Šta je novo?

B450 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Molim za savet.

Ploča za 2700 , možda OC ništa ludački do 3.6 ili 3.8 Ghz.

Asrock B450M Pro4 (f)

ili

Biostar X470 GTQ

Ova biostar je skuplja 2k ali ima real 4+2phase kako kažu.
Šta uzeti?

Jel se proslavio asrock sa ovom b450m?
 
Msi B450M Mortar Max, nista ispod ovog za OC 2700.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Je ta ima isto 4+2phase ?

Samo 4 sata porta , to me nervira... mogli su da ih spakuju na isto mesto a ne da odvoje.
 
4+2, sa mnogo boljim hladnjacima od konkurencije i solidnim zadnjim I/O...
 
Ajde da probam i ovde, mozda sam odmah trebao...
Ploca je AsRock b450m hdv rev 4.0,procesor Ryzen 5 1400,napajanje Radimax 735w modularno, memorija
2-Power 8GB DDR4 2400MHz CL17 DIMM Memory memory module MEM8903B
kuciste CM 511,novih Falcon 6x ventova kao RGB... to je sve novo! Polovnan SSD 120GB kingston i neki od 3tb Toshiba...
Povezao sve juce, namestio i upalio... ventilatori rade, sijaju kao u Vegasu, procesor tj kuler njegov radi, sve tiho i hladno.... AL NEMA SLIKE! Tastatura Marvo k6.... beki model zasvetli za trenutak i ugasi se i na 2.0 i na 3.0 USB, TP LINK ne svetli uopste, bootable USB isto ubacen i nista se ne desava.
Sta bi mogao biti problem, sta radim, sta reklamirati, ima li leka :( smorio sam se iskreno, od sinoc se drndam.
Sve je ubaceno tamo gde treba, 2x sam sve skidao i raskacio i opet sastavio.
Na pkoci nema iki ne sija nikakva signalna lampicw, nema BIP pri paljenju vec samo pri gasenju kompa.
RESTART ne reafuje i ne radi ne znam zasto a ne svetli ni onaj led za hdd na prednjem panelu kucista...
Sta mi je ciniti?Unapred hvala..

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ajde da probam i ovde, mozda sam odmah trebao...
Ploca je AsRock b450m hdv rev 4.0,procesor Ryzen 5 1400,napajanje Radimax 735w modularno, memorija
2-Power 8GB DDR4 2400MHz CL17 DIMM Memory memory module MEM8903B
kuciste CM 511,novih Falcon 6x ventova kao RGB... to je sve novo! Polovnan SSD 120GB kingston i neki od 3tb Toshiba...
Povezao sve juce, namestio i upalio... ventilatori rade, sijaju kao u Vegasu, procesor tj kuler njegov radi, sve tiho i hladno.... AL NEMA SLIKE! Tastatura Marvo k6.... beki model zasvetli za trenutak i ugasi se i na 2.0 i na 3.0 USB, TP LINK ne svetli uopste, bootable USB isto ubacen i nista se ne desava.
Sta bi mogao biti problem, sta radim, sta reklamirati, ima li leka :( smorio sam se iskreno, od sinoc se drndam.
Sve je ubaceno tamo gde treba, 2x sam sve skidao i raskacio i opet sastavio.
Na pkoci nema iki ne sija nikakva signalna lampicw, nema BIP pri paljenju vec samo pri gasenju kompa.
RESTART ne reafuje i ne radi ne znam zasto a ne svetli ni onaj led za hdd na prednjem panelu kucista...
Sta mi je ciniti?Unapred hvala..

Honor 8X [emoji108][emoji41]
Možda sam toliko ćorav pa ne vidim u tvom postu :d al' koja ti je grafička?

Čuje li se POST beep kad uključiš mašinu?
 
Možda sam toliko ćorav pa ne vidim u tvom postu :d al' koja ti je grafička?

Čuje li se POST beep kad uključiš mašinu?
Ne cuje se... :( zaboravih, probao i sa njom i bez nje... Gainward GTX Phoenix 1070 GS...
Sve se tripujem sto ti kazes, da nisam corav pa nesto izostavio ali nema sta, sve sto treba povezano na pravo mesto.... sad trenutno sam skinuo graficku jer je ploca MATX pa je grafika proguta zajedno sa jos pola stvari pa mi lakse za manevrisanje ako nesto treba bez grafike, ali svakako bi trebalo da baci sliku ili bar tastatura da sija, da se ne gasi. Inace povezao sve sa monitorom sa HDMI kablom, prvo na grafici pa kad sam je skinuo direktno na plocu. Probao i clear cmos i skidao bateriju i isto....

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Vidi da nemaš spoj sa kućištem.
Imao sam slučaj da je metalni odstojnik bio ušrafljen u kućište, ali na mestu gde nema otvora na matičnoj. Na taj način je spajao masu sa vodovima na matičnoj i računar se nije budio.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Ryzen 1400 nema integrisanu grafiku, tako da ne znam kako mislis da bez graficke upalis racunar. A s’ obzirom na masu bas banalnih pitanja koja postavljas u raznim temama, mislim da bi najpametnija varijanta bila da to das nekome ko se razumije - ne vrijedi ta patnja zivaca, ni vremena, tih 10ak eura.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ryzen 1400 nema integrisanu grafiku, tako da ne znam kako mislis da bez graficke upalis racunar. A s’ obzirom na masu bas banalnih pitanja koja postavljas u raznim temama, mislim da bi najpametnija varijanta bila da to das nekome ko se razumije - ne vrijedi ta patnja zivaca, ni vremena, tih 10ak eura.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Hvala na savetu :) da su banalna, bar bi ti znao odgovor, zar ne :)
Nece ni sa tom grafikom koju sam pomenuo. U temama, pa jasno, isto pitanje ali u granicama dozvoljeih tema jer je sve od komponenti u opticaju [emoji6]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ryzen 1400 nema integrisanu grafiku, tako da ne znam kako mislis da bez graficke upalis racunar. A s’ obzirom na masu bas banalnih pitanja koja postavljas u raznim temama, mislim da bi najpametnija varijanta bila da to das nekome ko se razumije - ne vrijedi ta patnja zivaca, ni vremena, tih 10ak eura.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Koliko vidim, nije, imam 4 dole i 2 gore, zavrnuti lepo i to je to sto se tice ploce. Zaboravih jos neato da napomenem, sad mi prodje kroz glavu. ..
Posto su rainbow fanovi svi i nisam imao mogucnost da ih montiram sem nekog splitera, uzeo sam Radimax kontroler fanova, naravno, spojio sam 4 na njega pa sata kablom na napajanje tj drugi kraj, dva sam molexom kako imaju kacenje spojio i onda u fan na ploci, svi rade, e sad ono sto mi je proslo kroz glavu... ima li neke veze obzirom da je taj kontroler sa donje strane magnetom prilepljen za kuciste, nekih 10cm od maticne ploce?

-----------------------

Proverio, skinuo i opet isto, nije do toga...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Izvuči memoriju pa probaj. Ako bipuje...do nje je. Ako ćuti i dalje - reklamacija pod odmah. Ploča ili CPU je DOA.
 
Izvadjena oba stika... nema BIP na ploci... isto kao sto je i bilo...
 
Poslednja izmena:
Ne gubi vreme
Istina dešava se retko, ali poneka komponenta dođe do kupaca mrtva. Tako se ponaša ploča ili kada ne prepoznaje proc, ili kada je jedno od ta dva muerto.
Kako podržava 1400-ku od inicijalonog biosa, ostaje prethodna konstatacija.
Sutra je ponedeljak - pa pravac u propdavnicu/servis.
 
Ne gubi vreme
Istina dešava se retko, ali poneka komponenta dođe do kupaca mrtva. Tako se ponaša ploča ili kada ne prepoznaje proc, ili kada je jedno od ta dva muerto.
Kako podržava 1400-ku od inicijalonog biosa, ostaje prethodna konstatacija.
Sutra je ponedeljak - pa pravac u propdavnicu/servis.
Da mi je ploca mrtva [emoji23] stigla.... daj nemoj zezati... hahahahahaha.. pa ne mogu da verujem.A kakva su moja prava ako je tako, verujem da ide na servis pa ce oni do sitnih creva to rastezati itd... jel mogu da uzmem pare da uzmem neku, drugu na drugom mestu ili dobijam istu takvu ili moram doplatiti i uzeti kod njih drugu?
U svakom slucaju bilo mi je cudno od pocetka sto nikakav znak ne daje ali opet sad ce to biti na serviserima...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Tvoja prava su standardna, zakonska. A bre, dešava se... ne opterećuj se.
Ne znam gde si uzeo, pojedinačno ili komplet, u prinipiu ne bi trebalo dugo da traje. Može to da se reši i istog dana ako je neka manja prodavnica, Veći sistem - mora malko da se razvuče.
 
Tvoja prava su standardna, zakonska. A bre, dešava se... ne opterećuj se.
Ne znam gde si uzeo, pojedinačno ili komplet, u prinipiu ne bi trebalo dugo da traje. Može to da se reši i istog dana ako je neka manja prodavnica, Veći sistem - mora malko da se razvuče.
Emi... ma ne opterecujem vec sad ne znam sta ce sercis reci, da znam 100% da je ploca i da mogu dobiti novac nazad, sada bi porucio drugu na drugoj strani, mada zbog gabarita kartice mozda rwzmisljam o nekoj ATX.. ne znam ni sam.Bas me zanima misljenje servisera. Inace u radnji me pitao prodavac za napajanje pa kad je cuo, kaze onda nije do njega. pa kaze da nabavim stariji procesor da vidim mozda mora bios da se updateuje, da ploca ne poznaje procesor... mozda je to, ne znam jer nisam imao neki drugi a da nosim u servis neki da dajem dodatno pare za proveru. neceg. sto nije do mene, malo mi glupo. Inace posebno su uzete komponente...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
...pa kaze da nabavim stariji procesor da vidim mozda mora bios da se updateuje, da ploca ne poznaje procesor... mozda je to, ne znam jer nisam imao neki drugi...

Rekao sam ti već, prema njihovom sajtu taj CPU je podržan inicijalno (sve verzije biosa). Jedino što može i on da bude defektan.
Mada je u 99,9% slučajeva, pločka...
 
Ajde da pitam ovde..Koliko sam video da moja ploca nema xmp profil,ima automatic i manual mode.Sad me zanima da li ce se mozda pojaviti xmp profil ako budem uzeo recimo 3200 ram? ili ploca jednostavno nema xmp?U specifikacijama ploce pise da moze ram 3200 (O.C).Ili cu morati rucno da podesavam timinge i voltaze?
 
Ajde da pitam ovde..Koliko sam video da moja ploca nema xmp profil,ima automatic i manual mode.Sad me zanima da li ce se mozda pojaviti xmp profil ako budem uzeo recimo 3200 ram? ili ploca jednostavno nema xmp?U specifikacijama ploce pise da moze ram 3200 (O.C).Ili cu morati rucno da podesavam timinge i voltaze?
XMP je zapisan u memoriji, BIOS pročita i namesti verdnosti (frekvencija, Cas i druge latencije i napon).
Ako tvoja memorija radi na 2400MHz, xmp je već podešen jer je startna frekvecija memorije 2133MHz, Sve preko toga bi bio OC memorije.
Specifikacije za ploču kažu do 3200Mhz ali lista memorija pokazuje i 3600MHz module.
https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=869#specification
https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=869#memorysupport
 
XMP je zapisan u memoriji, BIOS pročita i namesti verdnosti (frekvencija, Cas i druge latencije i napon).
Ako tvoja memorija radi na 2400MHz, xmp je već podešen jer je startna frekvecija memorije 2133MHz, Sve preko toga bi bio OC memorije.
Specifikacije za ploču kažu do 3200Mhz ali lista memorija pokazuje i 3600MHz module.
https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=869#specification
https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=869#memorysupport
Koju plocu 450 predlazete, moze mATX ali moze i ATX maximum maximuma 14-14500 to je kraj! Mada pozeljno stooo jeftinije... Na zalost ne mogu sigurno naci ispod 14k dinara a da ima zadnji lim kao ASUS TUF GAMING, STEEL LEGEND ili AORUS ELITE...
Pozeljno da ima RGB ali nije neophodno. Naravno, pogledao sam vec dosta toga, ovi na KP jos mrcvare sa uvozom a ovde u radnjama se dosta toga prodalo pa nude ata je ostalo uz pricu to je top. Mada i radnje neke ne znam kakve su xtreme shop, dilershop... sve neki shopovi,samo da ne bude kao sa onim shopom za mobilne sto je preko noci zatvorio sve i zapalio [emoji23]
Hvala na predlozima...


Evo nekih koje su mi zapale za oko...

ASRock B450M STEEL LEGEND (oko 12600)
ASUS TUF B450-PLUS GAMING(oko 14100)
GIGABYTE B450 AORUS Elite(oko 12400)
GIGABYTE B450 AORUS M(oko 11900)
GIGABYTE B450 GAMING X(oko 11500)
MSI B450-A PRO MAX(oko 12100)


E sad, pitanje je sta izabrati i ne kajati se i sta od toga ima po radnjama....

prva sa spiska mi bas zapala za oko... inace gaming i manje vise osnovne druge potrebe, bez klokovanja i ostalih gluposti...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Ma uzmi Max-a, jedini koji ima najbolje šanse za Zen3.
 
Asus i Gigabyte preskoči.

Steel Legend ima RGB i 2 M.2 slota.

MSI nema to ali ima veći BIOS čip i BIOS flashback taster, što je čini spremnom za Ryzen 4000 seriju. Ne znamo da li će ASRock da izbaci BIOS koji podržava Zen 3 i kako će da izgleda sa manjim BIOS čipom, plus će biti nezgodnije za apdejtovanje od MSI...

Ja bih izabrao MSI, osim ako te ne zanima Ryzen 4000.
 
Asus i Gigabyte preskoči.

Steel Legend ima RGB i 2 M.2 slota.

MSI nema to ali ima veći BIOS čip i BIOS flashback taster, što je čini spremnom za Ryzen 4000 seriju. Ne znamo da li će ASRock da izbaci BIOS koji podržava Zen 3 i kako će da izgleda sa manjim BIOS čipom, plus će biti nezgodnije za apdejtovanje od MSI...

Ja bih izabrao MSI, osim ako te ne zanima Ryzen 4000.
Iskreno, ne zanima me preterano. Ne znam sta bi sa njim dobio, svakako upgrade ce ici vremenom na 5 1600 ili ako skrpim lovu na 7 2700 :) bolje mi i ne treba iskreno. E sad sta znaci i sta ce doneti 4000,pojma nemam... tako da nije mi to bitno.


Znaci 1 i 3 sa liste nisu za uzimati :( inace Steel ima kod nas a Elite je preko Madjara....

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Asus i Gigabyte preskoči.

Steel Legend ima RGB i 2 M.2 slota.

MSI nema to ali ima veći BIOS čip i BIOS flashback taster, što je čini spremnom za Ryzen 4000 seriju. Ne znamo da li će ASRock da izbaci BIOS koji podržava Zen 3 i kako će da izgleda sa manjim BIOS čipom, plus će biti nezgodnije za apdejtovanje od MSI...

Ja bih izabrao MSI, osim ako te ne zanima Ryzen 4000.
I steel legend 450M...nije ATX vec nesto izmedju mikro, mini, ATX.... ne znam da li si video.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
A samo da pitam jos nesto, Steel Legend bi izabrao ovde da kupim u SRB cena je 14300,imam ponudu kod "Madjara" za AUSU TUF GAMING PLUS B450 za 10800,nije skupo... da li je losa ploca jer ste je u startu odbacili ili je odbacena zato sto podrzava memoriju manje brzine i ima 1x M. 2!?Ona isto ima RGB? Da li je isto RGB I RGB led trake posto vidim da dosta njih na zvanicnim sajtovima samo pominje te glupoati tj led trakice... to mi ne treba kad imam ventilatore.
Samo sto bi za ASUS cekao do sl. nedelje... al 30e manje je.
Sta mislite uopste, zbog garancije i avega ostalog?
Isto pitanje i za Aorus Elite... ne valja ili manje 1 2 slota za nesto?
Da ponovim Ryzen 4xxx mi nije prioritet niti me zanima...
Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Ma ništa ne fali nijednoj ako nisi zahtevan korisnik.
A 30€ u džepu je ...fino.
 
Nazad
Vrh Dno