Šta je novo?

Asus Prime x470 Pro

Najnovija za ovu ploču i Processor je AGESA 1002a koja je izašla sa 4008 BIOS-om. Nisu iste za sve Ryzen-e i chipsetove.
 
Kapiram to, nego me zanima gde moze da se vidi koja je najnovija verzija inace..
 
Nije loš ovaj BIOS 4024, nema više skakanja napona preko 1.5v na auto. 4.25GHz na ispod 1.4v. Memorija glatko na 3600MHz, Cl17.
 
Javi kako se ponaša, previše sam dobro sve namestio pa me mrzi da to radim opet.
 
Novi BIOS: https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-X470-PRO/HelpDesk_BIOS/

Version 4406 2019/03/0810.27 MBytes

PRIME X470-PRO BIOS 4406
Update AGESA 0070 for the upcoming processors and improve some CPU compatibility.
ASUS strongly recommends that you update AMD chipset driver 18.50.16 or later before updating BIOS.
 
Jesam, instalirao sam ali ne vidim nikakvu razliku. Morao sam da reinstaliram drajvere za zvuk. 4204 je imao najviše opcija za PBO. Vratiću se na njega ako može.
 
Poslednja izmena:
Jesam, instalirao sam ali ne vidim nikakvu razliku. Morao sam da reinstaliram drajvere za zvuk. 4204 je imao najviše opcija za PBO. Vratiću se na njega ako može.

Meni je malo čudno da na asusovom sajtu postoji amd chipset drajveri 18.50...a na zvaničnom sajtu dugo već stoje 18.10....a nešto mi se ne ekperimentiže sa asus drajverima makar oni bili i preporučeni....ja se uglavnom držim drajvera sa oficijelnih sajtova...
 
Nije to ništa čudno, ne moraju da budu iste oznake. Na AMD-ovom sajtu su generalni drajveri a firme kao Asus ih modifikuju za svoje potrebe i tačne modele. Slično se događa i za grafičke itd.
 
Proverio sam adrenaline 19.2.3 ima te drajvere 18.50...tako da nisam ništa dirao...samo sam pukao bios :p....mada ne vidim ništa razlišito :)....
 
PBO mi ne radi nikako sa ovim BIOS-om.
 
Evo ga i novi BIOS :)...Miče čudi me da već nisi izbacio ovu informaciju :)
 
Ah, tek danas se pojavio na sajtu, ja sam ga dobio pre neki dan ali nije još bio zvaničan.
Inače je dobar, PBO radi, ima 10 nivoa i sada je smešten u Advanced.
 
imam na ovoj ploci jedan m.2 ssd. da li moze da se instalira jos jedan m.2 ssd? trebala bi dodatna kartica?
 
imam na ovoj ploci jedan m.2 ssd. da li moze da se instalira jos jedan m.2 ssd? trebala bi dodatna kartica?

Prime ima dva mesta koliko ja znam za m2ssd jedini je problem što je druga veza koliko se sećam ovako iz rukava sata tako da je sporija od prvog slota...mada je to samo teorijska priča u realnom radu verovatno nema mogućnosti da se isto i uoči...
 
M2_2 deli linije i bandwidth sa PCIe x1_1 ili PCIe 1_3 pa ako ima nešto u njima onda radi samo kao SATA, ako su oni prazni onda radi i kao PCIe x2 (gornji uvek može da radi kao PCIe x4).
 
Grofe sta mislis moze li corsair vengeance lpx 3000 mhz cl 15 da radi na xmp/docp profilu kako bi trebala da radi sa x370 prime pro plocom? Kontam nnjev hladnjak je boli od x470 sestre pa da mi sluzi do 2020 tj. 7nm+ .
 
Na 2933MHz sigurno, za dalje neznam.
 
Da li se isplati uzimati sada x470 matičnu koja bi podržavala Ryzen 3rd Generation ili sačekati?
I ako neko može da mi preporuči dobru matičnu za to.

Razmišljam se sada da pazarim neku x470 ploču i 2700x a kasnije bih definitivno prešao na 3850X.

Prvenstveno bih koristio za 3D i render.
 
Poslednja izmena:
Za 3850x baš neznam da li nešto sada ima sa dovoljnim VRM-om sem možda Asus Rog Crosshair 7 Hero. Mnogo bre jezgara pa makar i bilo u 7nM. Znači samo ta ploča sa nešto reskira.
 
Izvini što ponovo pitam, ali kako misliš da se ta ploča reskira? Šta to tačno konkretno misliš?
 
Pa košta duplo od druge sledeće ploče ali reskir je u neznanju da li bi i ona bila dovoljno dobra za taj processor.
 
Naravno za sada je sve čista šekulacja ali ja nekako kontakm da ako kažu da podržavaju taj i taj procesor da će na defaul taktovima sve biti oko...ako neko hoće da overklokuje to je onda verovatno druga priča...prime je ok ploča tako da mislim da će moći da tera i 3850...
 
Nazad
Vrh Dno