Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Sada sam video vest,ne znam koliko je tačna. Izgleda da je 65000 ponuda samo za sutra,po tome ne važi VIP popust.
6b5e2518de029468085cef4bff5706eb.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Toliko o povoljnim cenama i da ce se "pribliziti EU cenama". To je 100 evra skuplje od EU, a ta cena vazi samo sutra, znaci bice i vise od 100e razlike.
 
Očekivao sam taj potez ;) bogovi. Očekivao sam da napišu da je na popustu 2000din i to je to :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Izvor "benchmark" nije relevantan, vise verujem Imotep95 koji je do sada imao tacne dojave.
 
Mozda su se ljudi uzbudili zato sto su dobili mi 9 na vreme, i prosto zaboravili na taj vip popust.
Ako su uspeli da stave fantoma na baner, sto ne bi i ovo.

Mislim, nije potpuno nemoguce da puste nekoliko komada po EU ceni...i mi 8 ce biti, ali jeste malo verovatno, jer je mnogo efektnije staviti odmah nizu cenu na baner, nego tu mrsomuditi sa nekim kodom za popust za koji su mnogi i zaboravili.

Ja cenim da su prosto zaboravili na vip popust.
 
Sada sam video vest,ne znam koliko je tačna. Izgleda da je 65000 ponuda samo za sutra,po tome ne važi VIP popust.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Toliko o povoljnim cenama i da ce se "pribliziti EU cenama". To je 100 evra skuplje od EU, a ta cena vazi samo sutra, znaci bice i vise od 100e razlike.
Očekivao sam taj potez ;) bogovi. Očekivao sam da napišu da je na popustu 2000din i to je to :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Malo potpale.

59248499485f02711606047ea2b5b9a0.jpg
 
Dobro je,već sam pomislio da će biti ista cena kao za Mix3. Valjda će uskoro i kod operatera biti u ponudi.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ide to do kraja godine na 400e na kp i onda je moj!

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ga čačkao danas i nije mi loš. Ali ništa wow. Kamera bolja od Mi 8, čak pravi i oštrije slike od GCam. Wide kamera super stvar. Nekako mi čudno leži u ruci jer je pozadi više zaobljen, ali lepo leži u ruci. Sve u svemu po meni nije neki prelaz sa Mi 8. Stigao je sa MIUI 10.2, možda je sa tom verzijom i poboljšana kamera na Mi 8. Ako neko zna bolje neka potvrdi.
 
Tu je ponosni vlasnik Mi9. Došao oko 19h, pitao za Mi9, rekli mi da ima još dosta komada, uzeo uz VIPov popust za nešto isšpd 52 000, 6gb-128. Inače do 19h skoro su svi telefoni bili na stanju ( osim nekog što je koštao 19,999 ). Po meni dobra kupovina, telefon je bomba. Pošto sam sad tek našao ovu temu te nisam procitao prethodne poruke ( jer sam planirao da kupim Mi8 te sam sve na toj temi isčitao ), kakvo je stanje oko Gcam za Mi9, da li ćemo stavljati neke Mi8 Gcamove ili će se raditi posebno za Mi9 ?
 
Ma lazan oglas, takvih je milion na mob svetu, cim je nesto zestoko ispod cene odmah se zna sta je... platio ga juce na mega popusti 52 i vec danas prodaje za 47000 ...
 
Tu je ponosni vlasnik Mi9. Došao oko 19h, pitao za Mi9, rekli mi da ima još dosta komada, uzeo uz VIPov popust za nešto isšpd 52 000, 6gb-128. Inače do 19h skoro su svi telefoni bili na stanju ( osim nekog što je koštao 19,999 ). Po meni dobra kupovina, telefon je bomba. Pošto sam sad tek našao ovu temu te nisam procitao prethodne poruke ( jer sam planirao da kupim Mi8 te sam sve na toj temi isčitao ), kakvo je stanje oko Gcam za Mi9, da li ćemo stavljati neke Mi8 Gcamove ili će se raditi posebno za Mi9 ?
Mi9 nema isti senzor kao mi8 tako da sumnjam da će gcam iste rezultate da izvlači.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Uzeo juce Mi9 sa 20 posto popusta. Case u pakovanju je katastrofa kao i za mi8 , kameru ne stiti uopste a nema nigde da se uzme kod nas ili bar ja nisam nasao. Jel ima neko slican problem ? :)
 
Mi9 nema isti senzor kao mi8 tako da sumnjam da će gcam iste rezultate da izvlači.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Čitao temu na XDA forumu i neki likovi vrše testiranje rada Gcama za Mi8 na Mi9. Koliko sam zaključio kod skoro svake verzije gcama ima recimo jedna do dve stavke koje ne rade, ( recimo negde prortret mod ne radi, negde wide, negde nešto treće ). Međutim navodno dobijaju bolje slike nego li preko Stock Cam. E sad ne znam, nadaju se da će neko raditi gcamu posebno za Mi9 što bi bilo super.

Inace, da maska koja dolazi uz mi9 je takva da štrči kamera dobrih 1mm do 2mm. Ja sam pitao sinoć gde god sam video da se prodaje dodatna oprema za telefone i nigde nisam ništa našao za mi9. Ukoliko neko zna gde se prodaje nek napiše. Takođe ukoliko neko uskoro naručuje nešto sa Ali-a, da naruči i za mene ( nas ) koji case, staklo,masku ( uplatio bih mu na žiro račun pre slanja ili kako se već dogovorimo )

Takođe, neko na ovoj temi napisao da mora da se klikne power dugme pa onda FP da bi se otključalo. Ne mora, čim se uzme sam aktivira svetlo na onom mestu gde je FP i onda se pritisne i to je to.
 
Vi što ste ga kupili kako radi čitač otiska prsta ? ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vi što ste ga kupili kako radi čitač otiska prsta ? ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Testirao par puta 10 od 10 kada stavis normalno prst na tač. E sad, ovako u svakodnevnom radu možda od 20-30 otključavanja od sinoć do danas, ne gledajući ni gde je FP taster, desilo se par puta da ne otključa odmah, tj da ne prepozna (a verujem da je jedino razlog toga što sam i omašio mesto ili stavio palac pod nekim čudnim uglom i to po meni sasvim normalna stvar). Iskreno meni je FP odličan.

Što se Gcama tiče, da pročitao sam to 10ak stranica unazad i sad je glavno pitanje je kad. Zato i rekoh ukoliko neka Gcam za Mi8 radi okej da se šlepamo na nju dok ne dođe za mi9 zasebno.


EDIT
FP je dosta brz takođe. Ne brži od Mi8, ali dosta brz.
 
Poslednja izmena:
Ne treba zaštita za kemeru, tj ne smeta što futrola ne pokriva kameru jer se teško grebe. Pogledajte onaj video o izdržljivosti mi9

Sent from my Mi 8 using Tapatalk
 
Eno ga i Jerry se slaze da je safir. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nije safir ali se manje grebe od gg5/gg6

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno