Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,561
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Mene ovo izludjuje oko hdmi kabla.

Sad je pocelo i na android boxu. Znaci desava se kad idem na restart uredjaja iz samog uredjaja. Izbaci na ekranu slab signal ili potpunk izgubljen i tako stoji. Kad iskljucim iz struje android nox i ukljucim sve ok..odmah ima signala, tj.slike. Kao da priliklm restarta iz resivera izgubi na trenutak i nema dovoljno signala da pokrene. Pomaze incupanje hdmi iz uredjaja i vracanje..dodje slika.! Tako se desava i sa satelitski 4k resiver.


Oba uredjaja su na rezoluciji od 60hz
Android box na 192x1080 @60hz
Satelitski 4k je 3840 x 2160 @60hz

Jedino da sami hdmi kablovi prave problem jer su v1.4 a oni imaju protok do 30hz..

7db9e2fe07f0aa5710be5a62ad3c802c.jpg


9964cb6885e55dd41be2008a6ed00b9e.jpg


Ali po ovim slikama i specifikacijama bintrebalo za android box da to bude ok


Jedino mi preostaje da isprobam hdmi v2.0?

Ima li neko neku ideju? Ili nesto slicno da munse dogadja?


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://forum.benchmark.rs/showthre...1-4-noviteti&p=6026483&viewfull=1#post6026483
 
Trenutno su stigla dva modela OS Vidaa U4 i to su: 55A7500 i 50A7300. Ostali modeli će stići u septembru.

misliš, H55A7500F i 50A7300F. od ove godine su drugačije oznake. koliko sam skapirao, A znači "običan" 4K, U ULED 4K (već sam pisao o ovome).
 
Meni je danas stigao H55U7B placen 64.999 uzet preko firme sa povratom pdv izace me 54.000.
Sto se tice dizajna i izgleda tv ja sam odusevljen.
Slika je meni vrh.
Preporuka za sve koji se dvoume.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa ako imas firmu kad budes placao pdv imaces manje za uplatu inace kad ga placas kao fizicko lice pdv ostaje drzavi...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa ako imas firmu kad budes placao pdv imaces manje za uplatu inace kad ga placas kao fizicko lice pdv ostaje drzavi...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

e da. ja kad sam uzimao preko firme moje u pdv knjigovodja mi rece da nemam pravo na odbitak pdv na TV ? jel moj knjigovodja konzervativan ili je pogresio? dakle imam pravo da uzmem preko firme, ali nemam pravo na povracaj pdv...
 
Naravno.
Valjda nije htela da se bakce sa tim
Dodatan posao za koji nije placena...
Ja sam uzimao rigove sve preko firme pre koju godinu i niko mi nije pravio problem.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da li su B7500 u verzijama 43'' i 50'' potpuno isti televizori, u smislu kvaliteta panela i zvucnika?
 
po pitanju zvučnika je cenim slična situacija kao kod A6500. lošiji je zvuk na 43" (a i nema neke osobine koje ima 50"). takođe 43" nema MEMC, to ide tek od 50" (ovo sam negde pročitao a takva je situacija i sa A6500)
 
Hvala. Znas li mozda kakav je H50B7500 u poredjenju sa ovim Toshiba? Malo informacija ima o tom modelu, deluje ''ok''.
Ja bih uzeo bar onaj U7B 50'' ali ne donosim odluku o kupovini, samo ''filtriram'' neki uzi izbor pa moram da proverim i bar 2-3 alternativna modela u tom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
e da. ja kad sam uzimao preko firme moje u pdv knjigovodja mi rece da nemam pravo na odbitak pdv na TV ? jel moj knjigovodja konzervativan ili je pogresio? dakle imam pravo da uzmem preko firme, ali nemam pravo na povracaj pdv...

Promenjena su pravila, od pre neku godinu je dozvoljeno odbiti PDV.

A "uzeti preko firme" znaci da si ga kupio za potrebe firme, kao i monitor/komp a ne da ga nosis kuci :D
 
Promenjena su pravila, od pre neku godinu je dozvoljeno odbiti PDV.

A "uzeti preko firme" znaci da si ga kupio za potrebe firme, kao i monitor/komp a ne da ga nosis kuci :D

tako je. meni je firma i kuca u istoj lokaciji..ali naravno koristim samo u radno vreme. nikad van radnog vremena ne ukljucim tv :D inace sad vidim ipak sam imao povracaj pdv iako mi je knjigovodja rekla da nema povracaj za tv..tako

tv se pokvraio u garanciji pa sam dobio pare nazad od gigatrona. pa cekam sad neku ok akciju da uzmem drugi veci tv
 
Hvala. Znas li mozda kakav je H50B7500 u poredjenju sa ovim Toshiba? Malo informacija ima o tom modelu, deluje ''ok''.
Ja bih uzeo bar onaj U7B 50'' ali ne donosim odluku o kupovini, samo ''filtriram'' neki uzi izbor pa moram da proverim i bar 2-3 alternativna modela u tom cenovnom rangu.

Ta tosiba nema sta da trazi pored hisensa!! U7B je odlican , mada prava stvar je U8B!
 
U8B

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Prvi je sa androidom dok drugi nije. Na drugom bi morao da koristi neko spoljno rešenje (poput andoid boksa) ako želi EON, HBO GO itd. Netflix i Youtube postoje i u Hisense prodavnici, ali EON i HBO nemaju.

Što se prvog televizora tiče, onog sa androidom, moj brat ima H43B6700PA, njegovoг manjeg blizanca. Ako se dobro sećam, nismo uspeli da nateramo EON da proradi (nemamo kod za EON smart aplikaciju, nego ga koristimo kao bonus uz TotalTV paket), ali zato na tom televizoru ide bez problema cast sa telefona. Dakle, brat pusti nešto na EON-u preko telefona i prebaci ga da radi na TV-u jer ovaj televizor podržava da se EON castuje. Na mojim LG i Samsung televizorima mogu da castujem npr. Youtube, ali ne mogu EON, jer koriste drugu verziju cast-ovanja. Hisense kod mog brata to može, podržava Guglov cast, ugrađen je u njega, isto kao da ima Google Chromecast spravicu.
Da ne bude zabune - kad govorim o kastovanju, ne mislim na to da se deli sadržaj ekrana telefona na televizoru (da se vide sve ikone, meniji itd), nego mislim na to da preko telefona samo započenete gledanje nečega (Youtube, Netflih, EON) pa da jednostavnim klikom prebacite na TV, a na telefonu možete da nastavite da radite šta god drugo, neće uticati na sliku na TV-u jer televizor vuče svoj strim nadalje.

Dakle, za prvi model je solidan plus što ima Android. Ali moram da priznam da ja nikako ne bih kupio televizor od skoro 50 inča, a da je samo u FHD rezoluciji. Primećuje se manja rezolucija, verujte. Tačno jе da nema mnogo sadržaja u 4k rezoluciji, ali ga ponegde ima. Npr. na Netflixu ili YT kad povuče 4K to zaista lepo i oštro izgleda. Takođe, i FHD sadržaj mi lepše izgleda kad je na 4K televizoru. Upoređivao sam na 43" televizorima, jedan sa FHD rezolucijom, drugi sa 4K i lepše mi je na 4K televizoru, jer se kod FHD sa par metara razdaljine ipak primećuju pikseli. Na 50" je to još izraženije.

Naveo sam prednosti i jednog i drugog televizora (kod jednog android, kod drugog rezolucija ekrana), a na kupcu je da odluči šta mu je bitnije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno