Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,532
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
u Evropi Android ide na neke HD Ready i Full HD modele. doduše, ima i neki 4K OLED model na kom je takođe Android mada nisam siguran.

a u vezi razdalljine, Full HD na 50" je za ~3,5m :)
 
Prvi je sa androidom dok drugi nije. Na drugom bi morao da koristi neko spoljno rešenje (poput andoid boksa) ako želi EON, HBO GO itd. Netflix i Youtube postoje i u Hisense prodavnici, ali EON i HBO nemaju.

Što se prvog televizora tiče, onog sa androidom, moj brat ima H43B6700PA, njegovoг manjeg blizanca. Ako se dobro sećam, nismo uspeli da nateramo EON da proradi (nemamo kod za EON smart aplikaciju, nego ga koristimo kao bonus uz TotalTV paket), ali zato na tom televizoru ide bez problema cast sa telefona. Dakle, brat pusti nešto na EON-u preko telefona i prebaci ga da radi na TV-u jer ovaj televizor podržava da se EON castuje. Na mojim LG i Samsung televizorima mogu da castujem npr. Youtube, ali ne mogu EON, jer koriste drugu verziju cast-ovanja. Hisense kod mog brata to može, podržava Guglov cast, ugrađen je u njega, isto kao da ima Google Chromecast spravicu.
Da ne bude zabune - kad govorim o kastovanju, ne mislim na to da se deli sadržaj ekrana telefona na televizoru (da se vide sve ikone, meniji itd), nego mislim na to da preko telefona samo započenete gledanje nečega (Youtube, Netflih, EON) pa da jednostavnim klikom prebacite na TV, a na telefonu možete da nastavite da radite šta god drugo, neće uticati na sliku na TV-u jer televizor vuče svoj strim nadalje.

Dakle, za prvi model je solidan plus što ima Android. Ali moram da priznam da ja nikako ne bih kupio televizor od skoro 50 inča, a da je samo u FHD rezoluciji. Primećuje se manja rezolucija, verujte. Tačno jе da nema mnogo sadržaja u 4k rezoluciji, ali ga ponegde ima. Npr. na Netflixu ili YT kad povuče 4K to zaista lepo i oštro izgleda. Takođe, i FHD sadržaj mi lepše izgleda kad je na 4K televizoru. Upoređivao sam na 43" televizorima, jedan sa FHD rezolucijom, drugi sa 4K i lepše mi je na 4K televizoru, jer se kod FHD sa par metara razdaljine ipak primećuju pikseli. Na 50" je to još izraženije.

Naveo sam prednosti i jednog i drugog televizora (kod jednog android, kod drugog rezolucija ekrana), a na kupcu je da odluči šta mu je bitnije.
Inace sam i ja castovao eon sa telefona kad mi je macka pojela opticki!

I na Vidaa 3 mozes kastovati i strimovati sta hoces, moras da ispostujes da uredjaj mora da bude na istoj mrezi , a podrzava i Direct wi fi!
 
Poslednja izmena:
Odlično, to je jako dobro ako Guglov kast radi na Hisense ne-android televizorima. Veliki je to plus u odnosu na LG i Samsung, imam njihove 4K modele od pre par godina i ne mogu da kastujem EON, samo YT i još ponešto.

Ali najzanimljiviji deo tvoje poruke je definitivno: "macka pojela opticki"! Ovo traži jednu dužu i detaljnu objavu! Ako si već negde pisao, daj link, 'leba ti! :D
 
nisam baš siguran da Guglov kast radi na ne-android modelima. veoma je moguće da je dakula74 nešto pomešao (ne bi mu bilo prvi put)
 
Na srpskom Hisense sajtu su postavili nove modele televizora za 2020. godinu sa "preporučenim" maloprodajnim cenama. Navešću samo dva najjača televizora ovde, 65U8QF za 159990din i 55U8QF za 122990din. Otprilike izađe cena najjačeg Hisensea kao entry level QLED Samsunga. Prosečan kupac bi u ovom slučaju verovatno birao prvo prema brendu. U Nemačkoj kod MediaMarkta cene ova dva Hisense televizora su 1169EUR i 899.99EUR, a dostupnost mesec jul za manji i septembar za veći televizor.

Pored ovoga, na češkom sajtu su okačeni novi firmwarei za model U8B - K0409 i modele B7100 i B7300 - K0424. Link je u poruci broj #2390 iz ove teme.
 
optički uzlaz:
nego, ako nekoga zanima da li može da ide i dalje zvuk na zvučnicima od TV-a ako je priključen optički kabl, odgovor je DA. u podešavanjiam zvuka se može odabrati "speakers" (ili kako je već prevedeno), kada pušta i preko zvučnika ili "optical" (ili kako već) kada pušta samo preko optiškog izlaza. provereno na H50A6500 iz 2018., čiji je pandan H50B7500 iz 2019.


Da, paneli su i dalje 8bit+FRC. Jedino je dodat quantum dot filter i gomila local dimming zona. Na 65U8QF 180 zona, a na 55U8QF 132 zone.

U8 i U9 (koji ne postoji od prošle godine) oduvek imaju quantum dot.

@jaksa007, ULED, naravno :)
 
optički uzlaz:
nego, ako nekoga zanima da li može da ide i dalje zvuk na zvučnicima od TV-a ako je priključen optički kabl, odgovor je DA. u podešavanjiam zvuka se može odabrati "speakers" (ili kako je već prevedeno), kada pušta i preko zvučnika ili "optical" (ili kako već) kada pušta samo preko optiškog izlaza. provereno na H50A6500 iz 2018., čiji je pandan H50B7500 iz 2019.




U8 i U9 (koji ne postoji od prošle godine) oduvek imaju quantum dot.

@jaksa007, ULED, naravno :)
Radi optika...i na tv i na risiveru u isto vreme zvuk moze...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Jel reklamirao neko hisense iz velike radnje u nbg pokraj autoputa na slovo "e" ? Dobio sam račun i neki kopirani papir koji je kao garancija bez imena ovlašćenog servisa. Inače, u pitanju je H50A6500, još uvek u garanciji. Šteta za tv, baš je lepo služio, stvarno sam bio zadovoljan. :(
caaff9080c4e6169d0e81ab5c6fa452f.jpg


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
prijavi kvar na njihovom sajtu, popuni sve podatke i neko iz odeljenja reklamacija ce te kontaktirati sa daljim instrukcijama. moze se desiti da malo potraje.
 
Pozdrav drustvo imam problem.sa serviio serverom koji nikako nije vidljiv na h50b7100 i racunar i tv su prikaceni na istu mrezu kao i drugi tv koji imam lg 65inch ....pokusavao lan vezu pokusavao wifi serviio se ne vidi u listi uredjaja ....dok na lg radi sve besprekorno ....jedino sto imam vidljivo van prikacenih uredjaja je desktop server koji je neupotrebljiv
 
Koristi li neko ova podesavanja sa 4pda?Inace upravo se zezam sa h55b7500 pa pokusavam da ga podesim sto bolje i naleteh na preporucena podesavanja za sliku pa da pitam ;)


SDR


Image mode - Standard
Image mode settings - All sources
Backlight
Low
50
Brightness - 50
Contrast - 50
Color Saturation - 76 (decrease if you don't like harsh colors)
Sharpness - 25
Adaptive Contrast - Off
Noise Reduction - Off
MPEG Noise Reduction - Off
Color Temperature - Warm
Expert settings
Color gamut - Native
Color Turner - Default settings
White balance (2 points):
- R-Gain; -8
- G-Gain; -7
- Rest leave at 0
Black Level - Not Selectable!
Gamma Adjustment - 2.2
Gamma Calibration - Default Settings
RGB Only Mode - Off

These settings are edited only in HDR-
compatible content. Start a movie / game in HDR and edit the

Image mode - Dynamic HDR
Image mode settings - All sources
Backlight
Off
one hundred
Brightness - 50
Contrast - 50
Color Saturation - 76 (decrease if you don't like harsh colors)
Sharpness - 25
Adaptive Contrast - Off
Noise Reduction - Off
MPEG Noise Reduction - Off
Color Temperature - Warm
Expert settings
Color gamut - Native
Color Turner - Default settings
White balance (2 points):
- R-Gain; -8
- G-Gain; -7
- Rest leave at 0
Black Level - Not Selectable!
Gamma Adjustment - 2.2
Gamma Calibration - Default Settings
RGB Only Mode - Off
 
Poslednja izmena:
Koji je bolji od ova dva: comparison between: Hisense H65B7300 - Hisense H65B7500

Inace B7500 nema izlaz za slusalice sto mi je cudno da ne mogu prikljuciti slusalice skroz bezveze.

HISENSE H65B7500 SMART LED, 65" (165.1 cm)

Malo skuplji model, lepse isgleda/modernije (mada mi to i nije bitno) te ima nesto bolje osvetljenje. Ulazi u razmatranje.

Inace ostalo je jos nekih 10-ak dana, cak i manje do kupovine (ceka se plata) pa sam malo ranije zeleo potraziti pomoc ovde od onih koji se razumeju pa je svaki savet/predlog dobrodosao.
 
Može preporuka za kupovinu TVa.
Koliko vidim po recenzijama na youtubu svi se uhvatili za HISENSE i TCL kao bestbuy opciju.
Otuda mene na ovom delu foruma...
Ali osim glavobolje jer mi riknuo TV LG koga platio preko 1000evra sad glavobolja kada pročita na šta sve treba da se obrati pažnja.
refres rate,HDR podrška Dolby visio,ali tu gledati WCG,rec 2020 ...OLED ali VA bolji za svetlo ako ima diming...10 bit ali može i 8+FRC...
Ma čudo.
Meni treba neki TV 50 ,može i 55inča
Važno je kvalitet reprodukcija slike SBB kablovske (EON)
kvalitet reprodukcije filmova u visokoj rezoluciji
i da može da se kastuje laptop na njemu.

Po ovome što ja tražih nađo
Hisense H50U7B
i
Hisense H55U8B

E sad drastična je razlika u ceni ali mene zanima (na osnovu ovoga što sam opisao da će mi TV služiti) da li je drastična razlika u reprodukciji tj opravdava tu razliku u cenu
Hvala
 
Nazad
Vrh Dno