Šta je novo?

Laptop do 60.000 din.

Marep

Poštovan
Učlanjen(a)
12.06.2016
Poruke
72
Poena
60
Ovako treba mi laptop do nekih 60.000 dinara full HD po mogucnosti,za pa neku prosecnu(ili malko iznad prosecne) upotrebu(surofovanje,koji program,faks,multimedija)ali i da moze da se odigra po neka igrica na low,medium.Znaci ne striktno za gejming al bi valjalo da moze da potera i koju igru(sto bi znacilo verovatno neintegrisana grafa).Sta bi ste mi preporucili(neki bestbuy nesto), na sta da obratim paznju, gde da pazarim?Black Friday je sad u petak, mozda bude nekih snizenja dodatnih..
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakve igre planiraš da igraš?
Za 50-60k ima poneki laptop sa 1080p i Ryzen 5 2500U procesorom koji ima integrisanu Vega 8 grafiku. Sad, koliko je ta grafika upotrebljiva ne znam, ali je definitivno bolja od Intelovih integruša, možda i od starijih diskretnih grafika...
 
Gledao sam malo testove i uporedjivao, jedino sto moze da se uzme za prihvatiljivo, a sto sam pronalazio jeste upravo Ryzen5 sa Vega 8, neki i3 sedme generacije(7020u) uparen sa mx130 2GBili 150 2GB, mada 150 jedva i da sam pronalazio u ovom cenovnom rangu.Ima tu i radeon 530-520, ali po testovima ona ne moze da se poredi sa gore pomenutima.Nisam neki ekspert to je ono sto sam guglao i gledao po jutubu.

Mislim da bolje od ovoga nema,sta vi mislite?Prvi put uzimam laptop kakav je Lenovo kao marka?

http://www.monitor.rs/laptopovi/Lenovo-IdeaPad-330-15IKB-81DE00K1YA#slideshow-2
 
Poslednja izmena:
Ima tamo koliko sam primetio još par korektnih do 60.000, ali da sada ne šaljem gomilu linkova ovde, svakako baci pogled još jednom i proceni šta ti odgovara. Lenovo je u svakom slučaju po meni prvi pik.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Pozdrav,

jeftinija varijanta (cak ispod 60000): https://www.tehnomanija.rs/it-shop/...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=aa16
Skuplja i ipak solidno jaca (sem sto mu fali SSD): https://www.bcgroup-online.com/lapt...g-fullhd-ips-aluminium-top-(81f500asya)-50624

Malen i lak za 15 inca, prenosiv, odvojena graficka, osma generacija i-core-a, jeftin.


Zapazio sam i ovaj prvi lenovo sa i3-8130u i Radeon 535 2GB.
Procesor jeste bolji od i3-7020u gore pomenutog, al ne znam kako se pokazala ova graficka(radeon 535) da li je bolja od nvidie MX-150?
Ovaj drugi je odlican, cena ipak malo jaca(mozda ako udare neki dodatan popust u petak :D)
 
Poslednja izmena:
Zapazio sam i ovaj prvi lenovo sa i3-8130u i Radeon 535 2GB.
Procesor jeste bolji od i3-7020u gore pomenutog, al ne znam kako se pokazala ova graficka(radeon 535) da li je bolja od nvidie MX-150?
Ovaj drugi je odlican, cena ipak malo jaca(mozda ako udare neki dodatan popust u petak :D)

Nije bolja 535 od Mx150 nazalost. Cak ni 540 nije bolja ali je bar priblizna. Za oko 100 hiljada imas isti laptop sa znatno boljim procesorom i grafickom, ali to je skoro duplo od trazenog.

Zivio!
 
Poslednja izmena:
Au ovo je odlicna ponuda sto si nasao. Novije generacije procesor, mx150, ssd 256GB i sve to za samo 69 hiljada. Da se nisam vec odlucio i porucio imao bih potrebu da se dvoumim. Je li ovaj full aluminijum izgleda?

Cestitam na izboru!
 
Au ovo je odlicna ponuda sto si nasao. Novije generacije procesor, mx150, ssd 256GB i sve to za samo 69 hiljada. Da se nisam vec odlucio i porucio imao bih potrebu da se dvoumim. Je li ovaj full aluminijum izgleda?

Cestitam na izboru!

Zahvaljujem.
Na sajtu Acera pise da je full aluminijum,nije mi jos stigao ne mogu da garantujem :)
Gledah ponudu ovih dana i bas sam se razocarao ovaj laptop nisam ni pronalazio, udjem slucajno u subotu ujutru i zateknem ovo.
Prosto mi je neverovatno da je gigatron ovo sebi dozvolio, da ovako svez i dobar laptop stave na ovu smesnu cenu sto nije uobicajno za njih,nigde drugde ni nema da se kupi osim kod njih.Ovo sa popustom mu je i neka prava cena toliko je u inostranstvu bez popusta, sramota je sta rade sa cenama kod nas.
Da kazem restilizovana verzija Aspire 5 515 51G.Malo nalickan,smanjeni bezeli,tanji,unapredjen zvuk itd.
Procesor, ovogodisnji, Whiskey Lake nije nesto znatno bolji od rasprostranjenijeg i5-8250u al po njegovoj ceni sto svakako odgovara :)
Ostale komponetne i karaktersite po meri, sve je bukvlano odlicno upareno,nema mane rekao bih, sto je uobicajno kod laptopova da je barem jedna stavka slaba.
Videcemo kako ce sve to izgledati, na netu nisam bas mogao da nadjem neku recenziju ili kako se pokazao jer je nov.
Sta si ti odabrao ako nije tajna?
 
Poslednja izmena:
Je l stigao lap top? Kakvi su ti utisci?

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Prvi utisci su odlicni, finog je izgleda(svez dizajn) meni se bas svidja, gornji deo je aluminijum tj poklopac dole plastika.Sve to lepo deluje,kvalitetno i tastura i tipke.Bas je lagan i tanak.Prilicno se brzo napunio prvi put.
Toliko mogu za sad da kazem, nisam jos ubacio windows, nisam imao vremena, tako da cu u toku nedelje napisati kako radi, kako se ponasa,isprobati neku igru i dalje utiske.
 
Sad je 90 hiljada (bez malo). Tražim takođe nešto do 60k, pa da ne otvaram neku temu. Može neka preporuka sad? Bitno mi je da ima i SSD i HDD, nisam planirao neke igrice al možda nekad nešto, ne patim od jakih pucačina, može da dođe u obzir Fifa, PES ili tako neka sportska, eventualno vožnja. Šta se najviše može izvući za 60k?

Hvala.
 
Sad je 90 hiljada (bez malo). Tražim takođe nešto do 60k, pa da ne otvaram neku temu. Može neka preporuka sad? Bitno mi je da ima i SSD i HDD, nisam planirao neke igrice al možda nekad nešto, ne patim od jakih pucačina, može da dođe u obzir Fifa, PES ili tako neka sportska, eventualno vožnja. Šta se najviše može izvući za 60k?

Hvala.

Nemas sad za te novce apsolutno nista skoro, posebno ako trazis da ima I SSD I HDD(mozda je bolja solucija da izaberes jedno od ta dva, a da drugi dodas naknadno kasnije)….ako ti nije hitno preporucio bih ti da sacekas snizenja za novu godinu.Tad ce mozda moci da se nadje neki sveziji i3 ili malo stariji i5 sa nekom MX150 ili MX 130grafom sto je sasvim dovoljno za gore navedeno.
 
Sad je 90 hiljada (bez malo). Tražim takođe nešto do 60k, pa da ne otvaram neku temu. Može neka preporuka sad? Bitno mi je da ima i SSD i HDD, nisam planirao neke igrice al možda nekad nešto, ne patim od jakih pucačina, može da dođe u obzir Fifa, PES ili tako neka sportska, eventualno vožnja. Šta se najviše može izvući za 60k?

Hvala.

Ovaj
 
Zahvaljujem.
Na sajtu Acera pise da je full aluminijum,nije mi jos stigao ne mogu da garantujem :)
Gledah ponudu ovih dana i bas sam se razocarao ovaj laptop nisam ni pronalazio, udjem slucajno u subotu ujutru i zateknem ovo.
Prosto mi je neverovatno da je gigatron ovo sebi dozvolio, da ovako svez i dobar laptop stave na ovu smesnu cenu sto nije uobicajno za njih,nigde drugde ni nema da se kupi osim kod njih.Ovo sa popustom mu je i neka prava cena toliko je u inostranstvu bez popusta, sramota je sta rade sa cenama kod nas.
Da kazem restilizovana verzija Aspire 5 515 51G.Malo nalickan,smanjeni bezeli,tanji,unapredjen zvuk itd.
Procesor, ovogodisnji, Whiskey Lake nije nesto znatno bolji od rasprostranjenijeg i5-8250u al po njegovoj ceni sto svakako odgovara :)
Ostale komponetne i karaktersite po meri, sve je bukvlano odlicno upareno,nema mane rekao bih, sto je uobicajno kod laptopova da je barem jedna stavka slaba.
Videcemo kako ce sve to izgledati, na netu nisam bas mogao da nadjem neku recenziju ili kako se pokazao jer je nov.
Sta si ti odabrao ako nije tajna?

Naravno da nije, ovo sam iskombinovao za 116911 din (akcijske cijene). U narednih godinu godinu i po dana kontam vjerovatno i 16GB ram da ubacim sto sa zalemljenim da 20GB total:

https://www.bcgroup-online.com/lapto...c0031ya)-50612
uz dodavanje SSD:
https://www.bcgroup-online.com/ssd-d...480gt_c)-50866
 
https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/acer_aspire_5_a515-52g-52jl_-_nx.h15ex.014-170876
Da dam neki finalni utisak o laptopu koji sam uzeo..
Laptop je za svaku preporuku,naravno ukoliko ga nadjete za neku pristojniju cenu(trenutno je 80.000 na akciji u gigatronu ponovo,za 100.000 dinara kolika mu je regularna cena ne bih rekao da se isplati.
Odusevile su me perfomanse koje pruza i5 8 generacije i mx150 uz ssd stvarno laptop leti, brzo se bootuje, nema da zastane.Sto se tice nekih igrica GTA 5 FULL Rezolucija Normal-High izvlacio je 60fps, vec na high se mucio sa 45-50 sto i nije bas preterano igrivo.CS GO i LoL na max sve 100+, mada ovo i nisu neke igre preterano zahtevne tako da koga zanima vise ima benchmarkove po ytu i internetu,za neki ultra gejming svakako nije, ali starije naslove moze bez problema na high,noviji se moraju smanjiti u zavisnosti od zahtevnosti igre.
Izrada kao i dizajn su stvarno odlicni,svez laptop izbacen pre nekoliko meseci,premium dizajn,kvalitetna tastatura i touchpad,zvucnici dosta bolji nego sto sam ocekivao, nisu bas mnogo glasni ali skroz okej zvuk za jedan ovakav laptop, aluminijumski poklopac gore i tvrda lepo napravljena plastika dole,laptop je takodje izuztno lak samo 1.8KG pa je vrlo prenosiv.
Sto se tice ekrana FULL HD, dosta su smanjeni bezeli u odnosu na prethnodni model,ivice jako tanke, sto se tice kvaliteta slike odlican je, ali bi za moj ukus boje mogle da budu maloo bolje.
Baterija je isto ok moze izdrazti 6-7 sati normalne upotrebe, ultra battery saver nekih 12-13h upotrebe i gejming oko 1-2h,standardno, puni se za nesto manje od 3H.
Zamerio bih sto ima samo jedan slot SSD 256GB(jos nije svih 256 GB dostupno korisniku), sto je za pocetak ok, al za dalju upotrebu malo...
Takodje dolazi bez sistema, a linux(sa kojim navodno dolazi) ne moze lepo da se instalira.
Sve u svemu topla preporuka,necete pogresiti ako ispunjava vase kriterijume :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno