Šta je novo?

Huawei P20, P20 Pro

Ne znam kako je kod vas, ali meni se baterija pokazala da duze drzi tj sporije skine one prve procente ako je duze na punjacu tipa nocu dok spavam.

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka
 
Slabo ko posecuje temu.
Inace, primetio sam da ekran zapravo daje dosta lepsi prikaz kad se ukljuce hladne boje. Ostavim podesavanja na vivid, samo boje cold i bas lepo izgleda.

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka
 
Ima li ovaj telefon neku zaštitu ispod mrežice zvučnika za pozive?
Kupio sam ga polovnog i na mrzici je bilo nešto sa donje strane. Sad je to otpalo i vidim kako seta po zvucniku.
 
Ima li ovaj telefon neku zaštitu ispod mrežice zvučnika za pozive?
Kupio sam ga polovnog i na mrzici je bilo nešto sa donje strane. Sad je to otpalo i vidim kako seta po zvucniku.
Ne bi trebalo da ima nista sem zvucnika samog.

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka
 
Ima li ovaj telefon neku zaštitu ispod mrežice zvučnika za pozive?
Kupio sam ga polovnog i na mrzici je bilo nešto sa donje strane. Sad je to otpalo i vidim kako seta po zvucniku.
Imas na yt dissasembly neki pa pogledaj.

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka
 
Gledao sam te klipove ali nista se ne vidi.
Išao sam na foru da ovde neko ko ima ovaj telefon pogleda tu mrzicu. To je secunda posla [emoji4].
 
Evo gledam, ali ne vidi se nista ispod nje :) ona je ionako crna skroz.

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka
 
OK onda se verovatno neka prljavstina naskupila pa sad otpalo i otišlo ispod mrezice [emoji21].
 
Ne mogu da verujem da ovaj Always On vuce ovoliko bateriju na ovom telefonu.

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka
 
Posle 3/4 punjenja mi opet baterija drzi lepo. Napunio sam ga juce i nisam koristio i otisao da spavam i za 11h skinulo mi je samo 3 % sto je po meni odlicno.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Sertifikovan je novi apdejt, verovatno ce uskoro. Screenshot_20200725_120404_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.jpg

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Sinoc sam primetio smart charge na delu kada sam nešto kasnije sinoc tipa oko pola 2 noću stavio telefon na punjač upalio je regular charge ne super charge a obično ide na punjač pre ponoci zanimljiva funkcija
 
Ja moj telefon punim sa slabijim punjacem. Isto je Huawei punjač samo od p8 modela.
Nisam jos video ovu funkciju na delu, možda zbog toga što ga punim od 15-20 % pa do 100%.
Inače ok fon, jedina mana što ne moze se root-uje.
 
Koji imas, obican ili Pro?
Po meni ovde root nije nesto mnogo potreban tj na vecini modela unazad dve tri godine.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Običan, kupio sma ga povoljno u mint stanju.
Do sad sve telefone sam root-ovao, jer tada imam punu kontrolu nad njim.
Najviše mi fali firewall i to što ne mogu da obrišem ove Google aplikacije koje samo zderu net i samo šalju podatke negde.
 
Svi smart telefoni salju podatke negde...

Huawei P30
 
Da li je neko imao iskustva sa Pro Mobi? Poslao bih im telefon da mi stave novu bateriju, al me je malo bacilo u trip kad mi je jedan clan napisao da ga slikam pre nego sto im posaljem, valjda u fazonu ako zeznu nesto( ne bih onda ni da se upustam u to.)

Huawei P20 Pro twilight
 
Da li je neko imao iskustva sa Pro Mobi? Poslao bih im telefon da mi stave novu bateriju, al me je malo bacilo u trip kad mi je jedan clan napisao da ga slikam pre nego sto im posaljem, valjda u fazonu ako zeznu nesto( ne bih onda ni da se upustam u to.)

Huawei P20 Pro twilight
Imam iskustva sa ProMobi na Banovom Brdu. Nosio sam Honor 9 u dva navrata. Prvi put da se zameni ekran koji je pukao, placeno ozbiljno kako bi aparat ostao u garanciji. Drugi put sad relativno skoro, isti aparat. Nakon dijagnostike trazili su 10 000 za zamenu ploce, nisam pristao, vratili su aparat, korektno bez naplate. Ne fa mi djavo kira i odnesem telefon u servis u kraju i decko upise software i naplati 1200 rsd ako se dobro secam. Kako je moguce da ovlasceni servis to nije mogao da uradi ne znam ali je sramota za njih.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Jedno pitanje ako moze mala pomoc, primetio sam po uglovima ekrana da imam blaagi image retention od tastature, najvise vidljiv na sivoj pozadini. E sad napuklo je staklo na ledjima telefona i ne znam vazi li garancija i dalje zbog toga ili prvo moram zamenu ledja da platim pa tek onda da reklamiram display? I bateriju bih reklamirao, ispod 10% bukvalno iscuri za 2 min se ugasi...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Sa razbijenim leđima imaju dokaz da ti je fon ispao, samim tim razlog da ti odbiju bilo koju reklamaciju.

Radi li kod vas playstore posle ažuriranja na 10 - ku

Jesi li rešio problem. Ako ne - idi na factory reset telefona.
 
Poslednja izmena:
Sa razbijenim leđima imaju dokaz da ti je fon ispao, samim tim razlog da ti odbiju bilo koju reklamaciju.



Jesi li rešio problem. Ako ne - idi na factory reset telefona.
Ma jesam,
Nego imam jedan drugi problem
Danas sam blokirao u aplikaciji Messages broj 2424 slučajno, kad je iskočio prozor za upit. I sad ne mogu da pošaljem sms za kredit i za parking. Kako da ovo rešim.
Probao sam da obrišem podatke aplikacije, resetovao podešavanja telefona i opet ne mogu da pošaljem sms.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Ima problem da ne mogu da udjem u YouTube i Google prijavljuje mi gresku. Mreza je dobra signal dobar upitanju je mts mreza evo i slike cu da okacim. Da li mozda ima neko slican problem.
12fe5de786eb5a86f8c0342accb12254.jpg
749495db0ff0b7c313da900e5aff096d.jpg


Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pukao Google. Ako je po informacijama zeza ih http...

Nova 5t
 
Poslednja izmena:
Da izgleda je do njih nesto. Inace proradilo je sve. Iskreno sam pomislio da nije nesto do huaweja da nisu skroz izbacili Google :D

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Ljudi, da se pohvalim maskicom.

gb1.jpg
gb2.jpg
gb3.jpg

Stigla pre neki dan, kupio na Aliju za black friday za samo 2.52 dolara (250 din). Ludilo. Gameboy fazon sa 36 igara. Super Mario Bros, Donkey Kong, 1942, Tetris, Galaga, Pacman... Ima svoju bateriju i puni se kao mobilni. Top.
 
E džabe. Meni za Note 10 košta 15e.


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
I generalno je njena cena oko 10 dolara. Zavisi od modela za koji fon i prodavca. Ova cena je verovatno bila greška jer je par dana posle naručivanja, na tom linku, postavljen totalno drugi proizvod. Čak sam mislio da mi neće ni stići i da će me ispaliti, jer su verovatno pogrešili. Ali eto, ispoštovaše me.

Prošle godine sam uzeo drugaru za S8 tetris case - nekih 200 varijacija tetrisa. Ali ovo je znatno bolje. Tetris case je koristio one pljosnate baterije i imao monohromatski ekran. I koštala je oko 8 dolara. Ovaj case ima svoju bateriju koja se puni. Plus kolor ekran. Plus što sem samog tetrisa, ima još 35 igara. Doduše, samo 8bitne igre su tu, ali lagano. Kako napreduje tehnologija, uskoro očekujem i 16bitne naslove.

Od sličnih case-ova ima i calculator case - znači digitron pozadi. I to ima verzije sa solarnim digitronom, onda verzije sa onim multifunkcionalnim digitronom i sl. Nisu loši ni case-ovi sa podsetnicima. Ono, imaš kao magnetnu tablu pozadi i pišeš podsetnike.

Doduše, 90% caseova su za Apple iPhone, 8 posto za Samsung i 2% za Huawei. Ostali nemaju sreće.
 
Ja ga koristim od Oktobra. I dalje sam prezadovoljan. Baterija mi izdrzi jedan film prvog dana nakon punjenja i jos nekih 24h sa nekih 2-3h provedeno u igrama, ostalo malo fb/insta i po koji yt video. U pocetku mi je to bilo malo posto sam navikao na tablet, sada je nesto sasvim ok.
 
Nazad
Vrh Dno