Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

A slow motion snima u 240fps koliko sam video?

Fabrička može 960 ali samo par sekundi i to da samo krajnji deo snimka bude u SM. Da li postoji aplikacija koja može da snima 960fps duže?

Pravo (kontinualno) 960fps snimanje duze od aktuelnih 0.x sekundi tesko da ce se pojaviti uskoro jer zahteva veliku kolicinu DRAM-a na samom senzoru a verovatno i mocniji cipset. A nema ni prevelike potrebe, zna se za sta sluzi ultra slow-motion.

Lazno 960 fps snimanje (prisutno na vecini smartfona) mozes ''da produzis'' koriscenjem fabrickog 120/240fps snimanja i odgovarajuceg softvera za PC (AE/Premiere i slicni).

 
Poslednja izmena:
Pixel binning je korišćen za prednju kameru, kao i npr ovi 48mpx senzori. 20/4 je 5. 48/4 je 12.

Za video koristi stock bolji je mnogo i zvuk i stabilizacija od gcam. Gcam samo za fotke.

Nema app za 960fps.

To se zove pixel bining, spaja se 4 počela u 1 i onda iz tog razloga ima 5MP a ne 20MP...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Da da, jasno mi je za bining. Za video sam se iznenadio. Npr na RN5 je gcam imao dosta bolji video pogotovo stabilizaciju nego stock.

Pravo 960fps snimanje duze od aktuelnih 0.x sekundi tesko da ce se pojaviti uskoro jer zahteva veliku kolicinu DRAM-a na samom senzoru a verovatno i mocniji cipset.

Lazno 960 fps snimanje (prisutno na vecini smartfona) mozes ''da produzis'' koriscenjem fabrickog 120/240fps snimanja i odgovarajuceg softvera za PC (AE/Premiere i slicni).



Da, čitao sam o tome da retko koji model (izuzetak je valjda XZ2) snima pravih 960fps. Uglavnom su to softverski usporeni 240fps snimci. U svakom slučaju je kul opcija za poigrati se, a verujem da će u narednom periodu napredovati interpolacija (?) pa će i ti softverski 960fps snimci biti sve boljeg kvaliteta.
 
Imas detaljna objasnjenja na YT, ako su ti potrebni duzi usporeni snimci za nekoliko minuta ces nauciti kako da odradis na PC. Mada sve to bolje izgleda u fabrickih 240fps pa i nema mnogo smisla cimati se.
 
Nisu mi potrebni, mislim ponekad kad sam s kerom opalim slomo u nadi da uhvatim nešto zanimljivo/smešno i ništa više. Nije vredno obrađivanja i "cimanja" ma koliko jednostavno bilo. Radiće posao fabrički snimci.
 
Za takvo slo-mo snimanje (kucni ljubimci, deca, kretanje ''necega'' umerenom brzinom) 120/240fps na neki nacin i jeste bolja opcija, 960fps je vec za specificne kratke trenutke koji zahtevaju ozbiljnije usporavanje.
 
Ali sa 960fps bude zanimljivije ako se uhvati pravi momenat. :D

Jel planira neko da poručuje onu Nillkin karbon futrolu ili Mofi?
 
Ali sa 960fps bude zanimljivije ako se uhvati pravi momenat. :D

Jel planira neko da poručuje onu Nillkin karbon futrolu ili Mofi?
Ja sam naručio do sad 3 mofi case, stignu baš brzo (10-15 dana). Meni su one najbolje od svih koje sam naručivao

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Dobre su i Cafele mat.

Koje si uzeo Mofi? Aj pošalji slike na PP da vidim kako izgledaju ti modeli.
 
Imam jedan problem sa TWRP, skinuo sam xtrememusic zip file, za instalaciju kroz TWRP, sve prodje uredu ali aplikacije nema u app drawer-u. Magisk modul radi. Onda sam sa xda skinuo viper iz prvog posta o stereo modu za mi8 i instalacija prodje uredu. U uputstvu pise da kad krene instalacija, treba da pratim na twrp i da pritisnem volume up , medjutim instalacija prodje bez da imam tu opciju. Nema vipera u app draweru.
Sad sam na pixel experience romu, ali mi se to desavalo na lineage kao i na ovom zadnje xeu beta.
Npr instalacija roma ili gapps prodje bez problema. Nesto drugo nisam probao da instaliram kroz twrp
 
Dobre su i Cafele mat.

Koje si uzeo Mofi? Aj pošalji slike na PP da vidim kako izgledaju ti modeli.
Koju god Mofi maskicu da uzmes, odlicna je, sve zavisi sta ti se vise svidja od materijala i izgleda.
 
U mi store-u je ostala akcijska cena od otvaranja radnje za mi8 i mi8pro (40k i 50k)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je l može neko da mi objasni kako da namestim da mi prilikom razgovora telefon ne promeni internet sa 4g na H+ ili da skroz isključi internet (xeu 9.1.17 Telenor). I moja devojka ima taj problem na Poco (stable rom, mts mreža ako znači nešto). Jako je iritantno i glupo.
 
Ne postoji volte ,mora tako da bude

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Uredjaj podržava VoLte.Problem je što operateri to ne podržavaju kod nas.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nije da je bas pilicarski potez, ali dobro.
Specifikacije su transparentne kod svakog proizvodjaca, najmanji je problem proveriti ih detaljno pre kupovine. [emoji4]
 
Ma kakve specifikacije, nema veze sa telefonom ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Je l može neko da mi objasni kako da namestim da mi prilikom razgovora telefon ne promeni internet sa 4g na H+ ili da skroz isključi internet (xeu 9.1.17 Telenor). I moja devojka ima taj problem na Poco (stable rom, mts mreža ako znači nešto). Jako je iritantno i glupo.

Ako uopšte znaš šta si pitao, razgovor ne ide preko 4G već 3G, mora sa 4G da prebaci na 3G mrežu koji god mob da koristiš. Ni jedan operater u Srbiji ne podržava VoLTE da bi podržao 4G razgovore.
 
Ako uopšte znaš šta si pitao, razgovor ne ide preko 4G već 3G, mora sa 4G da prebaci na 3G mrežu koji god mob da koristiš. Ni jedan operater u Srbiji ne podržava VoLTE da bi podržao 4G razgovore.

S obzirom da kod Xiaomi-a uvek gore stoji 4g bez obzira da li ga ima ili nema nisam obraćao pažnju. Uglavnom ne mogu da koristim mobilni internet i pričam u isto vreme kao što sam mogao npr na S7e.
 
Jel Mi 8 Pro ima slabiju bateriju i još nema apdejt na Pie?
Pie stable na Mi 8 Pro je stigao meni sredinom februara. 3000 mAh beterija uopšte nije slaba. 6h SOTa uz dan i kusur na bateriji bez problema.
Više SOTa mi izgura Mi 8 Pro od S10+ koji ima 4100 mAh. Ne mnogo ali ipak izgura. Oba telefona koristim na isti način.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
37207809f363d587417acbf99f841790.jpg

95bf9b82ea99a521e1eaa6c968b70dc1.jpg
 
Poslednja izmena:
Snap vs exynos , miui vs tw.
Hvala na ovoj info.
Mada istinu na volju Samsung mnogo više sija na autobrajtnesu :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
S obzirom da kod Xiaomi-a uvek gore stoji 4g bez obzira da li ga ima ili nema nisam obraćao pažnju. Uglavnom ne mogu da koristim mobilni internet i pričam u isto vreme kao što sam mogao npr na S7e.
Meni radi net dok pričam.
 
I kod mene radi na H+ najnormalnije.
 
Radi i meni u 2/3 slučajeva H+. Ali se dešava ponekad npr kad imam 3 crte signala da uopšte nemam internet.
 
Operater, ne telefon, jer meni se nikad nije desilo.
 
^ +1
Obrati se operateru a ne proizvodjacu. [emoji3]
 
Flesnuo sam ovu novu betu. Nema ništa zanimljivo iako je bila 400mb

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno