Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Зашто ми остаје ова позадина на закључаном екрану?
Ово је нешто са YouTube. Неће да се скине.
И како да се решим ових дозвола за тастатуру?
8e2c41f84d420dcad70c7d49d5c7379e.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
c7d1a24bc728e7f2bb62f4f7ce907bb7.jpg
 
Poslednja izmena:
Postoji li opcija da se omoguci Camera2Api, a da ostane update aktivan?

Uzeo sam sam mob preko VIPa pa bih da mi ostane u garanciji ako je to moguce :d

Moze, ali bootloader svakako mora da se otkljuca i mora da se root-uje (i posle unroot-uje).
Procedura se sastoji da se posle otkljucavanja BL, umesto fleshovanja custom recovery-a, samo boot-uje u twrp i odatle instalira magisk ili supersu, ubaci camera2api i unroot-uje telefon.
Tada bi trebao da nastavi sa OTA, mada je bootloader i dalje otkljucan, samim tim i garancija upitna. Postoji mogucnost da ponovo zakljucas BL i time izgubis camera2api a dobijes garanciju nazad :)
Ili jare ili pare, ne moze zajedno :D
 
Poslednja izmena:
Kupih i ja ovo cudo, 6/128.
Mene interesuje ima li ko, na teritoriji Beograda, ko je stavio Google cameru, i da je sutra voljan da se nadjemo i da uporedim sa stock camerom. Cisto da se licno uverim je li ili nije vredno cemanja.
 
Patim za Google kamerom, od kad sam se oprostio od Nexusa...HDR+ je bio i ostao neverovatan.
 
Evo ova slika, direktno u sunce. Ceo ekran je bio crn, pa nisam ni video da fotkam nakrivo. Nisam siguran sta bi stock kamera uradila.

https://photos.app.goo.gl/KYzq8EU9ADfpsoaq7

Inace imao sam isti taj model koji ti imas, kratko nesto, i stavio gcam pod broj jedan. Meni su na Mi Max 2 super slike, mogu samo da zamislim kakve ce biti kod tebe, gde je kamera za klasu bolja.
 
Gde si uslikao to iznad? Inace super slika

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Znaci, GCam obavezno...

Ima li ovde neko ko bi to uradio, za novac ili iz zadovoljstva? Ali samo ozbiljno i provereno.
 
Izvinjavam se ako ponavljam pitanje, ali zanima me ukratko da li postoji metoda za korišćenje GCam-a bez wipe-ovanja podataka sa telefona?

Mrsko mi je da ponovo povezujem sa satom, instaliram 300 čuda, itd. :)
 
Ako nije otkljucan bootloader,ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije, zato i pitam...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Uzeh a2 4/64 i već imam problem. Naime wifi se baš mušičavo ponaša. Odjednom nestaje konekcija, prazni se spisak mreža iako znam da ih ima bar deset. Baš luduje. Čas prikaže sve mreže, onda u momentu nema nijedne. Nekad mu treba 100 godina da se nakači na kućni wifi. Čini se i da slabije hvata u odnosu na prethodni Nexus 5x. Stock android pie. Muči li još neko ovu muku?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Samo da javim da posle clean flash i flesa novog builda Havoc roma 3 dana nema onih anomalija... nadam se da je resen problem.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Ipak je problem idalje tu, danas se desio retart (ako ga mogu tako nazvati)

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ili ostavi stock kernel ili stavi custom. Nema drugog razloga zašto bi se desavali restarti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugar mi šalje SS, od kada je uzeo telefon (Oktobar 2018) mu izbacuje isto ovo, i ne moze da update, zna li neko šta može biti?
8dd76dd040579c0bc5788ab4453cdcce.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mogu pretpostaviti ali ,za početak,jel dao permisije svemu čemu treba da da? . Daj Guglu dušu a on ce tebi update[emoji6].


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugar mi šalje SS, od kada je uzeo telefon (Oktobar 2018) mu izbacuje isto ovo, i ne moze da update, zna li neko šta može biti?
8dd76dd040579c0bc5788ab4453cdcce.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Ovo se desilo meni na Mi A1. Nije hteo update mesecima. Koliko se secam factory reset je pomogao. U svakom slucaju nece skoditi da proba.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Uzeh a2 4/64 i već imam problem. Naime wifi se baš mušičavo ponaša. Odjednom nestaje konekcija, prazni se spisak mreža iako znam da ih ima bar deset. Baš luduje. Čas prikaže sve mreže, onda u momentu nema nijedne. Nekad mu treba 100 godina da se nakači na kućni wifi. Čini se i da slabije hvata u odnosu na prethodni Nexus 5x. Stock android pie. Muči li još neko ovu muku?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
Gde si kupio a2 i koliko, je l si uspeo da ispeglas wifi i da li si zadovoljan ostalim?

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Kupih i ja ovo cudo, 6/128.
Mene interesuje ima li ko, na teritoriji Beograda, ko je stavio Google cameru, i da je sutra voljan da se nadjemo i da uporedim sa stock camerom. Cisto da se licno uverim je li ili nije vredno cemanja.
Druze gde i posto si kupio a2? Kako si zadovoljan telefonom?

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Odlican je a2. jedini problemi, kod vecine je proximiti senzor i baterija koja se bas slaba. Sve ostalo je super, pogotovo kamera. Gledaj da uzmes minimum 64gb varijantu, jer nema sd slot.
 
Druze gde i posto si kupio a2? Kako si zadovoljan telefonom?

Sent from my Huawei using Tapatalk

Sem ziljavog WIFI-ja, nije mi se bas dopao ni ekran koji isuvise vuce na plavicasto. Zvucnik je glasan ali muljav.
 
Све нешта муљаво и зиљаво праве телефоне [emoji16]

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Druze gde i posto si kupio a2? Kako si zadovoljan telefonom?

Sent from my Huawei using Tapatalk

Mobikom, 26 hiljada.
Na 8.1 je radio ko zmaj. Kad sam ga digao na 9, nesto mi se cini da radi sporije i da se aplikacije manje zadrzavaju u memoriji, sto mi nije jasno, jer ima 6 giga.
 
Danaa uzeo Mi A2 4/64 u vipu ali koliko vidim nema nacina da aktiviram duple aplikacije.... npr imam redmi 5A kod njega postoji opcija da svaku koju hocu obelezim da ima duplikat.... kako to ide ovde?
evo koji rom je na telefonu.....
cf5fd8cbd95192e76fa93a1941f111e6.jpg


Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Na stock Androidu? :D
how-about-no-20142935.png
 
Danaa uzeo Mi A2 4/64 u vipu ali koliko vidim nema nacina da aktiviram duple aplikacije.... npr imam redmi 5A kod njega postoji opcija da svaku koju hocu obelezim da ima duplikat.... kako to ide ovde?
evo koji rom je na telefonu.....
cf5fd8cbd95192e76fa93a1941f111e6.jpg


Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

Na stock Android u toga nema a na custom romu ih ne stavljaju jer je baza Aosp. Ovo bi bila alternativa
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lbe.parallel.intl&hl=en


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ili da se naprave 2 usera, ja sam tako razdelio Viber, da ne zvoni poslovni dok ne udjem u taj user, ali overall nije neko praktično rešenje.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno