Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Da li je neko instalirao oficijalni twrp nakon nadogradnje na 8.7.12 beta ili 9.6.19 stable,I ako jeste kako je prošlo?
 
Jeste burazer na R5+ , ali xiaomi.eu rom imao. Normalno sve preko twrpa, clean install, sad za regularni put ne znam da li bi uspeo..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I ja sam na RN5 sa xiaomi.eu prešao na global betu 8.7.5 . Izgubio twrp,ali uspešno ponovo instalirao. E sada sa ovom novinom ,ne znam šta je činiti da ne dobijem ciglu:smash:
 
Ako je neko brick-ovao telefon, evo mu prilike da ga povrati...

[Anti-Rollback] Solution for Users Whose Redmi Note 5/Pro Gets Bricked:http://en.miui.com/thread-3254707-1-1.html

Kada vidim koliko ljudi je to uradilo...ufff.... strasno....

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Da li negde pise da je Anti rollback prisutan od 9.5.19.0?

Meni to ne pise u opisu za update. Da je to dobro napravljeno, ne bi trebalo da uopste moze da se flesuje ROM koji ce brikovati uredjaj(ovo je namerno indukovan brick, ne greskom korisnika).

Jednostavno izbaci error pri flesovanju, ne dozvoli i to je to..
 
Poslednja izmena:
Ubaci telefon u fastboot , zakaci za komp i u adb-u kucaj

fastboot getvar anti

Ako izbaci 4, onda je aktivan.

Do 3 je bezbedno, sa 4 je aktivan.


Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Poslednja izmena:
Slazem se sto se tice brika. A za anti roll back niie pisalo, ja update sinoc, dodali samo odeljak trending apps, nikakvih poboljsanja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nisam radio update, nego u onom "Whats new" delu ne pise nista o tome.

Takvu stvar bi morali da naglase. Verovatno je vecina ovih ljudi neaktivna na forumima, ne verujem da je preko 600 ljudi svesno flesovalo rom znajuci da trenutni ima anti-rollback.
 
Poslednja izmena:
Kinezi prsli skroz. Posle onakvog lakog rutovanja I otkljucavanja botloadera na a1, ovako da zakomplikuju stvar. Ko ne zeli da rutuje I otkljucava nece to ni raditi. Sta je problem u vracanju na stariji ver. softvera ako neko hoce. Iskopirati vrljavi Samsung po svaku cenu (ili iPhone) ne znam sta im je trenutno preokupacija

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam već proverila na miui 10 8.7.12 meni je 4.
Ovo ne da im nije trebalo. Mogli su upozoriti korisnike 7 dana unazad. Smučili su mi se kinezi.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
upravo uzeo za 210e note5 sa 1god ... vidim pominjete nekog sto prodaju na forumu ..jesam to mogao proci jeftinije a bolje :) ?

i ima li neki tweak,tip za note5 sad kad sam uzeo ..?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam već proverila na miui 10 8.7.12 meni je 4.
Ovo ne da im nije trebalo. Mogli su upozoriti korisnike 7 dana unazad. Smučili su mi se kinezi.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Ima li nekih poboljšanje u odnosu na 8.7.5 ?
 
Da li je moguce rešiti problem sa prekidanjem hotspota? Naime, na telefonu napravim hotspot, ali telefon posle nekog vremena to prekine, tj. telefon udje u sleep i onda prekine net. Pretpostavljam da se to može rešiti time da telefon drži non stop mobilni net, ali to nije rešenje, jer kada nije podignut hotspot, ne treba da drži net kada je telefon u stanju mirovanja. Da li neki custom rom ima ovo rešeno? I još jedno pitanje, da li se tokom procedure otkljucavanja bootloadera, gube podaci sa telefona, aplikacije, slike, itd. Pozdrav

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako je neko brick-ovao telefon, evo mu prilike da ga povrati...

[Anti-Rollback] Solution for Users Whose Redmi Note 5/Pro Gets Bricked:http://en.miui.com/thread-3254707-1-1.html

Kada vidim koliko ljudi je to uradilo...ufff.... strasno....

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
33 странице ....[emoji55] , баш ме ово одвратило од куповине...надам се да ће да неки смути неки фикс....

Јој што волим супу од детлића!
 
Jesu, smutili su vec...ima na xda.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Ništa konkretno. Neke teme mi brljaju notifikacije i na jednoj i na drugoj nadogradnji. Jedino što na 8.7.5 možda nema anti rollback.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Onda da se ne zamaram nadogradnjom. Mene više nervira zaključavanje i nemogućnost instalranje twrp-a. Hvala na odgovoru..
 
Upropastise ih na glasanju za ABR.

Ako ovako nastave da se "bune" korisnici, sve vise mi se cini da ce odustati od ove gluposti i da nece implementirati za ostale modele...

uploadfromtaptalk1532035726027.png

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Upropastise ih na glasanju za ABR.

Ako ovako nastave da se "bune" korisnici, sve vise mi se cini da ce odustati od ove gluposti i da nece implementirati za ostale modele...

Pogledajte prilog 254293

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
Glasao protiv.... http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=3251766&extra=page=1&page=1&mobile=2
909188faaa1d6e1090a39d5232526a1d.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zasto ne mogu ovde ostaviti ni jedan post, a kada mi posaljem poruku, na mejl mi stize obavestenje da je sanduce puno, a nemam ni jednu poruku!?
 
Ima nas [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da samo javim , bio danas do Logica a i tamo oni prodaju china verziju crvena kutija kineska slova. Nisam uspeo da proverim 100% ali mislim da nema band 20. Ja sam odustao
 
Nema sta da proveravas, ako je kineska kutija, nema B20.
 
Ima li nade za face unlock i 4K snimanje, ima li kakvih zvanicnih najava?
 
Da samo javim , bio danas do Logica a i tamo oni prodaju china verziju crvena kutija kineska slova. Nisam uspeo da proverim 100% ali mislim da nema band 20. Ja sam odustao

Ja sam uzeo u LogicShopu i kutija je na engleskom i upakovan je u foliju. Ovo je slika pozadine kutije. Tako da prodaju i Global ver.

IMG_20180720_114103.jpg IMG_20180720_113708_1.jpg IMG_20180720_113721.jpg
 
Poslednja izmena:
Ljudi, da li je image retention cest problem na ovom modelu? Video sam da je pisano pre par strana o tome, ali pre toga to nije spominjano. Interesuje me da li se to cesto pojavljuje, i koje je delotvorno i trajno resenje? Ne bih da me gospodja obesi, a taman sam se nameracio da joj kupim ovaj jer ste me ubedili da nema bolje za te pare :)
 
Nazad
Vrh Dno