Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Pa eto kako je CPU na 15% i zasto se ne greje. Meni dodje do 62C+ 3900X u Call of Duty warzone recimo. A imam najbolje hladjenje koje postoji, gde je samo vodeni blok 300 evra.
Ali ja igram na 144Hz monitoru, low podesavanja da rastereti grafiku i nemam limit na FPS.
 
Poslednja izmena:
^ aj probaću bas sa svim off nek ide sa FPS koliko moze pa javljam kroz satic za promene.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@sava89
Cpu opterecen 15-20%? onda je 50 stepena sasvim normalno i sam kaze kad je 100% da ide 70 i kusur stepena sto je isto normalno za stock kuler.Evo i moj ryzen 3600 u igrama slicno bude opterecen (barem ove koje ja igram) i slicna je i temperatura.

@ronin

ako je 1.4v onda mozes undervolt
 
Sa svim off za fps limit u witcher3 negde oko 73-75 avg fps temp posle nekih sat i nesto 58-60c peak, u gwent FPS oko 850 sam uspeo na 65c da dignem ( cpu usage 34% max ). CPU usage 14-20% novigrad peakovi do 25%

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jake su to temperature za 30-40% opterećenja, nisu opasne ali sigurno može i treba to niže, samo da se nađe problem. Svakako undervoltuj proc, i probaj sa otvorenim kućištem (čisto da simulira dobro provetravanje. A nadam se da imaš poslednju verziju hwinfo...
 
Pa eto kako je CPU na 15% i zasto se ne greje. Meni dodje do 62C+ 3900X u Call of Duty warzone recimo. A imam najbolje hladjenje koje postoji, gde je samo vodeni blok 300 evra.
Ali ja igram na 144Hz monitoru, low podesavanja da rastereti grafiku i nemam limit na FPS.

šta bi sa fensi sinkom u rtss-u?
 
Na AT forumu pišu ljudi da se novije verzije serije 3000 dosta bolje klokuju, tj. da je proces dosta bolji. 3600 ide na 4,5 GHz sa 1,28-1,30V . I da verovatno zbog toga izbacuju i ove XT varijante.
 
Da li je R3 3300x trenutni best buy za casual gaming u 1080p?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da, yield je porastao sa 70% na 95%, sazreo je 7nm i dobijaju se bolji primerci. To su prvo primetili na overclock forumu cini mi se, da se primerci iz zadnjih par meseci 2020 klokuju 100-150mhz bolje od onih od prosle godine
 
16600 u radnji na E. 140 eura ga daju i ovi na KP, nema jeftinije.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nakon pola sata igranja Assassin's Creed Odisey. Temperatura dosegla cak 80C na Noctui. Meni ovo ne izgleda bas normalno. :/

33.jpg
 
Htedoh gore da napisem sta bi bilo u odysseyi, bf5 mp, nfs heat itd...bilo bi 80c...mnogo je to..power consumption kod mene ide do 110-115w sto je vise nego kod tebe i opet imam dosta nize temperature sa lc cc 120 u furuni od kucista...
Da nije supalj neki heatpipe? [emoji16]
Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije sve je ok, sve novo iz pakovanja nisam kupovao polovno nista.
 
@Erik011: Haha... Znaci nema mi pomoci. :D

Salu na stranu, jesam sve sam uradio kako treba. Cak sam dva puta stavljao kuler, pritom drugi put sam primenio pastu tako sto sam razmazao tanak sloj preko procesora dok sam prvi put koristio sa tackom na sredini.

@Gulftown: Jasno, mada probao sam da mu spustim malo napon na 1.4 ali mi nesto nije hteo da se bootuje pa sam vratio na def. Iskreno nisam vest sa tim stvarima, overklokovanja, menjanje napona i sl.

Ako moze neko da mi napise savet kako da uradim udervolt, koje sve parametre da promenim, da li samo procesor ili moram i memoriju?
 
Poslednja izmena:
E sada ispada da su furune FXevi bili mrtvi hladni u odnosu na ovo danas haha.
 
@r0nIn, na defaultu držiš sve? I neće da butuje na 1.4v? To mi mnogo sumnjivo.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
mislim da bi najpametnije bilo da neko iskusniji ode do tebe da to sve lepo isčekira...
 
Nema tu ništa teško.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
@r0nIn, na defaultu držiš sve? I neće da butuje na 1.4v? To mi mnogo sumnjivo.

Sent from my MI 9T using Tapatalk

Da sve na default, a kada hocu da prebacim na primer memoriju na 3200MHz isto nece da se bootuje, restartuje par puta dok ne javi gresku. Isto mi se desilo i sa menjanjem napona, ali kazem nisam nesto ulazio duboko u to jer nemam vremena trenutno. Zato sam ovde pokusao da izvucem neke informacije sto brze. Tako da bi mi dobro dosla pomoc oko toga, ako neko moze detaljnije da mi objasni.
 
Za pocetak, flash-uj posljednji bios za mb.
Nakon toga upali xmp profil za ram, pa javi da li to radi i kakve su temp. Pa cemo onda dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kakvi ste sa UV ? Uspeo sam na 1.3v da spustim sa nekih 1.45v koliko mi vec islo fabrički. Nemam iskustva u tome pa me cisto zanima jel ne smeta nista sto sam toliko spustio ? Testirao sam sto se tice stabilnosti u exportu jer mi tu CPU ide na 100% ili all core na 4170 prosek. 3700x je u pitanju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako je stabilno i hladno, nema problema.
 
^ vreme ce reci xD, u exportu i gaming zasad sve dobro.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Za pocetak, flash-uj posljednji bios za mb.
Nakon toga upali xmp profil za ram, pa javi da li to radi i kakve su temp. Pa cemo onda dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Flesovao Bios, ukljucio d.o.c.p. profil to je kao xmp, ne moze da se bootuje na 3200MHz ali moze na drugi profil od 3000MHz. Temperature su u idle oko 45C.
 
Probaj sa 1.4v 3200 na XMP ti vrv 1.35v stavljeno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Premestio sam ram slotove u dim 2 i 4 umesto 1 i 3 i moze na 3200MHz da se bootuje. Ostavicu ih u tim slotovima. E sad, kako da resim "problem" sa temperaturom?
Moze u PM neko da mi objasni kako da undervolt uradim ako mislite da cemo ovde da spamujemo temu i da su takve informacije nepotrebne?
 
Nazad
Vrh Dno