Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Što lažeš sebe kad ces za 7 dana nešto novo probati? :d


Inače za cam2api treba 3 koraka, otvoriš build.prop i dodas dve linije koda za Hal3 i eis, sacuvas i reboot.
 
Shhh hahahahahahah :D
A da zab sam i za tu metodu sa dodavanjem linija, ja guglao neke root non root preko fastboota uzas -.-
A svj ostacu sad ovde :D ne smem vise da menjam ubice me devojka [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Istinita priča [emoji23][emoji23][emoji23]

ebdb78379a659b56bfb17891df33c89a.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Rn5 je stigao sa oreom, pie beta je stigla, čeka se još samo stable :D

Inače današnji xeu radi baš lepo, i baterija čini mi se traje još duže.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koji EAS kernel da stavim uz xeu stable? Ima li icecold bagova? KangarooX ima dosta dječijih bolesti...
Gcam radi dosta lošije na stock kernelu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Istinita priča [emoji23][emoji23][emoji23]

ebdb78379a659b56bfb17891df33c89a.jpg
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Hahahahahahaha ali bukvalno ja juce [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Jos kad je u jednom trenutku ostao na logou i ne pali [emoji23]
Na kraju sam obecao da na sledecem tel necu otkljucavati bootl [emoji23] ako dodje neki sa cam2api necu ni morati, ionako sam sve to poceo zbg gcam

Inače današnji xeu radi baš lepo, i baterija čini mi se traje još duže.

A ovo namerno radis hahahaha [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Koji EAS kernel da stavim uz xeu stable? Ima li icecold bagova? KangarooX ima dosta dječijih bolesti...
Gcam radi dosta lošije na stock kernelu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Moram da priznam da su i to sa pie velikim delom sredili. Gcam obrađuje lepo skoro pa kao EAS kerneli a baterija mi se čini bolje na stock. Ako si na oreo probaj icecold, nije loš, mada ga nisam koristio skoro. Možda ga instaliram kasnije da vidim kako se ponaša mada mi ovaj stock završava posao kako treba. I bar ne brinem o kameri i crnim slikama.


@GR-44

Tako mi se čini za sada. Ipak tu treba par dana da se proveri tačno.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hahahahahahaha ali bukvalno ja juce [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Jos kad je u jednom trenutku ostao na logou i ne pali [emoji23]
Na kraju sam obecao da na sledecem tel necu otkljucavati bootl [emoji23] ako dodje neki sa cam2api necu ni morati, ionako sam sve to poceo zbg gcam
[emoji23][emoji23][emoji23] Ne laži sebe.
A ovo namerno radis hahahaha [emoji23]
I meni se tako čini. Navlači nas [emoji4][emoji4]

Koji EAS kernel da stavim uz xeu stable? Ima li icecold bagova? KangarooX ima dosta dječijih bolesti...
Gcam radi dosta lošije na stock kernelu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ne primećujem nikakve bagove, sve radi kako treba. Opcija da ograničim dokle se baterija puni mi baš odgovara.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav za forumase, može mala pomoć da ne listam kompletnu temu. Ukratko, kolega razbio displej (note 5 Global), pa ako već neko ima iskustva, odakle naručiti i je l' neka komplikovana zamena? Hvala unapred na odgovoru.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Havoc 2.5+Agni Kernel (uz malo cackanja po Kernel Auditoru), baterija ludi :)
80% wifi 20% data
Screenshot_Settings_20190518-005453.png

@coavasic96
Da vidimo sta moze taj XEU sa stock kernelom :D
 
Ja sam stavio Agni isto, za sada deluje sasvim dobro. I pronašao sam u kernel auditoru podešavanje za jačinu tokom razgovora, nešto mi slabo bilo, a ne može da se pojača. Sada gruva ko lud.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
[emoji23][emoji23][emoji23] Ne laži sebe.

I meni se tako čini. Navlači nas [emoji4][emoji4]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

[emoji16][emoji16][emoji16] Come to the dark side, we have cookies [emoji23]

Je l' zna neko kako mogu da snimim wapp voice konverzacije, posto sam sig da vide ne moze..

Obradujte me da moze voice nekako?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Havoc 2.5+Agni Kernel (uz malo cackanja po Kernel Auditoru), baterija ludi :)
80% wifi 20% data

@coavasic96
Da vidimo sta moze taj XEU sa stock kernelom :D
Ajd daj ta podešavanja za kernel, da probamo agni na miui :D Nisam baš merodavan što se tiče sot-a. Isključivo se vodim osećajem i poređenjem da l mi deluje bolje u odnosu na drugi kernel/rom jer kad svi imaju 9-10h sot-a ja jedva imam 7. Nekad imam i mnogo manje, nekad malo više. Xeu sa stock kernelom mi deluje kao jedna od boljih kombinacija po pitanju baterije do sada. Kolega @LordVladd je kompetentniji da priča o tome [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne radi trenutno na MiUI Pie, samo na Oreo i na AOSP, tek ima beta verziju na Telegram grupi za MiUI Pie, tako da ce biti uskoro verovatno.

Big Cluster:

Max clock: 1804MHz
Min clock: 300MHz
Governor: Impulse (slican kao interactive, samo vise battery friendly)

Little cluster:

Max clock: 1843MHz
Min clock: 300MHz
Governor: interactive
 
Тренутни месечни приказ календара ми не одговара зато што су тешко видљиви "резервисани" датуми. Телефон није рутован. Да ли постоји надоградња за календар (темплејт, тема....) или да гледам на гоогл плеј продавници посебну апликацију?
 
Imao sam isti problem oko vidljivosti obelezenih datuma,napravim previd,itd..Pronadjem na Pleyu ovaj i bas mi je legao kao kalendar i podsetnik,mozes da mu promenis interfejs po volji..

0a7325f5d3bb792c1502cdbe4d2df3a3.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav za forumase, može mala pomoć da ne listam kompletnu temu. Ukratko, kolega razbio displej (note 5 Global), pa ako već neko ima iskustva, odakle naručiti i je l' neka komplikovana zamena? Hvala unapred na odgovoru.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Imaš par strana u nazad i link ka Aliju za ekran a i na YT za postupak menjanja ekrana. Nije komplikovano.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala u svakom slučaju, listao sam nazad temu pa sam našao.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Valja li novi update 10.3.1.0?


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
10.3.1.0
kamera sada "secka" kada je u photo mode-u.

osecam sledeci update gase video mode, pa onaj tamo kad instaliras ispadne ti ceo senzor.
 
Danas sam instalirao ovaj zadnji update i primetio sam da mi telefon ne vibrira isto kao ranije. Da slucajno jos neko nije primetio ovo na svom uredjaju? [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Danas sam instalirao ovaj zadnji update i primetio sam da mi telefon ne vibrira isto kao ranije. Da slucajno jos neko nije primetio ovo na svom uredjaju? [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
I kod mene je promenjeno [emoji3]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi je l' zna neko da l' postoji program za snimanje koji moze da snimi obe strane na wapp pozivu? Obradujte me, ništa ne nalazim

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I na xeu 10.3.4 stable u stock kameri viewfinder sjecka ponekad.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno