Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Ja sam poručio I očekujem uskoro da mi stignu blitzwolf utičnice, pa ću javiti kakve su. Ono što je meni važno, može da se flešuje tasmota pa se kontrolišu isto kao i sonoff, ali mi je posebno interesantno što imaju ugradnu varijantu, dakle ne ide utičnica u utičnicu kako smo navikli, nego se sama ona stavi u zid.

[US$15.99]BlitzWolf[emoji2400] BW-SHP8 3680W 16A Smart WIFI Wall Outlet EU Plug Socket Timer Remote Control Power Monitor Work with Alexa Google Assistant IFTTT Smart Home from Home Appliances on banggood.com
https://banggood.app.link/QIP02EQw12

Bila je 13.5 dolara

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Zanimljiva je ta BlitzWolf. Kakva je softverska situacija, nisam ispratio dokle je doslo, da li i dalje sve ide preko kineskih servera, tj. da li su uticnice mrtve ako serveri ne rade, da li rade u lokalnoj mrezi iako nema neta, kakav je fabricki softver i koje su prednosti Tasmote u odnosu na njega?
 
Svakako ne ide preko kineskih servera, kako sam ja shvatio ide lokalna komunikacija, a kad si van mreže ide preko http-a. Ja svakako planiram da napravim home assistant, pa da direktno komunicira sa njim, a on zatim sa smart home uređajima.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Bas deluje lepo, pogotovo sto se stavi u zid. Mene jedino strah svih tih uticnica da se ne zapale :)
 
Slažem si, I ne mislim da je pametno koristiti za nešto što se često pali i gasi, pa još velike snage. Meni je ovo zbog praćenja potrošnje, konkretno za mali bojler za kuhinju, on se baš retko pali pa bih da mogu da ga upalim na 15 minuta ili pola sata, preko Alexe.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Velika mana samo i ovin uticnicama i smart prekidacima kao i touch nesmart prekidacima sto nemaju "klesta" za doznu... Nego mora da se stavi dozna za srafljenje srafa, imam 3 touch prekidaca i svima morao menjam dozne, stavio za gips...
 
Na par mesta malo silikona i nema to da mrda, a i lako se skine.
Naravno ako ne postoji mogucnost zamene dozne, a zelis ovaj prekidac.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Sta mu znaci
CONTACTOR CONTROL
Shelly 3EM has an integrated 10A relay output for contactor control
 
Možeš da daješ signal kojim možeš da zatvaraš i otvaraš kontaktor da pališ I gasiš potrošače (bezbedno).

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
10A relej moze da se koristi direktno za potrosace koji vuku manje struje, ili da sa na njega stavi kontaktor koji trpi vise snage pa sa tih 10A kontrolises kontaktor od XYZ ampera, verovatno i vise od 250A.

Svaki relej to moze, lepse zvuci kad se i to napise u opisu.
 
Pozdrav svima,

Na tri lokacije imam xiaomi smart home uredjaje (kamere, sijalice, roborock s5, senzore za vrata...), kao i Amazon Echo Show 5. Vide se bez problema uredjaji koji su povezani na kineskom i nemackom serveru. Medjutim, kamere nikako ne mogu da dodam na alexu. Da li je neko imao slicnu situaciju ili neki predlog?

Do sada sam korstio Amazon Echo Dot 3, Google home mini i sada Echo Show 5. Alexa ili Google asistent je stvar licne preferencije. Oba rade korektno. Dosta jak i kvalitetan zvuk imaju za tako mali uredjaj. U stanu smo povezali 3 Echo Dot-a, u svakoj sobi po jedan i bas dobar zvuk daju. Echo show 5 sam najvise uzeo kako bih pratio kamere, ali nesto zeza povezivanje.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa Nest Thermostat E? Već nekoliko dana pokušavam da ga instaliram i uvežem sa Vaillant gasnim kotlom, ali ne ide. Bez obzira što u dokumentaciji stoji da radi na 24 VAC, uvek javlja da nema dovedeno napajanje...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva sa Nest Thermostat E? Već nekoliko dana pokušavam da ga instaliram i uvežem sa Vaillant gasnim kotlom, ali ne ide. Bez obzira što u dokumentaciji stoji da radi na 24 VAC, uvek javlja da nema dovedeno napajanje...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Trebalo bi dve žice da dolaze iz Vaillanta, jedna ide na Rh druga ide na W1. Sa time da u dokumentaciji kotla moraš da vidiš koji je izlaz 24v, jer najčešće su kod nas termostati bez napajanja, ono se posebno dovodi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li moguce povezati Shelly Flood (senzor poplave) sa npr Shelly 1? Shell 1 bi stavio na elektro ventil koji bi zatvorio vodu za ves masinu u slucaju poplave.
 
Da

Svaki Shelly ima mogućnost komunikacije direktno sa drugim Shelly uređajem. A preko moguće je i preko scene da se uradi taj uslov.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pitao i u temi za rasvetu ali bez odgovora pa probam i ovde pre nego što kupim
Da li ima neko preporuku za smart sijalice ili panele po mogućnosti rgbw?



Sent from my MI MIX 3
 
Yeelight najjeftinija varijanta. Imam jednu rgbw i 2 white vec 2god i odlicno rade. Od ostalih brendova Philips ili Osram.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Trebalo bi dve žice da dolaze iz Vaillanta, jedna ide na Rh druga ide na W1. Sa time da u dokumentaciji kotla moraš da vidiš koji je izlaz 24v, jer najčešće su kod nas termostati bez napajanja, ono se posebno dovodi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Našao sam na šemi Vaillanta koje su 3 (tri) žice za 24v termostate. Nema ništa o tome koja bi bila za gde. Probao sam ali mi termostat uvek javlja da nema napajanje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Savijet, da li može sonoff/neki drugi proizvođač, koji podržava google home asisten, da radi i kao LED drajver?
Da li ima sve u jednom, driver i google home asistent prekidač?

Ovo je drajver koji je pregorio neki dan, a zamjenio bi ga malo modernijim drajverom/prekidačem.
20170128_133459-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel uspeo neko da natera Google Assistant-a da pušta naše vesti? Voleo bih da ujutro nakon alarma pusti pregled vesti (neki podcast eventualno), al ne znam jel to izvodljivo?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jel uspeo neko da natera Google Assistant-a da pušta naše vesti? Voleo bih da ujutro nakon alarma pusti pregled vesti (neki podcast eventualno), al ne znam jel to izvodljivo?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Teško, pokušavao i sa "Podcast Addict" ali nisam uspeo. Očito mi nemamo takav audio servis koji bi on mogao da pozove. Jedino što sam uspeo da preko rutina itunes pusti neku našu stanicu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Uspeo sam da ga nateram da pusti podcast Slobodne Evrope sa vestima, međutim dosta često mi se desi da nakon što isprobam kako radi, Assistant izgovori prognozu, najavi podcast, prebaci se na njega, krene podcast, ali nema tona...
Probao preko fona ista priča.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno