ima fotoaparat sa sobom, bilo kakav, pa cak i mobilni, a da ne govorim sto je svaki krsten aparat xyz puta brzi, da ne kazem startniji od bilo kog mobilnog, ali to je sad druga tema da ne spamujem i offujem...
Nego da se ponovim, jel moze iz P30 Pro full res raw!? 40 mpix?
Ovo tako nije istina, pravi fotograf nema jedan zoom objektiv kao turisti, već nekoliko prajmova, pa blicevi pa trigeri, sve to mora u torbu, torba mora na ledja ili na rame, na 40+ stepeni ili na neku dugu šetnju...ma užas kad se setim. Opremu nosim isključivo kada idem da radim za novac, za sve ostalo je p30p zakon.

P30 Pro
 
S10+ je kompletniji uredjaj ali bih se opet odlučio za p30p iz jednog prostog razloga....a to su tri razloga [emoji23]
1. Baterija. Ranije sam bio u fazonu ma briga me za bateriju, samo da izdrži ceo dan, i uvek sam je štedeo, međutim sada razmišljam totalno drugačije, baterija uz mnogoooo maltretiranja ne pada ispod 7h sot-a, a to mnogo znači kad ste na terenu ili putovanjima, bukvalno sam imao 10.5h sot-a jednom, uz 18h standby-a.
2. Fluidnost. Telefon radi ultra brzo bez ikakvog grejanja i na ovim visokim temperaturama, bez obzira šta na njemu radili, ja konkretno sređujem slike u Lr i apsolutno nikad se nije zakočio. Možda EMUI nije krcat opcijama ali zato ultra stabilan i radi bez greške!
3. Cena. P30p je jeftiniji od s10+ kod operatera, i to prilično ako je verzija 6/128gb, prelep je, ko god ga vidi oduševi se lepotom, i stvarno, ova aurora mu daje poseban šmek i izgleda više premium od s10+
S10+ bih uzeo isključivo da je SD verzija i da košta isto kao p30pP30p slika raw isključivo u 40Mpx jer mu je to native rezolucija senzora, ne može da se dobije raw u 10mpx, međutim raw ima jak color shifting i izgleda kao povraćka u odnosu na jpeg. Naravno, sve može da se sredi u 3 klika u Lr ili photoshopu, ali ne bih preporučio početnicima koji ne znaju.


Na kraju, vidim da se pišu saveti za dslr i milc aparate ako je bitna fotografija, ali ljudi, grešite, najbolji aparat je onaj koji imate u džepu u tom momentu kada vam je potreban [emoji6]

P30 Pro
Ja hteo aurora blue, i resio amber sunrise, volim narandzasto i crveno, ali mi na slikama ne deluje toliko lep kao aurora blue, kao da nije neka boja koja se presijava, ali kad stigne uzivo, videcu...
Jel si imao prilike da vidis amber sunrise uzivo?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Amber je više neka mat varijanta, nema pretapanja boja kao ostali, nisam ga video uživo ali mi tako deluje :)


Edit: Pogrešio sam, sija za sve pare, sad sam video neki snimak na YouTubu [emoji16]




P30 Pro
 
Poslednja izmena:
Amber je više neka mat varijanta, nema pretapanja boja kao ostali, nisam ga video uživo ali mi tako deluje :)


Edit: Pogrešio sam, sija za sve pare, sad sam video neki snimak na YouTubu [emoji16]




P30 Pro
Na slikama deluje kao mat, ali i na videu cini mi se ne moze to da se vidi kod ove boje izgleda, pretpostavljam da je mnogo lepsi uzivo kad je ta boja u pitanju :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nek je srećno! Mogao bi da skineš ove nalepnice da ga vidimo u punom sjaju :)

P30 Pro
 
Koristio sam Lite verziju nekoliko dana, pošto sam ušao u uži krug nagradnog foto konkursa koji je Huawei organizovao preko Benchmark YouTube kanala. Nisam oduševljen. Kamera je dobra, ali mi se gotovo ništa drugo ne dopada. Ekran nije nešto, EMUI mi je gadan, plus telefon laguje u poređenju sa mojim OP6.

Ne bih dao pare za P30 Lite.
 
Bez obzira što porediš flagship i lite verziju, ne bih ni ja dao pare za p30 lite

P30 Pro
 
Koristio sam Lite verziju nekoliko dana, pošto sam ušao u uži krug nagradnog foto konkursa koji je Huawei organizovao preko Benchmark YouTube kanala. Nisam oduševljen. Kamera je dobra, ali mi se gotovo ništa drugo ne dopada. Ekran nije nešto, EMUI mi je gadan, plus telefon laguje u poređenju sa mojim OP6.

Ne bih dao pare za P30 Lite.


Batic jel mozes nesto konkretnije da napises sta ti laguje daj neku realnu recenziju planiram da ga uznem zbog kamere kazu da je dobar ali ovo sto si napisao me vec brine
 
Ja pore p30 pro imam mate 20lite sa istim socom kao i p30 lite,nisam primetio da laguje ali je naravno sporiji u odnosu na p30 pro,napisi stvarno sta laguje?
 
Nisam ga mnogo koristio ili radio nešto opterećujuće, ali prosto ni obično korišćenje nije potpuno smooth, što nisam očekivao od telefona u tom cenovnom rangu.
 
Pa i ja ovaj lite koristim za drugi broj tj ne koristim ga puno ali nisam primetio lag. Primetio sam da je sporiji naravno ali lag nisam primetio bar ne za ovo za sta ga ja koristim
 
Koristio sam p10lite, više od 2god. Za svo to vreme nikada nije lagovao niti je restartovan ili ugašen iz bilo kog razloga sem posle updatea. Znači bez greške telefon. Iz tog razloga sam se i odlučio za p30pro. Znači isključivo huawei. Sa samsung , iphone i da ne nabrajam šta sve nisam gustirao, ni blizu ovome. Eto toliko od mene. Provereno [emoji6]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
P9 Lite i P10 Lite zabadaju kao nezdravi pri bilo kakvom vecem opterecenju, ako nije kocio 2 godine znaci da je koriscen za pozive i poruke verovatno.
 
Koristio sam p10lite, više od 2god. Za svo to vreme nikada nije lagovao niti je restartovan ili ugašen iz bilo kog razloga sem posle updatea. Znači bez greške telefon. Iz tog razloga sam se i odlučio za p30pro. Znači isključivo huawei p serija(iz mog iskustva) . Sa samsung , iphone i da ne nabrajam šta sve nisam gustirao, ni blizu ovome. Eto toliko od mene. Provereno [emoji6]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno