Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 3

Zar nema u okviru Magiska modul koji omogucava cam2api? [emoji4]
 
Sve sam module probao, ni jedan nije radio. Ovo radi provereno

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Cudi me da ne radi ni jedan. Valjalo bi to da isprave. Mada moguce i da je do verzije Magiska.
Sve u svemu odlican post, svaka cast. Bilo bi lepo da se premesti u prvi i da stoji tamo kao uputsvo, pa kome zateba da se moze lako snaci. [emoji4]
 
Sve sam module probao, ni jedan nije radio. Ovo radi provereno

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Hvala na pomoci uspesno rutovan i instaliran gcam.
Sto se tice ovih modula koje si skrinshotovao, kako se oni instaliraju, gde se skidaju?
 
Njih skidas u Magisk
69702a7fa7325090bb2430caa9b4f492.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ovako je kod mene podesen Viper4Android Fx
15d0cbed66d2fedd7cb5ad1fbce14c53.jpg
fd650b948a66906dd511f4204968fedd.jpg
1a9b5cf79ee98dd79617e63bb97434bb.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Daj link za viper... I imas li uputstvo za unrrot telefona?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Daj link za viper... I imas li uputstvo za unrrot telefona?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Za unroot je potrebno upisati ponovo sw.
Jedina razlika je da li imamo China ili Global verziju telefona.

Elem,

Skidamo Mi Flash alat, za upisivanje sw
https://www.xiaomiflash.com/

Skidamo FASTBOOT global stable
Koliko sam uspeo naci, ima samo do verzije 10.3.3
https://c.mi.com/thread-1898732-1-0.html
Poslednja verzija sw za telefon je 10.3.5, ali nisam uspeo naci fastboot verziju.
NAPOMENA: zbog antiroll back politike, nije moguce uraditi downgrade, ako nemamo otkljucan bootloader.

Otvaramo Mi Flash tool, u gornjem delu, biramo lokaciju SW.
Radimo tako sto udjemo preko file browsera računara u sam folder gde smo otpakovali zip sw, i kopiramo tu putanju iz file browsera
Primer
C:/globalstable 10.3.5/
Bitno je da pastujemo putanju ka samom fajlu. Opcija u Mi Flash gde biramo putanju ne radi.

Kada smo to uradili, stavljamo telefon u Fastboot mode(volume - i paljenje dok se ne pojavi kinez)
Spajamo na racunar i na Mi Flash idemo Refresh
Trebalo bi da se pojavi u vidu COM3 ili tako nesto.

Sledeći korak je vrlo bitan.

U donjem desnom uglu Mi Flash biramo opciju flashovanja

Clean all and lock (Default) - ovim zaključavamo Bootloader i brišemo sve sa telefona(Ako je telefon za kinesko tržište OVO NE BIRAMO)

Save user data- cuva sve podatke, samo radi reflash. Ako je ista verzija SW, možemo selektovati.

Clean all- Brise sve, ali ostavlja Bootloader otkljucan.

Moramo selektovati jednu od opcija ili ce ici sa opcijom Clean and lock.

NAPOMENA: jednom otkljucan bootloader, mozemo uvek ponovo otkljucati sa Mi Unlock tool
Osim u situacijama kada je telefon za Kinesko trziste. Pa je radjeno "lažno" bootloader otkljucavanje.
0efb0fc420a074a75603b006aed240ae.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ja sam se danas malo igrao.
Skinuo sam Globe rom 10.3.4, poslednji China stable dostupan na tom sajtu. Uradjen kao Global stable.
Sam proces je vrlo jednostavan. Kako vec imam otljucan bootloader, root i TWRP. potrebno je bilo da sa tog sajta skinem verziju koja mi treba.
Udjem u recovery mode(TWRP), uradim factory reset, i flashujem rom direktno sa tel.

Rom dolazi preroot, sa Vance(YouTube) i Adblock.

Posle boot je bilo klasicno podešavanje telefona.
Nemam vise dosadnog obavestenja o ažuriraju. Gcam radi kao i na Stock romu.

Ono što sam imao problema, je vezano za Magisk.

Nisam mogao da instaliram ni jedan modul. Ono sto sam uradio, usao u Magisk manager, i ponovo instalirao Magisk.

Nakon toga je sve proradilo i za sada sam jako zadovoljan.

Što se update tice, u ovoj situaciji je vrlo jednostavna

Radimo DIRTY FLASH, odnosno, skidamo novu verziju roma.

Ulazimo u TWRP i vršimo instalaciju novog roma bez factory reset.

To mu je otprilike neki ručni OTA.

Ne vidim razloga da se vraćam na stock rom. Jer Globe rom, ima najbolje od Stock i China(Face unlock, double tap lock).

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Mislim eu rom? Nisam, ovaj je baziran na njemu. Moram da kazem, da lepo radi double tap screen lock.

Volim sve opcije, gde ne moram koristiti dugmad.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Da, Xiaomi.eu rom. Kazu da je odlican, mozda i najbolji.
Ja sam na Xiaomi mobovima koristio samo out of the box global stable i global betu. Beta je odlicna. [emoji4]
 
Ovo je Xiaomi.eu samo sto mozes malo podesavati šta rom ima ili nema. Poceo sam sa globe rom, i uvek bio zadovoljan. Uglavnom bio na beta, pa radio dirty flash kad god izadje update. Sada na stable, dok se ne pojavi 10.3.5

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ima li neko preporuku ili link zaštitnog stakla od ivice do ivice, ali bez crnog rama? Sad sam zalepio neko 3d 9h staklo sa crnim ramom i uzima po milimetar od svake ivice ekrana.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ja stavljam obično, jer je ekran ravan. Od maske do stakla ima tipa 2mm. Sobzirom da mi je ispao na beton sa nekih 1m visine, i nije mu bilo nista. Cenim da je dovoljno i obično staklo. Ta 9h ili koje već oznake, ostavljaju nekad "masnu" mrlju na sredini, koja se vidi kroz staklo

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Sta mislite, da li cemo uspeti da se ogrebemo za 10ku imajuci u vidu da su otkazali Max 4 do daljnjeg? :)
 
Ja stavljam obično, jer je ekran ravan. Od maske do stakla ima tipa 2mm. Sobzirom da mi je ispao na beton sa nekih 1m visine, i nije mu bilo nista. Cenim da je dovoljno i obično staklo. Ta 9h ili koje već oznake, ostavljaju nekad "masnu" mrlju na sredini, koja se vidi kroz staklo

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
9h kao da ima dioptriju kad gledam kroz njega, povrh svega krade od ivica ekrana po 1 mm zbog crnog okvira. Bzvz. Došlo uz telefon, pa rekoh kad je dz da ga isprobam.

@Lanikor ja se iskreno nadam, mada kako su zapustili max 2 ko će ga znati.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Mislis Miui11?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
I to, ali prvenstveno mislim na Android 10, odustali su od slova pa se sad tako zove :)
 
Pa verovatno sa Miui 11 dolazi i taj Android. A Miui 11 je potvrdjen za Mi Max seriju

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ne mora da znači. Ima dosta starijih telefona sa MIUI 10 a verzija Androida im je stara, čak i android MM odnosno 6.0

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Danas zamenio staklo za ekran. Uzeo obicno, ali je vece od prethodnog. Tako da skoro pokriva ceo ekran. Zadovoljan :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
I ja ću morati ovo 9h ima dioptriju definitivno [emoji853] Što se ekrana tiče na maxu 3 su dosta bledje boje u odnosu na 2, Max 2 nekako ima jasnije boje i ne zamara oči (i pre 9H). Vrv je sve stvar navike.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Si probao u Contrast & colors da podesis?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Jesam bio je na increased, što je valjda default. Sad stavih na automatic cool. Koju ti opciju koristiš?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Koristim increased

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nije

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno