Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

@mike
Custom loop čisto zbog temp prostora koji nudi, jer onda lagano ventovi mogu na 40% da rade sve vreme, da mašina bude "nečujna", a da dobiješ temp koje su opet ispod najboljeg air ili aio.

@dulec
Jesi li probao da zategneš memoriju? Pretpostavljam da je to B-die, c14 to bi trebalo lagano da može da vozi na 3800, a kamoli 3600.
 
Poslednja izmena:
Nisam pokusavao. Sad sam proverio, ovo je D-die, mada se ne razumem u to, ne znam sta tacno znaci.

Gskill-info.JPG
 
Sorry ako je offtopic, ali me zanima da li ima valjano rjesenje da se montira AM3 cooler na AM4 plocu? NAletio sam na ovo rjesenje, mozda i probam i ako me brine optimalan pritisak na CPU: https://www.youtube.com/watch?v=yH2jCcMkPVQ
 
Samo omi koji idu na normalno AM3 kačenje, za one koji se šrafe kroz ploču. mora AM4 kit.
 
A zasto je onda ovaj "rezao" donji dio obzirom da TX3 cooler ide sa normalnim AMR3 kačenjem?
 
@dule
Ne znam koliko može D-die da se zategne iskreno.

@mike
Poslao sam e-mail Iponu u vezi dostupnosti 240 i 280, čekam odgovor.
 
A zasto je onda ovaj "rezao" donji dio obzirom da TX3 cooler ide sa normalnim AMR3 kačenjem?
Možda je mislio da ima preveliki pritisak pe je olakšao feder. Ja sam stavljao fabrički AMD ccoler od FX 8350 i pajsovao je knap.
@ Anarki, javikad budeš dobio odgovor. Baš sa pretresam K&P ali nigde ga nema.
 
Poslednja izmena:
Ok, probam kada stigne ploca. Imam taj TX3 pa da posluzi privremeno dok ne uzmem nesto bolje.

Hvala.
 
Čisto sumnjam da je neštp bolji od Ryzenovog.
 
Poslednja izmena:
Mene zanima dali artic freezer II 360 može u NZXT H500 ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@sava
Ne, pitanje je i da li moze 280, mora da se meri.
 
Pu majku mu

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Anarki je u pravu, evo izvod iz specifikacije:
Radiator Support Front: Up to 280mm
Rear: 120mm
Fan Support Front: 2 x 120 / 2 x 140mm
Top: 1 x 120mm (1 Aer F120 Case Version included) / 1 x 140mm
Rear: 1 x 120mm (1 Aer F120 Case Version included)

https://www.nzxt.com/products/h500-matte-white

Znači 360 ničevo. 280 možda (zavisi od debljine radaitora) a 120, 140 i 240 sigurno.
 
Poslednja izmena:
@sava
To što piše 2x140, to nema veze, jer je 280 daleko van normalnih specifikacija, radijator je dugačak, zato mora da se izmeri.

Koliko se sećam, predlagao sam ti da uzmeš cm h500, a ne nzxt. Inače, u cm h500 staje bilo koji napred, i to lagano.
 
Mozda da napravite posebnu temu - Hladjenje za Ryzen 3000 cpu...
 
Ne, najbolje za sve da otvorimo novu temu.
Ryzen 3000 cpu
Ryzen 3000 aio
Ryzen 3000 vazduh
Ryzen 3000 custom loop
Ryzen 3000 b450
Ryzen 3000 x470
Ryzen 3000 x570
Ryzen 3000 agesa
Ryzen 3000 memorija
Ryzen 3000 podesavanja biosa
Ryzen 3000 problemi za Gigu i Predatora
Ryzen 3000 najbolje ploce b450
Ryzen 3000 najbolje ploce x470
Ryzen 3000 najbolje ploce x570

Za mene je to mnogo, ovako sve na jednom mestu, pa kome treba sta neka pita. Lakse je ponoviti, nego poslati u drugu temu na citanje.
Dalje, ono sto smatram nebitnim, ja ne citam, sto ne znaci da nekome drugome nije i nece biti od pomoci.
 
Poslednja izmena:
Temperatura a tim i hlađenje su važan deo optimizacije Ryzen-a (zbog PBO), isto kao i napon i ostala podešavanja.
 
Ova moja nije išla na spavanje kada sam učitao profil. Znači preživela je? :D

Ako je loše da manuelno stavljam XMP profil onda ću ga isključiti, ali za sada nemam nikakvih problema.
 
@sava
To što piše 2x140, to nema veze, jer je 280 daleko van normalnih specifikacija, radijator je dugačak, zato mora da se izmeri.

Koliko se sećam, predlagao sam ti da uzmeš cm h500, a ne nzxt. Inače, u cm h500 staje bilo koji napred, i to lagano.
Pogodio sam drugu polovinu "H500" [emoji23][emoji23][emoji23][emoji870][emoji870][emoji870]

P.s. ja nemam problema sa XMP i predator HyperX RGB 2x 16gb

Što se tiče h500 ako je visina problem to se možda može rešiti [emoji848], brudilica i da se fikne dole deo lima da može da udje [emoji28][emoji23][emoji1787][emoji16]?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ova moja nije išla na spavanje kada sam učitao profil. Znači preživela je? :D

Ako je loše da manuelno stavljam XMP profil onda ću ga isključiti, ali za sada nemam nikakvih problema.

Ne diraj ništa, ako radi...
 
@anaraki ne najbolje da otvoris svoju temu a ne da spamujes topic.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@shoma
2 izbora, preskoči ili prijavi off, meni svejedno.


@Erik
Isto kod mene, ništa.
Sa druge strane, novi calculator bu trebalo da izbaci skorije.

@sava
Ne seci ništa, nego uzmi 240 i uživaj.
240 bolji od Noctue d15, sasvim dovoljno za bilo koji r3000.
 
Poslednja izmena:
Nastavlja se rolerkoster bsodova :D
Probao sam da iskljucim global c state i prebacio na ryzen high performance, memoriju utegao sa dram calculatorom malo povecao napon memorije i soc napon.
Testirao sa prime 95 4 sata i memtest 25h bez gresaka i onda opet kao i do sada posle 2 dana koriscenja bsod dok gledam youtube, znaci od reinstalacije windows-a u subotu ovo je drugi bsod i skoro uvek dok sam na youtube-u
Irql not less or equal 0xa je oba puta stop code, narucio sam bio novu memoriju medjutim otkazali mi porudzbinu to mi je bio plan da probam mada i ne znam koliko je do rama ovo sad ponestaje mi ideja za probati
 
Ma to je predator i giga ploca, 99%.
Jesi li probao samo jedan stap? Probaj tako nekoliko dana.
 
Vidis mislio sam da jesam probao samo jedan stap ali nisam, probacu to danas.
Ali pazi bsod se javlja istim intezitetom sta god da promenim u biosu ili van njega, nema veze dal je memorija na 2400mhz ili 3600mhz to nece promeniti stepen javljanja bsod-a
Sto je najgore mislim da je ovaj ram cak i na qvl za moju plocu samo testiran u obliku 4x8 ali pise da radi i u obliku 1 ili 2 stapa
 
Ispravan je ram, samo se ne mirisu. Sve je tu ispravno. Nisi jedini koji ima isti problem.
Jedan stap ne bi trebalo da pravi problem.
Ako bude tako, moras ram da menjas.
Ostavi 3-4 dana da radi, pa vidi.
 
Čekaj, ti i dalje nisi probao drugi ram neki? Baš si uporan sa tim Predatorom. :) Ja ne bih imao živaca da se patim sa tim.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno