Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,533
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Posto su sva 3 prilicno niska kategorija, onda bi isao na najveci.
 
H50A7500F. A7500F, je prema mom mišljenju, najslabija prava 4K serija kod Hisense-a. mada, možda su tvoje potrebe drugačije i tebi u stari i nije bitan kvalitet slike, u tom slučaju 58A7100F (7100 je, inače, najslabija 4K serija kod Hisense-a)

da ne bude zabune, pod pravom 4K serijom podrazumevam da su ispunjeni kakvi-takvi uslovi u pogledu osvetljenja, kvaliteta panela, ozvučenja, interpolacija, podešavanja itd itd
 
Kako si zadovoljan sa tvom posle mesec i po dana? I ja razmišljam da ga uzmem. Gde si uzeo i po kojoj ceni? Da li ima Deezer ili Spotify app?
U principu jesam, uzeo sam ga u gigatronu za 52 hiljade oko Božića. Meni je bilo bitno da ima 5 godina garancije, s obzirom da je prethodni Philips crkao za 2 godine. Koliko sam čuo i video, manje više svi znaju da riknu, tako da je tu garancija veoma bitna. (Ovih dana svi nesto uktra hvale Xiaomi televizore, tako da se raspitaj i za njih).
Što se tiče kvaliteta, ja sam zadovoljan, mada ja nisam neko ko je prezahtevan korisnik. Vredi uloženih para, ali ima i ozbiljnih televizora, ali za veće pare. Za sada sam zadovoljan. Moje zamerke su - siromašan software. Hisense nema android pa tako nije moguće instalirati neke posebne aplikacije. Ima Netflix, youtube još par aplikacija i to je to. Navodno će se sve ispravi u junu /julu kada izadje novi software VIDAA pa će biti moguće instalirati EON i pretpostavljam HBO GO. Deezer, Spotify ja mislim da nema, za ssda. Druga zamerka je naravno zvuk, kao i kod većine ovakvih modela , koji je ok ali naravno trebaće ti Soundbar ukoliko želiš dobar zvuk. Sve u svemu neces pogrešiti ako uzmes ovaj tv, kvalitet mi izgleda dobar, čak i bolji nego a Philipsu, fer ponuda, ukoliko ti ne smetaju stvari koje sam naveo.
 
Moje zamerke su - siromašan software.
Meni je to najveći plus, ne želim da mi android u pozadini čuči i radi ko zna šta. Bitno mi je da aplikacije rade dobro na takvom sw. Kako ti radi Youtube i Netflix, stabilno? I proveri mi za Deezer please, vidi da li ima da se doda kroz apps now.
kupio bih ga odmah da ga ima u G po toj ceni opet, nekako kod njih i u Emmezeti najviše volim da kupujem.
 
Jel ima Plex na tom TV-u i kako radi? Meni na U7QF hteo da izbaci iz aplikacije, dok na Mi Box S nisam nikada imao problema sa istim materijalom.
 
Druga zamerka je naravno zvuk, kao i kod većine ovakvih modela , koji je ok ali naravno trebaće ti Soundbar ukoliko želiš dobar zvuk.
Možda neki i daju dobar zvuk.. ovi do oko 200€ su bacanje para. Za te pare ima puno boljih 2.0 i 2.1 opcija.
 
ovo nije tema za soundbar. ima barem 1 u ovoj sobi
 
Ajde daj neki predlog do 200 a da ima ovde da se kupi legalno, 2.0. Ja ih nešto ne nalazim.
Imaš npr u radnji na "G" Edifier-a.
Ja konkretno koristim Solo 7 više od god. dana, koji se takođe uklapa u cenu...
 
prvi 8K model. OLED i Android
model za Okeaniju, nije za ovaj deo sveta kao ni za američki

 
Koja je razlika izmedju B7500 i A7500 serije?
 
A7500F, ne A7500. već je bilo reči o tome. uglavnom, deluje da nema bitnih razlika osim u verziji OS-a koja fabrički dolazi (B7500 3, A7500F 4) i, navodno, input laga (na primeru 50-ica, 50A7500F 20ms H50B7500 50ms). ja bih pre išao na noviji model

A7500F je iz 2020., B7500 iz 2019. godine
 
Treba mi za spavaću sobu neka 55, ali izgleda da sam prelomio da idem na Philips sa pozadinskim. Ako ga imaju po aukcijskoj ceni, biće poručen danas.
 
Smart mi ne treba, imam Mi Box, a i dopada mi se ambilight.
 
Smart mi ne treba, imam Mi Box, a i dopada mi se ambilight.
Ambilight mozes na bilo kom tv-u. Mozes probati i ovo. Ali to su sve naknadni troskovi.

Moj drug napravio ambilight preko raspberry pi.
Evo jos o tome:
 
Mrzi me to da budžim. Ovo mi je out of box.
 
Zeleo bih da tv povezem na pojacalo, neki surround risiver, pa me sad zanima kako je najbolje povezati, u pitanju je A7300F, jer imam utisak da mi ne radi 3,5 audio izlaz, svaki savet je dobrodosao, hvala unapred
 
Nazad
Vrh Dno