Šta je novo?

kako se ovog resiti?

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
dakle, nemam pojma, ovo na slici, se pojavljuje random, kad pokrenem neku igru, znaci, nit je vezano za neku posebno igru, niti ima pravila kad ce se pojaviti. sto puta sam vec kliktao na to dont show again.... ali uzaludno......

wtf1.JPG

posto je ovo vezano za pokretanje igara, onda sam stavio u podforum igre za PC......
 
to smece od windowsa mi ne pada na pamet da stavljam. neki drugi predlog?
 
To pricas iz licnog iskustva ? Navedi par stvari koje ti jako smetaju na Win10. Ja imam laptop slicnih karakteristika kao tvoj komp i Windows 10 radi savrseno.
 
ma uopste me ne interesuje kako smece radi. imam slican komp na poslu, i jos jedan laptop sa i5 4 jezgra i 8gb i na njima je win10 smece, i ne pada mi na pamet to smece kuci da stavljam...... iz vise razloga ga smatram smecem, ali to nije tema u ovom topicu, vec kako da se resim one poruke
 
Neki bug sa Aero temom , da nemas mozda Windows 7 Home Basic?
 
Isto mi se desava i pre sadasnje 7ice dok je bila na hdd-u. Pre nekoliko meseci instaliran svez na ssd i opet ista stvar, random se desava nekad al ga uvek ima.
+1 win 10 je smece!

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
ja nesto tripujem da je to pocelo od kad sam povezao led tv na dvi izlaz, premotaam film unazad i tako mi izgleda...... posle posla cu danas da raskacim tv, pa cu bas isprobavati, da vidim hoce li opet.....
 
E pa eto mozda meni ima veze sto su dva monitora zakacena. Al ne desava mi se nikad na igrama koje svakodnevno igram lol, fort, pubg cs go. Vise na tioa benchmarcima ili nekim single player koje redje igram.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
ma nema pravila kad ce, juce pokrenem bf5, quake champs, bf1, i nijednom se ne pojavi..... napravim pauzu, odem da klopam, vratim se, ponovo pokrenem bf5 i ono iskoci..... :(
 
u sustini, sve je to djubre naspram OS X, ali je svakako manje djubre od mega djubreta 8 i 10
 
Sto volim kad ljudi dodju da traze pomoc, neko im da predlog, i oni odma krenu djonom ako im se predlog ne svidja.

Nije sad stvar u tome koji ti windows volis, a koji ne, nego u tome da si mogao mnogo kulturnije da odgovoris clanu koji ti je dao predlog, a ne odma "To je najvece smece, ne interesuje me uopste". Mogao si napisati: "Imao sam losa iskustva sa win 10, pa ne bih to da probavam, ako moze neki drugi predlog" recimo.





Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
u sustini, sve je to djubre naspram OS X, ali je svakako manje djubre od mega djubreta 8 i 10

Postavi sliku task managera kada ne pokreces neku igru.
Ocigledno je da igra popuni ram,pa windows pocinje da iskljucuje servise kako bi oslobodio ram memoriju,a izmedju ostalog i aero.Mozes da potvrdis drugu opciju da nastavi da te obavestava kad hoce iskljuci aero ili trecu da ga ostavi.
 
predlog je bio da ubijem windows zbog te poruke? vrlo konstruktivno.... drugo, nisam ulazio u dalju raspravu, vec sam napisao sta je problem i da windows nije topic, i samo sam rekao da mi ne pada na pamet da stavljam smece na komp - a da ga smatram smecem, smatram ga iz vise razloga, ali opet, necu o tome....
Zekovic je napisao resenje - link ka njemu, hvala mu na tome, a prvo cu probati da raskacim led tv, da vidim da li mu to stvarno pravi problem
 
Postavi sliku task managera kada ne pokreces neku igru.
Ocigledno je da igra popuni ram,pa windows pocinje da iskljucuje servise kako bi oslobodio ram memoriju,a izmedju ostalog i aero.Mozes da potvrdis drugu opciju da nastavi da te obavestava kad hoce iskljuci aero ili trecu da ga ostavi.

nisam kuci, ali mogu da ti kazem i ovako, iz task managera, dok je samo chrome i viber ukljucen, cpu je na 5-6%, a memorija pise da je zauzeto 2,40gb, od mogucih 16gb..... kad ugasim igru, vidim da memorija nije prelazila oko 8gb
 
Ne ide operativni sistem iz 2009. godine i igra iz 2019 godine, NE IDE !
 
pa onda bi pisalo da OS nije podrzan, na system requirements za igru, a tamo pise da su podrzani 7, 8 i 10..... a desava se i na COD MW da ponekad izbaci to, a i igra i sistem su iz slicne godine, zar ne? :)
 
Instaliraj Windows XP, to je bio sistemcina za to 7 smece :p
 
Ne ide operativni sistem iz 2009. godine i igra iz 2019 godine, NE IDE !
Sta pricas sta ne ide? Kad sve radi kako treba sem toga sto iskace ponekad?
Sistem i dalje ima podrsku tako da je ne bitno iz koje je godine. Na win 7 se preslo sa xp-a lagano nije bilo kuknjave ovoliko kao sada sa 10. Vista je smece kao 10tka.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Pazi ovako, ako je nekom tesko tako nesto glomazno da promeni kao sto je operativni sistem to sam onda ja :d

Dugo sam se vukao na XP-u i bio veoma zadovoljan sa njim, jedva sam se nagovorio da predjem na Windows 7 i sa njim bio veoma zadovoljan. Windows 8 (a i Vistu ranije) sam propustio jer je bio tablet orietainted, ali kad sam jednom instalirao Windows 10 tu vise nema povratka. I sa njim sam veoma zadovoljan.

Jel moze neko konkretno da napise sta mu smeta u Windows 10 ?

One zezancije oko telemetrije neka preskoci, sve su to gluposti :)
 
konkretno, sve mi smeta.
drugo, na laptopu koji mi sluzi za neke manje poslice sam igrom slucaja stavio to smece, koje vrti li vrti neke gluposti u pozadini, i drnda mu cpu na 50-60%. jednu noc, iako sam iskljucio apdejte, je smece svuklo nesto sam, posle cega laptop je bolje radio kad je iskljucen, nego kad je ukljucen, totalno ga ubio. isti dan sam smece obrisao i stavio stari dobri win7 sa kojim taj laptop ubija.
trece, na poslu imam legalno smece, na prilicno jakom lapu, pored imam desktop, sa win7, isti programi, koji na desku rade besprekorno, na smecu se zapucavaju. malo malo pa iz neznanog razloga, smece ubije LAN karticu na laptopu, pa moram restartovati, pa onda proradi. a o slucajevima kad nece da se ugasi, nego vrti legalno smece 345 minuta shutting down, pa moram da pritisnem i drzim "inzenjersko dugme", bolje da i ne govorim.
cetvrto, kad ga instalirah, dok sam kompu objasnio da mi treba sistem i nesto da koristim, a ne da gubim vrmenena - znaci komp mi treba, otelio sam se, a narocito posle uvodne poruke, dobro dosli u najbolji windows do sada, znaci, proliv sam dobio posle toga.....
to su samo 4 bitnije stvari, a o gomili sitnica ne zelim ni da mislim, a kamoli da pricam.
ti ga brate koristi, srecno ti bilo, meni smece u kuci ne treba!
pozdrav!
 
Ti imas i7 870 i gtx 1050Ti? Mozda nisu ispeglani za sedmicu zato ti iskace ta greska , koristis HP brend racunar iz 2010 nema on drivere za Windows 10 niti je optimizovan za taj Windows , drzi se sedmice ako nemas pare za nov hardware a tu gresku pokusaj resiti po onom upustvu.
 
Probao sam ja ovu konfiguraciju iz profila sa 10tkom. Radi to isto kao i na novojim platformama al dzaba necu da mi win 10 drnda po ssd i ostatak racunara kad god mu se svidi a necu nista ni da podesavam. Drugo kako koji apdejt stalno neki problemi, a da ne pricamo o hddovima koliko to jadno radi sa 10tkom. Win 7 instaliran svi apdejti i nikakvih problema. A to sto kazes za iskakanje iskace random i na mojoj konf koja je iz doba win 7.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ti imas i7 870 i gtx 1050Ti? Mozda nisu ispeglani za sedmicu zato ti iskace ta greska , koristis HP brend racunar iz 2010 nema on drivere za Windows 10 niti je optimizovan za taj Windows , drzi se sedmice ako nemas pare za nov hardware a tu gresku pokusaj resiti po onom upustvu.

imam na poslu identicnu masinu samo je unutra i5 750 i neka radeonka r230. tamo je win10. ne mogu da gresim dusu, ok radi komp, ali to je kancelarija i nista vise. ali, eto i tamo mi se desilo nesto - ujutru upalim komp, nece da mi prihvati password. kad ono, iz nekog neznanog razloga, smece je preslo na srpsku cirilicu totalno!!!!!????? ubih se 3 minuta sa passwordom dok nisam dole desno primetio cirilicu, pa skontao da on ispisuje password na cirilici.....
a ovi laptopovi sto sam gore spominjao, ne kukam samo ja, svi koji ih koriste se slazu oko semca, da li jeste ili nije..... to sto mi ubije lan karticu, pa moram restart, ubija i wifi karticu tada..... rade samo skype, i par externih sajtova, dok vecina ne, interni nikako, dok totalno ne prestane sve sa radom, i samo restart pomaze. zvao microsoft podrsku, ulazili daljinski, pokusavali i pokusavali...... dzordz, nista..... zvao dell podrsku, ulazili daljinski, i od njih takodje dzordz!
outlook kad se zaglupi pa prestane sa radom, isto jedna od gresaka......
smece ima milion zameerki, ne pada mi sve sad na pamet.....
 
Postavi sliku task managera kada ne pokreces neku igru.
Ocigledno je da igra popuni ram,pa windows pocinje da iskljucuje servise kako bi oslobodio ram memoriju,a izmedju ostalog i aero.Mozes da potvrdis drugu opciju da nastavi da te obavestava kad hoce iskljuci aero ili trecu da ga ostavi.

evo slika task managera posle igranja bf5, i malo u leru......

usage1.JPG

znaci, po ovome od popunjavannja ram-a nema ni govora koliko vidim.....
 
Ma kakvi rami na tako slaboj konfiguraciji sa suvisnih 16GB rama, tu 8GB ne moze da dotakne.
Ja sumnjam na to da se desi da procesor udje u neki throttle, a tupava sedmica ne ume da odvoji 3d aplikacije od windowsa, pa se ponasa kao da Windows zabada procesor, da je komp preslab za Aero teme.

Postoji mogucnost i da ce rucno podesavanje system page file-a da resi problem, moguce i da on brljavi, pa ucitava beskonacno dok ne izadjes iz aplikacije.


Instaliraj MSI Afterburber i nadgledaj situaciju u igri, mozda pokaze nesto u trenutku izbacivanja greske.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno