Šta je novo?

Black Friday specijal (USA)

enterthevoid

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.11.2017
Poruke
485
Poena
20
Molim moderatore da ne premestaju poruke u onu temu namenjenu kupovini u Americi preko forwardera, barem dok ne prodje Crni Petak :)

Treba mi da zatrazim nesto a ako bude tamo male su sanse da ce iko citati ko ne narucuje vec iz Amerike, posto stara tema nije narocito popularna a nova ipak bode oci jer je nova a i naslov je navlakusa.

Elem, kao sto neki znaju najpovoljniji forwarder paketa iz USA je Planet Express. Informacije koje cu podeliti su slobodno dostupne na netu, medjutim nisam siguran da vecina prati. Oni koji prate vec znaju tako da ne moraju dalje da citaju.

***

Posto je Black Friday ovog petka, u Americi ce biti ozbiljnih popusta i bice povoljnijih i daleko kvalitetnijih stvari nego sto mozete kupiti na Aliexpressu. Preporuka je da gledate Amazon popuste i kupite sebi nesto sto staje u malu kutiju i nije teze od jednog kilograma, idealno do 500 grama. Cena slanja americkom postom je od 23.5 dolara u vecini slucajeva, Amazon obicno zaracunava jos neke troskove pa inicijalno to bude mnogo vise a na kraju nemam pojma koliko izadje jer nikada se nisam usudio da narucim preko americkog Amazona za Srbiju.

Pre nego sto kupite odete na sajt Planet Expressa i registrujete nalog, cime dobijate adresu u skladistu negde u Gardena, Kalifornija. Cena slanja malog paketa o kojem sam pricao je 6.05 dolara u najjeftinijoj varijanti sto je Planet Express Economy Mail koji stize za do 30 dana i nema pracenje. Na to treba dodati mail out cenu od 2 dolara znaci ukupno 8.05 dolara placate slanje. Medjutim ovog meseca mozete iskoristiti voucher (get5) cime dobijate 5 dolara depozita sto znaci da vas slanje za tu prvu posiljku izadje samo oko 3 dolara sto je realno dzabe. Ali vodite racuna da je upakovano u mali paket, jer ako bude mali predmet a veliki paket racunaju zapreminsku tezinu a to vise nije 6.05 dolara u najjeftinijoj varijanti.

E sad cu ostaviti linkove za registraciju, prvi je moj referral link pa ako hocete da mi pomogne registrujte se preko njega i kupite nesto pa posaljite preko Planet Expressa da bih ja dobio 5$ jer mi treba da ubijem cenu neke konsolidovane posiljke, a ako ne drugi link je regularan tj. nije referral. Na vama je da odlucite da li to sto sam podelio slobodno dostupne infomacije na jednom mestu vredi kliktanja na referral ili ne. Necu nikome da podmecem referral linkove na kvarno, ne bavim se time.

moj planet express referral link: obrisan referral link zbog kršenja pravila
obican planet express link bez referrala: https://planetexpress.com/
voucher za 5 dolara depozita cime otkljucavate mogucnost za slanje paketa: GET5
voucher za mesec dana premium pretplate: BLACK_FRIDAY

Kao sto rekoh nisam podelio nikakvu ekskluzivu sve ovo ima na onim voucher sajtovima ali mozda neko ne njuska tamo pa eto mu sve na gotovs. Nekad daju i 30% ili 50% popusta vouchere, tako da i toga bude. Trenutno takva ponuda nije aktuelna.

Premium plan vam omogucava da spakujete vise paketa zajedno ali ne preporucujem posto to kosta 5 dolara plus 2 za svaki paket a kada paketi porastu po tezini i dimenzijama onda vise nemate opciju da saljete Planet Express Economy Mailom nego samo USPS sto je mene kostalo 60 dolara djuture. Premium plan je prvenstveno koristan jer vam omogucuje 45 dana besplatnog skladistenja paketa, fakticki 30 ako ne produzite sledeci mesec sto kosta 10 dolara mesecno ili 50 godisnje. Bez Premium plana dzabe cuvaju pakete do 10 dana.

Znajte posto je adresa u Kaliforniji da na cenu predmeta ukoliko kupujete u zvanicnim prodavnicama ide i porez drzave Kalifornije tj. 8.75% cini mi se sto je jedan od vecih poreza na robu u Americi. Ako kupujete preko ebay verovatno necete morati da platite porez osim ako prodavac nije iz Kalifornije pa ce vam ga zaracunati. Sa ebay prodavcima obavezna komunikacija i insistiranje na sto manjem pakovanju uz osiguranje i zastitu paketa. Amazon bi to trebalo da radi po defaultu ali cimajte i njihov support za svaki slucaj da ne biste dosli u situaciju da umesto 3 morate da platite vise dolara za slanje sitnice. Mada moze Planet Express da to prepakuje sto kosta 5 dolara pa vidite da li se isplati.

Ne radim za Planet Express, samo mi treba da se ljudi registruju i posalju preko mog linka da bi dobio 5 dolara depozita od svakog i time smanjio cenu postarine od 60 dolara na sto manju cifru. To je sve. Ako nije po pravilima ovakav nacin promocije i deljenja vouchera, brisite temu i unapred se izvinjavam zbog greske.

Srecna kupovina! :)

Edit: Eh da, ako ste naleteli na Americkog Postara to vam je isto Planet Express ali sa posrednikom koji na Planet Express cene uzima procenat ali ima sajt na srpskom.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kad smo već kod servisa ove vrste, da li je moguće uzeti npr polovan telefon(swappa), shipovati na neku tako adresu, i onda oni da shipuju za Srbiju, za tih 5-6-7 dolara? Da li se/koliko se plaća carina+pdv i za polovnu robu ove vrste?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
To ne mogu da ti kazem sa sigurnoscu. Meni nisu carinili niti naplatili pdv na polovan kompresor iz Italije a to ima vise od 3 kg tezine. Cinjenica je da ukoliko ne predjes 50 eura, nece naplatiti carinu vec samo pdv ako ga naplate. Nema posebnih tarifa za polovnu robu koliko ja znam. Ameri postuju internacionalne zakone koji kazu da nema laziranja racuna, tako da carina ne bi smela da dovodi u pitanje validnost takvih racuna dok recimo iz Kine maltene svaki je laziran i ima neke leve sume napisane.

Edit: Forwarderi shipuju vecinu stvari osim onih koje su zakonom zabranjene, imas listu na sajtu. Uglavnom nezakonite supstance, zapaljive, samostalne baterije (koje nisu deo nekog uredjaja, powerbankovi i slicno). To pise na sajtu a sta sve prolazi, nemam dovoljno iskustva da bih potvrdio.

Telefon nije tezi od 200g i ako nije u pet puta vecoj kutiji od dimenzija telefona onda ne bi trebalo da slanje kosta vise od minimalnog.
 
Poslednja izmena:
Jeftinije je na njihovom sajtu nego na Amazonu. Mada jos uvek nije ispod 50 evra kada se konvertuju dolari.

Na njihovom sajtu je 59 dolara + 7 dolara slanje. Medjutim za Kaliforniju zaracunavaju porez pa ukupno izadje oko 73 dolara do Planet Expressa. Ali nasao sam voucher za njihov sajt koji je aktivan i koji skida 10 dolara: Butterfingers. Krajnja cena koju mi izbacuje na sajtu za slanje u Kaliforniju je 62 dolara. Postoji i opcija slanja za Srbiju na njihovom sajtu ali ne preporucujem jer je preskupo.

Sto se dimenzija tice, na sajtu Amazona pise da je 2.2 lbs sto je preko kilograma a dimenzije alata su 8.4"x2.4"x5.8" sto po kalkulatoru Planet Expressa izadje 17.69 dolara u najpovoljnijoj varijanti za slanje. To vazi kada bi kutija bila kolika i alat. Ono sto je dobro a ujedno i lose je sto tih 17 dolara vazi po kalkulatoru ostavlja lufta za paket vecih dimenzija od dimenzija alata kao i tezi koliko bi vec iznosila tezina same ambalaze tj. kutije. Ne menja se cena slanja sve dok kutija ne postane komicno velika za takav paket. Kutija tezine 2.8 lbs dimenzija 12x7x10 incha kosta isto para da se posalje a Amazon kaze da je tezina paketa za slanje 2.25 lbs. Znaci da ako genijalci iz iFixit to fino zapakuju ne bi trebalo da kosta vise od tih 18 dolara za slanje.

Ali to je najjeftinija opcija sto znaci do 30 dana cekanje bez broja za pracenje i osiguranja koje kosta 3.5 dolara. Imas takodje USPS opciju koja je 5 dolara vise ali gde ti ne treba osiguranje i imas broj za pracenje a stize za do 12 dana.

Konacna racunica:
cena na sajtu za slanje u Planet Express sa svim troskovima: 62.08$ +
planetexpress usluga slanja za Srbiju: 14.69$ ili 19.59$ zavisno od opcije =
76,77$ ili 81.77$

Glavni problem ovde je tezina paketa i zato ne moze slanje za samo 3 dolara vec skoro izadje kao pocetna cena za USPS. Svakako je bolja opcija nego druge gde bi ti trazili preko 30 dolara za slanje. Cene ukljucuju voucher od 5 dolara za planet express, voucher za ifixit sajt, kao i mail out fee koju placas da ti planet express posalje paket za Srbiju.

Carina bi trebala da obracuna 32% na krajnju cenu ako dodje do carinjenja jer je cena proizvoda preko 50 dolara. Medjutim tu postoji dosta zackoljica, da li ce PlanetExpress staviti racun na ili u kutiju. Da li ce se carina rukovoditi cenom sa sajta ili nekom levom izmisljenom cenom. Da li spada pod carinarnicu Beograd pa ti paket dodje bez troskova. Takodje tu je problem sto tvoja cena ukljucuje slanje za Kaliforniju i njihov porez a ne samo cenu proizvoda. Samo sa voucherom, bez troskova slanja i poreza cena je 49.99 dolara a to je manje od 50 evra sto znaci da ne bi trebalo da platis carinu vec samo PDV tj. 20% na tu cenu, tacnije samo oko 1000 dinara PVDa dok u slucaju da ide 32% na ukupnu cenu to je izmedju 2500 i 3000 dinara carinske globe koja ukljucuje carinu i pdv.

Hvala puno kolegi koji se registrovao preko mog linka.

Edit: Svakako savet da se ceka petak da vidimo hoce li biti Black Friday cene na ovaj komplet kako na sajtu tako i preko Amazona.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno