Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A zašto imaš HBO na Kodiju kad postoji odlična aplikacija na Androidu? Možda je do loše serije, možda sam ja imao sreće. Držim na 4 Mbps zbog torenta. Dosta skidam filmove u HD rezoluciji pa da radi maksimalno 4,6 ili 4,7 mbps. Ionako imam TV od 32 inča koji gledam sa 2,5 metra razdaljine. Ne vidim nikakvu razliku ni kad pustim Div film od pre 10 godina ni kad pustim 4K na Youtube. TV mi čak nije ni Full HD, HD ready. Meni dovoljno. Važno je da ima HEVC tjuner kako bih mogao gledati hrvatske zemaljske kanale.
 
Poslednja izmena:
Zato što volEm Kodi :p A i koristim tuđi HBO Go nalog a nalog može da ima "beskonačno" browsera registrovanih a ne baš toliko SmartTV aplikacija.
Sve što može da radi u Kodi koristim radije addon nego standalone aplikaciju.
 
Možda ti zato i trokira. Ja koristiim legalan HBO i ne pada mi na pamet da ga delim s nekim. Jedan je za Android, jedan za fon, jedan za desktop i konaačno jedan za laptop.
 
Poslednja izmena:
@Packy; Ja sam van mreže (i bivši D3i korisnik kao ti) i imam isti box kao ti [emoji14] I slabo ti to siluješ ako nisi uspeo da makar totalno zbuniš Eon app. Kod mene se čak dešavalo da nakon što izađem iz Kodi se ugasi LAN lampica i Eon app (i ostatak boxa) se ponaša kao da nije povezan uređaj na net i pomaže samo restart boxa.

Bar sam konačno ukapirao zašto / kad se dešava da pri povratku u Eon app umesto TV programa bude crn ekran: ako sam pauzirao nešto u Kodi :D
I ja sam imao isti problem sa crnim ekranom. I taj problem ne zakači samo EON TV app već i YouTube, ne znam za ostale aplikacije. YouTube čak neće ni klip da pusti nego izbaci grešku i traži slanje Crash report-a.

Zbog toga sam samo jednom morao restart da uradim, a sinoć ni ne sećam se šta sam uradio, znam da nisam restart uradio a player u Kodi-ju nije ni bio otvoren. Slučajno sam bio pustio pogrešan fajl u Elementum-u, i kad sam pokušao neki drugi ono samo crn ekran, i u Kodi-ju čak. Rek'o evo ga opet onaj bug, proverio EON i YT, svuda crno, vratio se u Kodi, čačkao nešto i proradilo je jedva. Kako se Kodi unormalio sve ostalo je proradilo, inače bi samo restart rešio.

Koja je fora s' tim sad? :D Ovaj Android je ludilo. :D
 
Poslednja izmena:
Možda ti zato i trokira. Ja koristiim legalan HBO i ne pada mi na pamet da ga delim s nekim. Jedan je za Android, jedan za fon, jedan za desktop i konaačno jedan za laptop.

I ja koristim legalan HBO Go nalog (drugačije nema gledanja stream-a), samo ne koristim zvanični klijent app. I da se i malo razumeš u tematiku ne bi ovako l*petao gluposti ("HEVC tjuner")... da mi addon koji koristim 4x mesečno na sat vremana svim ostalim danima ~4-5 dnevno "zaglupljuje" box... pogotovo addon kojem se uprošćeno gledano sva aktivnost svodi na to da pošalje 2-3 HTTP zahteva da dobavi URL do video stream-a i da to prosledi Kodi VideoPlayer komponenti da reprodukuje kao i svaki drugi video.

Trokira zato što je kanturina sa nedovoljno RAM memorije, sa "još malo pa će dostići beta nivo" kvalitetom firmware-a i neviđeno "optimizovanom" Eon aplikacijom koja kad se "zbuni" pravi problem i ostatku sistema.
Nema potrebe ni da imaš Kodi na boxu a ne da ga i startuješ da bi se ovaj box povremeno pogubio... gomilu puta se desilo da sve što uradiš je da izađeš iz Eon aplikacije i otvoriš Play Store i kad se vratiš iz Store-a nazad na Eon da je "puko kvar".
 
Poslednja izmena:
Zato što volEm Kodi :p A i koristim tuđi HBO Go nalog a nalog može da ima "beskonačno" browsera registrovanih a ne baš toliko SmartTV aplikacija.
Sve što može da radi u Kodi koristim radije addon nego standalone aplikaciju.

Na stranu licne preference, jel ima neke razlike (audio/video kvalitet) u tome sta se koristi, ako imam svoj HBO Go nalog? Pogledah HBO Go topic na kodi.tv, videh da ne radi "Report/Get play status to HBO", verovatno vezano za progres u epizodi/filmu. Mimo toga nema razlike?

EDIT: da li je do cinjenice da sam pre x godina svoj play store setovao na US (moracu da vidim kako uopste...) ili nesto trece - hbo go mi i na boxu i na telefonu prijavljuje da je dostupan samo u US regionu i nece da se startuje?
 
Poslednja izmena:
Addon glumi Chrome / Chromium i to je cela priča. Pri registraciji se identifikuje kao Chrome tako da posle od servera dobija informacije koje inače šalje browser-ima i na Windows-u čak i koristi Widevine CDM dll fajl "prikupljen" od Chrome-a za dekripciju stream-a.

Što se tiče video kvaliteta isti đavo (1080p sa 3 - 3.5 Mbps bitrate) . Nemam pojma da li HBO Go Europe na bilo kom "klijentu" (= aplikaciji) nudi 5.1 zvuk (mislim da ne nudi) u browseru svakako ne tako da nema ni na Kodi addon-u.



I jeste, ne pojavljuju se stvari koje si gledao sa Kodi addon i nisi kompletirao na zvaničnim aplikacijama jer addon ne šalje taj info. Što u neku ruku dođe dobro kad više ljudi deli jedan nalog pošto HBO Go ne nudi mogućnost kreiranja user profila kao Netflix (pa da svako ima svoj watch history).

Generalno je HBO Go addon funkcionalno siromašniji (= fali nekoliko stvari koje odrađuje zvanične aplikacije) od Netflix addon.
Ali ono glavno radi.

p. s. Ukoliko nekome nije već bilo očigledno Kodi addon zahteva da imate HBO Go pretplatu :d Dakle sve je legalno, plaćeno i ostalo (nema snimanja i "čuvanja" već se samo gleda) ... "samo" se gleda koristeći alternativni player : Kodi.
 
Poslednja izmena:

Pozdrav shamanNS,
Pratim forum vec neko vreme, i vidim da si ti prava osoba za davanje saveta. :)
Uskoro uzimam EON Box, cekam da mi monteri zakazu dolazak, pa sam hteo da te pitam koji box da uzmem? Citam o ta dva razlicita koja daju ali ne razumem definitivnu razliku osim u verziji Androida?
 
Nema biranja boxa ;) Jedan model (KAON, ima DVB-C tjuner koji se koristi za live TV program) je za "u mreži" korisnike a drugi model (SDMC Tech; nema tjuner) je za "van mreže" / OTT korisnike. Tako da ne vredi da razmišljaš o razlikama :d
 
jel ima koji buntovnik kome ne radi automatsko prebacivanje resolucije slike...
Kad u EON boxu podesim na automatski uvijek prebaci na 4k neovisno jel imam 720, 1080 ili 4k kanal.... za DVBC najbolju sliku dobivam kad ručno podesim 1080p50 ... ali kad gasim box i ponovo startam o5 prebaci na 4k ili čak na 2880p50 i onda ima samo snijeg pa treba reset boxa...
Ako u EON aplikaciji podesim na 1080p onda radi ali neče da prebaci ako imam 4k signal...
Naravno, da sam ih zvao i oni to znaju več neko vrijeme ali ništa ne naprave... mamicu im :D
 
Ne radi nikome. Na "OTT boxu"/ "SDMC Tech" definitivno ne radi automatski (iako ima "HDMI self-adaption" opciju; ali ona trenutno služi za ukras), ne znam za KAON 100% ali verovatno je ista priča (ne radi)... moraćeš ručno da šaltaš rezoluciju i refresh rate nakon što vidiš na šta treba da prebaciš (pustiš video > vidiš metadata info > stopiraš video i menjaš output režim :D ).
 
@shamanNS koji si ti dobričina... ne treba mi ništa stopirat pošto tačno znam sve resolucije i bitne i nebitne i upitne :D
 
Znaš napamet i koji je refresh rate svakog download-ovanog sadržaja koji bi da gledaš? Ok većinu vremena je 23.976 / 24 fps ali nešto je i 30fps, a nešto ređe je 25 fps (osim ako mnogo gledaš sadžaj sa lokalnog HBO Go) :D Plus da li je HDR ili SDR :D
Pošto Plex klijent app (i Plex for Kodi addon) ne prikazuje tu informaciju (refresh rate) [ a da gledam na kompu na Plex serveru ili još gore sa MediaInfo po folderima da zujim svaki put evo sve trčim] ja pustim film/seriju pa stisnem taster da prikaže "codec info" OSD interfejs da potvrdim koji je refresh rate videa i onda menjam output.
 
Sve filmove i ponešto serija uglavnom gledam u 4k HDR i to mi sve automatski odradi HTPC sa Kodi Matrix 19.0 HDR Edition...
Serije uglavnom sve gledam u 1080p preko Kodija 18.5 u EON boxu i zasada mi to odradi automatski i slika je u glavnom veoma dobra...
 
Ček kako ti "odradi sve Kodi" (što na uređajima na kojima radi AFR radi opcija "Adjust display refresh rate" u Kodi > Settings > Player> Videos) kad si pisao prethodno da ti ne radi na Eon boxu? :D
Ako u Kodi>Settings>System>Display pod "Whitelist" imaš samo jednu jedinu rezoluciju (verovatno 4k50p, kao "native" režim za taj TV; ja na pošto je moj TV FullHD imam 1080p50) naravno da neće menjati HDMI režim na TV-u kad je "biraj od 1" situacija".

Dakle sad mi je totalno nejasno šta ti to ne radi a šta ti "Kodi odradi automatski". Pojasni ili još bolje demonstriraj :D Da li na tvom KAON-u radi AFS u Kodi, gde radi = prebacuje režim na TV-u u 1080p24 kad gledaš seriju, prebacuje u 4Kp60 kad gledaš 4K/2160p 30fps film/seriju.

Na ovom SDMC Tech Eon modelu AFR(auto framerate switching) ne radi. Zato sam ja prinuđen kao b*dala ručno da menjam režim tamo vamo u zavisnosti da li koristim Eon app ili Kodi...
 
Poslednja izmena:
I sto je najvaznije,na Kodiju ne koci i ne steka,sve radi u fulu.
 
Uzeo sam od drugaricw jwdan nalog eon-a za smart tv. Ja imam inace telekom i ni jwdan kanal mi nw radi, na svakom stoji obavestenje da emitovanje nije omoguceno za operatera interneta koji koristim.
Mogu li to da nekako da zaobidjem. Na ovaj obican eon mi nw rade neki kanali, vecuna radi.
 
@veljkoka onda vjerovatno imaš blokirano i preko Telekoma ne možeš da gledaš...
@shamanNS vjerovatno si u svemu u pravu... ja malo možda pobrkao pošto sam prije sve imao na 4k i sve je šljakalo kao u nulu... ali sada, sam nažalost primjetio, da kad pratim HD 1080i25 pogotovo sportske kanale slika nije toliko dobra kad podesim sve na 1080p50... razlog je vjerovatno ta, da EON box ne može tako dobro napraviti upscaling na 4k kao to napravi Sony televizor kad dobije 1080 signal...
U glavnom sad imam u EON aplikaciji na televizoru podešeneo na 1080p i absolutno sve što dođe iz EON boxa je naravno 1080...
Šta se desi ako pokrenem neki 4k HDR sa HTPCja preko Kodi Matrix 19.0 HDR Edition javiću sutra...
 
Uzeo sam od drugaricw jwdan nalog eon-a za smart tv. Ja imam inace telekom i ni jwdan kanal mi nw radi, na svakom stoji obavestenje da emitovanje nije omoguceno za operatera interneta koji koristim.
Mogu li to da nekako da zaobidjem. Na ovaj obican eon mi nw rade neki kanali, vecuna radi.
Instaliraj neki VPN

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Jel je moguće nekako blokirati reklame na youtube? Možda nekako da se prevari i instalira Vanced?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nema "Vanced" za AndroidTV Youtube.

Opcije su ti:

1) da koristiš ovaj app: https://smartyoutubetv.github.io/

2) ako bi da koristiš zvanični Youtube app:

a) da koristiš neki DNS baziran ad blocker (da ili platiš za tako nešto ili da u svojoj mreži digneš nešto poput PiHole)
b) Da se udružiš sa još 4 osobe i da platite Youtube Premium Family plan (klikni na "family membership" link) i podelite mesečni trošak od 1.150 din za "Youtube Premium" na vas 5. Time dobijete svi i premium funkcionalnost Youtube video servisa + i pretplatu na Youtube Music servis (koji je alternativa za Deezer, Spotify...)
 
Kad smo kod YT Premium, ja sam dobio neki promo 4 meseci i prezadovoljan sam. Hvala ti što si podelio ovo za Family plan, nisam ni razmišljao na tu temu, verovatno ću da potražim "ekipu" kada mi istekne promo.
 
Samo što moraš imati ruter koji to podržava
 
Većina rutera na stock firware (dakle ne DD-WRT, OpenWRT i slično) nudi samo VPN passtrough (a ne VPN server) funkcionalnost?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno