Šta je novo?

kursevi za programiranje i zaposlenje

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
kolege da li neko u srbiji nudi u svom programu obuku/kurs i mogucnost ostanka u firmi ako se polaznik pokaze dobar

znaaci ne ocekujem posao od 5000e nakon kursa nego slicno nesto kao sto je jedna firma velika iz Novog Sada ranije to radila

pozz i hvaala svima na odg
 
Gledaj firme koje nude praksu.
Obično ostave nekog, ili ga kasnije zovu.
Naravno, plaćenu praksu.
Ako ti neko nudi neplacenu praksu, to je neka dzisa i bežiš od takve firme...
Naravno, pod uslovom da si student ili imaš završeni: etf, pmf, ili elektronski fakultet. U tom slučaju imaš veće šanse da dobijes praksu...
Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
mozes li da navedes neki primer u Novom Sadu ili Beogradu npr (nece biti vid reklamiranja :) )

DMS je to radio ranije cini mi se sada se praksa placa sto i nije neka velika frka (ukoliko nije preskupa) jer bi svarno ulozio truda i napora da dodjem do nekog pocetnog cilja

nazalost zavrsio sam jedan drugi drzavni i tezak fakultet od kojeg nema vajde ako se neko ne povuce za rukav a sto jedan kolega rece "teska je to rabota kada tako mora"
 
Praksa se ne plaća, nego polaznik dobija naknadu i ugovor na 3 meseca. Makar je tako u ozbiljnim i velikim firmama.
Prakse ne funkcionišu preko cele godine. Treba da pratiš na infostudu kada se pojave oglasi...
I uvek gledaj da je to internacionalna kompanija. Savet...
Od firmi imaš htec, enjoying, ingsoftware..
One imaju progran praksi, ali moraš da pratiš oglase...
Svakako probaj sam, makar je za programiranje lako doći do materijala na netu, youtube-u.
Kupi kurs na udemy-u, pokaži interesovanje. Nemoj da očekuješ da ce neko da te nauči da programiraš na praksi, kursu.
Ako nemaš želju da se konstantno usavršavaš, svaki mesec, svakog dana, nemoj ni da krećeš. Stvari se dosta brzo menjaju, i jedan naučen frejmwork ti ne vredi nista. Potrebno je da se puno radi na sebi, uvek bude u toku sa 1000 stvari...
Ali kreni malim koracima, i ako to voliš.
Nemoj krenuti za parama, jer je sad to "in" i isplativo...






Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
hvaala puuno na iscrpnom i obuhvatnom odgovoru
poceo sam preko youtuba da pratim i sam radim gledaju prezentacije a narucio sam i udzbenike koji bi mogli pomoci

svakako da se zarada ima u vidu ali to mi stvarno nije ni priblizno u prvom planu
 
Nazad
Vrh Dno