Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Uporan je Balzak, ali uzalud kada je to najgori kombo za koji sam cuo.
Samo Pred i Giga prave tolike probleme.
 
Poslednja izmena:
jesi li gledao u event viewer-u koje su greshke? mozda ti ne valja neshto drugo.
 
Čekaj, ti i dalje nisi probao drugi ram neki? Baš si uporan sa tim Predatorom. :) Ja ne bih imao živaca da se patim sa tim.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Pa rekoh da sam porucio drugi ram al me ispalise posle 2 dana, kao ipak nemaju na stanju :)
A hbg uporan sam jer kod nas nema K od ram memorije a ne narucuje mi se od madjara trenutno i ne ide mi u glavu zasto bi se ispravan ram bas ovako ponasao ako nije kompatibilan, sto ne pukne u igri ili u testu, nego svaki put youtube.
Ali probacu 1 stap sad, i za to vreme cu da bunarim neki zamenski ram

Sto se tice event view-a, nema nista pametno da se pojavi, nikakva greska pre bsod-a
 
Koja ti memorija treba?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Da nije kingston ocigledno i da radi sa ryzenom za pocetak :)
 
Jesam
Vecinski je irql not less or equal 0xa
Na prethodnom windowsu je umeo da baci i neki clock watchdog timeout ili slicno al ovaj prvi se odomacio

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
zashto ne pozajmish od nekoga drugu memoriju, vec odma naruchujesh drugu?
 
Bih da imam nekog u okruzenju, i da mi to "testiranje" ne traje 2-3 dana jer toliko sad cekam na bsod kad promenim neku stavku dok testiram. Da mi pukne makar odmah lako bi ja proverio sve

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
imam ja par modula ddr4 vishka ako si u blizini centra grada.... 2 x 4gb cors vengence 2800, 1 x 8gb fury 2666, i neki g-skill 2 x 8gb 2400 bez 'ladnjaka
 
Pa sjajno, to bi mi znacilo tu sam i ja u centru pustam pp

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ako sam dobro procitao, 4.4ghz all core na 1,325 xD
Smejurija sta radi binovanje.
 
Neko napisao na HWbotu, Intel HEDT is in trouble. Procesor od 750 dolara je potukao njihov procesor od 2000 dolara i to uz dva jezgra manje.
 
Zapravo, 1000$.

Pošto se čeka i9-10980XE.
 
Koji će biti 2000 jelte, a biće isti procesor. A gde su tu cene ploča i to.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Koji će biti 2000 jelte, a biće isti procesor. A gde su tu cene ploča i to.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

1000$
https://hexus.net/tech/news/cpu/135347-intel-launches-10th-gen-x-series-hedt-processors/
https://ark.intel.com/content/www/u...-edition-processor-24-75m-cache-3-00-ghz.html

Za te pare dobijes vise PCIE lane-ova i ostajes na PCIE 3.0 sto i realno sada nije toliko bitno...

Gledavsi sada na CH online retailer-u, X299 Aorus Master je skuplji od X570 Aorus Master-a za citavih 30$. Realno je da 3950X ide na X570 plocu :).

Objektivno gledano, 3950x jeste odlican deal, ali nije bas ni da Intel nema sta da ponudi.


Btw. kada se otprilike moze ocekivati kod nas 3950x :)?
 
Pa i nije baš ok da reimenovani procesor prodaju opet po istoj ceni, pa odlučili da spuste. Dovoljno dugo su bili bezobrazni, pa pokušavaju da budu konkurentni.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
10980XE ce da bude 1000$, to je 250$ skuplje, 14nm, 60w vise na defu, verovatno se vise zagreva kada se klokuje, ploca skuplja...
Ups, opet skuplje a mozda bude isto, ali samo mozda.
Tesko ce Intel da ''prezivi'' R4000 sledece godine.
 
Poslednja izmena:
Isto ovako je bilo u doba Athlona 64. Intel je bio promasen maltene celu Pentium 4 seriju i posle se pojavio Conroe od koga AMD nije mogao da se oporavi evo do sada. Na AMD je sada da uzme veci deo serverskog segmenta gde je intel bio zastuplje u 95% slucajeva.
 
Konkurencija je uvek dobra stvar po nas kupce.
Morace Intel jos dole sa cenama, a i AMD ce takodje malo da spusti cim se Intel malo oporavi.
 
@juro
Debljina nije problem jer ide napred, kavezi skinuti, problem je dužina od 317mm za 280 model.
Pumpa je bolja nego prethodna gen, ali rad pravi razliku, kao što sam već rekao. Videću u utorak da li može 280 nekako da stane napred. Ako ne, uzeću 240, i on je odličan. Ne bih ni razmiljsrazmišljao da nije Arctic, i koliko vidim po testovima, vrhunski hladi. Nije to custom loop, nikada neće biti, ali za 80-100e, bolje od ovoga očekivati je glupost.
Što se vazdušnog tiče, nameračio sam se na Nindžu, i nju ću uzeti ukoliko ne uzmem Arctic.
800rpm ventovi, 1-2c gori od Noctue, tiši od iste. Ako stavim 2xp12 na njega, bolji će od Noctue da bude, malo glasniji ali bolji 2-3c.

Koliko je arctic freeze II 360 i gde se mogu videti testovi?
Interesuje me u odnosu na D15, prvenstveno buka (IDLE prvo, pa LOAD), a onda i efikasnost.
 
Guglaj malo, majku mu... :)

Cena na Arcticovom sajtu je 95€, moguće da će biti malo niža na drugim mestima, dešavalo se sa starijim modelima. Mada, nisam siguran da ga još ima negde van Amazona...
Što se testova tiče, nisam uspeo da nađem ljudski review 360 modela jer je prilično nov a i Arctic nije naročito mainstream ime poput Corsaira ili NZXT, ali možda ti ovaj video pomogne (odgledaj do kraja): https://www.youtube.com/watch?v=BGb6zfM-_XA. Ukratko, performanse su im odlične i kažu da su vrlo tihi (mislim na celu seriju), pošto imaju Arcticove P12/P14 fanove s dobrom reputacijom. Po meni, bolja kupovina nego gorepomenute marke...

E sad, u poređenju sa D15...D15 će biti malo tiši, verovatno, zbog ventilatora i jer nema pumpe ali mnogo zavisi i od procesora i temperature u kućištu. Mislim da bi 240mm bio egal ili za nijansu bolji po hlađenju sa D15 (potraži testove i pogledaj) a 280/360mm bi hladili bolje.
 
Poslednja izmena:
Isto ovako je bilo u doba Athlona 64. Intel je bio promasen maltene celu Pentium 4 seriju i posle se pojavio Conroe od koga AMD nije mogao da se oporavi evo do sada. Na AMD je sada da uzme veci deo serverskog segmenta gde je intel bio zastuplje u 95% slucajeva.
P4 je bio daleko veći promašaj od Intelove današnje ponude, koja je i dalje bolji izbor za igre, tj. njihovi modeli i dalje rade dobro ono za šta su projektovani.

Problem je što je AMD napravio HEDT u mainstream klasi prpcesora. Ryzen je izuzetna arhitektura, koja je sve slabosti Buldožera pretvorila u prednosti.

Intel sa, do skora 2/4 i3 modelima niko neće da zali. Vala su se naprodavali tog Conreoa za sve pare.
 
Ma bitno da će novi Z490 chipset da izbace, to će im pomoći. :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Prvo da se javno zahvalim @demios izasao mi u susret i pozajmio cak 2 kita memorije da testiram, lik je car.
Nazalost nije memorija, potpuno identicni simptomi, 2 i po dana radi sve, i evo sinoc doduse prvi put da nije na jutubu vec vlc player dok sam gledao film pukne sa istim bsodom.

Definitivno se desava za vreme video playback-a ali nema nikakvih predznaka ni trigera kad ce se desiti. Ovo nisam nikad video da se desava nekkm iskreno

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Trebalo bi da otvoriš novu temu sa nazivom "Dnevnik jednog BSOD-a" [emoji2]

Probaj i drugu grafiku, sistem eliminacije.

Sent from S9+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno