Šta je novo?

OnePlus 6T

Zvecka, Vanced je cool osim sto mora MicroG, i sto me radi History :)

šta je microg? Imam root, imam vanced (konačno se ne apdejtuje na regularni YT!), instaliran preko magiska, ne znam ni da imam taj microg?


Joriq mozes clean cachea I dalvika i iz stock recovery-a.

OnePlus 6T
sad pogledah, stock nudi samo brisanje cache, ne znam da li bi pobrisao i dalvik, ni kako da provjerim da li je pobrisao ili ne :D Elem, evo me na 62% pred odlazak u krevet, sa 2h 52min sot, život je opet lijep :d
 
MicroG je dodatak ako nemaš root.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nije neophodan za gledanje, samo za povezivanje account-a.

Inace, i ja sam bio jako happy sa baterijom na 3T i 5, blue light filter je jedini, ali jedini razlog zasto nisam ostao.
 
BLF ne može biti hardverski, nego softverski problem, tako da ne vidim razlog da se ne može srediti kroz SW. Mada, sumnjičav sam da je to razlog glavobolje, evo sam živ i bez BLF, i ja i ogromna većina. BLF ima poentu jer plava svjetlost razbija san, a ne što je dobar za migrene, AFAIK
 
Verovatno mu je smetao flickering (PWM) OLED/AMOLED displeja, u tom slucaju je bolje da koristi smartfone sa dobrim IPS LCD panelima (+ BLF za low-light upotrebu).
 
Verovatno mu je smetao flickering (PWM) OLED/AMOLED displeja, u tom slucaju je bolje da koristi smartfone sa dobrim IPS LCD panelima (+ BLF za low-light upotrebu).
IPS mi smeta. iPhone ekran je meni prilicno los za duzu upotrebu. Bolji od vecine, ali opet tezak za oci.

Svi imaju razlicit nacin kako implementiraju BLF, na OP mi prosto nije prijao kao na Sx. Otprilike mislim da je slican sa iPhone XS-om po tom pitanju (OP3T i 5), i malkice je XS bolji.
Bas sam se igrao sa sliderom na OP, boje su bile vise ubijane nego na S7, za istu prijatnost ocima. Nije OP mucniji za oci, naravno.

@joriq, ne znam, mene oci itekako manje bole sa BLFom.

Anyway, Mitar ce resiti dilemu ;)
 
Naveo si da imas problem sa ocima/vidom tako da je nazalost verovatno do toga. Zato ti verovatno smetaju i flicker-free IPS, sa ili bez BLF.

Svi imaju razlicit nacin kako implementiraju BLF, na OP mi prosto nije prijao kao na Sx. Otprilike mislim da je slican sa iPhone XS-om po tom pitanju (OP3T i 5), i malkice je XS bolji.
Bas sam se igrao sa sliderom na OP, boje su bile vise ubijane nego na S7, za istu prijatnost ocima. Nije OP mucniji za oci, naravno.

Flickering je najveci problem, prakticno svi smartfon OLED paneli koriste PWM i rezultati merenja pokazuju veoma slicne vrednosti, nebitno koja je generacija (AM)OLED-a u pitanju.
Pogledaj ovo: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?440129-Oslep-o-sam-)-Monitor-koji-quot-prija-quot-(najmanje-skodi)-ocima&p=5681623&viewfull=1#post5681623

Ostaje jos cinjenica da se fabricke kalibracije raznih smartfon displeja ipak razlikuju, jeste da sve veci broj uredjaja ima sRGB mod ali i dalje su mnogi ekrani previse hladni u standard modu i sa (pre)napucanim bojama.
U slucaju da nekome smeta prikaz cak i flicker-free IPS-a onda treba da koristi sRGB (fabricko podesavanje ili da juri resenje po xda), WB slajdere, da rucno kontrolise osvetljenje (ukoliko auto. brightness smeta) i na kraju da skine neku dobru BLF aplikaciju iz marketa.

@joriq, ne znam, mene oci itekako manje bole sa BLFom.

Logicno, zato se u ''nocnim'' uslovima i zamracenim prostorijama koristi f.lux za PC, postoji i preview za root-ovane androide mada to i nije toliko bitno pored nekoliko postojecih, odlicnih BLF app.
 
Poslednja izmena:
Anyway, Mitar ce resiti dilemu ;)
Pokušaću večeras da ufotkam to što te interesuje. Ja inače nisam do sad primetio flickering na Amoledu, a poslednja 4 telefona su sa Amoled ekranima, očigledno mi ne smeta to. Nemam ni neki utisak da je ovaj ekran bolji ili lošiji od S8+, nešto drugačija kalibracija, naravno, ali što se tiče kvaliteta isti đavo. Sunce se krije iza brda, pa nemam pojma koji je eventualno svetliji po danu.
 
Ni meni me smeta AMOLED, naprotiv.
Bez BLF mi izgledaju isto :)
 
Pokušaću večeras da ufotkam to što te interesuje. Ja inače nisam do sad primetio flickering na Amoledu, a poslednja 4 telefona su sa Amoled ekranima, očigledno mi ne smeta to. Nemam ni neki utisak da je ovaj ekran bolji ili lošiji od S8+, nešto drugačija kalibracija, naravno, ali što se tiče kvaliteta isti đavo. Sunce se krije iza brda, pa nemam pojma koji je eventualno svetliji po danu.

Ne moze flickering da se primeti u smislu kao sto je na fotografijama iz onog posta, tako se vidi kroz kameru/na fotografijama/snimcima ali je cinjenica da nekima ipak vise smeta odnosno zamara oci (sa ili bez BLF).
Upravo u tom postu imas primer gde je snatch019 konacno otkrio sta mu smeta a mislio je da je do monitora koji koristi.

Sta je BLF? Busy Lamp Field?
https://www.allaboutvision.com/cvs/blue-light.htm
 
Poslednja izmena:
Screenshot_20181214-180506.jpg

Screenshot_20181214-180541.jpg

Screenshot_20181214-180625_Settings.jpg

Screenshot_20181214-180710_Settings.jpg

Podešavanja
 
IMG_2134 (Large).JPG

IMG_2135 (Large).JPG

IMG_2136 (Large).JPG

Rezultat.

U stvarnosi OP ne izgleda ovako jadno, ali tako ga 'vidi' Canon S120. Možda problem pravi fabrička folija na ekranu, a možda je prosto takav ekran. Ekran na S8+ je nešto svetliji na istim podešavanjima, kao i više žućkast. Ja držim Night mode auto sa vrlo diskretno podešenom jačinom efekta.
 
Pretpostavljam desno OP6T, zbog notcha :)
Meni tako i izgleda S7 naspram OP3T/5 otprilike, samo bez tih "vodenih" linija, koje prave aparati kada slikaju ekran. Samo sto tu izgleda kao da OP6T ima dosta hladnije boje.

Da, Samsung meni daje nekako "zutije", ja bi rekao prijatnije boje, ma kako ih podesio.
 
Ja sam imao s8+ pre one plus 6. Ekran na s8+ je svetliji pri maksimalnom osvetljenju i boje su malo jače. Ovaj filter uopste nije isti na s8+ i one plus. Tacnije na s8+ sve pretvara u zuckastu nijansu, dok kod one plus svim bojama telefon daje hladniju nijansu i doda malo žuckaste nijanse.
U praksi ovaj mod bolje radi na s8+, na one plus mi je neupotrebljivo jer volim jace boje...
Poredjenjem oba telefona to je moj zakljucak. Ekran je bolji na Samsungu svakako ali samo u slucaju kad je samsung pored one plus i porede se jedan pored drugog, ovako se ne moze primetiti.
Nije tema iPhone ali night mode na iPhonu je ubedljivo najbolji night mode.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Rekoh "po meni". Stvar je individualne prirode, ne radim tehnička ispitivanja na tu temu :) Mislim da generalno moze bolje to da se sredi na one plus.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Android tema nije tema ako se ne ubaci neki jabučar sa pričom kako je iOS bolji od Androida...
 
Uopste to nisam rekao. Nisam okoreli jabučar i pisem s androida sto se i vidi. Moja stvar je kako ja to gledam. Ako je meni bolje, ne znaci da ce i tebi biti bolje.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Tu je negde xs max sa pixeleom 3 u nocnom rezimu, preferiram ipak malo vise pixel night sight zbog vise svetla u pravom mraku. Jos uvek se ceka krstena gcam sa night sight-om za 6/6t, ipak google ima najbolje algoritme.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Lepa slika,ali cini mi se malo vise shuma.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Tu je negde xs max sa pixeleom 3 u nocnom rezimu, preferiram ipak malo vise pixel night sight zbog vise svetla u pravom mraku. Jos uvek se ceka krstena gcam sa night sight-om za 6/6t, ipak google ima najbolje algoritme.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk

pricalo se o ekranu, a ne kameri :D Svakako, kamera mi je zanimljiviji dio price, to se tice svih nas :)

Koji gcam port koristis i da li zna da pukne (force close) i baguje?
 
6T mclaren kod nas? Zanima me da li ce stizati negde?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno