Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Da li se nekome dešava na MIUI 11 da mu se ekran nasumično sam upali? Znači ne stigne obaveštenje nikakvo, nije ni uključena ta opcija u podešavanjima da se ekran uključi kada stigne obaveštenje. Samo se nasumično uključi, nema nikakvo pravilo. I to je počelo da se dešava na MIUI 11, ranije nisam imao ovaj problem. Često me utripuje jer pomislim da mi stiže poziv, jer se tada uvek prvo uključi ekran pa ima malo "kašnjenje" do pojave ekrana za poziv.
Juče sam to prvi put primetio...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel radio neko antutu posle update-a na miui11?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Već dva puta mi se dešava da mi je zaključana particija sa podacima kada hoću iz recovery da flešnem drugi rom. I onda mi obriše sve sa te valjda Data particije. Kako da izbegnem ovo?

Problem rešim tako što zakačim telefon na komp dok je u recovery pa prebacim fajl za flešovanje pa onda odradim install. Posle sve radi ok, ali me nervira što mi obrise sve.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nakon flešovanja Roma (i gapps-a ako treba tj ako je zaseban fajl) flešuješ DFE (disable force encryption)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel probao neko MiRoom od danas?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja nešto razmišljam jer mi je i onaj prethodni na bazi Q radio ok ...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam probao taj prošli, bio mi je okej ali sam se ipak vratio na 9.9.29 jer mi je najfluidniji pa ne znam kakav je ovaj novi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Znam da si mi pominjao tu verziju ali je 'ladno nisam mogao naći :)
Nešto novo u verziji .30?

P.s. Ako budem radio update sa .29 na Q ide standardno wipe svega i format data ili to ne moram?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam radio bez format data, samo wipe one prve 4 stavke. Ako ti ne smeta da radiš format data, odradi, neće da smeta.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nakon flešovanja Roma (i gapps-a ako treba tj ako je zaseban fajl) flešuješ DFE (disable force encryption)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Hvala ti. Jel to znači da mogu pre flešovanja novog roma da odradim to ili mora odmah kada se prvi put instalira rom i gapps?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Wipe prve četiri stavke
Flash Rom
(Flash gapps)
DFE
Reboot


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel radio neko antutu posle update-a na miui11?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Evo:

a1200b7fc5842299d5a460b576fc94ba.jpg


Heh... Treba malo da ga ispraznim. [emoji23]
Oficijelni Miui 11 btw.
 
Poslednja izmena:
Kod mene 344 i nešto

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
i meni 344 i nesto,to je zbog novog antutu-a

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako nisam to odradio odmah, jel mogu naknadno DFE ili jok?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Možeš da probaš kad/ako ti zatraži password nakon instalacije novog rom-a, uđeš u twrp i flešneš samo to... Trebalo bi da može

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Resetovao telefon i sve se vratilo sa cluda kako je i bilo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
"svega" 300k najnoviji MiRoom

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Nakon jednog dana na najnovijem MiRoom-u utisci su odlični - meni čak i stabilniji od 9.29 jer je on znao povremeno da zakuca pa sam morao da ga restartuiem... Na ovoj verziji imam sve tamme aplikacije (osim Google search-a) sitnica ali meni znači :D

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Pre ovog poslednjeg ažuriranja postojala je opcija da se podesi drugi zvuk za potvrdu da je poruka primljena, ali sad ne mogu da nadjem gde se to podesava i da li je uopšte moguće? Vidim samo opciju da namestim da sve notifikacije imaju isti zvuk.
 
Klikneš na notification sounds pa na dnu ekrana imaš odabir zvuka za SMS

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Nakon jednog dana na najnovijem MiRoom-u utisci su odlični - meni čak i stabilniji od 9.29 jer je on znao povremeno da zakuca pa sam morao da ga restartuiem... Na ovoj verziji imam sve tamme aplikacije (osim Google search-a) sitnica ali meni znači :D

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
Jel ti radi bokeh efekat na zadnjoj kameri(stock) i jel ti radi ona prečica da pali blic ako 2x kliknes na dugme za zaključavanje(ako su ti uključeni fullscrean gestures)?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Bokeh efekat ne, efekat se vidi prije "okidanja" na ekranu telefona, ali na fotki ga nema...
A za blic ne znam.. Evo da probam, uključio sam fullscreeen gestures, da li treba nešto dodatno da podesim?
 
Poslednja izmena:
Bokeh efekat ne, efekat se vidi prije "okidanja" na ekranu telefona, ali na fotki ga nema...
A za blic ne znam.. Evo da probam, uključio sam fullscreeen gestures, da li treba nešto dodatno da podesim?
Additional setting\button shortcuts\turn on torch\ tu staviš da se pali kada 2x kliknes power dugme...

Edit: meni isto bokeh ne radi(na prednjoj radi) a ovo za blic samo ga ukljuci i odmah ugasi...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene nece, ne mogu da provalim zašto...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Jel i dalje najbolja kamera ova koja stoji u postu? Cini mi se, da mi sad losije ispadaju slike. Inace azuriranjem sam odusevljen, bas sam zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno