Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,533
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim na hisense sajtu 400 nita, 5000:1 kontrast , local dimming na 32 zone. To je jedina prednost u odnosu na A7KQ ALI je pitanje kako radi taj lokal diming jer nekad bude problema i da li vredi razlike u ceni od 10 hiljada...brzina osvezavanja ekrana ne igra ulogu nista specijalno
U svakom slucaju U7HQ je svetliji ekran neznatno i zato je 100 evra razlika u ceni. Ostalo sve isto. Podesavanja ista
400 u SD i HD modu, a peek je 600 nitsa u HDR modu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240102-232109.png
    Screenshot_20240102-232109.png
    113.3 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot_20240102-232158.png
    Screenshot_20240102-232158.png
    318.6 KB · Pregleda: 48
probacu danas , vristi mi crna boja na Yellowjackets na Netflixu uz dolby vision kad su tamne scene! Ajde ako mozes slikaj mi ti kad pustis sa tim podesavanjima yellowjackets na Netflixu! uz dolby vision DARK
 
Nemam netflix na tv-u, imam deljeni premijum nalog od kuma na windows-u. Nemam dolby opciju.
Crna vristi jer ne valja kod tog modela White balance, vec sam pisao. Mozda rese nekim update-om to ali ja ne mogu da shvatim da neko ubaci takve RGB vrednosti za sliku. Inace jos jedna stvar koju sam uocio. Kada pustim film preko Kodi servera na lan kabel, slika bude losa sa ovim postavkama, sivkasta! A kad pustim direkt iz Kodija na pc-u slika bude extra sa istim postavkama. Znaci direkt iz tv-a mi ne valja HDR nikako! A iz Kodija na serveru super. Definitivno je tv odlican ALI zasrana obrada slike.
 
Poslednja izmena:
Nemam netflix na tv-u, imam deljeni premijum nalog od kuma na windows-u. Nemam dolby opciju.
Crna vristi jer ne valja kod tog modela White balance, vec sam pisao. Mozda rese nekim update-om to ali ja ne mogu da shvatim da neko ubaci takve RGB vrednosti za sliku. Inace jos jedna stvar koju sam uocio. Kada pustim film preko Kodi servera na lan kabel, slika bude losa sa ovim postavkama, sivkasta! A kad pustim direkt iz Kodija na pc-u slika bude extra sa istim postavkama. Znaci direkt iz tv-a mi ne valja HDR nikako! A iz Kodija na serveru super. Definitivno je tv odlican ALI zasrana obrada slike.
mogu li ja resitu tu crnu tj white balance ?
 
Imam problem, uzeo sam vdsl internet 50 mbit e sad radi super na svim uredjajima cak i na foxov tv u dnevnoj ali na hisense u mojoj sobi nece. Poveze se na wifi odmah signal skoro pun ali da pokrene recimo youtube nece. Izadje mi greska mreze, pokusajte ponovo nakon povezivanja na mrezu. Prethodno je hisense bio povezan na telenor kucni net i radilo je sve super. Jel se desavalo to nekom i kako je resio?
 
mogu li ja resitu tu crnu tj white balance ?
Podesis sve sto sam napisao , udjes na white balance i zaustavis sliku gde je extremni kontrast, extremna bela ili crna i podesavas rgb vrednosti. Jednostavno.
Ja sam odusevljen slikom sada, fabricki nisam mogao da pratim Dr Strange-a a sada mi prija oku. Jako dobro radi.
Imam problem, uzeo sam vdsl internet 50 mbit e sad radi super na svim uredjajima cak i na foxov tv u dnevnoj ali na hisense u mojoj sobi nece. Poveze se na wifi odmah signal skoro pun ali da pokrene recimo youtube nece. Izadje mi greska mreze, pokusajte ponovo nakon povezivanja na mrezu. Prethodno je hisense bio povezan na telenor kucni net i radilo je sve super. Jel se desavalo to nekom i kako je resio?
Meni je bilo podeseno na wifi a sada na lan i ruter. Sve bez problema radi i tu nije bilo nikakvih anomalija. Probaj da resetujes ruter.
 
Podesis sve sto sam napisao , udjes na white balance i zaustavis sliku gde je extremni kontrast, extremna bela ili crna i podesavas rgb vrednosti. Jednostavno.
Ja sam odusevljen slikom sada, fabricki nisam mogao da pratim Dr Strange-a a sada mi prija oku. Jako dobro radi.

Meni je bilo podeseno na wifi a sada na lan i ruter. Sve bez problema radi i tu nije bilo nikakvih anomalija. Probaj da resetujes ruter.
iskljucio tv i ruter iz struje posle 10 min ukljucio i proradio net na tvu
 
Podesis sve sto sam napisao , udjes na white balance i zaustavis sliku gde je extremni kontrast, extremna bela ili crna i podesavas rgb vrednosti. Jednostavno.
Ja sam odusevljen slikom sada, fabricki nisam mogao da pratim Dr Strange-a a sada mi prija oku. Jako dobro radi.

Meni je bilo podeseno na wifi a sada na lan i ruter. Sve bez problema radi i tu nije bilo nikakvih anomalija. Probaj da resetujes ruter.
Hvala lepo, namestih da mi je sad sve kako treba!
 
Imam dilemu da li uzeti U8HQ ili U7KQ, cijena im je slicna a U7KQ je noviji model pa ne znam da li to igra neku ulogu?...Velicina 65 incha, vidim da oba imaju dobre recenzije pa ako neko ima iskustva sa oba modela, bilo kakav savjet je dobro dosao.
 
Imam dilemu da li uzeti U8HQ ili U7KQ, cijena im je slicna a U7KQ je noviji model pa ne znam da li to igra neku ulogu?...Velicina 65 incha, vidim da oba imaju dobre recenzije pa ako neko ima iskustva sa oba modela, bilo kakav savjet je dobro dosao.
Cena je na strani u8hq i bolji je tv. Tu gde ja gledam cene je razlika 30 hiljada na strani U8HQ tako da...
 
Imam dilemu da li uzeti U8HQ ili U7KQ, cijena im je slicna a U7KQ je noviji model pa ne znam da li to igra neku ulogu?...Velicina 65 incha, vidim da oba imaju dobre recenzije pa ako neko ima iskustva sa oba modela, bilo kakav savjet je dobro dosao.
Ne ne poredim ova dva ipak je U8 kao što kažeš ogromna razlika u ceni. A pošto mi audio nije bitan onda mi i U7 igra ulogu jer povezujem eksterni sistem
65U7K cena 127k ova godina VA panel više dimm zona
65U8HQ cena 109k prošla godina IPS panel manje dimm zona


U meni se trenutno bore ova dva vuka.
prelistaj na ovu stranicu, tu sam se ja borio sa odlukom.... imaš i ovde:

Nov sam na forumu ali dolazim sa predznanjem i urađenim domaćim zadatkom.
Nadovezaću se na ovo. Radnik u Hisense(Gorenje) prodavnici u Novom Sadu mi je obećao da će naredne nedelje otpakovati i jedan 65U7K i jedan 65U8K kako bi ih uporedio sa več izloženim 65U8HQ.
Sumiraću ono što sam do sada istražio da imamo svi na jednom mestu:

65U8HQ cena 109k model od prosle god
IPS panel 1300 nita peak i 120 Hz 2.1.2 Multi Channel Sound
160 zona zatamljivanja

Modeli od ove godine 2023 tek stigli kod nas:
65U7K cena 127k
VA PANEL 1000 nita peak i 144Hz mana zvuk 2.1
broj zona zatamljivanja 1000 zona ( recenzija starijeg brata veoma su slični )

65U8K cena 147k
VA panel 1500 nit 2.1.2 Multi Channel Sound
Razlika osnovna između 65U8K vs 65U7K je u osvetljenju i u 2 više kanala u zvuku

Ja se dvoumim između ovih, a najviše me brine sam ugao gledanja, pošto planiram ugaonu garnituru, gde mi je od zida na koji je naslonjena ugaona do TVa 4m rastojanje.
Lično bih išao na VA panel zbog crne, ali opet me IPS na 65U8HQ ostavlja bez daha i mami sad cenom.

hvala unapred na savetima



PS. i dalje se borim koji stim da je U8HQ sad odletela cena nepotrebno
 
Koliko ja vidim, na osnovu rezenzija evropskih verzija 65U7KQ i 65U8HQ bolji izbor bi bio TCL 65C805.. Americke verzije istog hisense modela su dosta bolje. Veca osvetljenost, veci broj dimming zona a za one koji smatraju da je to plus i google tv. Steta sto hisense ima takvu praksu za razlicita trzista posto ocigledno znaju da prave dobre televizore.. Ali svakako je od ova dva modela bolji izbor je U7KQ..




 
Upravo mi je stigao 55U8KQ TV.

Možda nije problem ali Elektronika iza televizora zuji da se čuje sa troseda.
Kada se spusti osvetljenje ekrana ili naidje tamniji sadržaj na ekranu zujanje se stiša ili potpuno nestane. Kako se poveća osvetljenje ekrana tako se zujanje vrati.

Da li je neko naišao na ovaj “problem”?
 
Sad su me zvali iz Hisense podrške. Pokušaće daljinski da reše problem.

Inače slika je bas bas dobra. Lokalno zatamnjivanje radi besprekorno. Prezadovoljan sam. Zbog toga mi krivo da to zujanje kvari vizuelni doživljaj.
Zvuk takođe meni odličan iako je tu dobio male kritike. Ali opet to su TV zvučnici.
 
@recognition od ovoh clana sam namestao za HDR podesavanja za Hisense A6K58, e sd mi interesuje da li bi nemo jos mogao da mi posalje podesavanja za dolby vision komplet , i dalje imam preoblem sa sivom, crnom i tamnijim pozadinama! A sto se tice dnevnih aktivnosti slika je fanttasticna! Hval;a
 
Sad su me zvali iz Hisense podrške. Pokušaće daljinski da reše problem.

Inače slika je bas bas dobra. Lokalno zatamnjivanje radi besprekorno. Prezadovoljan sam. Zbog toga mi krivo da to zujanje kvari vizuelni doživljaj.
Zvuk takođe meni odličan iako je tu dobio male kritike. Ali opet to su TV zvučnici.
Sta je na kraju bio problem? Sta su rekli u servisu?
 
Navodno hoće kad je nov uredjaj dok se stabilizuje televizor da se čuju određeni zvukovi i možda će da se izgubi tokom rada. Ali ako ne prestane za par dana korišćenja rešavaće problem. Odma sam znao da nema ništa od toga i dalje zuji kad podigne svetlinu panela.
 
Nazad
Vrh Dno