Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@lega99: Eto vidiš ja ne vidim logiku zašto bi nekom imalo smisla da glasom menja kanale kad za tu radnju treba u ruke da uzme isti daljinac koji ima lepo kršteje tastere sa brojevima kanala što je način koji radi i brže i 100% tačno... Šta je rezon, kad ne vidiš u mraku numerički taster kao nabošćeš Google Asistent taster?

Svako ima svoju logiku, ja sam navikao na mobilne koji izvrsavaju govorne komade. Menij e lakse da u mraku napipam dugme za serach jer se nalazi ispod onod velikog EON dugmeta. Niko ne kaze a zarta sluzi onaj drugi serach koji se nalazi na daljincu kod numericke tastature. Razlika je sto to dugme kao radi ali treba pritisnuti i ok i izgovoriti. E sad sta taj shvati i ispise i trazi to su nebuloze. Plus pozivas se na mrak jer si ugasio ziroskop i stedis baterije, stavim nezno casu sa vodom na sto a ono daljinac popali svetla na dugmicima. Ja znam sta otprilike gledam koje kanale od svih koje imam u paketu (full paket) ali ne znam kad je koja serija ili film ili repriza filma. Sta bi tek bilo kad bi tako trazio nemam pojma sta bi nasao ili nista ne bi nasao. Ispada da to nije za mene, treba da znam TV program gde je sta ikad koja emisija i da trazim, pa kad vec znam sta ce mi trazenje. Google search kao sto sam napisao ima na kompu i mobu i pretrazuju ocas sta mi treba. Sta se moze ja sam to zamisljao drugacije ispalo da nije, kad dodje update nastane karambol, sad je trend i kad nesto ne valja ima da teraju tako dok mi ne pukne film pa zovem podrsku ili odustanem i predjem na drugog provajdera, sad ih u ulazu imam 5 provajdera sa optikom, svake nedelje zvone mi na vrata, nude 1000Gb/s nude Tv dzabaka, nude raskid da oni urade al ja uporan kazem hvala necu. Meni je net bitan a TV sad jer me keca a plus ukocila mi se noga pa sam vezan za kucu, cak sam kupio i novu stolicu za komp, neke nazovi gejmerske a ja se ne igram uopste nego akam linuxe.
 
Zna se čemu služi Search taster levo od 0 tastera: samo za pretragu po Eon aplikaciji.
 
Zna se čemu služi Search taster levo od 0 tastera: samo za pretragu po Eon aplikaciji.
Ne kapiram, jer to trazi module kojima ne znam ime koji su instalirani u eon box-u. Nije mi jasno jednom je ubo HBO (razumeo i izbacio dva rezultata). U krajnjoj liniji to mi i ne treba, bitno mi je da opet mogu da stopitranm film, skoknem na ono mesto i nastavim gledanje kad se vratim i da mogu da vratim nesto sto sam propustio 7 dana ubnazad. Za mene bitno al uvatio sam se pretrazivanja da vidim kao to radi, ispalo ne radi, sad kao radi al meni se ne dopada. Kad nesto opet zaglavi ili dodje update pa pokvarisvari svasta ima da smaram tehnicku podrsku.:)
 
Kakvi te moduli spopali? To dugme traži emisije (live ili CUTV) ili "naslove" iz Video kluba. Dakle, sadržaj (Potera, Simpsonovi, Pepa Prase, Žica...)a ne da kažeš "pink film" i da ti nudi da prebaci na taj kanal.
Google Asistent dugme (mikrofon ikonica ispod Eon logo tastera) takođe može da se podesi da isto pretražuje i sadržaj Eon aplikacije ali tamo uvek prvo prikazuje rezultate sa YouTube, Google search rezultate pa tek ispod svega toga kreće Eon Live, CUTV i VOD.
 
Poslednja izmena:
Kakvi te moduli spopali? To dugme traži emisije (live ili CUTV) ili "naslove" iz Video kluba. Dakle, sadržaj (Potera, Simpsonovi, Pepa Prase, Žica...)a ne da kažeš "pink film" i da ti nudi da prebaci na taj kanal.
Google Asistent dugme (mikrofon ikonica ispod Eon logo tastera) takođe može da se podesi da isto pretražuje i sadržaj Eon aplikacije ali tamo uvek prvo prikazuje rezultate sa YouTube, Google search rezultate pa tek ispod svega toga kreće Eon Live, CUTV i VOD.
Sad mije jasno, ali mi to ne treba, filmove iz video kluba odgledao sam odavno kod Ruja cim izadje bez korejskog stancovanog titala. Ostalo live to cu nadjem sam lakse mi nego preko tog pretrazivanja, ne moram nista da znam samo izaberem svi i listam i gledam sta pise koji je naslov emisije ili filma. Bitno mi je vracanje to nije radilo, pre dok sam imao D3 nepovezani sa UTP ode mi kraj al ja onda na PC pa se ulogujem i odgledam kraj. Nje to za mene CUTV, VOD ja nemam pojma sta to znaci, klasika kanali, gore dole ili numericka tastatura, ovo sad ne mogu ni da popamtim sta sve ima od kanala.
 
VOD = Video on demand = Video klub sadržaj.
CUTV = catch-up TV = prethodno emitovan TV sadržaj = pogledaj iz početka završene TV emisije.
 
VOD = Video on demand = Video klub sadržaj.
CUTV = catch-up TV = prethodno emitovan TV sadržaj = pogledaj iz početka završene TV emisije.
Hvala :) Ipak i jednostavnije kad napises na srpskinego pamtiti silne skracenice. Uvek se setim polaganja za klasu radio-amatera pa pola skracenica od engleskih reci a pola od srpskih, mesana salata. Ovde barem postoje standardne skracenice od engleskih reci. VOD me ne zanima kao sto sam opisao samo CUTV a sad opet radio ok pa za mene problem resen.:wave:
 
To su akronimi koje Eon aplikacija koristi u svom interfejsu, kad ti prikazuje rezultate pretrage...
 
...radi sve odlicno ali framerate ubija za sport i ovako kanale sa akcijom..probao sam sve u podesavanjima ali nikako ne moze preko 25fps...
Ovo sam i ja primetio na MI BOX S nakon nekoliko dana i sad je počelo baš da me nervira. Jedino je malo manje primetno ako podesim rezoluciju na 1080i@50Hz. A vidim da sličan problem ima i sa cast-ovanjem na built in Chromecast. Bacim sliku na Google Chromecast - sve odlično, bacim sliku na MI BOX S Chromecast - primećuje se taj loš framerate...
Što je najčudnije, probao sam EON TV apk i na Tesla televizoru (32S605BHS) i tu radi perfektno.
Trip...
 
Ne moze biti odlican stream na Chromecast kad je to 25fps progressive isto kao za telefone i web browser. To je los stream. Jedini nacin da imas bolji stream preko interneta je da koristis EON Smart TV app na boxu ili tv-u, i to je radilo ok na MiBoxS pod uslovom da si azurirao na Android 9, osim ako nisu nesto opet zeznuli, ne koristim box vise, pa ne znam aktuelno stanje.
 
Poslednja izmena:
Pa baš o EON Smart TV app na box-u i na TV-u i pričam, ona ima loš framerate na MI BOX S za razliku od npr. na Tesla televizoru.
To za Chromecast sam spomenuo usput, pošto sam i to primetio...
 
Pa i treba box tj TV bude postavljen na 50 Hz a ne na 60 Hz. Eon sadržaj je 25 frames per second tj 50 fields per second.

A za progressive vs interlaced stream je pisano već 999 puta: samo SmartTV aplikacije dobijaju interlaced stream koji je malo manje loš za sport. Kad Cast-uješ na AndroidTV built-in Chromecast dobiješ progressive stream isto kao na browser-u i mobilnom koji je lošiji. Bez obzira što na boxu imaš Eon SmartTV app, ne koristi se app za reprodukciju (kao što ne koristi ni Youtube AndroidTV app kad cast-uješ Youtube video klip sa telefona)... to se moooožda nekad promeni na bolje ako SBB tj UnitedCloud implementira ovaj "Cast Connect" feature koji je najjavljen u avgustu i koji na podržanim aplikacijama menja šta se dešava kad Cast-uješ: do sad standardno je da NE otvara AndroidTV aplikaciju za taj video servis koji Cast-uješ a sa "Cast Connect" će kad sa mobilnog Cast-uješ npr Youtube ili HBO Go klip da startuje AndroidTV app koji pušta to što si želeo.
 
Poslednja izmena:
Zaboravimo cast, da ne unosim zabunu. Pokrenem samu EON SMART TV aplikaciju (dakle baš verziju za Android TV i box) instaliranu na MI BOX S - loš je framerate. Pokrenem je na Tesla televizoru (ponovo je na svom nalogu registrovao na drugom uređaju) - sve je odlično. Prvenstveno kada gledam fudbal, jer sam tada i primetio tu razliku u framerate-u. To mi nije jasno...
 
Da li su i MI Box S i Tesla setovani na istu rezoluciju i refresh rate? :p
 
Istu - 1080p@50Hz
Plus Tesla ima samo 1GB ram memorije spram 2GB u MI BOX-u (ako to ima ikakve veze) pa mi je tim još čudnije
 
Koja je funkcija šarenih dugmića na dnu novog eon daljinskog? Samo crvrni ima funkciju, daje info o emisiji koja je na tv.
 
Zaboravimo cast, da ne unosim zabunu. Pokrenem samu EON SMART TV aplikaciju (dakle baš verziju za Android TV i box) instaliranu na MI BOX S - loš je framerate. Pokrenem je na Tesla televizoru (ponovo je na svom nalogu registrovao na drugom uređaju) - sve je odlično. Prvenstveno kada gledam fudbal, jer sam tada i primetio tu razliku u framerate-u. To mi nije jasno...

Ovo i mene muči...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imao sam problem sa EON aplikacijom na MI box S pre update-a na Android 9, sportski kanali su bili negledljivi. Nakon update-a sve radi kako treba.
 
Bas cu da vidim koja je verzija androida kod mene na tv-u koji je android i na drugom tv-u gde koristim mi box s. Sta se konkretno desava?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Loš je framerate na MI BOX S, posebno primetan na sportskim prenosima. Kao da je slika iskrzana.
 
Jel radi netflixu na eon djavolu ili ne? Pročitao sam da ne može da se instalira netflix i hbo go, ali naleteh na post ovde gde je napisano da je hbo go moguće instalirati. Takođe da li amazon prime video radi?
 
Hbo go može, netflix mislim da ne. Sa starog laptopa sam radio cast iz google chrome i netflix je radio kako treba, sa novog laptopa laguje, tj. baš kasni zvuk i ne mogu da provalim do čega je.

s10e on Tapatalk pro
 
Jel radi netflixu na eon djavolu ili ne? Pročitao sam da ne može da se instalira netflix i hbo go, ali naleteh na post ovde gde je napisano da je hbo go moguće instalirati. Takođe da li amazon prime video radi?

Sad sam ih zvao i rekli su da nije moguće. Hteo sam da predajem na Eon ali bez netflix i hbo go nema poentu. Rade na digitron takoreći a ne radi na smart boxu.
 
Hbo go radi, može da se skine app sa play store.

s10e on Tapatalk pro
 
Nekako mi se izgubila opcija gboard za srpski latinicu. U podešavanjima mi je danski default. Nemam srpski u meniju za izbor?

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Dešava li se još nekome da mu yt zakuca pri samom otvaranju bilo kog klipa i onda samo hard reset Eona pomaže?

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
 
Ne
Sin koristi yt skoro svakog dana i NIKAD mu se za ovih 7 meseci nije zakucao. Doduse nista dodatno nemam ni instalirano na EON-u
 
Stigao mi juce mini Bluetooth Amplifier, upario sa EON box-om i imam zvuk preko njega sa Youtube-a, Kodi-a, STBEmu-a i svih ostalih aplikacija osim sa EON tv kanala. Da li neko ima iskustva kako da dobijem da zvuk ide preko njega kada se gledaju TV kanali?
Kada pojacavam i smanjujem zvuk pokazuje Bluetooth znak, ali se i dalje cuje preko TV-a...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno