Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Druže-drugaice nek se svi oni teraju u pip pip pip... a ti sebe zovi kako ti se svidja. ;)
Mozda drugi avatar ali i za to te bas briga, volis vučjake i neka ga kao avatar.

Za zastitu ekrana, ako bas insistiras na staklenoj onda je jedino 100% sigurno da neces pogresiti sa ovom https://www.mobilefun.co.uk/whitestone-dome-glass-samsung-note-9-full-cover-screen-protector-68600 ali je skupa.
To samo Proday pogresi kad postavlja (jer ne pazi, ne gleda u telefon vec okolo kad postavlja, verovatno :d , ŠALA MALA DRUŽE, ne zameri :D)...
Da bi olovka radila mora biti lepak preko cele povrsine stakla.
Ima i nekih kineskih kopija, lici na ovo Whitestone Domme glass ali nemaju aparaturu za postavljanje sto izuzetno monogo olaksava i poboljsava postavljanje, lepak kod kineza zna biti gusci pa se tesko razljeva, zna da zafali (bas zbog vece gustine pa ne stigne da se razlije skroz)...

Ima dosta ljudi koji stave na S9 i S9+, N9, bilo koji S10 u futrolu sa uzdignutijim rubovima (usnama) futrole i koriste bez problema.
Whitestone jedini ima staklozastitu sa UV lepkom za S10 koji radi na senzoru otiska prsta...

Za kvalitetan rad olovke na N9 preporuka WS ili eventualno neki drugi proizvodjac zastitnog stakla ekrana sa UV lepkom.
 
Poslednja izmena:
A i ti Zeko svaku priliku koristis da se pohvalis kako si majstor za (po)stavljanje. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma zezam malo Prodaya... :D
Nece on zameriti, a ako se ljuti neka kaze, pa necu vise.
 
Pa sad, ako ljudima Mimica zvuci kao musko ime, ne znam sta da ti kazem :D
 
Ma zezam malo Prodaya... :D
Nece on zameriti, a ako se ljuti neka kaze, pa necu vise.
Ma opušteno bre, naši smo! Najbitnije da smo mi našli šta nam valja, a drugi kako vole.

P.s. posle mesec dana minse pojavile crtice dole desno (ono kad je bilo nedostatka lepka se ispoljava), ali je sreća u nesreći što je tačno na tom delu gde se savija ekran pa se ne primeti (na s8 mi je ranije bilo gore oko zvučnika, kamere itd pa sam poludeo).
@ Proday
Drugarica sam, ne drug [emoji5][emoji5]
Hvala Vam svima
Moracu da promenim nick, moze li to? Svi misle da sam decko [emoji5]

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Oprosti, uvek zaboravim [emoji56]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mozda mozes popraviti to, na zalost moras zrtvovati drugu tubu lepka.
Malo lepka na neku plasticnu tanju karticu (špahtlicu, iseveno parce plastike...) pa se prisloni uz "rupicu" (pukotinu, baloncic) ili kako se vec ispoljava nedostatak lepka i sam lepak "otece", nekako se uvuce u pukotinu ali taj otvor, taj nedostatak lepka mora imati odusak da moze izaci vazduh kad udje lepak, posle samo uv lampom i kao nov. Eventualno makice (ma truncicu, ko "vlat kose"..) odici staklenu zastitiu sto ubrzava i produbljuje ulazak lepka.
Ali AKO ne smeta tebi, nemoj ni dirati. ;)
 
@Zeha da te podsetim da sam u startu spucao i drugu tubu lepka pošto sam prvu zabrljao [emoji20][emoji2958]

I drugo, crtice su na jedno 4mm od ivice tj kraja stakla (kako se inače i pojavljuju) sumnjam da bi lepak prodreo do istih sve i da ga imam [emoji6]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Malo iskustva nakon neka dva meseca upotrebe. Telefon se greje prilikom upotrebe sa leve strane i to za aplikacije kao sto su tapatalk. Mirrorlink i androidauto za povezivanje sa kolima ne rade, najverovatnije zbog pite, jer s8 sa oreom radi. Pisao podrsci, odgovorili da se greje zbog 3rd party aplikacija, a za android auto da jurim proizvodjaca da on update-uje svoj softver, jer logicno je da nije njihova krivica i da cu pre promeniti kola nego telefon[emoji16].
Googlao malo i pisao na google comunity i ispalo je da se dosta kkrisnika s9, note9 na piti ne mogu da povezu auto. Nasao sam temu na spanskom forumu sa istim problemima, ali je ista sad nestala, kao i moja tema na comunityju.
Da zakljucim, brdo tehnike mi je Samsung, recimo i TV koji svaki drugi dan zaboravi WiFi mrezu pa moram da kucam ispocetka, imao note 1, 5, s8 i sad note 9, mislim da mi je ovo poslednji samsung telefon.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Kako misliš neće da se poveže?
Moj se povezuje bez problema, rade pozivi, poruke, čitanje poruka i mailova glasom, avatari kontakta, fotke, deezer, navigacija
 
+1, sve ok i kod mene.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
I meni sve radi kako treba. Nisam primetio grejanje neko posebno. U kolima se veoma brzo povezuje.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Zdravo, krene da se povezuje, iskoci na multimediji da se pokrece android auto i prekine i tako vise puta dok se telefon sam ne restartuje.
Uradio sam i fabricki reset, vise zbog grejanja, sli nije pomoglo.
Note5 dok ga nisam polomio je radio, s8 radi i dalje, isti je kabl kao i za note9.
Ovo je duos, android pie, jesu li i vasi?
Pozdrav

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da duos i android pie.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nemam pojma. Jedino sto nisam jos probao je da izbacim drugu karticu, mada ne ocekujem nista dok Samsung ne izbaci neki novi update.


Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Koji ti je firmware, da probas rucno preko Odina da ubacis SEE, skini sa programom SamFirm SEE firmware, skida punom brzinom, probaj da ne vracas backup programa vec nove instalacije, jedino vrati imenik, poruke, slike.....ostalo sve nova instalacija, jeste da oduzima vreme al mozda resis problem.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
SEE, posto je uzet preko VIP-a.
Joj, jedino ako uzmem odmor, a bude.padala kisa [emoji38], jer nemam volje da sad opet bekapujem podatke i aplikacije. Od proslog puta, nisam vratio bixby i jos par gluposti.
0a2b1a6e88e28d34c016500769ad9132.jpg


Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ma ne moras nista da radis,samo u csc polje stavi home csc i ne brise ti nista
 
Koji je najbolji CSC za updateove?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pa nista time nije uradio, poenta je da se sve obrise i nista ne vraca od backup sem imenika, poruka i slika, a svi programi ponaosob da se instaliraju.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Evo i infa iz neke aplikacije
963761ed073c268db73174a843c550ee.jpg
4e85d749a7cb496d94bceaf7083b43c2.jpg
94a037638c6789c86fbdcf9ec774c121.jpg


Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Cao, drugari
Uzela sam napokon Note 9 [emoji3] i bas sam srecnaaaa [emoji2956][emoji2956][emoji2956]
Uzet u mts-u. Imam Update od 01.10.2018.
Da li da uradim update. Pitam jer ranije je bilo price da neki update ne valjaju
Hvalaaa ,pozdrav [emoji847]

* i gde se menja ovo dole sto pise da sam poslala poruku sa Note 3 pomocu Tapatalk, zaboravila sam

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Potpis menjaš u samom Tapatalku skroz desno na tvoj profil, pa Settings pa Signature
 
Cao, drugari
Uzela sam napokon Note 9 [emoji3] i bas sam srecnaaaa [emoji2956][emoji2956][emoji2956]
Uzet u mts-u. Imam Update od 01.10.2018.
Da li da uradim update. Pitam jer ranije je bilo price da neki update ne valjaju
Hvalaaa ,pozdrav [emoji847]

* i gde se menja ovo dole sto pise da sam poslala poruku sa Note 3 pomocu Tapatalk, zaboravila sam

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Radi apdejt, samo dobijaš bolji OS. I potpis je dobar.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@mimitza slobodno odradi sve update, odlicno radi do sada, je l bio na Pie ili je bio na predhodnoj verziji OS. Ako je bio na predhodnoj ne bi bilo lose kad zavrsis sve update, da odradis ono sto sam ti napisao u temi Note 3, jer hoce da ostanu repovi starog OS a i sitni bagovi, bolje sada da se to odradi kad je taze djunta :)

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Dok je sat levo, već je odradila update ;)

@Mimitza čestitam na finoj kupovini; neka te služi telefon!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Iskreno bih ostao na v8, ne ubija app u pozadini. Odradiš root i ubaciš GCam (slike su fenomenalne sa GCam) i koristi gidininu dana bar bez čačkanja. Posle godinu dana dođi na forum da vidiš da li se šta pametno promenilo.
 
Slike su i ovako super, i nema potrebe da gubi garanciju od 2 godine zbog toga.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ko ne zna za bolje njemu jesu super. Ali reći da je super ona prednja kamera u 2019. god. je tuga, kanal, budimo realni. Zadnja nema noćni mod, kunkurencija ih pregazi, Huawei je tu dosta napredovao, nadam se da će kritike uroditi polodom i na Samsung kao sa Huawei. Video snimanje je vrh i tu nema diskusije.
 
Nazad
Vrh Dno