Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@shamanNS

Namestio sam ono mute na zeleno dugme i lepo bilo, juce klik na mute ono uradi mute i drzi belo polje kao kad na dugme utisam ton ali 5 minuta, ajd ok da znam da sam uradio mute. Uradim unmute na na zeleno dugme cuje se ton sve ok ali ono belo polje gde pokazuje stoji po 5 minuta pa tek onda nestane. Tako do juce nije radilo, mute unmute sekund dva se vidi to belo polje i gotovo, tako je dosad radilo.

I kod mene se zadrzava ali ne toliko dugo, mozda 30 sekundi.
 
  • Like
Reagovanja: M J
I kod mene isto tako se zadržava ali evo baš sad iz nekog razloga ne.

Prvo sam mislio da je do jezika, da, do jezika. :D Držao sam Box na Srpskom i stalno se zadržavalo to, pa sam prebacio na Engleski i primetio tek kasnije kako odmah taj Volume bar nestaje. U međuvremenu se opet zadržavao po 20-40 sekundi.

Sinoć sam morao restart da uradim jer je Box dogurao do 400 sati, ne izdrži preko toga :D i evo sad odmah nestaje to belo polje kad kliknem mapirano MUTE.

Postoji nešto što izaziva da to polje stoji dugo. Npr. ako ste primetili svaka Button Mapper aplikacija drži nevidljivi zid na ekranu (ne znam kako bolje da objasnim). Ko koristi tastaturu primetiće to, npr. kada prelazite kursorom preko nekog dugmeta/elementa ništa se ne dešava.
 
  • Like
Reagovanja: M J
I kod mene isto tako se zadržava ali evo baš sad iz nekog razloga ne.

Prvo sam mislio da je do jezika, da, do jezika. :D Držao sam Box na Srpskom i stalno se zadržavalo to, pa sam prebacio na Engleski i primetio tek kasnije kako odmah taj Volume bar nestaje. U međuvremenu se opet zadržavao po 20-40 sekundi.

Sinoć sam morao restart da uradim jer je Box dogurao do 400 sati, ne izdrži preko toga :D i evo sad odmah nestaje to belo polje kad kliknem mapirano MUTE.

Postoji nešto što izaziva da to polje stoji dugo. Npr. ako ste primetili svaka Button Mapper aplikacija drži nevidljivi zid na ekranu (ne znam kako bolje da objasnim). Ko koristi tastaturu primetiće to, npr. kada prelazite kursorom preko nekog dugmeta/elementa ništa se ne dešava.


Utesno :D
Kako radis restart, jer cupas iz struje, to je za mene i PUPIN modeme kad sam radio bio najbolji restart. Najverovatnije je i kod ovog boxa to najefikasnije
 
  • Like
Reagovanja: M J
Utesno :D
Kako radis restart, jer cupas iz struje, to je za mene i PUPIN modeme kad sam radio bio najbolji restart. Najverovatnije je i kod ovog boxa to najefikasnije
Restart? U podešavanjima imaš Restart dugme (About device) kao i u Power opcijama (Uz pomoć daljinca).

Nikad ne čupam uređaje iz struje tek tako. Restart radim preko podešavanja ili daljinca a kad želim da ga potpuno isključim iz struje prvo uradim Power off (Držiš Power dugme na daljincu dve sekunde) da isključim Android sistem kao i ceo Box pa tek onda isključujem sa struje (Kad na taj način isključuješ Box lampica ostaje da svetli zeleno iako je logično da crveno svetli kao za Stand by, tako da nemoj da te buni to).

S' obzirom da je ovo prvi put da imam pravi Android TV Box bio sam pitao SBB jednom koji je najbezbedniji način za Restart/Isključivanje, kažu oni u fazonu samo ga čupaj sa struje, svejedno je. Al' ja neću tako. :D
 
Poslednja izmena:
Da li negde mogu da vidim poruke koje sam dobijao na eonu kao sto je bilo na d3i?
Tipa promocije, akcije itd.
 
Jel ovaj kaon eon box toliki krs ili sam ja baksuz? Malo malo pa se zakuca, nema slike, samo crna pozadina a ponekad je ton u pozadini prisutan. Uglavnom sve zavisi koje dugme na daljinskom pritisnem. Ako slucajno pritisnem krug, crna pozadina bez reagovanja na bilo koji taster izuzev volume tastera.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Hahaha pročitao sam to pre par dana,izvrištao sam

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ovo je izgleda jedino mesto gde se prikazuje ovaj novi SDMC Box. Mada kod izbora paketa sličica Box-a nema veze ni sa KAON ni sa SDMC Box-om. :D Jel to neki treći Box? Jel i njihov Box ima onemogućen WiFi? :D

I ovi paketi su smešni. Nude isti sadržaj, jedina razlika je što se povećava broj slotova za EON TV i na srednjem paketu je EON Box -50% a na najskupljem 1 EUR i zvanično košta 120 EUR.

Kad malo odradite matematiku ispadne nepotrebno uzimati najskuplji paket i neisplativ je. Nije neka razlika, samo nikad nisam video različite cene paketa a nude isto. To 1 EUR za Box je neki mamac? :D

Jel može da se koristi NetTV u Srbiji? Kako blokiraju pristup odavde?
d30caafdb85e8e962f2af8ed0e97507b.jpg
 
Jel ima neki youtube bez reklama tipa Vanced za box?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Jel mogu na Eon biću Netflix ?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da lj je taj Eon android boks, pogodan za starije ljude, kao glavni uredjaj za takozvanu kablovsku TV?
Kako radi daljinac, kao IR, ili kao neki air mouse?
Treba da dobiju umesto D3i boksa EON, pa se pitam, da li je to uopste za njih, ili da idu na skuplje resenje u vidu SBB kabla.EON varijanta na dve godine bi im bila 900 din posta net od 10 mega+ 1090 Eon.
SBB kabl nije toliko povoljan.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da lj je taj Eon android boks, pogodan za starije ljude, kao glavni uredjaj za takozvanu kablovsku TV?
Kako radi daljinac, kao IR, ili kao neki air mouse?
Treba da dobiju umesto D3i boksa EON, pa se pitam, da li je to uopste za njih, ili da idu na skuplje resenje u vidu SBB kabla.EON varijanta na dve godine bi im bila 900 din posta net od 10 mega+ 1090 Eon.
SBB kabl nije toliko povoljan.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

moji roditelji su u kasnim 60-im godinama i naucili su da rade na EONU jako brzo, a pritom otac vodi tesku bitku sa android mobilnim :) sve je isto sto se tice kanala, jedino napredne mogucnosti tipa surfovanjem interneta i koriscenje aplikacija ce im mozda teze ici, ali za obicno gledanje televizije je isto.
Sto se tice cene, ja sam uzeo EON van mreze po ceni koju sam placao za D3i, ne znam kako bi kablovski SBB EON bio skuplji, kada ti svakako moras imati neki internet ako uzimas EON van mreze, na primer MTS internet moras imati i telefon i cena toga je 2359+EON koji ces placati 1090, a na SBB je sve to 3600 dinara, ali prva 4 meseca za 1 din za nove korisnike i dobije se internet 100mb naspram MTS gde ide do 50mb i u zavisonisti koliko si daleko od centrale ili mini centrale moze biti i manje. I mislim da je na SBB EON u mrezi mnogo vise kanala za taj paket, ima i slabiji paket za 3099 ali mislim da se uz njega ne dobija EON box.
 
"Namestio" si Netflix app za mobilne? i gledaš tako sa osakaćenom rezolucijom?

Instaliraj Sideload Launcher (sa Play Store za te aplikacije koje ne prikazuje u listi koju aktivira "Apps" dugme na daljincu.
 
Namestio sam neku verziju stariju sa Aptoida tipa od one zadnje 4 u nazad.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
moji roditelji su u kasnim 60-im godinama i naucili su da rade na EONU jako brzo, a pritom otac vodi tesku bitku sa android mobilnim :) sve je isto sto se tice kanala, jedino napredne mogucnosti tipa surfovanjem interneta i koriscenje aplikacija ce im mozda teze ici, ali za obicno gledanje televizije je isto.
Sto se tice cene, ja sam uzeo EON van mreze po ceni koju sam placao za D3i, ne znam kako bi kablovski SBB EON bio skuplji, kada ti svakako moras imati neki internet ako uzimas EON van mreze, na primer MTS internet moras imati i telefon i cena toga je 2359+EON koji ces placati 1090, a na SBB je sve to 3600 dinara, ali prva 4 meseca za 1 din za nove korisnike i dobije se internet 100mb naspram MTS gde ide do 50mb i u zavisonisti koliko si daleko od centrale ili mini centrale moze biti i manje. I mislim da je na SBB EON u mrezi mnogo vise kanala za taj paket, ima i slabiji paket za 3099 ali mislim da se uz njega ne dobija EON box.
Posta ima kablovski net 10 gb, za 900 dinara, njima ne treba nista vise od toga, u osmoj deceniji su, a D3i radi dobro.
1090 + 900 , nema na Sbb kablu, nikako.
Ranije su imali ponudu za penzionere, net od 512 k, cisto da eto nisu odsečeni od sveta.
Šta će njima ,sada da plaćaju 50 mega.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Kako u podesavanjima uredjaja da stavim da se aplikacije i igre instaliraju na eksternu memoriju npr. flash? Npr.popcorn mi skida film direktno na memoriju eon box-a, igra neka malo veca ne moze da se skine posto nema memorije na uredjaju.
 
Eon box Vs Mi Box S
Za neSmart TV

koji uzeti a da ne moram da placam mesecnu pretplatu (koristio bih nalog nekog ko ima pretplatu kao sto imam na kompu, da li bi to radilo-ne znam tacno koje pakete imaju)
Pretpostavljam da je Mi Box univerzalniji, moze Kodi i sl?
 
Eon box Vs Mi Box S
Za neSmart TV

koji uzeti a da ne moram da placam mesecnu pretplatu (koristio bih nalog nekog ko ima pretplatu kao sto imam na kompu, da li bi to radilo-ne znam tacno koje pakete imaju)
Pretpostavljam da je Mi Box univerzalniji, moze Kodi i sl?
Bolji je mi box

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Posta ima kablovski net 10 gb, za 900 dinara, njima ne treba nista vise od toga, u osmoj deceniji su, a D3i radi dobro.
1090 + 900 , nema na Sbb kablu, nikako.
Ranije su imali ponudu za penzionere, net od 512 k, cisto da eto nisu odsečeni od sveta.
Šta će njima ,sada da plaćaju 50 mega.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

ne znam stvarno koji je to kablovski net od poste, na sajtu to nemaju, imaju samo obican internet za koji moras imati i telefonski prikljucak ili optiku gde su brzine mnogo vece i skuplje je, ako stvarno ima taj paket onda je bolje uzeti to plus EON van mreze
 
ne znam stvarno koji je to kablovski net od poste, na sajtu to nemaju, imaju samo obican internet za koji moras imati i telefonski prikljucak ili optiku gde su brzine mnogo vece i skuplje je, ako stvarno ima taj paket onda je bolje uzeti to plus EON van mreze
U Subotici poštenet ima kablovski internet, net preko koaksialnog kabela.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Zna li neko zašto je EON box, tačnije EON app izbrisalo custom listu kanala? Ima li mozda neki način da se lista sačuva, neki backup, nešto?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zna li neko zašto je EON box, tačnije EON app izbrisalo custom listu kanala? Ima li mozda neki način da se lista sačuva, neki backup, nešto?

Koristim EON box godinu dana, sa kreiranom listom od prvog dana. Brisao sam mu keš EON aplikacije peridično, radi bržeg rada, i jedino kad sam na fabrička podešavanja vraćao, onda sam gubio listu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno