Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Da se nadovezem na pitanje,da li ima napretka sa camera api2 na miui10 ?

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Za sad nema jos resenja za hdr+ prednja kamera na gcam.. :( A sta je problem sa camera2 api na miui 10?

5b06d086585aa664b4004e73aa3d5932.jpg

568540693311b4d6df7c106913c7a3a3.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Hmm. Čitao na XDA I 4pda da ne postoji full camera api2 na miui10.
Taman ću za koji dan sam da probam , možda je problem samo u China miui 10 ?

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Hmm. Čitao na XDA I 4pda da ne postoji full camera api2 na miui10.
Taman ću za koji dan sam da probam , možda je problem samo u China miui 10 ?

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Ovaj moj miui 10 je masik custom rom i po defaultu je enable i ne mora se rucno dodavati u build.prop ili magisk modul...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Čudo, ima već dosta kako je izašao telefon i još uvek nije sredjeno.
 
Jedno brzo pitanje. Redmi Note 5 sa SD 636, koliko dobro drzi aplikacije u memoriji? Ja obicno imam otvoren YT, whats, viber, chrome. Trenutno na P9 Lite mi ne drzi nista u memoriji i ako sam pogasio sve one optimizacije. (to jest drzi ali kratko, obicno osvezi aplikaciju posle ~sat vremena, nekad i pre)
 
Jedno brzo pitanje. Redmi Note 5 sa SD 636, koliko dobro drzi aplikacije u memoriji? Ja obicno imam otvoren YT, whats, viber, chrome. Trenutno na P9 Lite mi ne drzi nista u memoriji i ako sam pogasio sve one optimizacije. (to jest drzi ali kratko, obicno osvezi aplikaciju posle ~sat vremena, nekad i pre)

Drži dok ih ne obrišeš/skineš iz memorije ili ako puniš bateriju pa uključiš Battery saver...
 
Drzi odlicno, ja sam sa P9 Lite presao na RN5 6/64, ogromna razlika. 4GB verzija je odlicna svakako.

Brzina, snaga, kamera, memorija(ram i interna), ekran, baterija, MiUI 9.5 je daleko, daleko ispred Emui 5 na P9 Lite, ram menadzment..

Jedino sto mi fali sa P9 Lite jeste RGB lampica za notifikacije, sve ostalo je dosta bolje na RN5.
 
Pozdrav svima,

pratim vas od početka teme ali evo dođe i taj dan. Danas sam pazario Note 5 i evo dok obnavljam gradivo sa ove teme zabolela me glava :)
Za početak prvo pitanje: stigao je već system update. trenutni je 9.5.13.0 a spreman je 9.5.19.0.
Pošto nisam to nikad radio pitanje je koliko update traje otprilike i da li ima neka stvar na koju treba da obratim pažnju?

HVala!
Screenshot_2018-08-14-19-01-50-588_com.android.settings.png

Screenshot_2018-08-14-19-05-20-188_com.android.updater.png
 
9.5.19 donosi anti rollback što znači da nećeš moći da downgrade-uješ verziju ukoliko to odlučiš. Sem toga dobra verzija, stabilna. Sam proces update-ovanja traje nekih 10min. Ne gubiš podatke niti bilo šta slično. Skineš update, ideš na reboot now i čekaš da odradi.
 
Jesi siguran da ne postoji način da uradi downgrade lii pričaš napamet?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako si pratio temu znao bi da ne priča napamet...
 
Kad god zovem matorog na Viber video call na njegov RN5 cujem eho svog glasa. Mij telefon je nebitan posto mi se ta stvar javlja samo kad sa njim pricam (uvek i ni sa kim drugim). Je l' poznata nekom situacija i ima li leka?
 
Zeza te matori. [emoji23]
 
Meni ubedljivo najlošije radi video call na viberu, mnogo bolje radi na fb messenger-u i what'sapp-u

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Iako je Wi-Fi assistant iskljucen, u dev.options postoji opcija "always keep mobile data on" koja je po default-u ukljucena i drzi ukljucene podatke dok radi Wi-Fi.

Kad se iskljuci, postoji blagi delay(recimo 0.2sec) kad se predje sa Wi-Fi na mobile data, ali se dosta sporije prazni baterija. Ne resetuje se podesavanje nakon restarta telefona.
 
Drzi odlicno, ja sam sa P9 Lite presao na RN5 6/64, ogromna razlika. 4GB verzija je odlicna svakako.

Brzina, snaga, kamera, memorija(ram i interna), ekran, baterija, MiUI 9.5 je daleko, daleko ispred Emui 5 na P9 Lite, ram menadzment..

Jedino sto mi fali sa P9 Lite jeste RGB lampica za notifikacije, sve ostalo je dosta bolje na RN5.

Hvala. :D
 
Jel zna neko temu u kojoj su bele ikonice?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Miui 10, ako mislis za notifikacije. Ako mislis za launcher, nemam pojma jer ne koristim miui. Za novu i druge ih imas koliko hoces

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Miui 10, ako mislis za notifikacije. Ako mislis za launcher, nemam pojma jer ne koristim miui. Za novu i druge ih imas koliko hoces

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
U miui 10 su bele ikonice notifikacija? Znam za novu, nego mi treba za miui.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Да, беле су н@ миуи 01

Купујмо домаће!
 
Odlicno. To mi bas fali. Valjda ce skoro ta 10ka

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kad smo vec kod nove je l zna neko kako da rasporedim aplikacije da ne idu abecednim redom vec bilo kako drugacije

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nemam pojma. Nesto vise volim stable. Verujem da radi dobro ali reko skoro ce redovnim putem

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa vratiš se posle kad izbace. Ako si već toliko nestrpljiv. [emoji3]

Mislim ove bele ikonice, novi notifikacioni panel, recents, volume panel... Hm [emoji18]
 
Može jedna pomoć.
Imam Xiaomi Redmi Note 5 4/64 . Global verzija. MIUI 9.5.19.0
Nisam ga rutovao a ni ne planiram.
Ono što me interesuje je pitanje vezano za zadnju kameru,prednju kameru,kao i za video kameru.
Kako da je podesim da fotka kvalitetne fotografije? Mislim na Focus&shoot,Show Gridlines,Camera Frame,Picture quality,Anti banding,Auto exposure settings,Contrast,Saturation,Sharpness...Sve one opcije u Settings camere.
Mislim na prednju,zadnju,kao i za video kameru.
Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno