Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Kidence je lepo predvideo da če Xiaomi Redmi Note pro dobiti u Kini drugačiji naziv. Nije velika razlika u imenu, ali je razlika dovoljna da napravi pometnju. Ali ne samo to, nego je još i bolji od RN5 Pro India, a i jeftiniji za 20 evra! Ovo mi je potvrdio i Indus sa kojim komuniciram na jutubu. A ima opcija u Gsmareni da se napravi uporedba. Ništa, sad čekamo da se pojavi kod nas, za koji mesec [emoji846]
f54d6c5b1e5217d2ba7786cbee8d7254.jpg
58f5e9038f8328702239ac4aa24a4a30.jpg
6c8bda3549fdd88d33f46db30970f20e.jpg
f97fd47490a7e99f3b993928c55c6d1b.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa u sustini su promenjene samo kamere i naziv, nista drugo. Sad da li je bolja kamera i koliko videcemo, na papiru jeste bolja.
 
Pa u sustini su promenjene samo kamere i naziv, nista drugo. Sad da li je bolja kamera i koliko videcemo, na papiru jeste bolja.
Ovaj dečko kaže da je bolja kamera, pošto je imao dodir sa oba ili ih još ima, ali što kažeš da sačekamo. Promenjeno je par stvari kao npr Oreo umesto Nugata, a ovaj lik mi reko da ima i quick charging 3, a pro navodno nema. Totalni haos. Ko zna možda će da se pojavi i RedMi Note 5x za internacionalno tržište sa nekim specijalnim dodacima[emoji5]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
https://www.aliexpress.com/item/Glo...4371274&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=0
Sta mislite koliko je ovo legitimno?
Za 9 dana ce biti popust od 20% sto mu dodje oko 170e model 64/4gb.
Jos pise da je global verzija i da podrzava B20 tj. 800MHz LTE.
Legitimno je, samo malo rano za globalnu verziju na koju ti misliš, unutra je kineski rom, ili neki globalni krš kao što je bio u redmi 5 +, pa su ljudi prelazili na china. Taj kineski rom je odličan, nema brige.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Legitimno je, samo malo rano za globalnu verziju na koju ti misliš, unutra je kineski rom, ili neki globalni krš kao što je bio u redmi 5 +, pa su ljudi prelazili na china. Taj kineski rom je odličan, nema brige.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

I mene malo zacudilo da tako rano dodje globalna verzija. A koja je tu razlika? Mislim je li moze da se predje na globalnu verziju posle kad se pojavi ako vec nije u tom telefonu?
Nisam bas upucen u sve to.
Inace kinezi opet seru sa cenama, crni model skuplji 10-20e od drugih boja.
 
Global će verovatno imati lte20 i to je to. Možeš na kineski da ubacis global rom
 
Sada sam pogledao na sajtu mi.com tamo piše da Kinez ne podržava lte20. Jedino ako ovi aliexpres dileri nekako nabavljaju global verzije direktno iz fabrike :)
 
Kinez ne podrzava to znam, ali ovde pise da je global verzija i da podrzava B20. Sad nisam siguran da mogu tek tako da lupaju i da pisu to ako nije istina, posto sam video jos nekoliko prodavaca koji prodaju isto global verziju i pise da podrzava B20, samo cene malo variraju.
 
Pa naravno da nabavljaju od veleprodaja (koje nabavljaju iz fabrike), nece sigurno narucivati sa mi.com pa preprodavati...
 
Pisao sam onom liku sa aliexpressa. Pitao sam ga da li je to prava originalna verzija koja podrzava i Band 20 za LTE, i da li dolazi silikon u kutiji kao u indijskoj varijanti. Evo odgovora pa procentie. Inace su pouzdani imaju preko 99.1% pozitivnih ocena i prodaju razne telefone, otvorili su nalog pre 7 godina.
Screenshot_2018-03-21-11-42-14.png
Ne znam sta bih ga jos mogao pitati, bio mi je uverljiv da je to ta globalna verzija.
 
Rasprodaje su prevara. Pratim 10ak artikala duze vreme. Svima su digli cenu. Čak sa popustom ce biti skuplji nego pre. Seljaci
 
Pa kad izaberes i ubacis u korpu pise mi da ce cena biti 175€ na rasprodaji za 7~8 dana, a to je 20% manje od tih 220e, koliko inace kosta crni model kod ovog prodavca.
Pa sta znam, jedino da promeni taj dan popust.
Ne znam sta je tad za tih 8 dana, posto je pola aliexpressa na nekim popustima.
 
Ja koliko vidim crni će biti ~ 210$ na rasprodaji. (263$ - 20% popusta)
Најбоље је прво да се провери на миуи форуму да ли има ром .Ако тамо нема онда можеш да закључиш да ли и колико легитимно код продавца. Ако не постоји на официјалној страници, како може да га има продавац?
5ba136d46327f10b8a73512b13f8f561.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kako da izbace rom za telefon koji jos uvek ne postoji zvanicno ?! :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ok to za global rom i razumem, previse je brzo da bi izasao verovatno. Ali da li je to globa verzija, tj. verzija koja podrzava B20 LTE to je pitanje, ovi prodavci kazu da jeste.
A kakav je to rom koj imaju oni sad? Mislim ima razne jezike cak i srpski, google play, OTA update itd.
 
Pa ne mogu prodavci da imaju rom pre "fabrike"... Ako je vakuum pakovanje, na engleskom i ima nalepnicu Global version(a slike kutije nema nigde na Aliju), onda postoji velika sansa da je Global version sa B20.
Kinezi za sada nude Global version (preorder) na osnovu insajderskih info...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ево још један видео из Андроњуза, Украјинац Андреј,
https://youtu.be/JBZheP634lI Можете сами да разумете основне информације о телефону и о камери.


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Covek ima kao Global, a na snimku se vidi CN rom koji kada setuje fon ima Mi store...i nema GP...Sve sami fejkeri... ;) :) :)
uploadfromtaptalk1521666068756.png

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel china verzija na kraju podrzava lte 20? Ili jedino lte 20 ima na globalu koji jos nije izasao?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pa sta ce Kinezima B20 kada ga ne koriste.Ni oni ni Indija.A ako bude vazila ona prica kao za R5+, nece ni tako lako moci Global rom na RN5.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Blago tebi!!!:d
 
Dodatna frekvencija. Ništa više.
 
Jel china verzija na kraju podrzava lte 20? Ili jedino lte 20 ima na globalu koji jos nije izasao?

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Kineska verzija nema B20. E sad ovo sto oni stavljaju na aliexpresu i mnogim drugim sajtovima navodno ima, sad postoji mogucnost da je to samo pre-order i da narucis sad ne mogu da ti posalju odmah, kod nekog prodavca sam procitao kao da treba 10-20 dana da posalju posto narucis i platis. Sad sta je tu istina pojma nemam, raspitacu se jos oko toga. Ako moze nesto korisno da se izvuce od tih prodavaca. Ali *mjau**mjau**mjau* znali su kako je redmi note 4 dobro prolazio i van Kine, tako da mozda su se i opametili i sredili globalnu verziju odmah, bar se ja tako nadam :D
 
Nazad
Vrh Dno