Šta je novo?

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2018 (bez kvota i tipova)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za Švajcarsku igraju Behrami i Đaka na sredini terena, ispred njih je Džemaili, desno krilo je Šaćiri (ide na Kolarova, formacijski), centarfor je Seferović, a rezerva Drmić, dok je selektor Vladimir Petković iz Sarajeva.

Ja u ovome ne vidim nijedan problem, insistiranje na nekakvoj "čistoj" naciji je slepo crevo istorije i normalno je da će i u budućnosti biti sve više sličnih primera, pogotovo uzimajući u vidu talase migranata koji zapljuskuju zapadnu Evropu.

Meni bi bilo veoma drago da je pre npr deset godina migrant iz Egipta koji se zove Mohamed Salah zatražio azil u Srbiji.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kakav Salah,lik je korektan igrac,nista dalje od toga i sa onim produzenim rukavima moze eventualno da cisti sneg na Anfieldu za dve-tri godine. Sledece sezone imace 50 % slabiji ucinak,potpisujem. Fazon Pol Pogba ili da ne kazem Neymar - najveca prevara u istoriji fudbala.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Salah korektan, a naš SMS dvesta milki? Ma dajte... naši igrači su spori, eto taj SMS, Ivanović, Mitrović i još ih ima. Mitar je jak ali dva zicera je promašio, ne može da se pokrene... hvale sms-a makazice/ofsajd, šanse a ništa nije ušlo u mrežu. neočekivano jaka švajcarska ili ništa posebno Brazil? mada tek su počeli...biće teško protiv švajcarske ali nadam se pobedi!!!

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Ko je bre SMS?
 
Meni je uvek bilo zabavno kako Hrvati, nakon par pobeda u kosarci pocnu da vicu, to je to, krenulo je, doslo je vreme, uzimamo medalju, itd.
I to se ponavlja na skoro svakom takmicenju, da bi ih posle provlacili kroz blato.

Ali nije to nikakva hrvatska izmisljotina, niti specificnost, nego rezultatska orijentisanost, kojoj je mnogo ljudi sklono.
Nama, eto, ne treba nekoliko pobeda, i jedna radi posao.

Ljudima se svidi ishod, i onda pocnu da izmisljaju stvari koje ne postoje.

Elem, gledao sam Srbiju, gledao sam i "Svajcarsku".

Mislim da su to slicne ekipe u smislu da nikada ni za jednu od njih ne sme mnogo da se kaki o tome da su veliki favorit, pa makar igrali i protiv Tunguzije.

Osrednje ekipe koje moraju da idu u crkvu pred svaku utakmicu.

Naravno, zasto mi ne bismo pobedili ovu drugu osrednju ekipu (bez obzira na rang listu), i napokon prosli neku grupu. Svakako je moguce.

Ali, sto se tice ovih hvalospeva koje vidimo po novinama i komentarima, to moze da se okrene za 180 stepeni u sekundi, i odose i SMS i Kolarov u septicku jamu, zajedno sa atmosferom za koju bi se svi pitali gde je nestala.

Standardna bulaznjenja, cija je protiv teza bulaznjenje o Pepeu Imazu npr.
I jedno i drugo njesra koje veze sa mozgom nema, cista izmisljitona ljudi koji ocajnicki pokusavaju da nadju razlog nekim desavanjima, bez odgovarajucih cinjenica.

Mi smo pre one utakmice sa Nigerijom izgubili od nekoga, pa smo izgubili od Chilea, u dve prilicno blede partije.
Secam se da je Mitrovic sutnuo/zgazio Tosica po glavi, dok se ovaj valjao po zemlji, a onaj ga preskakao, i generalno, dosta njih mi tu previse lici na buzdovane da bi se pravilo ne znam kakvo plemenito raspolozenje medju njima.

Mislim, moze, ali klimavo kao babin zub.
Kako se sada lepo druze, tako mogu i da se pobiju u sekundi. Tu uvek tipujem na gospodina koji je na neke od priprema dosao noseci majicu sa sisama.

Bilo kako bilo, gledam i navijam, ali ovo po novinama je tipicno ala kroasan mrsomudjenje bez pokrica, ciji je drugi cin provlacenje kroz septicku jamu.

Od ostalih reprezentacija, najvise mi se svidela Spanija, bez obzira na meni nebuloznih 3:3. Isko ftw.
 
Ја од наших не очекујем победу, добро би дошла свакако, али очекујем да се боре као у прошлој утакмици па како буде на крају.

Лепу су им навијачку песму направили овај пут (Лав пиво).

Боље су прошли него кад су Неле и Бора спевали оне две песме (победничка и губитничка песма). Међутим, те песме у потпуности осликавају наш менталитет.
 
Poslednja izmena:
Лепу су им навијачку песму направили овај пут (Лав пиво). .

Transfer blama kao i svaka LAV pivo reklama :)
"Pukni zoro" je ok, potrudili su se, i ona me nervirala u pocetku sad je podnosljiva..
 
Ako bude trčanja i odbrane koja ujeda za debelo meso i to od celog tima kad je lopta kod suparnika, kao u kvalifikacijama u Kardifu možemo da ih dobijemo. Ne znam zašto je to hronični problem reprezentacije čiji igrači inače moraju tako da igraju po klubovima? Možda će Vucicevih 500.000 (za dve godine :D) biti neki motiv ako ga nisu provalili...:d
 
Kakav Salah,lik je korektan igrac,nista dalje od toga i sa onim produzenim rukavima moze eventualno da cisti sneg na Anfieldu za dve-tri godine. Sledece sezone imace 50 % slabiji ucinak,potpisujem. Fazon Pol Pogba ili da ne kazem Neymar - najveca prevara u istoriji fudbala.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Pol Pogba je "talenat" i fizicki impresivan fudbaler koji se na konto "bice dobar u buducnosti" prodao nazad u Mancester za velike pare. On jeste zaista dobar fudbaler kako tehnicki tako i fizicki snazan ali on nema mentalitet pobednika kao najbolji fudbaleri. Pol Pogba nikada nije postigao 30+ golova kao Salah tako da poredjenje nije na mestu. Nejmar je bio dobar u Barseloni jer mu sistem odgovarao i igrao je sa dva izuzetna fudbalera u napadu. Ono sto je Salah uradio je impresivno, prethodni koji je tako nesto postigao je otisao u Barselonu i do ove godine bio u top pet centarfora na svetu. Pricam o Suarezu. Koji je sada vec pao u formi a i stizu ga godine. Samo dva najbolja fudbalera svih vremena mogu igrati na vrhunskom nivou u poznijim godinama. Mada videcemo Mesija za dve godine hoce li biti na svom nivou i dalje. Ronaldo se prilagodio.

Sto se nas tice, mi na papiru apsolutno treba da pobedimo Svajcarsku kada se gleda individualni kvalitet igraca. Ali problem je sto kod nas jos uvek ne postoji sistem i stalno se nesto menja, rastura, razbija, pa ponovo gradi po meri nekih novih likova koji uticu na nas fudbal. Dok je kod Svajcaraca drugacije, oni igraju kao tim u kontinuietu vec godinama i jaci su od skupa svojih delova. Zato sam poprilicno siguran da ce nas pobediti jer je to jako bitno u bilo kom ekipnom sportu. Mi nikada u fudbalu nismo imali tim, samo grupu dobrih fudbalera koji igraju u istim dresovima. Te price o siptarima, mentalitetima, to je za neuke ljude i ne igra nikakvu ulogu u narednom mecu osim toga sto se protivnici mogu ponovo okoristiti od nasu glupost i sklonost da padnemo na najgluplju mogucu provokaciju.
 
Transfer blama kao i svaka LAV pivo reklama :)
"Pukni zoro" je ok, potrudili su se, i ona me nervirala u pocetku sad je podnosljiva..
Daa, slazem se. Ta Lav reklama je bas trash. Ima na yt:
NMSJ - Vucko spremu 10 miliona i
Cache - Danas je dan.
Mislim da se tako zovu.. Obe su bar komicne na neki nacin. :D ... Ako ima jos neka, kazite.. volim ovakva sprdanja i hajpovanja.
 
Ta pesma "pukni zoro" i nije loša.
Mene samo nervira sto gomila ljudi i dalje misli da je to neka pesma od pre 100 godina i loži se nešto zbog toga, a ona sklepana za film pre 5-6 godina.
 
Mnogi ni ovu drzavu ni ovaj narod ne dozivljavaju kao svoj, zato i navijaju aktivno protiv Srbije i istinski zele neuspeh. Nije to samo trolovanje.

Meni smeta ovaj kukaviclu, pesimizam i kalkulacije Nisu ni Svajcarska ni Brazil nista posebno, smatram da mozemo pobediti obe utakmice. Takodje ih mozemo i izgubiti ali zato valjda i postoje ova takmicenja a ne da navijamo za rezultate drugih kako bi nama bilo sto je lakse moguce pa da ne zapinjemo. I sam plasaman je uspeh, na sve to i pobeda, nije lose.

Ne, nego je kod nas u fudbalu problem isto kao kod Hrvata - nerealna ocekivanja posle 1-2 pobede i onda sledi povratak u realnost i prizemljenje. I uvek ista prica i euforija kada se god kvalifikujemo na SP

Mi smo imali poslednjih 15ak godina solidne igrace koji su mogli i trebali da imaju bolje rezultate ali je mentalitet i prustup bio problem. A pre svega nezalaganje i to da nisu hteli nikada da daju 100% vec su gledali da se ne vrate povredjeni u klub sa kojim imaju ugovor.

Mi po imenima imamo ekipu za top 10 u EU ali znajuci mahinacije u reprezentaciji i savezu, da nemamo sistem decenijama i kako smo igrali samo ove kvalifikacije (gde smo imali dosta srece) - ja ne znam da li zaista i kako moze da se ocekuje neki bolji rezultat. Cak i ako zanemarimo nase rezultate i bisere sa prethodnih prvenstva.

Da, Svajcarska nije nista posebno gledajuci imena, ali igraju mnogo kompaktnije, disciplinovanije i kao tim jer su dugo na okupu. Protiv takvih ekipa i one najbolje, top 5 ekipe sa FIFA rang liste, imaju problema a kamoli mi sa nasim fudbalom i nekim individualnim soliranjem posle dugih pasova. O nasoj odbrani i napadu ne vredi trositi reci, mislim da nam je najslabija jos od '98. Jedino sto imamo sada je sredina, koja je verovatno najjaca od '98, ali nije uigrana dovoljno. Takodje mislim da ste do sada primetili kada ekipe igraju malo jaci presing sa brzim kontrama mi krenemo da pucamo po savovima i nasa "igra" tek onda ne lici ni na sta. A takav pristup nas ceka od Svajcaraca.


@DeLarge

Dobre su ove dve. :) Mada Borina i Neletova su mi i dalje omiljene.
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio rezultate i temu.Jesu igrali Argentinci drugo kolo i sta su uradili?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Statisticki gledano necemo nista uraditi, ali postoji jedna korelacija koja je u vezi sa prethodnim rezultatima koja je sada razbijena, - mi ne licimo na sebe ovaj put, delujemo van terena i na terenu onako kako je oduvek trebalo.Svi nesto plamude oko izbora igraca i trenera i menadzera a sada igraju oni najbolji na mestu gde treba, od ovoga ne moze bolje tako da drugacije je ovaj put...kao da je sve na svom mestu...ako i ne prodjemo nece biti zbog ovoga ili onoga jer ovo je nas maximum, sada.
 
Ja ne mogu da docekam petak :)
Sa jedne strane (mozda realnije?) ocekujem neresen rezultat ali sa druge strane svim srcem se nadam da pobedjujemo :) (to bi bio bas jedan divan dan)
A pored toga, gledacu utakmicu na publicviewing mestu u Austriji gde ce verovatno biti navijaca i jedne i druge ekipe te bi pobeda bila mnogo draga :d
 
Ja se zasitio posle nedelje i utakmice Srbija-Kosta Rika nista nisam gledao, malo juce pogledao Rusiju. Ali sutra u 20h i prekosutra u 20h gledam Hrvate i Srbiju. :)
 
Strašno je bitno uvođenje Nikole Milenkovića i Sergeja Milinkovića-Savića u tim. Ne zato što su u pitanju mladi igrači, ne zato da bi sticali iskustvo za neka buduća takmičenja. Ne, to je sve bollox filozofija.
I Milenković i Sergej su u timu zato što su najbolji, a najbolji je i ostatak tima. Mnogo dobro je vođena reprezentacija, Mladen Krstajić mnogo bolje radi svoj posao od Muslina, to se vidi iz aviona.

Prvo kolo je bilo pravo stratište favorita. Brazil, Argentina, Nemačka, svi su ušli u problem, nemaju pobede. Ko zna šta ih čeka u narednim mečevima?
Mi u petak igramo nokaut meč gde nam pobeda donosi plasman među 16 najboljih na svetu. Naša zemlja među 16 najboljih na daleko najvažnijem takmičenju na svetu.
Ovih dana živimo istinsku fudbalsku fantaziju.
 
Čekamo da proradi srpski inat... :)
Što reče neko dobro je što nema splavova i što je razmak između utakmica 5 dana. Dovoljno da se otrezne.
Btw jel i wannabe reporteri na forumima dobijaju sendviče? :p
 
Sto potcenjujete Svajcarsku toliko_Oni su korektna ekipa.
 
^^ ne racunajuci zadnju stranu-dve, svajcarska je predstavljana prakticno kao da je u top 5 ekipa na svetu, tako da daleko da je potcenjivana... Sasvim su ok ekipa, ali daleko od neke vele sile... Istina je da su dobro uigran tim i to im je i najjaca strana, a sto se samih imena u timu tice, nije da imaju neke "zvezde". Sto se mene tice, poimence imamo bolji tim, ali po pitanju uigranosti ne mozemo da se poredimo sa njima, tako da cemo videti sta ce biti. Svakako sansu imaju oba tima za pobedu.
 
Mi smo imali poslednjih 15ak godina solidne igrace koji su mogli i trebali da imaju bolje rezultate ali je mentalitet i prustup bio problem. A pre svega nezalaganje i to da nisu hteli nikada da daju 100% vec su gledali da se ne vrate povredjeni u klub sa kojim imaju ugovor.

Ovo je posebano bez veze, jer se radi o profesionalcima čija vrednost je u direktnoj korelaciji sa igrama na ovakvim takmičenjima. Evo gledam juče na Fulamovom forumu, nadaju se da će Mitar opet da omaši 2 zicera da mu padne cena na 9 miliki. S druge strane, SMS, 2-3 poteza, po meni ništa posebno, i odma 100 milki i hoće ga i Barsa...

Pa, ako se čuvaš za tim, gledaš svoja posla i nećeš da se trudiš, otkaži reprezentaciji (kao košarkaši) pa nek igraju koji oni koji žele i sebi i reprezentaciji da dignu "cenu".
 
S druge strane, SMS, 2-3 poteza, po meni ništa posebno, i odma 100 milki i hoće ga i Barsa...
O SMSu pricaju i stranci i to ne zbog 2-3 poteza nego i prethodne sezone i igre u Laciu -Kalcu i vestine koju poseduje. Jedna tekma u reprezentaciji koju je odigrao (u nekom takmicenju) ne znaci da on ne valja ,nije nista spec.
S druge strane cifru od 100 miliona trazi gazda Lacija (realno ili ne ), al eto Mancester mu 90 ponudio pa nije prihvatio.
Sto bi MNU nudio tolke pare ako SMS nije nista posebno?
 
Sms je odličan igrač , nije on kriv što je tržište fudbalera poludelo u poslednje 2 godine .. ranije se znalo koji fudbaleri vrede toliko novaca , Rivaldo , pravi Ronaldo , zidan itd.
Danas igrač pokida jednu sezonu i odmah vredi 150 mil , smešno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno