Šta je novo?

Analiza telefon do 150eur

bakara

Znamenit
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poruke
12,888
Poena
1,175
Sta kupiti do 150eur (pozeljno sto jeftinije)
Preferiram xiaomi i miui, ali nije presudno, trenutno koristim redmi note 4x i znam da nece biti neki apgrejd ali ovaj telefon bi dao supruzi.

Ono sto sam gledao je redmi 5 plus i redmi s2, sta jos tu upada i sta je tu od cega bolje?
Svestan sam da su razlike verovatno jako male svi imaju prilicno isti hardver.
 
Ako si se vezao za 150e kao granicu koju ne prelazis nemas sta da razmisljas 5+. Ja bih svakako dodao jos malcice za note 5 (makar i 3/32, ali idealno bi bilo 4/64).
Ja odavno nisam bio vise odusevljen nekim midelom s obzirom na to koja mu je cena.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nijedan model iz poslednje generacije nema audio izlaz na nivou Mi a1?
 
RN5 je R5+ sa daleko boljim chipsetom i boljom kamerom.

@Voyager

4X je rekorder za bateriju, ili je bio neki feler, ili je nesto crpelo bateriju.
od 4x tesko da postoji telefon kome duze izdrzi baterija, uz par poziva dnevno i ne mnogo cackanja 3-4 dana sigurno
Ja imam dva u porodici, na oba je baterija prosek u najmanju ruku :)
Možda su zahtevi korisnika preveliki. Jedan je došao sa starijeg iPhonea, koji je imao mnogo manju bateriju, a skoro isti upotrebni ciklus na 4X, a drugi sa nekog drugog Androida. I kupio sam im te, jer je baterija bila velika.
 
A da li je taj interfejs MIUI dosta komplikovan na Xiaomi telefonima i da li je suvise glomazna Redmi serija ? Samo zbog velicine i interfejsa sam zeleo i gledam A2 lite, mada mi se ona obrva uopste nesviđa?! Kada kazete kosa kamera, da li to znaci neupotrebljiva uopste ili samo u losem osvetljenju?
 
Ja se izvinjavam ako skrecem malo sa teme, nije mi to namera..necu vise :)
 
Trebalo bi uzeti telefon starijoj osobi, do nekih 130e, gledajuci po oglasima naisao sam na sledece modele koji bi (mozda) odgovarali :Xiaomi Mi 5, Meizu M6T, Motorola Moto G6 Play. Poredjenja su na sledecem linku

Interesuje me misljenje u modelima. Hvala.
 
Meni miui uopste nije komplikovan...sve mi je pregledno, cak mi je i lepsi od cistog androida... :)
Koristim mi mix 2s i na njemu imam pixel experience rom. Trebalo bi da je to cist pixel launcher. To je katastrofa , nista nije na svom mestu u settings. Sva sreca pa postoji search i tako se snalazim. Nista mi nije logicno. Na miui je to mnogo bolje i lepse odradjeno.
 
Bolje sa vecim displejem. Bolje vide, a i lakse im je kucati poruke . Moj predlog ovde je Meizu jedino iz tog razloga, sto mi se cini da je starijim osobama laksi takav app drawer, nego sto je na Motoroli. Ima isti veliki ekran kao Motorola, a manji je.
 
Pa verovatno jer većina ne voli notch [emoji16] 6pro ima veci ekran zbog notcha i malo bolje kamere, 20ak eura je skuplji od note 5 valjda... A i naslov teme je do 150e, tako da note 6 pro bas prelazi tu cifru, dok je note 5 nešto bliži toj cifri.. Uglavnom ukoliko nisi gadljiv na notch možeš uzeti slobodno ukoliko se uklopis sa cenom..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Dobro, to što kažeš.
Ali veruj mi da im mnogo znači i fizički veći ekran.
Prvo sam hteo da preporučim xiaomi ali kad sav video veličinu ekrana to nisam mogao.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Ja tašti porucio Redmi S2 3/32, za stariju, nezahtevnu osobu misliim da je dobar izbor, cena 135€.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za 15e vise ide Redmi Note 5 3/32 koji je po svemu za klasu ako ne i vise bolji, tako da je dobar izbor samo ako je budzet 135e, ne 150.
 
Jeste bolji naravno, ali mislim da ti koji drze cenu na 150 nemaju telefon na stanju, pre bih rekao da je realna cena za RN5 3/32 na KP 160-165 €. Ja sam ovaj Redmi jedva našao za 135, skoro svi koji ga nude za 135 i 140 € ga nemaju, a mogu da ga nabave tek posle praznika ako se naruci kod njih. Oni koji ga imaju traze 145 pa i 150 eura. Inace malo su pritisli granicu i poostrili kontrolu carinika i svercera pa je i to uticalo na ponudu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ima li RN5 za 150?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Fino, dobre vesti za nas kupce.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sta uzeti za 100-150e (sto manje - to bolje, naravno), novo ili polovno u odlicnom stanju? Ne bih nista slabije od SD430 tj. Kirin 65x ili Exynos 7870. Ne vece (sire) od P20, P10 lite, J5 2017 i tome sl. posto telefon koristim jednom rukom a nisam nesto ni pazljiv.

Nasao sam Redmi 3, 4, 5 (6ica mi mnogo gadna a mislim da je i slabija posto sam cackao Nokiu 5.1 i ono je sporije od npr. G6 Play), A2 lite, P10 lite, Honor 9 lite, P Smart, P9 lite, Sony XA1, LQ Q6, J5 2017, J6 (valjda 2018), A5 2016 i 2017, Nokiu 5.1 plus, Moto G6 Play.

Sta je tu bolje (jel ima nesto jos bolje a da sam preskocio), da li ce ovog biti kod nas https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_lite_(l1)_za551kl-9372.php (za te pare lego bi ko budali samar) i kad se ovo ocekuje https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_7_specs_revealed_tenaa-news-34745.php i da li vredi cekati?
 
Što se tiče jednoručne upotrebe mislim da ti je Sony tu najboljii, ali opet pogledaj komplet šta ti je najzaslužniji uređaj.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Od ponudjenih A2 Lite je najbolji.
 
Za koliko para može ovde da se kupi redmi 6 pro (ne mislim na note 6)

Često nailazim na cenu od 130€ a da li za te pare stvarno može da se kupi?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno