Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Ja sam izvor. :) Meni ne povlači OTA, samo pretpostavljam da su stopirali...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jesi probo par puta da odradiš Check? Nekad pomogne, iako zvuči glupo.

Nisam našao neki solidan izvor na temu povlačenja update-a; Ovaj ne deluje relevantno - https://telecomtalk.info/xiaomi-mi-a2-android10-update/243225/, i kaže -
There is a high chance that Xiaomi has rushed this update since the users have reported a few bugs.

As per the users who have updated their Mi A2 device, there are a few UI glitches, and the VoWi-Fi feature is missing on the device which is one of the most popular and in-demand features for the users right now.

Some users also reported that Google Services also stopped working for a while on the device after the update.

The camera app on the Xiaomi Mi A2 is also still buggy, and there is still no support for the camera2api
Šaomi "has rushed" - p'da, kad kasne! I imaju shitty developere ;-)

A GCAM *nikad* neće biti tu...oficijelno. Unofficially je tu.

UI glitches = e to je istina! Ali ja to smatram kao minor bug, bar ovo sto vidim lično.

A šta je "VoWi-Fi" - pojma nemam! (čim ne znam, ne treba mi. Možda te VolTE j3bade koje naši operateri ni ne podržavaju..) [emoji3]

I ne znam šta podrazumevaju pod "Google Services", to je baš široko.

Ali ne sumnjam da će se bug-ovi nizati...
I još jednom, podrška za A1 im je bila znatno kvalitetnija! Brža. Bez bugova. Odličan fon, kec. I dan danas...

Sent from my brain to my fingers, interacting with my Android phone; not via Tapatalk.
 
Poslednja izmena:
1. Desetka (im; Xiaomiju.) omogućava lakše sistemske apdejte. (seamless updates - https://source.android.com/devices/tech/ota/ab)

2. I dalje furaju December 5th (security) patch, na desetci.

Zbog te dve stvari ne bih se puno brinuo - imaju fore da puste "apdejt sys apdejta" kako god. Šaomi—dunsteri! [emoji3]
(e, to što su softverski dunsteri je veća briga!) [emoji54]

Sent from my brain to my fingers, interacting with my Android phone; not via Tapatalk.
 
Poslednja izmena:
Каква вам је мелодија за позиве?
Код је један једноличан и кратак и тих тон, кад одем на подешавања има велики избор тонова али су си исти.
Да ли је и код вас тако?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
To je problem sa tonovima kod desetke. I za poruke je isto tako. Ostaje da čekamo da poprave sledećim update-om ili da tugujemo za devetkom koja je bila odlična.
 
Može da se prevaziđe, instalirao sam neke aplikacije sa Goggle play koje menjaju tonove - change ring tone kucaš u pretrazi. Vratio sam ton zvona i poruka na staro, ali nisam uspeo da aktiviram posebne melodije za pojedinačne kontakte
 
@faca - meni je s tonovima sve ostalo ko u 9ci... Preslikano, problema bez.
Otkud ta selektivnost, pojma nemam. Jedino što mogu da prijavim je da nisam koristio oficijelne zvukove ni za šta (već svoj mp3 za pozive, a za notifikacije sam naš'o neke diskretne* zvukove na Zedge -u.
*neko voli da trešti, ja ne. [emoji3] (čujem dobro)

Sent from my brain to my fingers, interacting with my Android phone; not via Tapatalk.
 
Можда зато и имаш старе тонове, мени је мелодија од самог почетка кад сам први пут упалио телефон и подесио, никад нисам ни мењао мелодију.
Приметио сам да кад пуштам неке tube сајтове хоће да забагује на неколико секунди.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Android 10 je kod mene na Mi A2 poremetio wifi da download neće preko 15-16 mbps a upload neće preko 20-21 mbps. :crash: Pre apdejta je bilo mnogo bolje :wall:
Imam optički internet
Drugi telefon koji imam sa androidom 10 kao i neki tablet što imam rade normalno na wifi.
Antutu rezultat je bolji skoro 35000 poena :)
Screenshot_20200117-212206.png
 
Poslednja izmena:
Ispeglaće se i to... Meni ovo liči više na beta release. :D

Dobro je što mi ne nudi update na 10 jer bih se očigledno pokajao.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Koristi li neko ove "clear view" aktivne futrole i kako vam se cini n a2?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Stigao januarski apdejt za android 10. Ispravili su wifi bag
 
Evo, i meni je sada stigao update.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Исправљен је баг са тоном.
Који је дефолт тон за звоно био раније?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Исправљен је баг са тоном.
Који је дефолт тон за звоно био раније?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
A da li je ispravljen ton kod zaključavanja i otključavanja telefona?

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
 
Не знам, нисам ни знао да је и ту проблем.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene nije. I dalje se ništa ne čuje pri otključavanju i zaključavanju telefona. Bio mi je interesantan zvuk. A zašto nema otključavanje prepoznavanjem lica. Iskreno.
Meni se ovaj android upšte ne sviđa. Čini mi se da mi i bateriju brže troši

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
 
Šta je bre ovde rešeno?! Nihov qrac, kao android Q
Baš sam se iznervirao.
Ništa bre ovde ne radi.
-Rade tonovi za poruke samo ako namesti podrazumevani ton za obaveštenja, a za pojedinačne aplikacije kao messages ništa, samo vibracija.
-Nema tona pri zaključavanju i otključavanju telefona.
-Nema otključavanje prepoznavanjem lica.
-Jedino su namestili da dužim pritiskom na HOME dugme otvara odmah browser.
-Baterija curi kao nenormalna, a za lagovanje u radu da ne pominjem (MI A2 - 6/128)
Baš im je Q ovaj android q.
Kako da se vratim na 9? Zakon!
 
Ja sam jutros updateovao na android 10 i kod mene nije sredjeno, ima u ponudi 100 zvukova ali svaki zvuci isto
 
Па о томе смо и причали.
Код мене понека хоће да сецка и ка гледам Нене tube клипове хоће да се заглупи.
9ка је била закон, ово је тренутно безвезе има багова.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Je l ima neko problem sa reprodukcijom zvuka preko bluetooth uredjaja? Povezem sa slusalicama ali nema nicega na izlazu. Radilo je pre update-a a ista stvar je i sa povezivanjem u kolima.
 
Kod mene radi, sad sam probao bluetooth zvučnike. Android 10...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Since my MI A2 received the Android 10 update last week everyone who calls me complains of an echo (hearing their own voice). If I call anyone there is no echo.
 
Više ljudi mi se žalilo na ovo tokom razgovora, a žale se i na stranim forumima
 
Ja koristim miui 10 i osim kamere nemam nikakvih drugih problema.... Bt radi svakodnevno na neko njesra u autu, plus drugi uređaji....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Resenje za probelm sa bluetooth-om je da se u developer option onemoguci 'Bluetooth A2DP hardware offload' i restartuje telefon.
 
Eliminisao eho preko uputstva sa jednog sajta:
Google> More> Settings> Voice> Voice Match> turn off "Hey Google" and "While driving" here.
 
Nazad
Vrh Dno